Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Yeni gelene yeni saat

+10
deka
ertay
kelby
teng
certus
vervito
silver
watcher
egunns
m1cemi
14 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
m1cemi

m1cemi

Yeni gelene yeni saat Empty
MesajKonu: Yeni gelene yeni saat   Yeni gelene yeni saat Icon_minipostedPerş. 22 Nis. - 10:53

Merhaba; cok uzun bi yazi oldu biliyorum ama okursaniz belki beni bu dertten kurtarirsiniz Smile

Tavsiyeler uzerine saat danisma platformuna istedigim ozelliklerdeki saatler hakkinda degerli goruslerinizi almak icin yepyeni bir konu aciyorum.

Forumu kesfettigimden beri ne istedigine bilen ama ne alacagina karar veremeyen bir durumdayim, cunku o kadar cok saat cezbediyoki insani, surekli bir kararsizlik hali icinde, ona mi baksam, suna mi kassam, su kadar daha para biriktirip oburunu mu alsam, o kadar para ona vercegime iki saat alip iki yonlu ihtiyacimi mi karsilasam durumundayim. Yine de kisaca beklenti, ihtiyac ve kriterlerimden bahsedeyim, belki tavsiyeleriniz bas donmelerimi engeller.

Oncelikle bugune kadar bir tane otomatik, daha dogrusu kurmali saatim oldu, o da su anda herhalde saat cennetindedir, bayadir haber alamiyorum kendisinden Smile Su anda butun pilli saatlerimi kutularina koydum ve uzun bir sure gormek istemiyorum (forumun etkisi olsa gerek) Sonuc olarak ilk kriterim ortaya cikiyor: otomatik bir saat. Ikinci kriterim ise saatin mensei ki o da Isvicre. Ucuncu kriterim ise hem klasik hem spor kullanima uygun bir saat olmasi. Son kriterim de maddi: 1.500 TL maks. Hamilton viewmatic aslinda bu kriterlere uyuyor saniyorum.

Bu dusuncelerime ragmen teng'in avatarindaki zenith'e asik oldugum icin o modeli andiran su hamilton modeli de (http://www.hepsiburada.com/hamilton-hm32415555-erkek-kol-saati/ProductDetails.aspx?productId=sahm32415555&categoryId=320809#tablnk) kriterlere uymasa da listeye girmeyi basardi.

Bunlarla birlikte sahibinden ve gg'deki (linkleri asagida veriyorum) ikinci el omega'lar da (omega tam bir hastalik benim icin, bi omegam olmadan gidersem gozum acik giderim) cezbedici, ama tabi cok fazla anlamadigim icin kondisyonlari nasildir, parcalari orjinal midir, istenen paralara deger mi gibi sorular da gozumu korkutuyor.

N'olur yardim :( Bir napacagini bilmezlik hali var ustumde.

http://www.sahibinden.com/omega_speedmaster_sifir_gibi-58WQQaXQQ21202329WQQpXQQdisplayitem?

http://www.sahibinden.com/orjinal_harika_bir_omega_constellation_-_automatic_-_kacirmay-76WQQaXQQ21894481WQQpXQQdisplayitem?

http://www.sahibinden.com/omega_railmaster_1895_yg_kuvarsit_special_-11WQQaXQQ22913715WQQpXQQdisplayitem? (orjinal degil muhtemelen ama buna benzer bir model hep istemisimdir)

http://www.sahibinden.com/----omega_geneve_535_kalibre-----48WQQaXQQ23618981WQQpXQQdisplayitem
m1cemi

m1cemi

MesajKonu: Geri: Yeni gelene yeni saat   Yeni gelene yeni saat Icon_minipostedPerş. 22 Nis. - 10:55

Aslinda bunalmadan okuyacaginizi bilsem bunun gibi 3 sayfa daha yazarim ama yazik hepimize Rolling Eyes
m1cemi

m1cemi

MesajKonu: Geri: Yeni gelene yeni saat   Yeni gelene yeni saat Icon_minipostedPerş. 22 Nis. - 10:57

egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Yeni gelene yeni saat   Yeni gelene yeni saat Icon_minipostedPerş. 22 Nis. - 11:53

