Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Çin siteleri, çok ilginç, Seagull vs.

+5
Azizim
vervito
merm
deka
watcher
9 posters
YazarMesaj
watcher
Admin
watcher

Çin siteleri, çok ilginç, Seagull vs. Empty
MesajKonu: Çin siteleri, çok ilginç, Seagull vs.   Çin siteleri, çok ilginç, Seagull vs. Icon_minipostedPerş. 16 Tem. - 5:49

http://www.turksaatforumu.com
deka

deka

MesajKonu: Geri: Çin siteleri, çok ilginç, Seagull vs.   Çin siteleri, çok ilginç, Seagull vs. Icon_minipostedPerş. 16 Tem. - 5:54

cidden fotolardan çok hoş görünüyorlar,bilmeyen balıklama atlar. :pirat:
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Çin siteleri, çok ilginç, Seagull vs.   Çin siteleri, çok ilginç, Seagull vs. Icon_minipostedPerş. 16 Tem. - 6:00

Vallahi onu bilemem ama demin isvicre forumunda panik vardi cin saatlerine yonelik :hehehe:
deka

deka

MesajKonu: Geri: Çin siteleri, çok ilginç, Seagull vs.   Çin siteleri, çok ilginç, Seagull vs. Icon_minipostedPerş. 16 Tem. - 6:09

hadi ya, :alay:
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Çin siteleri, çok ilginç, Seagull vs.   Çin siteleri, çok ilginç, Seagull vs. Icon_minipostedPerş. 16 Tem. - 6:13

Cinliler minute repetition da yapmaya basladilar diyorlardi, hem de tourbillionluymus, fiyati 30.000 dolar civariymis ve isvicre saatlerine gore cok asagilardaymis, satislarini arttirdikca da fiyatlar dusecekmis
merm

merm

MesajKonu: Geri: Çin siteleri, çok ilginç, Seagull vs.   Çin siteleri, çok ilginç, Seagull vs. Icon_minipostedPerş. 16 Tem. - 6:18

1.5 milyar insan var saatin en büyük pazarı olurlar yakında; örnek petrolü ABD'den %54 daha fazla tüketiyorlar.

affraid
http://www.anova.com.tr
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Çin siteleri, çok ilginç, Seagull vs.   Çin siteleri, çok ilginç, Seagull vs. Icon_minipostedPerş. 16 Tem. - 6:20

Her biri gunde bir tas pirincten iki tas pirince gecseler dunyanin tum uretimi yetmez diyorlar
merm

merm

MesajKonu: Geri: Çin siteleri, çok ilginç, Seagull vs.   Çin siteleri, çok ilginç, Seagull vs. Icon_minipostedPerş. 16 Tem. - 6:28

küçükken kolumuzu ısırıp çıkan ize saat derdik. çinliler de dünyanın selameti için saatleri şimdilik öyle kullanacaklar galiba
http://www.anova.com.tr
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Çin siteleri, çok ilginç, Seagull vs.   Çin siteleri, çok ilginç, Seagull vs. Icon_minipostedPerş. 16 Tem. - 12:20

onu bunu bilmem ama sonuçta onların yaptığı da mekanik ve el emeği var.
orda adamlar saati 1dolara(belki de daha az) çalışıyor. isviçredeki saati 1000 dolara...
Azizim
moderator
Azizim

MesajKonu: Geri: Çin siteleri, çok ilginç, Seagull vs.   Çin siteleri, çok ilginç, Seagull vs. Icon_minipostedPaz 19 Tem. - 0:25

Seagull oldukça başarılı makineler üretmeye başladı ilerde Swiss kalitesinde saat üretir mi bilinmez.
seastar1000

MesajKonu: Geri: Çin siteleri, çok ilginç, Seagull vs.   Çin siteleri, çok ilginç, Seagull vs. Icon_minipostedCuma 31 Tem. - 6:06

cinlilerin hintlilerin vede polonyalıların kendi saat markaları var insanlar yıllardır bu saatleri takıyorlar.keske eskıden oralara gittigimde kolleksiyonluk birkac tane toplasaymısım diyorum bazen
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Çin siteleri, çok ilginç, Seagull vs.   Çin siteleri, çok ilginç, Seagull vs. Icon_minipostedSalı 4 Ağus. - 1:11

her şey üretilen şeyin kalitesinde ya da fiyatında değildir ki.

isviçre saatlerinin bir geçmişi bir haysiyeti var da bugün bu derece prestijli olabiliyorlar.
sorun bu kültürde bir tourbillon yapabilmekte o tourbillonu çok iyi de olsa taklit edebilmekte değil ki..
bir seagull nasıl bir iwc nasıl bir patek philippe nasıl bir audemars piguet nasıl tag heuer hatta tissot olabilir ki?

onların geçmişine bak bir de bunların?

