Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Replika saatler hakkında düşünceleriniz ?

+14
MUstafa Bozer
2FAST4U
Azizim
ertay
tag_ci
ZeitGeisT
watcher
scala
bizantolog
deka
pirasa
tumer1903
vervito
MortingenStrasse
18 posters
YazarMesaj
MortingenStrasse

MortingenStrasse

Replika saatler hakkında düşünceleriniz ? Empty
MesajKonu: Replika saatler hakkında düşünceleriniz ?   Replika saatler hakkında düşünceleriniz ? Icon_minipostedC.tesi 18 Tem. - 11:36

Evet saat severler, biliyoruz ki replica saatler de saat dünyasının bir parçası. Nedeni basit, insanlar onbinlerce ya da yüzbinlerce dolarlık saatleri beğeniyorlar, alamıyorlar, ve o modeli ucuza bulmak istiyorlar. Aslında firmaların koyduğu uçuk fiyatlar göz önüne alınırsa hiç de haksız değiller, çünkü maliyeti (malzemeler) ve işçiliği düşünürsek gerçekten saat firmaları tozutmuş durumda.

Ama bence bir saati kullanmaya değer kılan onun orjinal olmasıdır. Saat bir zevk işidir ve replicaların insana bakınca keyif verebileceğine inanmıyorum. Pahalı saatlerin o kadar istenmesinin nedeni de ulaşmaz olmaları değil mi zaten, casionun askerde takılan modeli gibi ucuz ve yaygın olsa yüzüne bakar mıyız acaba? Replica saat takmak biraz da insanın kendini kandırması. Bence koldaki saat replica bir Zenith olacağına, fiyatı uygun olan mahmut marka bir saat olsun daha iyi.

İskelet replica konusuna gelirsek (kendime pay çıkarayım hemen Very Happy ), uygun fiyata swiss made iskelet saat olmadığına göre, iskeletler mecburen replica tercih edilebilir.

Forum ahalisi ne düşünüyor bakalım replica saatler hakkında.
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Replika saatler hakkında düşünceleriniz ?   Replika saatler hakkında düşünceleriniz ? Icon_minipostedC.tesi 18 Tem. - 12:19

valla ben pek pozitif bakmıyorum. sahteciliğin her yürlüsü sahteciliktir...
yap ama ismini kendi ismini ver. mesela seagull markalaştı artık. ya da ogameci arkadaşımızın aldığı torubillon saat. marka ismi falan yazmıyor. ama tourbillon mu evet torubillon. kalitesi ne olursa olsun.
tumer1903

tumer1903

MesajKonu: Geri: Replika saatler hakkında düşünceleriniz ?   Replika saatler hakkında düşünceleriniz ? Icon_minipostedC.tesi 18 Tem. - 12:36

aynen cok cakması war ve kendımden utanıyorum bızım saatlerımız lekleniyor bir şey değil ne anladım bu işten bir sey degıl bıde su wardır ben senın saati 30 lıraya gordum ehehehee diye dalga gecerler ya adamı hasta ederler
pirasa

pirasa

MesajKonu: Geri: Replika saatler hakkında düşünceleriniz ?   Replika saatler hakkında düşünceleriniz ? Icon_minipostedC.tesi 18 Tem. - 12:59

replica bence saatin temeli. replica belirliyo saatin prestijini sonuçta. yazın bakayım sahibinden.com a rolex daytona diye kaçtane çıkıcak bide vacheron constantin yazın aradaki farkı görün.
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Replika saatler hakkında düşünceleriniz ?   Replika saatler hakkında düşünceleriniz ? Icon_minipostedC.tesi 18 Tem. - 13:40

bu durum rolex'i daha mı prestijli kılıyor demek istiyorsunuz?
deka

deka

MesajKonu: Geri: Replika saatler hakkında düşünceleriniz ?   Replika saatler hakkında düşünceleriniz ? Icon_minipostedC.tesi 18 Tem. - 19:59

replica konusunun daha önce konuşulduğu gibi mutlaka yararlarıda vardır,ama olay tatmin olayı ise kullananı tatmin edeceğine ben inanmıyorum,ayrıca çevreye karşıda bir eziklik duygusu içerisinde olunur diye düşünüyorum.
bizantolog

bizantolog

MesajKonu: Geri: Replika saatler hakkında düşünceleriniz ?   Replika saatler hakkında düşünceleriniz ? Icon_minipostedPtsi 20 Tem. - 4:22

ben almayayım.