1200 usd lik speedmaster çapı 39 luk olansa ve çok temizse..pazarlık yapılabilir gibi...omegalara baktıktan sonra hamillton bence istediğin hazzı vermez
m1cemi

m1cemi

MesajKonu: Geri: Yeni gelene yeni saat   Yeni gelene yeni saat Icon_minipostedPerş. 22 Nis. - 12:06

Ikinci el de olsa Omega tercih sebebi olmalidir demek istiyorsunuz sanirim. Peki 1500 TL gibi anlasilsa bu model icin deger mi? (model yili ve rayici hakkinda pek bilgim olmadigi icin soruyorum)
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Yeni gelene yeni saat   Yeni gelene yeni saat Icon_minipostedPerş. 22 Nis. - 12:15

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 4:42 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Yeni gelene yeni saat   Yeni gelene yeni saat Icon_minipostedPerş. 22 Nis. - 21:14

Bu link'teki speedmasteri ben pm ile yanlis bilgi verdim.
Krono dizilisi bana kurmali moonwatch oldugu yonunde duygu verdi ama uzerinde de otomatik yazdigini simdi gordum.
1-Otomatikler 39mm cap olur ki hic tavsiye etmem, sevemezsiniz katil balina hakli
2- krono dizilisi otomatik omegalarda boyle degildi ben bu krono dizilisinde otomatik hatirlamiyorum, fake olabilir mi acaba diyorum

Diger omega'lar ya replika ya da pek ilginc olmayan modeller.
Biraz sabirli giderek guzel bir ikinci el omega bulunur, ben de kendi tarafimdan bakarim tanidigim saticilara.

Hamilton fikri de fena degil, turkiyede hamiltonlar bazen cok uygun fiyata bulunabiliyor, arkadaslar bu konuda daha cok bilgi verebilirler.

En ciddi tavsiyem, 1500tl ilk saat icin iyi bir para, hemen karar vermeden forumdaki dostlarin da yardimi ile guzel birsey bulunabilir.
http://www.turksaatforumu.com
silver

silver

MesajKonu: Geri: Yeni gelene yeni saat   Yeni gelene yeni saat Icon_minipostedPerş. 22 Nis. - 21:33

Peki çap olarak ne düşünüyorsunu? 40 mm'ye çok güzel saatler var ama ufak gelebilir ve hoşlanmayabilirsiniz sonra...

Bütçeniz içinde sıfır olarak Tissot Le Locle chrono alabilir ve 7750 mekanizmayla otomatiklere damardan girebilirsiniz Smile 42 mm, hem kibar hem oturaklı bir saat

Yeni gelene yeni saat 207b
Yeni gelene yeni saat 207dYeni gelene yeni saat 207aYeni gelene yeni saat 207c
m1cemi

m1cemi

MesajKonu: Geri: Yeni gelene yeni saat   Yeni gelene yeni saat Icon_minipostedPerş. 22 Nis. - 22:33

Le locle cok kibar bir saat gercekten ama zaten halihazirda prc200 chronom var, bunu da alirsam goruntu olarak cok benzer ve ayni marka iki saatim olmus olacak.

Prc200 saniyorum 39mm gibi bisey olmasi lazim, yani en az 39mm olmasi tercih sebebi.
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Yeni gelene yeni saat   Yeni gelene yeni saat Icon_minipostedCuma 23 Nis. - 10:01

ilk linkdeki speedmaster replika gibi duruyor. dikkatli olmak lazım.
hamilton viewmatic'e 1500 lira verilmez... daha doğrusu hiçbir 2824-lü makineye o kadar para verilmemeli.. çok ciddi modifikasyon ve ekstra kadran özellikler yoksa...
kronografı kullanmayacaksanız kronograflı saatlere pek yönelmeyin bence... tabii görüntü çok önemli değilse.
Mido'lara bir bakın derim. verdiğiniz miktara güzel bir model bulunur mutlaka.
Hamilton indirim furyası bitti maalesef ki. ancak yeni distributorden bile dediğiniz rakama güzel bir model alınabilir. ben yerinizde olsam mido'ya yönelirim.
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Yeni gelene yeni saat   Yeni gelene yeni saat Icon_minipostedCuma 23 Nis. - 10:52

automatic speedmaster ların şu an üretilen versiyonu 37.8 mm ile günümüze komik kaçan bir çap, teng hocada 40 mm liği vardı, 90 lı yıllardan galiba...eğer saat teng inki gibiyse ve tabiki orjinalde bence alınabilir
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Yeni gelene yeni saat   Yeni gelene yeni saat Icon_minipostedCuma 23 Nis. - 11:20

