Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı

+9
DJouneyt
deka
forbidden
Polemik_
watcher
hunterbjk
certus
peugeot206wrc
silver
13 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
silver

silver

Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı Empty
MesajKonu: Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı   Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı Icon_minipostedSalı 8 Eyl. - 12:14

Merhaba, Saat&Saat satış noktalarında dikkatinizi çektimi bilmiyorum ama Hamilton saatlere dünya dışı varlık muamelesi yapılıyor Smile Bu firmanın elinde çok marka var ama
genel olarak üst sınıf bir marka yok gördüğüm kadarıyla. Hamilton markasını en yukarda konumlandırmışlar, ama bunu nasıl yapmışlar derseniz fiyatları uçurmuşlar Smile

Mesela yurtdışında 2200 lira olan saate 4500 lira, 5 bin lira olan saate 9500 lira,
1300 liralık saate 2800 lira gibi fiyatlar çekmişler. Kısacası yurtdışı fiyatı *2 yapmışlar...

Hal böyleyken komik durumlar ortaya çıkmış, mesela amazon fiyatı 3400 lira olan bir Omega ülkemizde 3600 liraya alınırken (alisverissaati) amazon fiyatı 2200 lira olan bir Hamilton 4500 liraya satılıyor...

Bu nasıl bir marka konumlandırmasıdır anlamış değilim. Heralde bir saate 2-5 bin lira verecek bir insan o saat hakkında bilgiye sahiptir ve bu tür distribütör oyunlarına gelmez diye tahmin ediyorum.

Bildiğim kadarıyla bu saatlerin dağıtıcılığını aldıklarından beri bu fiyatlarla satıyorlar.
Kısacası prestij saatimiz budur diyerek satıyorlar... Ya da satıyorlar mıdır bilemiyorum bu fiyatlarla...

Heralde öteki dağıtıcının elinde kalan malları bitince bir daha Hamilton alma imkanı olmayacak bu ülkede.

Siz ne düşünüyorsunuz bu marka konumlandırması ile ilgli olarak ?
peugeot206wrc

peugeot206wrc

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı   Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı Icon_minipostedSalı 8 Eyl. - 14:46

En son Cevahir'deki saat&saat mağazasına girmiştim. Adamlar zaten Hamilton'ların satılmadığını söylüyorlar hatta o yüzden o mağazada mekanik Hamilton yoktu.
Aslında replikalara karşı son derece duyarlı olan üretici firmalar kazığa karşı da duyarlı mı acaba? Hamilton'a bir mail atıp sormak lazım.
certus

certus

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı   Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı Icon_minipostedSalı 8 Eyl. - 19:25

9500 lira mı, yok artık ya şaka gibi... Sanki zenith satıyo mübarek...

En son certus tarafından Çarş. 9 Eyl. - 1:32 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
hunterbjk

hunterbjk

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı   Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı Icon_minipostedSalı 8 Eyl. - 21:02

valla evelsi gün bir saat mağazasında bakınırken bir müşterinin 2400 liralık guess ile tahmini 4000 lira oldugunu düşündüğüm Omega arasında gel git yaptıgını gördüm Smile

yani her o parayı veren kaliteden anlar diye bişey yok malesef Smile

Not: tabiiki gidip olaya müdahale ettim "abi guess neymiş allaaşkına" diyerek :twisted:
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı   Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı Icon_minipostedSalı 8 Eyl. - 21:13

hunterbjk demiş ki:
valla evelsi gün bir saat mağazasında bakınırken bir müşterinin 2400 liralık guess ile tahmini 4000 lira oldugunu düşündüğüm Omega arasında gel git yaptıgını gördüm Smile

yani her o parayı veren kaliteden anlar diye bişey yok malesef Smile

Not: tabiiki gidip olaya müdahale ettim "abi guess neymiş allaaşkına" diyerek :twisted:

muhaha
bu guzeldi
http://www.turksaatforumu.com
Polemik_

Polemik_

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı   Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı Icon_minipostedSalı 8 Eyl. - 21:32

.

