Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Yurt dışından alınan saate garanti?

4 posters
YazarMesaj
everywhere

Yurt dışından alınan saate garanti? Empty
MesajKonu: Yurt dışından alınan saate garanti?   Yurt dışından alınan saate garanti? Icon_minipostedPerş. 25 Mart - 21:05

yurt dışı sitelerde satılan saatler çok hesaplı örnegin dün grand carreraya 13bin dediler netten bakıyorum aynı saat 6bine geliyo.ancak saat satan sitelerde garanti kısmında x sitesi garantisi yazıyor ama bazı saatlerde manufaktur garanti diyor.mesela bu yurt dışında sitede satılan grand carrerada site garantisi var yani ben saati aldığım zaman yurt dışından saat türkiyede arızalanırsa illa yurt dışınamı göndermek zorundayım türkiyedeki yetkili bir tamirciye götürüp tamir ettirme şansım yokmu saati?
mehmettt

mehmettt

MesajKonu: Geri: Yurt dışından alınan saate garanti?   Yurt dışından alınan saate garanti? Icon_minipostedPerş. 25 Mart - 21:24

everywhere demiş ki:
yurt dışı sitelerde satılan saatler çok hesaplı örnegin dün grand carreraya 13bin dediler netten bakıyorum aynı saat 6bine geliyo.ancak saat satan sitelerde garanti kısmında x sitesi garantisi yazıyor ama bazı saatlerde manufaktur garanti diyor.mesela bu yurt dışında sitede satılan grand carrerada site garantisi var yani ben saati aldığım zaman yurt dışından saat türkiyede arızalanırsa illa yurt dışınamı göndermek zorundayım türkiyedeki yetkili bir tamirciye götürüp tamir ettirme şansım yokmu saati?

Benm anladığım kadarıyla yok çünkü Türkiye'de servisinde tamir ettirmeniz için aldığınız o saatin uluslararası garantisinin olması gerekir, Türkiye'de servisine götürürsünüz servis de bakar saate ama garanti kapsamına girmeyeceği için ücret ödersiniz.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Yurt dışından alınan saate garanti?   Yurt dışından alınan saate garanti? Icon_minipostedPerş. 25 Mart - 22:02

Geçenlerde bozuk ve uluslararası garantisi olan bir saati servise götürüp götürmemeyi konuşuyorduk, bayi uluslararası garantiyi bazen kabul etmediklerini söyledi.
mehmettt

mehmettt

MesajKonu: Geri: Yurt dışından alınan saate garanti?   Yurt dışından alınan saate garanti? Icon_minipostedPerş. 25 Mart - 22:05

teng demiş ki:
Geçenlerde bozuk ve uluslararası garantisi olan bir saati servise götürüp götürmemeyi konuşuyorduk, bayi uluslararası garantiyi bazen kabul etmediklerini söyledi.

Uluslararası garanti kartonunda bu garantinin geçerli olduğu ülkeler belirtiliyormuş bildiğim kadarıyla, eğer orada Türkiye yazılı ise kabul etmek zorunda, keyfi uygulama yapamazlar. Listede Türkiye yoksa tabii ki o garanti Türkiye'de geçmez.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Yurt dışından alınan saate garanti?   Yurt dışından alınan saate garanti? Icon_minipostedPerş. 25 Mart - 22:13

Belki de bu yüzden bazı saatlerin garantisini kabul etmediler.
everywhere

MesajKonu: Geri: Yurt dışından alınan saate garanti?   Yurt dışından alınan saate garanti? Icon_minipostedPerş. 25 Mart - 22:18

hadi ya deseneize o zaman yurt dışından alcagımız saat sıkıntılı olur eğer manufaktur garanti yok ise.sitede site garantisi kapsamında kargo ücretleri alıcıya ait diyodu saat 2 3 kere bozulsa garanti süresi içinde astarı yüzünü geçicek.
mehmettt

mehmettt

MesajKonu: Geri: Yurt dışından alınan saate garanti?   Yurt dışından alınan saate garanti? Icon_minipostedPerş. 25 Mart - 22:32

everywhere demiş ki:
hadi ya deseneize o zaman yurt dışından alcagımız saat sıkıntılı olur eğer manufaktur garanti yok ise.sitede site garantisi kapsamında kargo ücretleri alıcıya ait diyodu saat 2 3 kere bozulsa garanti süresi içinde astarı yüzünü geçicek.

Evet işte o da yurtdışından almanın riski.
silver

silver

MesajKonu: Geri: Yurt dışından alınan saate garanti?   Yurt dışından alınan saate garanti? Icon_minipostedPerş. 25 Mart - 22:33

2-3 kere bozulsa mı Very Happy

Garanti kaç yıl? Bu süre içinde bozulma olasılığı ne?