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 4:43 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
m1cemi

m1cemi

MesajKonu: Geri: Yeni gelene yeni saat   Yeni gelene yeni saat Icon_minipostedC.tesi 24 Nis. - 2:23

Mido Türkiye'de nerden tedarik ederbiliriz?

Baroncelli modeli gercekten cok şık, ama malum küçük bir şehirde yaşadığım için her markayı görüp alma şansım pek yok.
certus

certus

MesajKonu: Geri: Yeni gelene yeni saat   Yeni gelene yeni saat Icon_minipostedC.tesi 24 Nis. - 2:25

Mido için "Tufan saat" ile irtibata geçin m1cemi...

http://www.tufansaat.com/
m1cemi

m1cemi

MesajKonu: Geri: Yeni gelene yeni saat   Yeni gelene yeni saat Icon_minipostedC.tesi 24 Nis. - 3:10

Bugün hizmet vermiyorlarmış. Belki sizin bilginiz vardır baroncelli modeli (kayverengi deri kordonlu) ne civardadır.
certus

certus

MesajKonu: Geri: Yeni gelene yeni saat   Yeni gelene yeni saat Icon_minipostedC.tesi 24 Nis. - 3:22

800-1000 chf civarında olduğunu tahmin ediyorum, ama sadece bir tahmin....
teng

teng

MesajKonu: Geri: Yeni gelene yeni saat   Yeni gelene yeni saat Icon_minipostedC.tesi 24 Nis. - 3:30

m1cemi demiş ki:
Bugün hizmet vermiyorlarmış. Belki sizin bilginiz vardır baroncelli modeli (kayverengi deri kordonlu) ne civardadır.
Dün tufan saatte baroncelli altın kaplama power reserveli gördüm. %50 indirim ile 1250 tl oluyordu.
Ama jubilee chronometer vardı ki o 1100 idi. Çok klas Iwc Portuguese tadında bir saat idi. Hani şeytan diyor ki..... diable
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Yeni gelene yeni saat   Yeni gelene yeni saat Icon_minipostedC.tesi 24 Nis. - 7:03

içimden mido'nun da distributoru yakında değişecek ve hamilton gibi kapış kağış ucuza gidecek gibi hoş bir hiss var.. Smile)
certus

certus

MesajKonu: Geri: Yeni gelene yeni saat   Yeni gelene yeni saat Icon_minipostedC.tesi 24 Nis. - 7:10

Vervito ağızından bal damliyor, valla heyecandan kalbim zıpladı yahu.. böyle bir şey olsa ah ah.. gelsin commanderler gitsin multifortlar... drunken
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Yeni gelene yeni saat   Yeni gelene yeni saat Icon_minipostedC.tesi 24 Nis. - 7:49

ben öyle havadan bir şey hissetmem...her an hazır ol... bomba patlayabilir yakın bir kaç ay içinde monstre
certus

certus

MesajKonu: Geri: Yeni gelene yeni saat   Yeni gelene yeni saat Icon_minipostedC.tesi 24 Nis. - 8:24

Vervito O zaman köşeme çekildim avımı bekliyorum Suspect Commander'i görür görmez atlayacağım.. diable
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Yeni gelene yeni saat   Yeni gelene yeni saat Icon_minipostedC.tesi 24 Nis. - 11:05

speedmaster "reduced" modelinden bahsettim

katil balina demiş ki:
egunns demiş ki:
automatic speedmaster ların şu an üretilen versiyonu 37.8 mm ile günümüze komik kaçan bir çap, teng hocada 40 mm liği vardı, 90 lı yıllardan galiba...eğer saat teng inki gibiyse ve tabiki orjinalde bence alınabilir

nasıl ya?

o saat 39 mm olmalı, baska türden bir üretime de rastlamadım!??

yeniden capı daha da kücülterek mi üretmeye baslamışlar!?

