Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Koleksiyon incelemesi

+16
kani
ekonomist
yusufduz
ofis
miscen
burbank
GAREZ
karagöz
crazyhours
krytime
serkan
Valjoux
egunns
watcher
teng
parabellum p08
20 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2
YazarMesaj
Akif

Akif

Koleksiyon incelemesi - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Koleksiyon incelemesi   Koleksiyon incelemesi - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 7 Ekim - 5:07

Aklıma estikçe girdiğim bir başlık, bugün yine buradaydım.

Elinize sağlık.
Kerim_91

Kerim_91

MesajKonu: Geri: Koleksiyon incelemesi   Koleksiyon incelemesi - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 13 Ekim - 22:10

parabellum ;

Efendim bu koleksiyonunuzu gerçekten tebrik ederim en başta.Benim ileriki zamanlarda düşündüğüm bir koleksiyonu siz çoktan yapmışsınız bile ve benim de ilham kaynaklarımdan birisiniz.. Gerçekten çok hoş bir koleksiyon ve benim ayrı bir güzel gördüğüm Vialux ve Cortebert lerin güzelleri sizde mevcut gözlerimi alamıyorum Allah nazarlardan saklasın bu cicileri her daim.

Not: Eğer ki bu güzellikleri bir gün elden çıkartmayı düşünürseniz ilk talip benim bu gelinleri kaçırmak olmaz Smile

Saygılarımla.
parabellum p08

parabellum p08

MesajKonu: Geri: Koleksiyon incelemesi   Koleksiyon incelemesi - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 14 Ekim - 1:40

Teşekkür ederim dostum, inşallah daha iyi ve güzelleri sana nasip olacaktır. Bazı şeylerin değeri salt kendi değerlerinden ziyade onlara atfettiğiniz önem ve temini için harcadığınız mesai ve emekle ölçülür. Onların herhangi bir tanesine bakıldığında başkası sadece eski bir saat görür ama ben uykusuz geçen tamirat gecelerimi hatırlarım. Yaşını almış bir beyefendinin kolumda gördüğündeki takdir dolu bakışlarını ya da ameliyathanenin kapısındaki yürek burkan bekleyişlerimdeki beni oyalayabilen tek pırıltı olduğunu hatırlarım.
Aslında eskiye dair bütün değerler böyle değil mi? Klasik bir otomobili keyifle seyrederken "Bu hurdalar hala trafikte mi?" diyen bir hatun, gözümde dünyanın en acuze kadını oluverirken, kurmalı saatime bakıp " Amca bunun pili nerede?" diye soran çocuğa sabırla mekanizmayı tanıtırım. ( Tabi bir daha amca dememesi şartıyla)
Uzatmayalım dostlar, eskiye sahip çıkmak ne kadar güzelse farklı olana sahip olmak da bir o kadar güzel. Mutlaka bir takdir eden çıkıyor emin olun. Bu bağlamda da genç dostumuzu tebrik ediyor. saygılarımı sunuyorum.
Akif

Akif

MesajKonu: Geri: Koleksiyon incelemesi   Koleksiyon incelemesi - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 14 Ekim - 2:37

Duygu ve düşüncelerinize yürekten katılıyorum.

Allah iyi günlerde kullanmayı nasip etsin.

Saygılarımla.
Exern

Exern

MesajKonu: Geri: Koleksiyon incelemesi   Koleksiyon incelemesi - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 15 Ekim - 15:02

Sayin parabellum:
Saatleriniz muhtesem, ozellikle de Cortebertleri cok begendim. Saatlerinizi uzun yillar korumanizi ve sayilarini artirmanizi diliyorum.
Malesef antika olan seylere hurda diyecek kadar cahil ve kultursuz insanlar var. Herseyin degerinin parayla olculdugu materyalist bir zamana denk gelmisiz ne yazik ki. Bu durumda sanayi devrimini kacirmis bir toplum olmamizin da etkisi vardir mutlaka. Tarihi zenginliklerle dolu bir ulkede yasayipta tarihi degerlere kayitsiz kalabilmek gercekten hayret verici.
Saygilar.
Kerim_91

Kerim_91

MesajKonu: Geri: Koleksiyon incelemesi   Koleksiyon incelemesi - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 15 Ekim - 22:20

parabellum p08 demiş ki:
Teşekkür ederim dostum, inşallah daha iyi ve güzelleri sana nasip olacaktır. Bazı şeylerin değeri salt kendi değerlerinden ziyade onlara atfettiğiniz önem ve temini için harcadığınız mesai ve emekle ölçülür. Onların herhangi bir tanesine bakıldığında başkası sadece eski bir saat görür ama ben uykusuz geçen tamirat gecelerimi hatırlarım. Yaşını almış bir beyefendinin kolumda gördüğündeki takdir dolu bakışlarını ya da ameliyathanenin kapısındaki yürek burkan bekleyişlerimdeki beni oyalayabilen tek pırıltı olduğunu hatırlarım.
Aslında eskiye dair bütün değerler böyle değil mi? Klasik bir otomobili keyifle seyrederken "Bu hurdalar hala trafikte mi?" diyen bir hatun, gözümde dünyanın en acuze kadını oluverirken, kurmalı saatime bakıp " Amca bunun pili nerede?" diye soran çocuğa sabırla mekanizmayı tanıtırım. ( Tabi bir daha amca dememesi şartıyla)
Uzatmayalım dostlar, eskiye sahip çıkmak ne kadar güzelse farklı olana sahip olmak da bir o kadar güzel. Mutlaka bir takdir eden çıkıyor emin olun. Bu bağlamda da genç dostumuzu tebrik ediyor. saygılarımı sunuyorum.

Dediğiniz herşeye katılıyorum..Ben bu tür yorumları kulağımda işittiğimde açıkcası bazı konulara affınıza sığınarak at gözlüğü ile bakmak diye nitelendiriyorum..Umarım her insan inşallah eskiye sahip çıkabilmekten biraz nasip alır diyorum..Koleksiyonunuz zamanla inşallah daha da büyüyerek değerine değer katar

Saygılar

Koleksiyon incelemesi
2 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2
 Similar topics
-
» Küçük bir koleksiyon da benden
» watcher Abi'nin yapmadığı bir koleksiyon
» Ilginc ve Farkli bir Koleksiyon
» Jaeger 2010 bomba koleksiyon
» Satilik Omega Koleksiyon 12 Parça- Satıs iptal