En son Polemik_ tarafından Cuma 12 Şub. - 22:35 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
forbidden

forbidden

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı   Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı Icon_minipostedSalı 8 Eyl. - 21:43

sadece saatvesaat de söz konusu olan değil, hamilton satan "alışverişsaati" hariç hemen hemen her mağazada bu durum söz konusu. 2600 ytl fiyatı olan peşinde 1900 e indirdikleri saati 875ytl ye alan arkadaşımız var bu forumda. bahsettiğim mağaza capitol "detay saat". daha önce bahsetmiştim gerçi ama buraya da uygun olduğu için belirtmek istedim.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı   Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı Icon_minipostedSalı 8 Eyl. - 21:45

Onurcum istersen magazanin adini "xxx" seklinde koy ne olur ne olmaz sonradan basimizi agritmasinlar :ok3:
forbidden

forbidden

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı   Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı Icon_minipostedSalı 8 Eyl. - 21:51

benim görüşüme göre de firma isimleri açık açık yazılabilmeli. eğer hukuki bir engel yoksa tabii. aksi halde bizim olan bu forumun donanimhaber le ayrılan noktasını kaybetmiş oluruz. tabi hukukçu arkadaşlar daha iyi bilirler.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı   Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı Icon_minipostedSalı 8 Eyl. - 21:53

polemik yetiş. :kehkeh:
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı   Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı Icon_minipostedSalı 8 Eyl. - 21:57

Ben de kesinlikle firma isimlerinin filan acikca yazilmasi tarafindayim ama fransiz forumamontre forumu bu nedenle bir tazminat odedi, belki tr de durum degisiktir study
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı   Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı Icon_minipostedSalı 8 Eyl. - 21:59

Aslinda bizim forumumuzun dh den ayrilan tarafi firma isimlerinin acikca yazilmasi tabi ki.
Ama firma aleyhine biseyler yazdigimiz zaman firma tarafindan imaj zedelemesi yaptigimiz gibi suclama filan biseyler olur mu bilmiyorum
deka

deka

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı   Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı Icon_minipostedSalı 8 Eyl. - 22:01

yazılan mesajda olumsuzluk olursa bu mümkün.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı   Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı Icon_minipostedSalı 8 Eyl. - 22:02

Ben onurun mesaji, firma hakkinda olumsuz diye algiladim, yoksa yanlis mi algiladim? scratch
deka

deka

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı   Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı Icon_minipostedSalı 8 Eyl. - 22:03

kendisine soralım,yoruma açık,daha doğrusu dediğin gibi yorumlanabilir.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı   Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı Icon_minipostedSalı 8 Eyl. - 22:07

Aslinda soylediklerine de 100% katiliyorum, onurun
Polemik_

Polemik_

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı   Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı Icon_minipostedSalı 8 Eyl. - 22:18

.

En son Polemik_ tarafından Cuma 12 Şub. - 22:35 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Polemik_

Polemik_

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı   Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı Icon_minipostedSalı 8 Eyl. - 22:19

.

En son Polemik_ tarafından Cuma 12 Şub. - 22:35 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı   Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı Icon_minipostedSalı 8 Eyl. - 22:22

Tamamdir, avukatimiz devreye girmis bulunmaktadir Very Happy
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı   Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı Icon_minipostedSalı 8 Eyl. - 22:25

Polemik_ demiş ki:
watcher demiş ki:
Ben de kesinlikle firma isimlerinin filan acikca yazilmasi tarafindayim ama fransiz forumamontre forumu bu nedenle bir tazminat odedi, belki tr de durum degisiktir study

Abi o olayda hakaret olmalı.

Eleştiri düzeyini aşan mesajlar olmalı.