şimdi ferrari den katbekat hızlı fersah fersah sağlam bir bir spor otomobil yapıp bunu yarısı fiyata satsan ne olur ki? bir ferrari ki ben sevmesem de her zaman bir ferraridir.

bence bu saat muhabbetinde de asıl mühim olan şey neyi ne kadara aldığın değil bir kültüre ortak olmaktır.

yani bir tourbillon alacaksam bu breguet olmalıdır! ben ancak o saatte abraham louis'in ruhuna ortak olabilirim.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Çin siteleri, çok ilginç, Seagull vs.   Çin siteleri, çok ilginç, Seagull vs. Icon_minipostedPtsi 10 Ağus. - 0:08

Katil Balina cok dogru bir sekilde duygulari ifade etmis, tr den bir replika ile dondum bunu bulusmaya gelen arkadaslar gorduler ama burada takamayacagimi anladim cunku bu saati kolumda gorenler kesinlikle gercek oldugunu dusunecekler ve gercegi itiraf etsem de etmesem de kendimi onlara karsi sahtekar gibi hissedecegimi dusundum, halbuku teng dostumuzla baska repliklar da baktik oldukca etkileyici olanlar da vardi ama keske uzerinde kendine ait olmayan bir marka yazmasaydi, elimdeki replikayi buyuk ihtimallle sokturecek ve kadranini yeniden yaptiracagim boylece model olarak hosuma giden ama baska bir markanin imzasini tasimayan bir saatim olacak, bu durumlarda ancak bir replika alabilirim gibi geliyor.
Yani kolumda bir breugette yazan taklit varsa ben kendimi asla breugette kulturune dahil hissetmeyecegim, saatlerimizi de aslinda baskalarina gostermek icin degil kendi zevkimiz icin aldigimiza gore kendimi kotu hissettirecek bir saatim olsun istemiyorum.

Replikalari saat oldugu icin alirim saniyorum ama kadranini degistirerek kullanabilirim gibi geliyor aksi takdirde zor geliyor.
Keske cinliler replikadan baska kendilerine ait markalar da yapsa ve ayni saatleri kendi markalarindan alabilsek.
Almanlar cin saatlerinden kendi markalarini uretip satiyorlar ama fiyatlarinda ucuyorlar, markasiz bir seagull tourbillion saati 500 euro civari alabilirken ayni saati alman markasiyla 2000 civari alabiliyorsunuz.
peugeot206wrc

peugeot206wrc

MesajKonu: Geri: Çin siteleri, çok ilginç, Seagull vs.   Çin siteleri, çok ilginç, Seagull vs. Icon_minipostedPtsi 10 Ağus. - 2:37

Çinlilerin aslında her alanda tek eksiği markalaşmayı başaramamaları ki son yıllarda özellikle otomotivde global şirketler tarafından sürekli karşılaında olumsuz propagandalar yapılsa da markalaşmaya yavaş yavaş başladılar. Saat konusunda gelecek ne gösterir tahmin etmek zor ama bugüne kadar yaptıkları replikaları aşıp işe yeni bir teknik katabilirlerse ön plana çıkabilirler.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Çin siteleri, çok ilginç, Seagull vs.   Çin siteleri, çok ilginç, Seagull vs. Icon_minipostedPtsi 10 Ağus. - 3:12

bu durum klişe bir sözle zaten ifade edilmiş,şarkılara bile konu olmuştu,"başkası olma kendin ol ........" buna göre de günlük yaşamda taklit edilen şeylere karşı ne kadar antipati duyduğumuzu hepimiz biliriz,ayrıca burada daha da kötüsü kandırma-kandırılma duyguları arasında kalmış bir eziklik ve buradaki her arkadşın da yaptığı gibi saatleri başkaları için değilde kendi egolarımızı tatmin etmek,zevkimiz,sevdiğimiz için aldığımıza ve kendimizi de kandırmaıyacağımıza göre bu durum oldukça çelişkili karmaşık duygular yaratan bir durum.
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Çin siteleri, çok ilginç, Seagull vs.   Çin siteleri, çok ilginç, Seagull vs. Icon_minipostedPerş. 13 Ağus. - 9:23

anlamadığım şey şu, ogameci'nin aldığı bir tourbillon saat vardı, sanki onun da içinde SeaGull makinesi vardı, şimdi ogameci üzerinde marka yazmayan o saati 800 dolar gibi bir fiyata almıştı yamulmuyorsam, şimdi bu SeaGull markası yazan aynı saat web sitelerindeki fiyatı 5000euro gibi birşey... bu herifler bu kadar uçtular mı?
Maurice Lacroix

Maurice Lacroix

MesajKonu: Geri: Çin siteleri, çok ilginç, Seagull vs.   Çin siteleri, çok ilginç, Seagull vs. Icon_minipostedC.tesi 3 Eyl. - 19:52

seagull ilginç bir marka gerçekten çift tourbillion saat bile yapmışlar ben sadece greubel forseyde var sanıyordum bu teknolojiyi ancak fiyatları ile ilgili bilgi bulamadım :S

https://www.youtube.com/watch?v=Op2hZJqfhbk&feature=related
spec4

MesajKonu: Geri: Çin siteleri, çok ilginç, Seagull vs.   Çin siteleri, çok ilginç, Seagull vs. Icon_minipostedÇarş. 28 Eyl. - 1:05

arkadaslar merhaba bu arada rus saatlerini unutmamak lazim raketa olarak degil ornegin soyuz markasi bu saat icin 1940 li yillarda gizli olarak stalin tarafindan hobi amacli yapildigini belgeselde gormustum ve saat gunumuz kaliteli saatlerle farki yok

Çin siteleri, çok ilginç, Seagull vs.
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» seagull vs. miyota?...
» Saat alışveriş siteleri
» Çok ilginç bir site
» Yurt dışı güvenli internet siteleri
» İLGİNÇ BİR ORIENT