öyleyse bu firma cagın ruhunu yakalayamayanlar klasmanında kafaya oynar.

bir zamanlar omega diye bişey vardı!!
m1cemi

m1cemi

MesajKonu: Geri: Yeni gelene yeni saat   Yeni gelene yeni saat Icon_minipostedC.tesi 24 Nis. - 11:13

Baroncelli ve Silver'in avatarındaki Oris gibi sade ve şık bir saat almak istediğime karar verdim az önce. Ancak Denizli'de Seiko'dan başka saat bulmak oldukça zor (Tissot'un bile sadece T-Race modelini bulabildim) Bu sebeple, internet üzerinden alabileceğim bir saat olması şart. Cumartesileri de çalıştığım için şehir dışına da çok çıkamıyorum.

Tabi birisi kendi saatini satmak isterse, veya benim için büyük şehirlerdeki mağazalara giderse işler değişir Smile

Önericeğiniz modelleri beklemeye devam ediyorum.
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Yeni gelene yeni saat   Yeni gelene yeni saat Icon_minipostedC.tesi 24 Nis. - 11:16

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 4:43 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
teng

teng

MesajKonu: Geri: Yeni gelene yeni saat   Yeni gelene yeni saat Icon_minipostedC.tesi 24 Nis. - 23:05

Eh bugün için geldiğimiz noktada saatlerin çaplarını şöyle sınıflandırabiliriz.
-Çapı 42 mm ve üstü olanlar amele saatidir ki (İwc bile olsa markası farketmez)
-Çapı 36 mm olanlar da Şöför saatidir ki Omega olan cinsini halk otobüsü şöförleri kullanır.
Tamam di mi yanlış yapmadım ? Rolling Eyes
kelby

kelby

MesajKonu: Geri: Yeni gelene yeni saat   Yeni gelene yeni saat Icon_minipostedC.tesi 24 Nis. - 23:26

Burada bu kadar deneyimli arkadaşımız varken akıl vermek haddim değil ama, kullanılmış ve çizik bir 2. el yerine, ilk otomatiğin kesinlikle sıfır olsun. ilk senin kullanman, bakarken ve takarken zevk alman, mekanik saatlere sevgi ve ilginin artması için bence böyle olması daya uygun. omega ise başlangıç için yüksek bir seviye, bence daha uygun fiyatlı otomatikler ile başlayıp, zaman içinde edindiğin bilgi ve deneyimlerle, kafanda bazı modeller netleştikçe yavaş yavaş çıtayı yükseltmelisin.

benim ilk otomatiklerim seiko ve invicta idi, sonra hamilton ve tissot aldım, sıradaki planım gevril ve oris. bu arada uygun bir mido multifort düşerse onuda kaçırmam. başlangıç için bu markalar uygun olur diye düşünüyorum.

hamilton başlangıç için çok güzel marka, hem spor hem klasik kullanıma uygun modellerini bulabilirsin, ürün ve renk yelpazesi çok.

Yeni gelene yeni saat RTEmagicC_hamilton-harrison-ford-khaki-conservation-watch-front.jpgYeni gelene yeni saat H64455533

le locle'de hem sade, hem şık, hemde uygun fiyatlı oluşu ile çok beğendiğim bir modeldir

Yeni gelene yeni saat 449px-TissotLeLocleYeni gelene yeni saat T41.1.483.53

ve mido multifort, benim çok beğendiğim bir model.

Yeni gelene yeni saat 25844413_6619770_fullYeni gelene yeni saat 3519-bild_gr1253793304
m1cemi

m1cemi

MesajKonu: Geri: Yeni gelene yeni saat   Yeni gelene yeni saat Icon_minipostedPaz 25 Nis. - 2:56

Le locle'a kanım ısınmaya başladı iyiden iyiye. Hem fiyatı uygun, hem de rahatlıkla bulunabiliyor. Mido, Hamilton ve diğerleri de çok güzel saatler ama bulunduğum şehirden edinmek çok zor.
ertay

MesajKonu: Geri: Yeni gelene yeni saat   Yeni gelene yeni saat Icon_minipostedPaz 25 Nis. - 9:39