Biraz araştırır mısın?
Evet dogru soyluyorsun, elestiri duzeyini asmis kotu propagandaya donusmustu, kimse oraya gitmesin, alisveris yapmayin filan, hakaret hatirladigim kadariyla yoktu...
magaza da imajima zarar veriyorlar diyerek dava acmisti, dava sirasinda mesajlari forum sansurledi ama yine de tazminata mahkum oldular, yanlis hatirlamiyorsam iki uc yil onceydi ve tazminat ta sembolik idi (hemen sansurledikleri icin)
Polemik_

Polemik_

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı   Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı Icon_minipostedSalı 8 Eyl. - 22:29

.

watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı   Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı Icon_minipostedSalı 8 Eyl. - 22:29

Sunu da soyleyeyim, elestiri yapabiliriz, hicbir arkadas magaza ismi vererek elestiri yapmaktan cekinmemeli, elestirilerde dikkat etmemiz gereken husus direk olarak "buraya gitmeyin, alisveris yapmayin" gibi ifadeler kullanmayalim, yoksa elestiri yapalim ve de ben de arkasinda duruyor ve tum sorumlulugu da hic cekinmeden ustleniyorum :ok3:
forbidden

forbidden

reklamın iyisi kötüsü olmaz :twisted: muhatap alınmak da hoş bir şeydir zannımca Smile
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı   Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı Icon_minipostedSalı 8 Eyl. - 22:32

O da dogru geek

Sunu da yapabiliriz, satici hakkinda herseyi soyleriz ama isim yerine "xxx" yazariz, isteyene de pm ile konuyu acan arkadas isim verir :hehehe:

Ne dersin sevgili avukatimiz?
forbidden

forbidden

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı   Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı Icon_minipostedSalı 8 Eyl. - 22:59

forumdaki seviyeyi göz önünde bulundurursak eğer, hakaret etmeden de söylenmesi gerekeni söyleyebilen insanlar olduğumuzu düşünüyorum. genel olarak saat ve fiyatlar hakkındaki bilgilere de ortalamanın üzerinde sahip olan insanlar olduğumuz için, firmalar tarafından da anlaşılır bulunma ve muhatap almaya değer bir foruma sahibiz.bu yüzden küfür-hakaret harici her türlü firmanın iyi ya da kötü yönde tartışılmasını savunuyorum."alışverişsaati" nin hamilton kampanyasında olduğu gibi forum üyelerinin fırsatlardan yararlanması, ya da "saatvesaat" de olduğu gibi fazla para ödemekten korunması adına bu konunun önemine dikkat çekerim.
silver

silver

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı   Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı Icon_minipostedSalı 8 Eyl. - 23:10

Açıkcası kimseyi zor duruma düşürmek istemem ancak sınırları çizilmiş makul bir eleştiri yaptığımız için sorun yok anladığım kadarıyla.

Aslında bu firmayı eleştiriyoruz ama eleştirilecek çok firma var.

Mesela Seiko markasın getiren Aydın Saat. Amazon fiyatı 700 lira olan Seiko Kinetic Perpetual modelini 1500 liraya satıyorlar. Yani birçok firma *2 gibi bir formül uyguluyor. Ancak Hamilton'ların fiyatları yüksek olduğu ve ikiyle çarpılınca oluşan fiyatla daha üst düzey saatleralındığı için galiba gözümüze daha çok batıyor. Saat&Saat Citizen markası için de benzer bir fiyatlandırma yapıyor.

Benim anlamadığım şey, ne kadar vergi ödüyorlar ki 2 misli fiyatla satıyorlar?
Sanki motor hacmi 2000 cc'den yüksek araç getiriyorlarda %100'ün üstünde vergi ödüyorlar...

Sadece saat alanında değil, birçok farklı alanda bu tür dağıtıcılar mevcut. Size bu alanda gördüğüm rekoru söyliyeyim. Canon ixus makinenin şarj cihazını kaybettim, bildiğiniz plastik ufacık çarj cihazı. Dağıtıcı Erkayalar'a telefon ettim, ellerinde varmış ve istedikleri fiyat tam 173 ytl + kargo ! İnanamadım tabi, arkadaşıma aldırayım dedim amazon fiyatı 40 lira ! Sonra kendim bulayım dedim ve ebay'da tamamen aynı ve orjinal cihazı 17 liraya buldum ! Kargo da dahil !

