Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Kadran modifiyesi

4 posters
YazarMesaj
bumblebee

bumblebee

Kadran modifiyesi Empty
MesajKonu: Kadran modifiyesi   Kadran modifiyesi Icon_minipostedPaz 12 Tem. - 5:30

Arkadaşlar haziran ayının başında Tissot V8 almıştım fildişi kadranlı ama bir türlü tam olarak ısınamadım. bunun kadranını siyah, saniye kolunu kırmızı yaptırmak istiyorum, bu konuda yardımcı olur musunuz? ankara'da yaşıyorum gerekirse 2-3 günlüğüne bir haftasonu istanbul'a gelebilirim
Kadran modifiyesi 14105069_0
watcher
Admin
watcher

Kadran modifiyesi Empty
MesajKonu: Geri: Kadran modifiyesi   Kadran modifiyesi Icon_minipostedPaz 12 Tem. - 21:19

Tissot bayisiyle gorusup parcalari almak mumkun mu bakman lazim ama kadranin oldukca pahaliya gelecegini dusunuyorum.
Parcalari bulabilsen degistirtmek pek sorun olmaz galiba.
http://www.turksaatforumu.com
peugeot206wrc

peugeot206wrc

Kadran modifiyesi Empty
MesajKonu: Geri: Kadran modifiyesi   Kadran modifiyesi Icon_minipostedPaz 12 Tem. - 21:39

Bende de bir soru, acaba kapalı kadranlı bir saatin kadranında uygun bir yeri kestirip open bir saat elde edebilir miyiz? Olursa orijinal gibi görünür mü?
watcher
Admin
watcher

Kadran modifiyesi Empty
MesajKonu: Geri: Kadran modifiyesi   Kadran modifiyesi Icon_minipostedPtsi 13 Tem. - 3:09

Makinenin ust tarafa gelen kismi eger dekoreli ise olabilir ama genelde o bolume dekorasyon yapmiyorlar bu da guzelligini bozabilir, onceden kontrol etmek lazim bence
deka

deka

Kadran modifiyesi Empty
MesajKonu: Geri: Kadran modifiyesi   Kadran modifiyesi Icon_minipostedPtsi 13 Tem. - 3:16

bence kadranın orijinalliğini bozmamak lazım,eğer gerekliyse,uygun başka bir kadran bulunup,onun üzerinde modifiye işlemi yapmak,orijinalide saklamak gerekir.
watcher
Admin
watcher

Kadran modifiyesi Empty
MesajKonu: Geri: Kadran modifiyesi   Kadran modifiyesi Icon_minipostedPtsi 13 Tem. - 3:28

deka demiş ki:
bence kadranın orijinalliğini bozmamak lazım,eğer gerekliyse,uygun başka bir kadran bulunup,onun üzerinde modifiye işlemi yapmak,orijinalide saklamak gerekir.

Tamamiyla katiliyorum :ok3:
bumblebee

bumblebee

Kadran modifiyesi Empty
MesajKonu: Geri: Kadran modifiyesi   Kadran modifiyesi Icon_minipostedPtsi 13 Tem. - 5:03

madem öyle diyorsunuz modifiye işinden vazgeçtim gitti Smile
ufak ufak replikalara bakayım Very Happy
deka

deka

Kadran modifiyesi Empty
MesajKonu: Geri: Kadran modifiyesi   Kadran modifiyesi Icon_minipostedPtsi 13 Tem. - 6:13

bencede modifiye ile saate yazık edip zamanını boşa harcama,saatseverlerin birden fazla saati olduğuna göre beğendiğin türde başkasına bak.
bumblebee

bumblebee

Kadran modifiyesi Empty
MesajKonu: Geri: Kadran modifiyesi   Kadran modifiyesi Icon_minipostedPtsi 13 Tem. - 7:55