(ama alanlara bir şey demiyorum, onların da kendince haklı nedenleri var, bir de bu iş ayrı bir kültür işi, replikalar arasında iyiler az, onları arayıp bulanlara saygı duyarım.)
http://www.mekaniksaat.com
scala

MesajKonu: Geri: Replika saatler hakkında düşünceleriniz ?   Replika saatler hakkında düşünceleriniz ? Icon_minipostedPtsi 20 Tem. - 20:37

21.yüzyılda bence reblıka saat insanların vazgeçilmezi oldu. daha cok degil bundan 10 sene öncesine gidersek reblıkada sadece ınsanların bildiği üç yada dört marka vardı bunlar rolex,cartier,bretleıng ve bvlgariydi şimdi 2005den artık o kadar benımsendıkı repliklar 2009 yılına geldıginde artık yapılan replıka saatlerin saayısı benım kadar meraklı olan kişi bile bilemıyo Smile
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Replika saatler hakkında düşünceleriniz ?   Replika saatler hakkında düşünceleriniz ? Icon_minipostedSalı 4 Ağus. - 5:08

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 10:58 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Replika saatler hakkında düşünceleriniz ?   Replika saatler hakkında düşünceleriniz ? Icon_minipostedSalı 4 Ağus. - 5:10

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 10:58 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
deka

deka

MesajKonu: Geri: Replika saatler hakkında düşünceleriniz ?   Replika saatler hakkında düşünceleriniz ? Icon_minipostedSalı 4 Ağus. - 5:13

güzel,üst düzey replikalardan bahsediliyor,varsayalımki böyle ama yinede insan bu gerçeği bildikden sonra bunun altında ezilir gibi bir his var içimde.
MortingenStrasse

MortingenStrasse

MesajKonu: Geri: Replika saatler hakkında düşünceleriniz ?   Replika saatler hakkında düşünceleriniz ? Icon_minipostedSalı 4 Ağus. - 5:18

evet deka çok haklısınız. gerçekten çok iyi replicalar var bunlar paslanmaz çelik kasa, safir cam ve kaliteli kayışlar kullanıyorlar, ve de içine eta koyuyorlar.

ama o hala bir replicadır, onu x marka üretmemiştir. herkesi kandırabilirsiniz, arkadaşlarınızı, saatçileri, ustalar, ama kendinizi kandıramazsınız ki saatseverlerin de saati kendileri için aldığını düşünürsek en önemli nokta da budur.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Replika saatler hakkında düşünceleriniz ?   Replika saatler hakkında düşünceleriniz ? Icon_minipostedSalı 4 Ağus. - 5:20

neyse, avatarında artık sana ait bir iskelet görelim. Very Happy
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Replika saatler hakkında düşünceleriniz ?   Replika saatler hakkında düşünceleriniz ? Icon_minipostedÇarş. 12 Ağus. - 20:58

Ben replikalari gitgide sevmeye basladim ama markasi acisindan degil, fiyat acisindan cok ucuza geliyor.
Yapilacak sey boyle bir saat alip modifiye etmek bence, markayi hemen silmek, icine belki baska makine koyup kadrani modifiye etmek.
Simdi yurtdisi sitelerden basit bir saat kasasi almaya kalksaniz neresinden baksan 100 eurodan fazla, halbuki bir celik kasali replika 50 euroyu gecmiyor, bunu alacaksin makineyi sokup atacaksin, kadrani forumda daha once verdigim yerlerden birine gonderip yeniden kendi arzuladigin renkte ve kendi isminden olusan bir marka ile boyatacaksin (35-70 euro), bir tane cikma isvicre makine ayarlayacaksin ve hepsini recep gurgen ustaya, ya da ikna edebilirsen ziya liv kardesimize ya da babasina toplatacaksin, boylece en fazla 150-200 euroya kendi ismini tasiyan marka bir isvicre saatin olacak.
Kasanin cin olmasi onemli degil ama mutlaka celik kasa olacak, cunku isvicreliler de kucuk markalarin hemen hepsi kasalari cin de yaptiriyor. Kasayi alirken dikkat, krom kaplama olmasin.
Daha ileri goturme imkani da var, kuyumcularda gravur ustasi bulacaksin, makineyi sokturup gorunen parcalari alacaksin ve kadrani da beraberce kuyumcu atolyesine gotureceksin kadrana istedigin motifi gravurle yapacak ve hatta istersen uzerine mine de yapar, makinenin parcalarinin da uzerine kazima ile istedigin desenleri yaptiracaksin, inanilmaz guzel bir saatin olacak hem de hicbiryerde olmayan.
Kuyumcu atolyeleri e-5 uzerinde kuyumcukent var orada birsuru bulabilirsin, ben gorusmeler yaptim ama vakit lazim ve benim tr de buna ayiracak vaktim hic olmuyor
http://www.turksaatforumu.com
deka