Yani adamların istedikleri para ile 10 tane şarj cihazı alabiliyordum !

Bir şikayet yazısı yazdım ve bana maliyetlerinin çok yüksek olduğunu söylediler ! Hayır ben son kullanıcı olarak ebay'dan kapıma kadar getirilern cihaz için 17 lira ödüyorum, sen nasıl milyon liralık mal alırken o şarj cihazına yüksek para ödüyorsun anlamadım !

Kusura bakmayın konunun dışına çıktım ama ülkemizdeki dağıtıcılardan çok şikayetçiyim...
Polemik_

Polemik_

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı   Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı Icon_minipostedSalı 8 Eyl. - 23:26

.

En son Polemik_ tarafından Cuma 12 Şub. - 22:34 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
silver

silver

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı   Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı Icon_minipostedSalı 8 Eyl. - 23:38

O saatin de link ve modelini verelim, indirimsiz olarak liste fiyatı 9899 ytl...

http://www.saatvesaat.in/urun.asp?id=22251&urun=Hamilton+HM32676791

Limitli üretim, Automatic ETA movement 2894-S2, 37 jewels

Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı H32676791_nero
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı   Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı Icon_minipostedSalı 8 Eyl. - 23:48

evet hakaret olmadikca ve "gitmeyin, almayin" gibi aleyhte, ticaretlerine zarar verildigi izlenimini savunabilecekleri durum olmadikca sorun yasamayiz.
zaten bu kelimeleri kullanmadan kendimizin gitmeyecegini ve neden gitmeyecegimizi belirtebiliriz ki bunu da gercekten yapmamiz gerekir, diger arkadaslar da bu nedene katildiklarini ve gitmek istemeyeceklerini belirtir, bu da zaten o saticinin dikkatini ceker ve durumu duzeltmeye calisir.
Bir muddet sonra sanirim markalar ve magazalar tarafindan ciddiye alinmak zorunda kalindigi zaman sikayetlerimizi, elestirilerimizi yine hakarete varmadan burada dile getirebiliriz.
DJouneyt

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı   Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı Icon_minipostedÇarş. 9 Eyl. - 0:58

İlgili firmayı uyguladığı bu fiyat politikasından dolayı kınıyorum!! Şirketlerin mağdur olmasından bahsediliyor genelde, peki tüketicilerin mağduriyetine kim kulak verecek?? Yukarıda bahsedilen hakarete varmadan yorum yapılmasına ben de katılıyorum, yoksa sürekli bilinmeyenlerle konuşmak zorunda kalırız, ki 2 ve üstü bilinmeyen denklemlerin çözümü zor oluyor Smile

Bu arada ufak bir bilgilendirme yapmak isterim müsaadenizle, "eleştiri" genelde olumsuz bir ifade olarak algılanıyor, oysa eleştirinin olumlusu veya olumsuzu olabilir Wink

TDK'dan alıntıdır, konu dışına çıktığım için özür dilerim.

eleştiri
isim

1 . Bir insanı, bir eseri, bir konuyu doğru ve yanlış yanlarını bulup göstermek amacıyla inceleme işi, tenkit:
"Fırkacılık, karşıya sövüp saymadan çamur atmadan çok önce hatta karşıyı eleştiriden önce, kendi ilke ve amaçlarını, uygulama yöntemlerini anlatmak olmalıydı."- T. Buğra.
2 . edebiyat
Bir edebiyat veya sanat eserini her yönüyle değerlendirerek anlaşılmasını sağlamak amacıyla yazılan yazı türü, tenkit, kritik.
3 . felsefe
Özellikle bilginin temellerini ve doğruluk durumunu inceleme, sınama, yargılama:
"Zengin seçenekleri dinlerken siz de muhayyilenizi, eleştiri bilincinizi bilemiş olurdunuz."- H. Taner.
solestar