ilk hedef şeffaf arka kapaklı, siyah kadranlı paneria Smile
deka

deka

Kadran modifiyesi Empty
MesajKonu: Geri: Kadran modifiyesi   Kadran modifiyesi Icon_minipostedPtsi 13 Tem. - 8:07

hedef güzel bence devam
bumblebee

bumblebee

Kadran modifiyesi Empty
MesajKonu: Geri: Kadran modifiyesi   Kadran modifiyesi Icon_minipostedPtsi 13 Tem. - 9:33

original unitas'lı olacak bir de.
teng'in katkılarıyla ona karar verdim Smile
bumblebee

bumblebee

Kadran modifiyesi Empty
MesajKonu: Geri: Kadran modifiyesi   Kadran modifiyesi Icon_minipostedPtsi 13 Tem. - 10:26

kadran modifiyesiyle ilgili olarak aklıma bir fikir daha geldi ama çok saçmaysa çok dalga geçmeyin olur mu :oops:

şimdi bendeki tissot v8'e tissot prc200'ün kadranı uyar mı nasıl öğrenebilirim?
(v8'de tarih 6 yönünde, prc200'de 4 yönünde)
bumblebee

bumblebee

Kadran modifiyesi Empty
MesajKonu: Geri: Kadran modifiyesi   Kadran modifiyesi Icon_minipostedPtsi 13 Tem. - 10:36

ya da pr50 chronograph
Kadran modifiyesi Tissot-PR-50-Chronograph-T34-1-428-52
Kadran modifiyesi Fullsize1
deka

deka

Kadran modifiyesi Empty
MesajKonu: Geri: Kadran modifiyesi   Kadran modifiyesi Icon_minipostedPtsi 13 Tem. - 10:41

herşeyden önce bunların çapları uyar mı veya bunları bulabilecekmisin,bulursan fiyatı ne olacak (oldukça maliyetli olduğu söyleniyorda),yoksa tarih penceresi bence önemli değil uyar-uydurulur.
bumblebee

bumblebee

Kadran modifiyesi Empty
MesajKonu: Geri: Kadran modifiyesi   Kadran modifiyesi Icon_minipostedPtsi 13 Tem. - 10:46

Ankara'da tanıdığım/güvenilir saatçi yok maalesef bu yüzden özellikle İstanbul'daki arkadaşlardan yardım bekliyorum. kadran ölçüleri nerden bulunur onu hiç bilmiyorum, sanırım ancak şöyle olur ; elinde PRC200 ya da PR50 Chronograph olan bir arkadaş yaklaşık olarak ölçer ve bizler de öğrenmiş oluruz.
Ama dediğim gibi ölçüleri elde etsek bile bunu kim yapabilir ve kaça malolur hiç bilmiyorum.
(Herkese iyi geceler,malum sabah işe gidicez ) :pale:
bumblebee

bumblebee

Kadran modifiyesi Empty
MesajKonu: Geri: Kadran modifiyesi   Kadran modifiyesi Icon_minipostedCuma 28 Ağus. - 10:05

Kadran modifiyesi 1491661gross
Kadran modifiyesi T039.417.16.037.00

Bu saatler de Tissot V8, aynı modeller Smile sadece takvim penceresinin yeri farklı.
Saatimin kadranını ikisinden birinin kadranıyla değiştirebilir miyim peki ?

Bununla ilgili olarak Tissot Türkiye distributorune mail attım 2 kez ama cevap alamadım :(
watcher
Admin
watcher

