Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

İzmir'de iyi bir saat tamircisi arıyorum

+4
kemal-cebeci
ertay
M.Ali Sade
sifujack
8 posters
YazarMesaj
sifujack

sifujack

İzmir'de iyi bir saat tamircisi arıyorum Empty
MesajKonu: İzmir'de iyi bir saat tamircisi arıyorum   İzmir'de iyi bir saat tamircisi arıyorum Icon_minipostedPerş. 28 Ocak - 5:29

[img]İzmir'de iyi bir saat tamircisi arıyorum Nh242058a1g[/img]

resimdeki saat bende mevcut olup bozuk durumda babam yıllarca kullandıktan sonra saat ağır bi darbe alıp camı kırıldı kadranının boyassı bazı yerlerde çizildi babamda yakındaki bi tamirciye yaptırmıştı ama saat ileri gidip durunca kullanmaz oldu yaklaşık 10 yıl kullanmadı bende 5 yıl önce saati açıp bakmıştım saaiti sallayınca en çok 30 dk çalışıp duruyordu ozaman balans ayarıyla çok oynadım ve en sonunda balansla saat arasındaki bağ saati aşırı sallamam sonucu ayrıldı bende uğraşırken balans içindeki yayı koprmıştım şimdi aklıma geldi arayıp buldum baktım saate içinide yeniden açtım gerçektebalastaki yay yok saati sallayınca şiddetine göre hızlıca çalışıp gücünü 5-10 snde tüketip duruyor yani anladığım zemberek kuruluyor ve dengeleyen balans olmadığından hemen boşalıyor şimdi bu saati yaptırmayı düşünüyorum tahmini ne kadara mal olur ve izmirde citizenden anlayan parça bulabilecek ve tabi kazık atmayacak iyi bir saatçi arıyorum saatin balans çemberi duryor ama içindeki yay yok bu
M.Ali Sade

M.Ali Sade

MesajKonu: Geri: İzmir'de iyi bir saat tamircisi arıyorum   İzmir'de iyi bir saat tamircisi arıyorum Icon_minipostedPerş. 28 Ocak - 8:30

Arkadaşım sen öncelikle maşayı kırmışsın.Daha sonra da pandülü halletmişsin.

İlk önceleri saat hareketsiz kaldığı için içindeki kinetik enerjinin tamamını tüketmiş olduğundan dolayı senin kısa bir süre sallaman sonucu 30 dakikalık çalışabilecek gücü depoladığı için bu kadar süre çalışabiliyormuş.Buraya kadar saatte bir özür yok.

Ama daha sonra iş "kurcalamaya" dönüşünce sen ilk önce maşayı kırmışsın.Bundan dolayıdır ki saatin hızla akrep ve yelkovanı çevirip duruyor.Kopardığın pandül de işin bir başka yönü.Muhtemelen komple balans gerektirecek.Çünkü raket ve muskayla da oynamışsın.Dolayısıyla bunlara da zarar vermiş olabilirsin.

Ben İzmir'de değilim.O yüzden oradaki saatçileri bilemem.Ama bu iş sana saatçinin vicdanına bağlı olarak pahalıya patlayabilir.

Yine de eski saatçilerden birine fiyat öğrenme amaçlı bir göster.Kolay gelsin.
sifujack

sifujack

MesajKonu: Geri: İzmir'de iyi bir saat tamircisi arıyorum   İzmir'de iyi bir saat tamircisi arıyorum Icon_minipostedPerş. 28 Ocak - 8:38

şöyle söyleyeyim hocam burayı ve saat forumlarını takip edip parçaları öğrendikten sonra geçen gün bidaha açıp bakayım ne kadar arıza hasar var diye baktığımda balansın zemberekle bi bağı kalmadığını ve doğru biliyorsam açıktaki balans olarak bildiğim sarı dairenin içinde 2 adet ayar kolu var ama sarmal yay yok çevirdiğimde de boşa dönüyor mekanizma hasarı bu birde camı kırılmış ve kırıldığında kadranın bi bölümü çizilmiş

tespitiniz doğru ayrıca saatin yenisi 79 dolar
ertay

MesajKonu: Geri: İzmir'de iyi bir saat tamircisi arıyorum   İzmir'de iyi bir saat tamircisi arıyorum Icon_minipostedPerş. 28 Ocak - 8:42

Valjoux arkadasimiz her ne kadar mutevazi davraniyor olsada, babasi bugune kadarki tanimis oldugum en iyi ustalardan birisi ve dukkani Balcova'da. Valjoux'a pm at istersen, tamir ettirmeye deyip deymeyecegi konusunda sana fikir verecektir.

