Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Saat markalarının saat dışındaki ürünleri , düşünceleriniz

+11
crazyhours
kelby
bumblebee
mertk
mehmettt
Axiaziz
teng
egunns
watcher
deka
solestar
15 posters
YazarMesaj
solestar

Saat markalarının saat dışındaki ürünleri , düşünceleriniz Empty
MesajKonu: Saat markalarının saat dışındaki ürünleri , düşünceleriniz   Saat markalarının saat dışındaki ürünleri , düşünceleriniz Icon_minipostedC.tesi 6 Mart - 23:26

Büyük saat firmalarının saat haricindeki ürünleri hakkında ne düşünüyorsunuz?
(Moda markaları konu dahilinde değildir)

Birkaç örnek fotoğraf ekliyorum. Hublot bu konuda en ön saflarda sanırım.

Hublot Bike.........................................................................................Hublot Keyring
Saat markalarının saat dışındaki ürünleri , düşünceleriniz Hublotallblackbike4_____Saat markalarının saat dışındaki ürünleri , düşünceleriniz Baselworld2009hublotacc

Hublot Cigar Cutter..............................................................................Hublot Cufflinks
Saat markalarının saat dışındaki ürünleri , düşünceleriniz Baselworld2009hublotaccm_____Saat markalarının saat dışındaki ürünleri , düşünceleriniz Baselworld2009hublotaccd

Hublot Pen...............................Hublot Skis
Saat markalarının saat dışındaki ürünleri , düşünceleriniz Baselworld2009hublotfou_____Saat markalarının saat dışındaki ürünleri , düşünceleriniz Hublotallblackskis

Ulysse Nardin Cell Phone
Saat markalarının saat dışındaki ürünleri , düşünceleriniz Ulyssenardincellphone6_____Saat markalarının saat dışındaki ürünleri , düşünceleriniz Ulyssenardincellphone3

Tag Heuer Cell Phone............................................................................Omega Perfume
Saat markalarının saat dışındaki ürünleri , düşünceleriniz Tagheuermeridiist1_____Saat markalarının saat dışındaki ürünleri , düşünceleriniz Omegaaquaterraparfume1

En son solestar tarafından Paz 7 Mart - 0:07 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
deka

deka

MesajKonu: Geri: Saat markalarının saat dışındaki ürünleri , düşünceleriniz   Saat markalarının saat dışındaki ürünleri , düşünceleriniz Icon_minipostedC.tesi 6 Mart - 23:50

Bence herkes kendi işini yapmalı.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Saat markalarının saat dışındaki ürünleri , düşünceleriniz   Saat markalarının saat dışındaki ürünleri , düşünceleriniz Icon_minipostedPaz 7 Mart - 0:19

Ben bazilarini cok sempatik buluyorum,
eger bir hublot koleksiyoncusu iseniz neden kalemi, yuzugu vs olmasin ki.
Fakat parfum, bisiklet, kayak gibi seylere pek sicak bakamiyorum, bunlar cok ozel imalat gerektiren seyler, bunlardan ziyade saatlerde elde ettikleri bilgi birikimi, tasarim calismalari gibi seyleri yine kisiye ozel birseyler yaratmakta kullanmalari bence cok guzel.
Ama mekanik harikalari yaratman demek parfumde de iyi birseyler yapabilecegin anlamina gelmez, olsa olsa sisesindeki tasarimda ozel birseyler yaparsin o kadar.
Fakat ulysse'in telefonu, telefondaki rotor cok hosuma gidiyor ve saatler dunyasindan cok disari tasmiyor.
Bisiklet ise limitleri biraz fazla zorlamak gibi geliyor.
Kayaklari cok aptalca, kalemleri ise cok uygun buluyorum.
http://www.turksaatforumu.com
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Saat markalarının saat dışındaki ürünleri , düşünceleriniz   Saat markalarının saat dışındaki ürünleri , düşünceleriniz Icon_minipostedPaz 7 Mart - 1:23

en sempatik olanı kalem, 3 bin tl verip tag mobilemı alıcam, bi bozulsa çöp,
nardin mobile ın fiyatını düşünemiyorum
teng

teng

MesajKonu: Geri: Saat markalarının saat dışındaki ürünleri , düşünceleriniz   Saat markalarının saat dışındaki ürünleri , düşünceleriniz Icon_minipostedPaz 7 Mart - 1:34

Eskiden moda markalar meşhur olunca saat yapmaya başlarlardı.Şimdi saat markaları modacıların işini kapmış gözüküyor.
Markaların kendi ürünlerinin ötesine geçmeyecek bir iki aksesuar yapmaları hoş bir değişiklik olabilir, ama Hublot işin suyunu çıkarmış ve gerçek bir saat markası olmadığını, ticari bir kuruluş olduğunu tescil ettirmiş durumda.
Axiaziz

Axiaziz

MesajKonu: Geri: Saat markalarının saat dışındaki ürünleri , düşünceleriniz   Saat markalarının saat dışındaki ürünleri , düşünceleriniz Icon_minipostedPaz 7 Mart - 2:42

Panerai' nin de, gömleği, yağmurluğu falan mevcut.