deka

MesajKonu: Geri: Replika saatler hakkında düşünceleriniz ?   Replika saatler hakkında düşünceleriniz ? Icon_minipostedPtsi 28 Ara. - 2:15

Replika saat kaç tane oldu.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Replika saatler hakkında düşünceleriniz ?   Replika saatler hakkında düşünceleriniz ? Icon_minipostedPtsi 28 Ara. - 2:25

benim mi?
Herhalde ici bosaltilarak modifikasyonu bekleyenler de dahil on tane olmustur blublu
deka

deka

MesajKonu: Geri: Replika saatler hakkında düşünceleriniz ?   Replika saatler hakkında düşünceleriniz ? Icon_minipostedPtsi 28 Ara. - 2:28

ha burada amaç başka, kasaları,camları vs. iyi mi bari operasyona değecek mi?
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Replika saatler hakkında düşünceleriniz ?   Replika saatler hakkında düşünceleriniz ? Icon_minipostedPtsi 28 Ara. - 3:14

valla iyi gibi gorunuyor en azindan denemeye degecek diye dusunuyorum
ZeitGeisT

ZeitGeisT

MesajKonu: Geri: Replika saatler hakkında düşünceleriniz ?   Replika saatler hakkında düşünceleriniz ? Icon_minipostedPtsi 28 Ara. - 3:42

Bu güne kadar bir tek replika saat almadım. Alırmıyım net olarak bilmiyorum. Fakat mantığım bana replikaya vereceğim parayla orjinal bir çok markanın saatini almamın daha doğru olacağını söylüyor. İnternette Nabucconun replikasına 1500 tl istediklerini gördüm. Allah aşkına hangi akıllı 1500 tl bir replikaya verir. O parayla ne saatler alınır. Talep varki arz olmuş. Demek dünyada bu tarz akıllı çok. Ki ben kesinlikle replika saatlerin markalara zarar verdiğini düşünüyorum. Sıradan bir vatandaşın elinde binlerce dolarlık saati gördüğünüz zaman bu replikadır diyorsunuz ama günümüz iş adamlarının kolundada replikalar cirit atıyor. Söz konusu patron olunca o kesin orjinaldir oluyor. Saat bir mücevherdir bir tutkudur..
Misal Benim elemanım yemiyor içmiyor para biriktiriyor orjinal pahalı bir saat alıyor , ben aynı saatin replikasını alıyorum. Bakanlar bendekine orjinal ondakine kesin replikadır diyor.

Bilmem anlatabildim mi Smile))
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Replika saatler hakkında düşünceleriniz ?   Replika saatler hakkında düşünceleriniz ? Icon_minipostedPtsi 28 Ara. - 3:47

anlatabildin dostum hem de cok iyi Very Happy
forumdaki replikacilar simdi beni dover diable
tag_ci

tag_ci

MesajKonu: Geri: Replika saatler hakkında düşünceleriniz ?   Replika saatler hakkında düşünceleriniz ? Icon_minipostedPtsi 28 Ara. - 4:38

replicasız olmazz Smile
deka

deka

MesajKonu: Geri: Replika saatler hakkında düşünceleriniz ?   Replika saatler hakkında düşünceleriniz ? Icon_minipostedPtsi 28 Ara. - 6:10

"Bilmem anlatabildim mi ))",aslında çok iyi anlatdın, daha önce bu konu detaylıca tartışıldığı için, sadece duruma göre oda gerekli diyorum, kısaca. Very Happy ,baksan Watcher bile aldıkdan sonra. diable
ZeitGeisT

ZeitGeisT

MesajKonu: Geri: Replika saatler hakkında düşünceleriniz ?   Replika saatler hakkında düşünceleriniz ? Icon_minipostedPtsi 28 Ara. - 7:14

Smile)) Alayına karşıyım replikalar kadar firmaların bu kadar faiş fiyata saat satmalarınada karşıyım. İşte sırf bü yüzden bende replika alabilirim...