En son ertay tarafından Perş. 28 Ocak - 8:45 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
sifujack

sifujack

MesajKonu: Geri: İzmir'de iyi bir saat tamircisi arıyorum   İzmir'de iyi bir saat tamircisi arıyorum Icon_minipostedPerş. 28 Ocak - 8:43

saol abi
kemal-cebeci

kemal-cebeci

MesajKonu: Geri: İzmir'de iyi bir saat tamircisi arıyorum   İzmir'de iyi bir saat tamircisi arıyorum Icon_minipostedCuma 1 Ekim - 4:25

ben Kırıkkale den gönderiyorum valjoux ustaya kardeşim sen valjoux u forumdaki yazılarını okumadın herhalde.
sifujack

sifujack

MesajKonu: Geri: İzmir'de iyi bir saat tamircisi arıyorum   İzmir'de iyi bir saat tamircisi arıyorum Icon_minipostedCuma 1 Ekim - 8:26

kemal-cebeci demiş ki:
ben Kırıkkale den gönderiyorum valjoux ustaya kardeşim sen valjoux u forumdaki yazılarını okumadın herhalde.

bu mesajı taaa foruma kayıt olduğumun 2. günü yazmıştım ,saat çoktan valjoux ustamın maharetli elllerinden geçtide tıkır tıkır çalışıyor,hemde eski durumu o kadar kötüydü ki manevi değeri olmasa yaptırmaya değmez durumdaydı,şimdi ise ilk günkü gibi görünüyor ve çalışıyor,bende farklı illerde bile olsanız saatlerinizi valjoux ustamıza göndermenizi tavsiye ederim ok1
u3kagitci

u3kagitci

MesajKonu: Geri: İzmir'de iyi bir saat tamircisi arıyorum   İzmir'de iyi bir saat tamircisi arıyorum Icon_minipostedPaz 27 Şub. - 4:57

Smile)
apisto

MesajKonu: Geri: İzmir'de iyi bir saat tamircisi arıyorum   İzmir'de iyi bir saat tamircisi arıyorum Icon_minipostedÇarş. 29 Haz. - 7:10

ertay demiş ki:
Valjoux arkadasimiz her ne kadar mutevazi davraniyor olsada, babasi bugune kadarki tanimis oldugum en iyi ustalardan birisi ve dukkani Balcova'da. Valjoux'a pm at istersen, tamir ettirmeye deyip deymeyecegi konusunda sana fikir verecektir.

Ben de Balçova'da oturuyorum. Yeni üye olduğum için öm atamıyorum. Birisi bana bu ustanın adresini gönderebilir mi acaba ?
apisto

MesajKonu: Geri: İzmir'de iyi bir saat tamircisi arıyorum   İzmir'de iyi bir saat tamircisi arıyorum Icon_minipostedÇarş. 29 Haz. - 8:22

apisto demiş ki:
ertay demiş ki:

Ben de Balçova'da oturuyorum. Yeni üye olduğum için öm atamıyorum. Birisi bana bu ustanın adresini gönderebilir mi acaba ?

Bilgileri aldım, Kemal-Cebeci beye teşekkürler. Bu arada artık özel mesajda atabiliyorum Smile
azad

MesajKonu: Geri: İzmir'de iyi bir saat tamircisi arıyorum   İzmir'de iyi bir saat tamircisi arıyorum Icon_minipostedÇarş. 29 Haz. - 12:05

İstanbulda Valjoux usta gibi birini(guvenılır ısını ıyı yapan...)tavsıye edermisiniz.
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: İzmir'de iyi bir saat tamircisi arıyorum   İzmir'de iyi bir saat tamircisi arıyorum Icon_minipostedÇarş. 25 Ocak - 10:20

azad demiş ki:
İstanbulda Valjoux usta gibi birini(guvenılır ısını ıyı yapan...)tavsıye edermisiniz.

http://www.turksaatforumu.com/t1116-istanbul-da-guvenilir-ustalar

var tabi hala bulamadıysan bu linke bak... vieux
http://teknolojivesaatler.blogspot.com

İzmir'de iyi bir saat tamircisi arıyorum
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Saat tamircisi
» İşin Ehli Saat Tamircisi
» replika saat tamiri ve tamircisi?
» replika saat ankara arıyorum
» Orient - Seiko Otomatik saat arıyorum ?