Almak isteyen olursa, ebay.' de var.
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Saat markalarının saat dışındaki ürünleri , düşünceleriniz   Saat markalarının saat dışındaki ürünleri , düşünceleriniz Icon_minipostedPaz 7 Mart - 3:17

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 10:40 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
mehmettt

mehmettt

MesajKonu: Geri: Saat markalarının saat dışındaki ürünleri , düşünceleriniz   Saat markalarının saat dışındaki ürünleri , düşünceleriniz Icon_minipostedPaz 7 Mart - 4:34

Birkç alanda birden uzmanlaşmak zordur, onun için bence de her marka bildiği işi yapmalı, bilmediği işe kalkışmamalı.
mertk

mertk

MesajKonu: Geri: Saat markalarının saat dışındaki ürünleri , düşünceleriniz   Saat markalarının saat dışındaki ürünleri , düşünceleriniz Icon_minipostedPaz 7 Mart - 8:12

Ben katil balina'ya tamamen katılıyorum.Adamlar başka birine yaptırıyorlar bizde sırf marka diye alıyoruz.Kalem,gözlük tasarımını beğenirsem alırım da gerisi çok saçma geliyor.Hele tag ın telefonu 3000 tl ise buna gerçekten gülerim yani.Alan da niye o telefona 3000 tl verir, gerçekten hava atmaktan başka bir neden göremiyorum.
bumblebee

bumblebee

MesajKonu: Geri: Saat markalarının saat dışındaki ürünleri , düşünceleriniz   Saat markalarının saat dışındaki ürünleri , düşünceleriniz Icon_minipostedPaz 7 Mart - 8:46

Tag Heuer'in telefonunun adı MERIIDIST ve 3.900 ila 5.000 euro arasında fiyatlarla satılıyor.
Bu arada Tag Heuer gözlük kullanıyorum ve katil balina'nın da dediği gibi fiyat farkı çok değil, en azından gözlükte Wink
kelby

kelby

MesajKonu: Geri: Saat markalarının saat dışındaki ürünleri , düşünceleriniz   Saat markalarının saat dışındaki ürünleri , düşünceleriniz Icon_minipostedPaz 7 Mart - 9:36

bunun birde tersi var, yani büyük moda markalarının saat işine de el atması. bu insanları marka bağımlısı yapmanın bir sonucu, yada insanları takım tutar gibi marka fanatiği yapmaya çalışmanın ürünleri.
madem armani kravat ve gömlek kullanıyorum, birde saati olsun onuda takayım.
yada Tag Heuer saatim varsa, telefonumda aynı marka olsun,
yada rolex marka saat takan, ama sadece o saati üzerinde rolex yazdığı için takan birine desenki; rolex markalı iç çamaşırı çıkmış, fiyatıda 1000 $. hemen alıp giyer, ve üstelik pantolonundan taşırıp görünmesi içinde elinden geleni yapar.

bu tarz ürünler, aldığı ürünün içerik ve kalitesinden ziyade, üzerindeki marka etiketi için alan kitleye yönelik üretiliyor. ve birçok marka bu kitleyi genişletme çabası içinde.

Deka beyinde dediği gibi herkes kendi işini yapsın. yok illaki yapıyorsan, o zaman içi boş ürünler yerine parasını hakeden ürünler çıkarmalısın.

benim bu alanda olumlu baktığım yegane marka, gözlük konusunda çok başarılı olan oakley firması. armani, DG, gibi ucuz çin malı saatler üretmiyor en azından

işte oakley time bomb: tasarım oakleye ait, mekanizma ETA 2824-2

Saat markalarının saat dışındaki ürünleri , düşünceleriniz Thumb-99B4_4B940CD0
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Saat markalarının saat dışındaki ürünleri , düşünceleriniz   Saat markalarının saat dışındaki ürünleri , düşünceleriniz Icon_minipostedPaz 7 Mart - 9:37

iğneyi iğneciden al ! demiş atalar ...
certus

certus

MesajKonu: Geri: Saat markalarının saat dışındaki ürünleri , düşünceleriniz   Saat markalarının saat dışındaki ürünleri , düşünceleriniz Icon_minipostedPaz 7 Mart - 9:54