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı   Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı Icon_minipostedÇarş. 9 Eyl. - 0:59

Hakikaten fiyatlar fazlaca yüksek . Benim oradan Hamilton almam için şu anki fiyatların en azından 3te1 oranında aşağıya çekilmesi lazım.
Saygı çerçevesinde X sitesinin veya mağazasının fiyatlarını eleştirmekte sorun olmayacağını düşünüyorum. Sonuçta bizler müşteriyiz ve neresi işimize geliyorsa oradan alışveriş yaparız.Bunun için de internette araştırma yaparız veya arkadaşa eşe dosta sorarız. Piyasada daha uygun fiyatlara bulunabilen bir ürünü X sitesinde önemli bir ölçüde yüksek bir fiyata almamak ve yakınımızdakilere aldırmamak da bir vatandaşlık görevidir diye düşünüyorum. Sonuçta müşteri kendi kesesini düşünecek, satıcınınkini değil. Müşteri işine gelmiyorsa almaz, fiyatı fazlaca yüksekse burada olduğu gibi gerekli uyarıları ve bilinçlendirmeyi de yapar.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı   Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı Icon_minipostedÇarş. 9 Eyl. - 1:20

eleştiri dozunda oldukça,hakaret seviyesine varmadıkça,yararlı bile olur,ilgili firma yetkililerinin bir şekilde haberdar olması ve bilinçli tüketici ile karşı karşıya olduğunu bilmesi firmanın kendisine çeki düzen vermesine,hatta fiyatlarda indirim yapmasına bile neden olabilir,kaldı ki yaşadığımız bu zamanda internet denilen olay dünyayı bir mağaza haline dönüştürmüş durumdaki,herkes herşeyin farkında, farkında olmayan firma yetkililerini de bu eleştirilerle farkındalığa davet etmiş oluruz. :sirtarma:
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı   Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı Icon_minipostedÇarş. 9 Eyl. - 1:21

:ok3: :sirtarma:
silver

silver

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı   Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı Icon_minipostedÇarş. 9 Eyl. - 1:47

peugeot206wrc demiş ki:

Aslında replikalara karşı son derece duyarlı olan üretici firmalar kazığa karşı da duyarlı mı acaba? Hamilton'a bir mail atıp sormak lazım.

Hamilton sitesine girdim, http://www.hamiltonwatch.com/webapp/en-US/store-locator/?c=EU

Turkey seçiliyor ama hiç birşey çıkmıyor...

Service Center sayfasında ülkelerdeki servis merkezleri yazıyor bakın,
http://www.hamiltonwatch.com/webapp/en-US/customer-service/service-center.aspx

Irak'ta bile var Türkiye yok çok ilginç gerçekten...
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı   Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı Icon_minipostedÇarş. 9 Eyl. - 1:52

evet bu cok ilginc, acaba tr deki distributor, haklarini mi kaybetti, belki de bu nedenle elindeki stoklari sifirlamaya calisiyordur.
Oyle olsa bile hamilton gibi bir marka hemen yeni distr. bulabilir
solestar

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı   Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı Icon_minipostedÇarş. 9 Eyl. - 1:53

Stokları sıfırlamak için fiyatları daha cazip hale getirmeleri gerekmez mi?
deka

deka

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı   Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı Icon_minipostedÇarş. 9 Eyl. - 1:55

saat&saat in fiyatları göz önüne alınınca distribitörlüğü devam ediyor bence.(tufan stokları nasıl eritiyor malum şekilde.)
aaltindeger

aaltindeger

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı   Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı Icon_minipostedÇarş. 9 Eyl. - 1:57

abi saat değerli adamlar ne yapsın o fiyatları layık görmüşler. (biz hamiltleri kaptık nasıl olsa) SmileSmileSmileSmileSmileSmile
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı   Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı Icon_minipostedÇarş. 9 Eyl. - 2:00

tabiki yaw, aslinda hamiltonlarin degeri sizlerin aldigi fiyatlar degil, yanlisa kapilip hakettiginden az deger vermeyin, yurtdisi forumlarda ikinci el bile sizlerin aldigi fiyatlarin iki kati.
Polemik_

Polemik_

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı   Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı Icon_minipostedÇarş. 9 Eyl. - 2:03

.