En son ZeitGeisT tarafından Salı 29 Ara. - 5:08 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
tag_ci

tag_ci

MesajKonu: Geri: Replika saatler hakkında düşünceleriniz ?   Replika saatler hakkında düşünceleriniz ? Icon_minipostedSalı 29 Ara. - 4:23

Replikalara nazar da değmez Very Happy
deka

deka

MesajKonu: Geri: Replika saatler hakkında düşünceleriniz ?   Replika saatler hakkında düşünceleriniz ? Icon_minipostedSalı 29 Ara. - 4:31

kaybolsa, birşey olsada üzülmezsin. fumeur
ertay

MesajKonu: Geri: Replika saatler hakkında düşünceleriniz ?   Replika saatler hakkında düşünceleriniz ? Icon_minipostedSalı 29 Ara. - 8:09

Bazen insanlar Replika üzerinde o saatin iyi yada kötü yönlerini kesfedebiliyorlar.
yani diyelimki, pahali bir saat almayi düsünüyorlar fakat, o saati sadece katolog üzerindeki teknik veriler ve görsel olarak biliyorlar.
ama zamanla ne cok hoslanarak aldiklari bir seyin daha önceden fark edemedikleri bir yönü ortaya cikiyor ve bu pahali üründen bir anda soguyorlar.
mesela benim Le Locle nin kurma kolunun pantolonun cep kenarina takilmasi olayini kullanirken fark ettim, bir cok kisi icin sorun teskil etmeyen bu durum benim icin ciddi problem oldu. Allahtan pahali bir saat olmadigi icin fazla dert etmedim.
yani kisaca soylemek gerekirse her zaman olmasada, bazi durumlarda test sürüsü icin iyi oluyor diyelim. Very Happy
Azizim
moderator
Azizim

MesajKonu: Geri: Replika saatler hakkında düşünceleriniz ?   Replika saatler hakkında düşünceleriniz ? Icon_minipostedSalı 29 Ara. - 8:13

Kaliteli replicaya evet Çin malına hayır. diable
2FAST4U

2FAST4U

MesajKonu: Geri: Replika saatler hakkında düşünceleriniz ?   Replika saatler hakkında düşünceleriniz ? Icon_minipostedC.tesi 23 Ocak - 1:59

replika saatler ne hayır ne de evet dıyebıldiğim tabiri caizse çakma saatler ...Fakat gunumuzde nelerin replikası yok ki ,çinliler chery dıye bır marka yapmış 2007 yılında bantlarda son kez uretılen rav4 u yenıden uretmeye başlamışlar hemde yarı fıyatına.Evet taklıt malın altında ezılmek doğru bir laf ve bence bu işin butun keyfıni kaçıran kısım.Yanı 500 lıraya ferrari vertu telefonlar kolda replıka rolexler ile kımı kandırabiliriz ki ancak kendımızı.Ben sahsen bı arkadasında yazdığı gıbı o kişinin hayata bakış açısını sorguluyabilirim.Bende taktım ama zaten pahalı saatlerım mevcut ve bu sefer cevremi taklıt olduğuna ıkna etmeye çalıştım ama sonra işin çıvısı çıktı ortalık taklıt maldan geçilmez oldu .Garsonun kolunda bile 5000 avroluk saat görünce marka saatten de sogudum.Taklitler asıllarını yaşatır.Hatta fırmaların işine geldiğini bile düşünüyorum çunku kullanıcı nıhayetınde saatinin kendısını yarı yolda bıraktığını görecek fakat saatten vazgeçemeyecek.Kullanıcı artık o markanın tutkunu olarak hayallerını o saatle suslemeye devam edecek belkıde ucuz bır modelını edınmeye çalışacak.
MUstafa Bozer

MUstafa Bozer

MesajKonu: Geri: Replika saatler hakkında düşünceleriniz ?   Replika saatler hakkında düşünceleriniz ? Icon_minipostedÇarş. 10 Şub. - 6:57

vervito demiş ki:
valla ben pek pozitif bakmıyorum. sahteciliğin her yürlüsü sahteciliktir...
yap ama ismini kendi ismini ver. mesela seagull markalaştı artık. ya da ogameci arkadaşımızın aldığı torubillon saat. marka ismi falan yazmıyor. ama tourbillon mu evet torubillon. kalitesi ne olursa olsun.