valla ne kadar konuşsak boş... bu ürünleri alan var ki adamlar da satıyor doğal olarak... kendi hesabıma konuşacak olursam doğru bulmuyorum bu tarz işleri, ama tabi alan memnun satan memnun.. bu durumda dışarıdan bir değer biçmek haddim değil..
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Saat markalarının saat dışındaki ürünleri , düşünceleriniz   Saat markalarının saat dışındaki ürünleri , düşünceleriniz Icon_minipostedPaz 7 Mart - 10:02

yorum bizimkiler sadece para olsa belki değişir işler Smile
deka

deka

MesajKonu: Geri: Saat markalarının saat dışındaki ürünleri , düşünceleriniz   Saat markalarının saat dışındaki ürünleri , düşünceleriniz Icon_minipostedPaz 7 Mart - 10:49

Herkes kendi işini yapsın derken,nasıl üyelere saat tavsiye ederken,bizzat saat üreticilerinden alın moda markalardan almayın diyorsak aynı şey bunlar içinde geçerli olmalı diyorum, her kategoride de bu böyle değil mi?, zaten bu firmalar başka alana el attıkları zaman bu ürünleride kendileride üretmiyorki, bu konuda uzman firmalara fason yaptırıp markalarını basıyorlar bu da etiket farkının ötesinde doğal olarak maliyet artışı demektir, marka vermek istemiyorum örneğin konfeksiyondaki markalarda populartelerinin verdiği avantajı her alanda kullanmak amacıyla,ilgili başka firmalara kemer, ayakkabı,gözlük aklınıza ne gelirse ürettiriyorlar, bende bu mantıkla kesinlikle tag ın gözlüğünü alıp takmak istemem, bu konuda profosyonel firmaları tercih ederim.

En son deka tarafından Paz 7 Mart - 11:33 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Saat markalarının saat dışındaki ürünleri , düşünceleriniz   Saat markalarının saat dışındaki ürünleri , düşünceleriniz Icon_minipostedPaz 7 Mart - 11:08

saat severler olarak saat markalarının saatlerini alalım diğer ürünlerini diğerlerine bırakalım moda markalrın ise saat hariç herşey serbest Smile
Azizim
moderator
Azizim

MesajKonu: Geri: Saat markalarının saat dışındaki ürünleri , düşünceleriniz   Saat markalarının saat dışındaki ürünleri , düşünceleriniz Icon_minipostedPaz 7 Mart - 11:32

Ulysse'nin telini uzaktan görsem ne büyük bir kamerası varmış derim. diable
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Saat markalarının saat dışındaki ürünleri , düşünceleriniz   Saat markalarının saat dışındaki ürünleri , düşünceleriniz Icon_minipostedPaz 7 Mart - 12:03

tag gözlük konusunda bayağı bir bilir kişi oldu

ironhide demiş ki:
Tag Heuer'in telefonunun adı MERIIDIST ve 3.900 ila 5.000 euro arasında fiyatlarla satılıyor.
Bu arada Tag Heuer gözlük kullanıyorum ve katil balina'nın da dediği gibi fiyat farkı çok değil, en azından gözlükte Wink
MortingenStrasse

MortingenStrasse

MesajKonu: Geri: Saat markalarının saat dışındaki ürünleri , düşünceleriniz   Saat markalarının saat dışındaki ürünleri , düşünceleriniz Icon_minipostedSalı 9 Mart - 7:16

sorun başka ürünler üretmesinden ziyade, bunları becerememesi benim için saat markalarının. alanında oldukça iyi olan x saat markası çıkıyor, vasatın üzerinde bi zımbırtı üretiyor kazancını artırmak için. tamam daha çok kazanıyor ama marka değeri düşüyor bu sefer de.

yoksa saat dışındaki ürünleri de saatler kadar başarılı üretebilseler benim için sorun olmaz
krytime

krytime

MesajKonu: Geri: Saat markalarının saat dışındaki ürünleri , düşünceleriniz   Saat markalarının saat dışındaki ürünleri , düşünceleriniz Icon_minipostedCuma 12 Mart - 10:06

Bu da Longines ten gözlük. Smile

Saat markalarının saat dışındaki ürünleri , düşünceleriniz Longines919img2939

Saat markalarının saat dışındaki ürünleri , düşünceleriniz
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Saat markalarının telaffuzu
» Dünyaca ünlü lüks saat markalarının yeni koleksiyonları İsviçre’deki fuarda görücüye çıktı
» Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı
» Saat&Saat firmasının fiyat politikası
» Uygun fiyata el yapımı Armand Nicolet saat son 9 saat 56 dakika