En son Polemik_ tarafından Cuma 12 Şub. - 22:34 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
deka

deka

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı   Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı Icon_minipostedÇarş. 9 Eyl. - 2:08

Polemik_ demiş ki:
watcher demiş ki:
tabiki yaw, aslinda hamiltonlarin degeri sizlerin aldigi fiyatlar degil, yanlisa kapilip hakettiginden az deger vermeyin, yurtdisi forumlarda ikinci el bile sizlerin aldigi fiyatlarin iki kati.

Biz biraz ölücüyüz sanki.

Mezarcı fiyatına aldık saatleri.

Very Happy
valla bunu tuttum,evet biz onları nos fiyatına aldık,potansiyel müşteride bitti,malum saatler o fiyatlara zor satılır artık. :hehehe:
Polemik_

Polemik_

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı   Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı Icon_minipostedÇarş. 9 Eyl. - 2:17

.

aaltindeger

aaltindeger

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı   Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı Icon_minipostedÇarş. 9 Eyl. - 2:19

Polemik_ demiş ki:
Daha fazla param ve farklı modeller olsaydı mutlaka bir kaç saat daha alırdım.

Ben saatimi alırken en çok iki model dikkatimi çekmişti. Birini aldım zaten, diğeri de 7750 chrono. O da güzeldi ama hiç bir farklı yanı yoktu, çok klasikti. Gerçi biraz daha param olsaydı onu da alırdım, orası da ayrı bir konu tabi. Parayı Omega için sakladım.

Smile

parayı omega için sakladım kısmı hariç. tamammen aynı Smile Very Happy
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı   Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı Icon_minipostedÇarş. 9 Eyl. - 2:32

hay allah yaw acaba ben de mi bir tane alsam Very Happy
Polemik_

Polemik_

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı   Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı Icon_minipostedÇarş. 9 Eyl. - 2:36

.

En son Polemik_ tarafından Cuma 12 Şub. - 22:33 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı   Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı Icon_minipostedÇarş. 9 Eyl. - 3:07

scratch affraid :aglamak: :kizgin seytan: :humeur1:
ziyaliv

ziyaliv

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı   Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı Icon_minipostedPerş. 10 Eyl. - 2:11

Merhabalar arkadaşlar

uzun suredir yazamıyordum fakat geri geldim işlerimi halledip. Öncelikle bu hamilton veya diger markalardaki yurtdışına nazaran x2 olan fiyatları hakkında size bilgi vermek istiyorum. çalıştığım firmalardan bahsedeceğim ve bu firmalar saatvesaat, acysaat, eren holding, longines gibi firmalar gibi. Siz bahsediyorsunuz ya kendileri fiyat konumlandırması ve belirlemesi yapıyorlar diye, bu fiyatları distiributor firmalar belirlemiyorlar. Burada fiyat belirlemeleri, saat üreticisi firma tarafından distirubutor firmaya veriliyor. yani hamilton yurtdışında 4500 tl turkiye de 9500 tl diyorsunuz ya bu 9500 tl lik fiyat hamilton firmasının türkiye pazarı için belirlediği ihtalat vergileri falan dahil olunca zaten ülkemizde vergiler çok çok yuksek fiyatlar yukseliyor yani bunun sebebi disitibutor firmalar değil, kabahati sadece onlara yuklememek lazım. Ha bu orada onları savunmuyorum yanlış anlamayınız sakın. Saat firması distributorlugu, distirıbutorun arzusuna gore degil, üretici firmanın koşulları dogrultusunda ilerler. Örneğin size en son ornek Cerutti markası da yakında saatvesaat tarafından pazarlanmaya başlanacak sebebi şu: önceki cerutti distibributoru olan firmaya cerutti firması yani egana grup yılda 30.000 saat ve saatlerin guncel fiyatlarına %30 zam yapma koşulu koymuş ve o distiributor firma bu koşulların altından kalkamayacaklarını duşunerek bu Cerutti distiributorlugune bırakmıştır ve bu dağıtıcılık yetkisi saatvesaat e geçmiştir. Sonuç olarak saat sektoru çok koşullar altında distiributorluk veriyor ve bunların altından kalkmak çok zor. Ben longines bayiliği alınca gelip magazamın ve vitirinim fotografları çekilrek isviçreye longines e yollandı hatta yaptıgımız yerel reklam çalışmaları bile longines e yollandı ve ben bayiliği o şekilde alabildim. Umarım anlatabilmişimdir. Okudugunuz için teşekkur ederim.
Polemik_