Eğer 2 yılsa, bu garanti için saate asla fazla para vermezdim
mehmettt

mehmettt

MesajKonu: Geri: Yurt dışından alınan saate garanti?   Yurt dışından alınan saate garanti? Icon_minipostedPerş. 25 Mart - 22:38

Genelde iyi kalite bir saat en az 5-6 yıl sorun çıkarmıyor. Zaten garanti de mulak bir kavram, saat bozuluyor garantiye veriyorsunuz parçası değişiyor bu sizin yanlış kullanımınızdan olmuş diyorlar para alıyorlar sizden. Eğer arada yarı yarıya fark varsa bence de garanti için Türkiye'den almaya değmez kaldı ki garanti yine var garanti süresi içerisinde ürünü geri kargolayabilir ve tamirini talep edebilirsiniz sadece Türkiye'de geçmiyor garantisi, ama 5-6 bin liralık bir saati de ( örnek olarak söylüyorum ) 400-500 lira ucuz diye yurt dışından almanın bir anlamı yok.
everywhere

MesajKonu: Geri: Yurt dışından alınan saate garanti?   Yurt dışından alınan saate garanti? Icon_minipostedPerş. 25 Mart - 22:54

tabi ki 400 500 lira için değmez yurtdışından saat almaya ama bir tag grand carreraya 13 bin diyorlar burda yurtdışıfiyatı 7bin.zenit el primero open hearta 17 bin diyorlar burda yurt dışında 8bin civarı.özellikle orta üst seviyeye giren saatler de türkiye ve yurtdışı arasında muazzam fark var.bu şekilde takip ettiğim bir dolu saat var.birde ben şuna inanıyorum özellikle pahalı kaliteli saatler lükse giriyor ve satıcılarda bu lükse giriyor bu saati alcak adam zaten bu parayı veririr diye ekstradan bir fiyat koyuyo saate ben böyle düşünüyorum.ne oldu da hamilton chronolar 3 ay önce 1000laraya satılıyodu da distirübütör değişince 2500den aşagı chronolu hamy bulamaz olduk piyasada?
mehmettt

mehmettt

MesajKonu: Geri: Yurt dışından alınan saate garanti?   Yurt dışından alınan saate garanti? Icon_minipostedPerş. 25 Mart - 23:05

13 binlik saat yurtdışında 7 bin ise tabii ki buradan almak yanlış olur, onu yurt dışından getirtmek lazım, o kadar fark verilmez, 13 binin üzerine bin lira daha koysam iki tane getiriyorum yurt dışından, neden Türkiye'den alayım ki ben onu.
silver

silver

MesajKonu: Geri: Yurt dışından alınan saate garanti?   Yurt dışından alınan saate garanti? Icon_minipostedPerş. 25 Mart - 23:12

6-7 bin liralık bir saat için, türkiye'de verilecek +1000 lira birşey değil. Hatta Pırlant gibi müşteri memnuniyeti çok yüksek, saatlerinizin bakımını ücretsiz yapıp gönderen köklü, gelecekte ortadan kaybolma ihtimali zayıf bir bayi varsa +2000 bile çıkılabilir Smile
Bayiye göre değişir kısacası, elindeki markaları sürekli değiştiren, bir markayı alıp bir süre sonra dağıtımını bırakan bir bayiyse fazla para vermek fikrine soğuk bakarım. Alıcaksınız 2 sene sonra adam bayiliği bırakacak sonra muhattap bulmakla uğraşacaksınız.

----

Bu arada Hamilton konusu komedi, kolumda Hamilton'la Saat&Saat bayisine gittiğim zaman adamlar önünü ilikliyor, beyefendi siz "Hamilton kullanıyorsunuz" felan diyor valla gülmemek için kendimi zor tutuyorum Smile
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Yurt dışından alınan saate garanti?   Yurt dışından alınan saate garanti? Icon_minipostedCuma 26 Mart - 0:54

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 10:07 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
mehmettt

mehmettt

MesajKonu: Geri: Yurt dışından alınan saate garanti?   Yurt dışından alınan saate garanti? Icon_minipostedCuma 26 Mart - 1:06

silver demiş ki:
6-7 bin liralık bir saat için, türkiye'de verilecek +1000 lira birşey değil. Hatta Pırlant gibi müşteri memnuniyeti çok yüksek, saatlerinizin bakımını ücretsiz yapıp gönderen köklü, gelecekte ortadan kaybolma ihtimali zayıf bir bayi varsa +2000 bile çıkılabilir Smile
Bayiye göre değişir kısacası, elindeki markaları sürekli değiştiren, bir markayı alıp bir süre sonra dağıtımını bırakan bir bayiyse fazla para vermek fikrine soğuk bakarım. Alıcaksınız 2 sene sonra adam bayiliği bırakacak sonra muhattap bulmakla uğraşacaksınız.