Tourbillon mu evet tourbillon değil tam:D farklı bişey ne olduğunu bilmiyorum, ama tourbillondan çok Carrosel'e beziyo bu sitemler tourbillonlar 3000 dolar civarı
MUstafa Bozer

MUstafa Bozer

MesajKonu: Geri: Replika saatler hakkında düşünceleriniz ?   Replika saatler hakkında düşünceleriniz ? Icon_minipostedÇarş. 10 Şub. - 7:04

Sanki saatm markaları saat adam gibi üreticisi de; adamlar 300 dolara ordan burdan parça alıp saat toplatıp 10-20 katına satıyorlar, bu satte ruh mu olur çok iyi bi makinanın üstüne çıkmaz, ruhsuzşeyin iyi taklide kendis gibi bişeydir, Zenith, Jeager Lange gibi firmaların ruhu vardır varsa(kendi saatini kendi yapsın hepsine saygı duyalım)
bosphorus&byzantium

bosphorus&byzantium

MesajKonu: Geri: Replika saatler hakkında düşünceleriniz ?   Replika saatler hakkında düşünceleriniz ? Icon_minipostedÇarş. 24 Şub. - 15:38

replika saatler büyük saat firmaları tarafından finanse edilir ve desteklenir..
pazar payı orjinal pazar payının 120-130 katıdır.
yani sizlerin anlaması için söyle söyliyim dünyada birim zamanda 1 adet orjinal saat satılıyorsa aynı anada 120 replika satılır bu ekonominin yıllık değeri 3-5 milyar dolardır.bütün büyük saat firmaları bu replika saat pastasından pay almak için yarısır..gizlice tabiki.

her büyük saat firmasının anlaşmalı ve irtibatta olduğu büyük imitasyon saat imalataneleri vardır.

büyük saat firmalarının en büyük reklam kaynağı replika saat pazarıdır.normalde insanların büyük geneli saatle ilgilenmezler ilgileniyormuş gibi gözükenlerde bişey bilmezler ve rekla alanları kısıtlıdır kimse gidip para verip saat dergisi almaz ama sokakta yoldan gecen adamı cevirseniz kolunda rolex vardır....

tabi bu anlattıkların gercekten değerli replika saatler için basit ve ucuz replika imalataneleri kimsenin umrunda değil..

replika ve imitasyon birbirinden farklı kavramlardır ...sitede herkes aynı manada kullanıyor ama alakası yok bilen anlatan da yok...

replika saat başka birseydir imitasyon saat başka birseydir hiç alakaları yoktur.

zaten güzel değerli dediğiniz saatlere ödediğiniz paranın coğu vergilere ve reklamlar gitmektedir..
saat firması o sene reklam giderlerine 3.2 milyon euro harcadıysa bu gideri o sene üretilecek saat sayısına böler ve saat başına bir reklam gideri belirlenir ayrıca vergileri falan yani sonunda bişey kalmaz 5000 liraya aldığınız saat ne olursa olsun fabrikaya gidecek para 1000 lirayı gecmez diğeri vergi reklam ve masraflardır...

coğu saat firmasıda zarar eder her sene..bu yüzden gözlerini replika saat pazarına diker ve pay almaya calışır kusursuz replikalar üretilmesi için destek olurlar kalıp ve ölcüleri verirler ustaları bile yollarlar çine öğretmek için

cok detaylı bir konu anlamak için altyapı lazım.
sitede birsürü saatçi !!! var önce onlar bir anlatsın replika saatle imitasyon saatin farkını ben dewam ederim..
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Replika saatler hakkında düşünceleriniz ?   Replika saatler hakkında düşünceleriniz ? Icon_minipostedÇarş. 24 Şub. - 15:45

.