Polemik_

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı   Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı Icon_minipostedPerş. 10 Eyl. - 2:33

.

En son Polemik_ tarafından Cuma 12 Şub. - 22:33 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
silver

silver

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı   Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı Icon_minipostedPerş. 10 Eyl. - 2:43

Sayın ziyaliv size iki sorum olacak;

1. Fiyatlarda dağıtıcının değil üreticinin etkili olduğunu belirtmişsiniz, bu durumda Saat&Saat markaları içinde üreticileri daha makul olan ve dolayısıyla yurtdışı ile fiyat farklı daha az olan markalarda olmalı değil mi? Böyle markalar var mı acaba? Ben kısa süre göz attığımda sanki bütün markalara yayılmış bir fiyat politikası gibi geldi bu bana ondan sormaktayım.

2. Vergilerden bahsetmişsiniz, acaba vergilendirme bütün markalar için geçerli değil midir?
Yani yüzdesel olarak aynı değil midir? Arabalardaki gibi bir vergilendirme sınıfı var mı tam olarak bilemiyorum da.

Bunu şu fiyatlara bakarak söylüyorum, amazon.com'da Omega'nın bir modeli 3300 lira, ülkemizde nakit 3700 lira, amazon.com'da Hamilton'ın bir modeli 2250 lira, Saat&Saat'te nakit 4500 lira... Bir marka yurtdışı ile % 13 fark koyarken öteki %100 fark koyuyor.....

Bu aradaki yüzdesel farktaki etkiler neler o zaman
1. Vergiler 2. Üreticinin dayatması 3. Dağıtıcının fiyat politikası

Eğer vergi oranları aynıysa, bu %13 - %100 farkını üretici ve dağıtıcı olarak nasıl bölüştürücez acaba soru burda Smile

Benim görüşüm Saat&Saat fiyat politikasının etkili olduğu yönünde.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı   Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı Icon_minipostedPerş. 10 Eyl. - 4:15

benim görüşümde ciddi firmalar belli bir standart yakalamak için taban fiyat belirler
yip,üst limiti firmaya bırakabilir gibi geliyor,buradaki amaç dengesizlikleri önlemek ve ürünün belli bir rakamın altına inmemesini sağlamak ve ürünün fiyatını aşağılarda sürünmesini engelleyerek bir satatü,prestij yakalamayı amaçlıyor gibi geliyor,bundan dolayı da saat&saat da kar marjını yüksek tutuyor olabilir.

Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-
» Saat&Saat firmasının fiyat politikası
» Nomos firmasinin hazirlamis oldugu Balans ve saat yapimi hakkinda bir brosür
» iki adet ALINIK Hamilton saat
» İnternetten görmeden saat almayın... (Hamilton'lara dikkat!)
» Bu özelliklere uygun hangi saat - Seiko mu Citizen mi Orient mi Hamilton mı?