Kadran modifiyesi Empty
MesajKonu: Geri: Kadran modifiyesi   Kadran modifiyesi Icon_minipostedCuma 28 Ağus. - 21:29

dostum, bence bu saati degistirmeye calismakla hic ugrasma, ilk firsatta sat derim, kadrani orjinal baska bir kadranla degistirmek yerine satip uzerine yeni kadran fiyatini da ekleyerek yeni bir saat alabilirsin bence.
Bu saatin kadran satisina hic rastlamadim, tissotun da sadece kadran satacagini pek sanmiyorum.
deka

deka

Kadran modifiyesi Empty
MesajKonu: Geri: Kadran modifiyesi   Kadran modifiyesi Icon_minipostedCuma 28 Ağus. - 21:42

bence satsan zararda edersin,nasılsa her saatseverin 1 den fazla saati var,bu da bir kenarda dursun, hem pilli,hem tissot,her zaman hazır kıta,gerektiğinde koluna takar çıkarsın,bunun yeride ayrı olur,bundan sonrakiler zevkine uygun mekanik olur,hiç tasalanma ve orijinalliği ile de oynama.
watcher
Admin
watcher

Kadran modifiyesi Empty
MesajKonu: Geri: Kadran modifiyesi   Kadran modifiyesi Icon_minipostedCuma 28 Ağus. - 22:41

Deka arkadasima katiliyorum, hic orjinalligini bozma ve gunluk tak bence de...
bumblebee

bumblebee

Kadran modifiyesi Empty
MesajKonu: Geri: Kadran modifiyesi   Kadran modifiyesi Icon_minipostedÇarş. 9 Eyl. - 8:19

Günlük kullanmaya da kıyamıyorum çünkü bir fabrikada çalışıyorum ve toz olacak çizilecek diye işyerinde takmıyorum Smile
deka

deka

Kadran modifiyesi Empty
MesajKonu: Geri: Kadran modifiyesi   Kadran modifiyesi Icon_minipostedÇarş. 9 Eyl. - 9:43

o saati takamazsan hangi saati takacaksın, :siritiyom: hem merak etme safir cam kolay kolay çizilmez,kordonda metal değil,geriye bir tek kasa kalıyor,ona da dikkat edersin veya en sonunda bir rodaj işle tamam (bu cevapla bende kendimi güzin abi gibi hissetdim. :sirtarma: )
bumblebee

bumblebee

Kadran modifiyesi Empty
MesajKonu: Geri: Kadran modifiyesi   Kadran modifiyesi Icon_minipostedÇarş. 9 Eyl. - 9:59

kıyamıyorum kı saate, birşey olmayacagını da bılıyorum ama Smile
hesap makineli bi casio var cocukluktan kalma onu takıyorum, iş dısında Tissot'u takıyorum.
deka

deka

Kadran modifiyesi Empty
MesajKonu: Geri: Kadran modifiyesi   Kadran modifiyesi Icon_minipostedÇarş. 9 Eyl. - 10:02

o zaman daha iyisini alınca nasıl takacaksın,gerçi zamanla alışırsın :kizgin seytan: ,bence sen kıy ona,daha uygun fiyatlı gündelik takmaya seiko otomatiklerden al diyeceğim ama,bilemiyorum,hadi hayırlısı. Very Happy
watcher
Admin
watcher

Kadran modifiyesi Empty
MesajKonu: Geri: Kadran modifiyesi   Kadran modifiyesi Icon_minipostedPerş. 10 Eyl. - 21:33

Ben de diyorum ki casio'yu sarip sarmala ve kenarda tut, simdiden antika olmaya basladilar (tabi ki eski hesap makinelilerini kastediyorum)
bumblebee

bumblebee

Kadran modifiyesi Empty
MesajKonu: Geri: Kadran modifiyesi   Kadran modifiyesi Icon_minipostedC.tesi 12 Eyl. - 11:15

Bendeki de hesap makineli, metal kasa ver kordonlu Smile
Bugün nerdeyse tüm gün Kızılay'daydım ve herkesin koluna baktım (takıntı oldu sanırım Smile ) desem yeridir. Sonra şunu farkettim ki saatimden hiç kimsede yok, bu çok hoşuma gitti Smile

Kadran modifiyesi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» kadran çapı
» Kadran Temizlenmesi
» Bombeli kadran
» Kadran tamiratı
» Yarı şeffaf kadran