bosphorus&byzantium

bosphorus&byzantium

MesajKonu: Geri: Replika saatler hakkında düşünceleriniz ?   Replika saatler hakkında düşünceleriniz ? Icon_minipostedÇarş. 24 Şub. - 15:53

replika saatten uzak duran zaten saat işini çözemez
ne makinadan anlar ne kasadan kaplama saati bile ayırt edemez
sitede bolca var bu replika dan uzak durma taraflarlarından bunlardan öğrenebileceğiniz bir konuda yoktur zaten...

en basit olarak replika bir saat alıp parcalarsınız içinde ne parcalar var makina nasıl görürüsünüz tekrar toplamaya kalkarsınız yapamassınız birdaha birdaha birbakmışşınız saat toplamayı 300-500 dolara öğrenmişşiniz...
herkes bedava uzmanlık peşinde paraya kıyıp bir eta bozan söken göremiyorum..

uzak duran zaten anlamaz bu işlereden..parası olsada gidip 3000-5000 dolar veremez eli titrer...

3-5 çeşt aynı model replikanın parcalarını birbirlerine uydurtmaya calışmayacakları için ne kalibre bilirler nede mm..

onun için boş boş konusurlar ben almıyım falan filan...anlamadıkları için kazık yemekten cok korkar bu kişiler..
ama her konuda yorum yapmaktanda geri kalmazlar..ben yeniyim bu sitede ama baktım forumlara herkes anlatıyor bişeyler yalan yanlış..

replika saatten anlamayan bilmeyen zaten saatten alamaz..bizler bu saatlere replika diyoruz aslında replika değiller...

bizans imparatorluğuna bizim bizans dememiz gibi aslında öyle bir söylem öyle bir devlet imparatorluk da yok adamlarda kendilerine bizans demiyorlar mesela ...bunun gibi.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Replika saatler hakkında düşünceleriniz ?   Replika saatler hakkında düşünceleriniz ? Icon_minipostedÇarş. 24 Şub. - 22:08

Evet ve biz de sizinle ugrasmaya ve forumumuzun ust kalitesini dusurmeye hic niyetimiz yok, ya gidin kendi uslubunuza uyan bir baska forum kurun ya da baska forumlara gidin.
Size gule gule demekten baska care kalmadi.
Lutfen buraya tekrar donmeyin sizi istemiyoruz, kendi gerceklerinize ve rahatsiz edici uslubunuza uygun baska yere gidiniz.
MUstafa Bozer

MUstafa Bozer

MesajKonu: Geri: Replika saatler hakkında düşünceleriniz ?   Replika saatler hakkında düşünceleriniz ? Icon_minipostedÇarş. 24 Şub. - 23:21

bosphorus&byzantium demiş ki:
....

Sen bu lafları İbrahim Ökten e söylesene, Very Happy

Hem burası "byzantium" falan değil İstanbul onlar denize döküleli çok oldu by by by
silver

silver

MesajKonu: Geri: Replika saatler hakkında düşünceleriniz ?   Replika saatler hakkında düşünceleriniz ? Icon_minipostedÇarş. 24 Şub. - 23:35

antika_saat galiba bu by
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Replika saatler hakkında düşünceleriniz ?   Replika saatler hakkında düşünceleriniz ? Icon_minipostedÇarş. 24 Şub. - 23:47

silver demiş ki:
antika_saat galiba bu by
Evet ama ne yazikki artik foruma giremeyecek.
Bir sekilde girerse de elimiz her an eject dugmesi uzerinde.
Bir dahaki sefere parasut te vermeyecegiz.
MUstafa Bozer

MUstafa Bozer

MesajKonu: Geri: Replika saatler hakkında düşünceleriniz ?   Replika saatler hakkında düşünceleriniz ? Icon_minipostedÇarş. 24 Şub. - 23:53

watcher demiş ki:
silver demiş ki:
antika_saat galiba bu by
Evet ama ne yazikki artik foruma giremeyecek.
Bir sekilde girerse de elimiz her an eject dugmesi uzerinde.
Bir dahaki sefere parasut te vermeyecegiz.