----

Bu arada Hamilton konusu komedi, kolumda Hamilton'la Saat&Saat bayisine gittiğim zaman adamlar önünü ilikliyor, beyefendi siz "Hamilton kullanıyorsunuz" felan diyor valla gülmemek için kendimi zor tutuyorum Smile

Arkadaşım sen yanlış anlamışsın galiba, 13 binin üzerine bin lira daha koysak yurtdışından iki saat alırız demek istemiştim, o saat burada 13 bin lira demiş arkadaş, aradaki fark 1.000 TL değil 13-7=6 bin TL.
mehmettt

mehmettt

MesajKonu: Geri: Yurt dışından alınan saate garanti?   Yurt dışından alınan saate garanti? Icon_minipostedCuma 26 Mart - 1:12

katil balina demiş ki:
hocam 13 bin liralık saat kolay kolay bozulmaz Very Happy

zaten garanti dedikleri 2 senedir.

ve siz 13 bin lira denen saati 6 bine alabiliyorsanız alın bence. bozulsa bile ki tekrar ediyorum bozulmaz en fazla bin liraya tamir ederler:)

oldu mu sana 7 bin.. yine kardasınız yani.

Bence de. O 2 sene garanti bile çoğu şeyi kapsamayacak emin olun. Saati düşürseniz mesela kullanım hatası diyecekler size fatura edecekler. Yeni alınmış bir saatte pek sorun çıkmıyor zaten, hele hele 13-14 bin liralık kaliteli saatlerde çok zor arıza vermesi. Bir sürü testten geçirildikten sonra piyasaya çıkan saatler bunlar.
everywhere

MesajKonu: Geri: Yurt dışından alınan saate garanti?   Yurt dışından alınan saate garanti? Icon_minipostedCuma 26 Mart - 3:44

yukarda belirtiiğim fiyat aralığı ve üstü saatler zaten evladiyelik saatler 2 yıl içinde sorun çıkacağını sanmıyorum ama yinede olağanüstü durumlara karşı insan düşünmeden edemiyor.
mehmettt

mehmettt

MesajKonu: Geri: Yurt dışından alınan saate garanti?   Yurt dışından alınan saate garanti? Icon_minipostedCuma 26 Mart - 3:48

everywhere demiş ki:
yukarda belirtiiğim fiyat aralığı ve üstü saatler zaten evladiyelik saatler 2 yıl içinde sorun çıkacağını sanmıyorum ama yinede olağanüstü durumlara karşı insan düşünmeden edemiyor.

13 bin liralık saati yurt dışından 7 bine alabiliyorsanız bunda 1 saniye bile düşünecek bir husus yok bence, iki tane alsanız 14 bin eder, burada tanesini 13 bine alıyorsunuz.
silver

silver

MesajKonu: Geri: Yurt dışından alınan saate garanti?   Yurt dışından alınan saate garanti? Icon_minipostedCuma 26 Mart - 7:30

mehmettt demiş ki:
silver demiş ki:

----

Arkadaşım sen yanlış anlamışsın galiba, 13 binin üzerine bin lira daha koysak yurtdışından iki saat alırız demek istemiştim, o saat burada 13 bin lira demiş arkadaş, aradaki fark 1.000 TL değil 13-7=6 bin TL.

Yok hocam siz yanlış anladınız benim demek istediğim şey 6-7 bin liralık saat için ülkemizde duruma göre 1-2 bin lira fazla verilebilirdi.
mehmettt

mehmettt

MesajKonu: Geri: Yurt dışından alınan saate garanti?   Yurt dışından alınan saate garanti? Icon_minipostedCuma 26 Mart - 8:22

silver demiş ki:
mehmettt demiş ki:
silver demiş ki:

----

Yok hocam siz yanlış anladınız benim demek istediğim şey 6-7 bin liralık saat için ülkemizde duruma göre 1-2 bin lira fazla verilebilirdi.

Tabii ki, 6 bin liralık saati burada garantili 7 bine almak daha mantıklı. Ben de bir tane Victorinox almayı düşünüyorum mesela hesapladım kargosu gümrüğü falan 1300 TL civarına geliyor aynı saat burada 2100 TL ama pazarlıkla ve 6 taksitle 1800'e falan indirirsem buradan alacam ben de.

Yurt dışından alınan saate garanti?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Yurt disından seiko aldırayım mı?
» Yamulma Garanti
» 09.04.2011 garanti başlangıçlı Seiko 5 SNZJ59K1
» Yurt dışı sipariş ve Gümrük
» Tritium Saatler ve Quartz Saate Otomatik Mekanizma