Mete abi onu bırakta İzmir'e nezaman geliyosun diable diable
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Replika saatler hakkında düşünceleriniz ?   Replika saatler hakkında düşünceleriniz ? Icon_minipostedÇarş. 24 Şub. - 23:58

Hic belli olmaz bir bakarsin bir telefon ve oradayim, havalar biraz duzelmeye baslasin.
Bu arada ertay geldi ama ona bir paket gondermistim izmire beraberinde getirsin diye ama paket o gelmeden once yetismedi.
SaLoVoLa

SaLoVoLa

MesajKonu: Geri: Replika saatler hakkında düşünceleriniz ?   Replika saatler hakkında düşünceleriniz ? Icon_minipostedC.tesi 27 Şub. - 14:40

Replica saatler hakkında benimde bir kaç düşüncem var. Mesela hayatımda öyle saçma replicalar gördüm ki replicanında bi mantığı olmalı mesela bir gün gümrük fazlası malların satıldığı ankara ulustaki anafartlara gittim bir saat gördüm. sarı renkte altın saatlerdendi ortasında rolex yazıyordu. bi kaç kişi onu inceliyordu. bende yanlarında durdum fiyatını sordu 75 tl dediler. sonra adam bıraktı bırakınca birde ben aldım elime neymiş bu diye ayar düğmesinin dönmediğini farkettim Very Happy baya çabaladım ama sonra anladım ki öyle bir ayar düğmesi yokmuş kasaya yapışıkmış Very Happy buna şimdi replica demek olmaz. replica bu kadar adi olmamalı bence. ayrıca replica saatlerine ünlü saat firmalarının destek verdiği ve bu pazardan pay aldığı dünyanın en saçma komplosu herhalde. şöyle bir mantık kurarsak. diyelim ki rolex firması rolex in replicalarına destek veriyor. bir gün birileri bunu ihbar etti. dünyada olay oldu rolex kendi replicasını üretiyor. düşünebiliyor musunuz böylesine bir firmanın böyle bir riske girebileceğini Dünyanın en ünlü saat markası olmasına gerek yok herhangi bir isviçre saatleri üreten bir marka böyle bir riske girmesi mantık dışıdır kar maksimizasyonu amaçlayan firmalar riski min. karı maks. yapmayı hedeflerler. Ama şu bir gerçek aleni şekilde replica saatler web sitelerinde satılıyor. ben en çok bunu merak ediyorum. Acaba davalar açılıyor mu sonuçta bu markaların hepsi uluslararası marka tescili var. yani yerel değil. Bildiğim kadarıylada dünyada bunu takip eden kuruluşlar var. bence şikayet etmiyor olabilirler. reklamın iyisi kötüsü olmaz hesabı Very Happy

benim bir sorum olacak. bir arkadaşıma ABD den burberry marka saat hediye geldi. saati hediye eden kişiyide tanıyorum replica saat alacak bir kişi değil. ABD den 350$ civarına almış. TR de 1500 tl civarında. Herneyse saati arkadaşımda gördüğümde camının buğulandığını gördüm. kronometreyi çalıştıran tuşlarda bazen basıyor bazen basmıyor. yani saatin içine su kaçıyor. bu nednele replica olduğunu düşündüm arkadaşada bunu söyledim. ama diğer bir ihtimal orjinalde olsa saati bir saatçiye göstersek bu soruna çözümbulabilir mi ? yani içine su alıyor sanırım buna bir çözüm bulunabilir mi yoksa uğraşmaya değmez mi? Birde Ankarada nereye götürebiliriz. Arkadaşımın kolunda buğulanmış saat ile gezmesi beni çok rahatsız ettiği için soruyorum.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Replika saatler hakkında düşünceleriniz ?   Replika saatler hakkında düşünceleriniz ? Icon_minipostedC.tesi 27 Şub. - 22:43

Saatin kapak contalarında sorun varsa ya da kapatılırken dikkatli kapatılmamışsa buğulanma yapabilir. Dış etkenlere karşı o kadar dayanıksız olan bir saatin mekanizması da bozulabilir. Ankara'da Ulus çarşısında kıymetli ustalar vardı. Ankara'lı arkadaşlar detaylı bilgi verebilirler sanıyorum.

Replika saatler hakkında düşünceleriniz ?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» 2 tane replika saat hakkında
» anlaşılması zor replika saatler
» Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye
» Replika ama..
» Bu saatler hakkında ACİL yardım...