LeLocle 100 TL'de verseler alma derim.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Yeni gelene yeni saat   Yeni gelene yeni saat Icon_minipostedPaz 25 Nis. - 9:54

ertay demiş ki:

affraid
Bende bir tane var taskafa
ertay

MesajKonu: Geri: Yeni gelene yeni saat   Yeni gelene yeni saat Icon_minipostedPaz 25 Nis. - 10:00

watcher demiş ki:
ertay demiş ki:

affraid
Bende bir tane var taskafa
sen takmadıgın icin, kurma kolu sende problem olmaz. fumeur
deka

deka

MesajKonu: Geri: Yeni gelene yeni saat   Yeni gelene yeni saat Icon_minipostedPaz 25 Nis. - 10:01

O da takarsa sağ koluna takar. fumeur
teng

teng

MesajKonu: Geri: Yeni gelene yeni saat   Yeni gelene yeni saat Icon_minipostedPaz 25 Nis. - 10:03

Kurma kolu bende de problem olmadı fumeur
deka

deka

MesajKonu: Geri: Yeni gelene yeni saat   Yeni gelene yeni saat Icon_minipostedPaz 25 Nis. - 10:10

Bende de olacağını hiç zannetmiyorum, 100 Tl ye bulsamda alsam. fumeur
teng

teng

MesajKonu: Geri: Yeni gelene yeni saat   Yeni gelene yeni saat Icon_minipostedPaz 25 Nis. - 10:13

ben 200 e de razıyım fumeur
kelby

kelby

MesajKonu: Geri: Yeni gelene yeni saat   Yeni gelene yeni saat Icon_minipostedPaz 25 Nis. - 10:23

ertay demiş ki:

sıkıntı kurma koluyla mı ilgili? büyüklüğünü kastettiniz sanırım. yoksa saatin geneli parasını haketmiyormu?
ben le locle'nin çok kibar bir saat olduğunu düşünüyordum ve birçok mekanik saat meraklısında birtanede le locle vardır diye biliyordum.
ertay

MesajKonu: Geri: Yeni gelene yeni saat   Yeni gelene yeni saat Icon_minipostedPaz 25 Nis. - 11:33

kelby demiş ki:
ertay demiş ki:

sıkıntı kurma koluyla mı ilgili? büyüklüğünü kastettiniz sanırım. yoksa saatin geneli parasını haketmiyormu?
ben le locle'nin çok kibar bir saat olduğunu düşünüyordum ve birçok mekanik saat meraklısında birtanede le locle vardır diye biliyordum.
saatin kalitesi hakkında söylemedim. kurma kolu arkadan cıkıntı yaptıgı icin elimi cebime sokup cıkardıgımda takılma yapıyordu ve ben bu yüzden memnun degildim. ama bu konuyu teng ile daha önce konusmustuk ve kendisinde sorun olmuyormus.
konu hakkındaki en iyi bilgiyi watcher verebilir.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Yeni gelene yeni saat   Yeni gelene yeni saat Icon_minipostedPaz 25 Nis. - 19:58

Ben nasil bilgi vereyim ki, bir tane var ama hic takmadim ki scratch
cowboy

cowboy

MesajKonu: Geri: Yeni gelene yeni saat   Yeni gelene yeni saat Icon_minipostedPaz 25 Nis. - 20:31

Sağdaki mido multifort u bende çok beğeniyorum Smile
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Yeni gelene yeni saat   Yeni gelene yeni saat Icon_minipostedPaz 25 Nis. - 21:39

bu mido multifortu canlı görmedim ama gerekli bir dizayn olduğuna inanmıyorum Smile
m1cemi

m1cemi

MesajKonu: Geri: Yeni gelene yeni saat   Yeni gelene yeni saat Icon_minipostedPtsi 26 Nis. - 8:03

Şimdilik Le Locle iyi bir alternatif olarak listenin başlarında bulunuyor. Ama tabi liste daha çok dar, iyice araştırmadan hemen almak istemiyorum, araştırma ve karar verme safhasının da tadını çıkarmak istiyorum. Bu arada tabi sizin diğer farklı önerilerinizi de beklemeye devam ediyorum. Önermezseniz gidip pilli saat alırım bakın haaaa guluyor
teng

teng

MesajKonu: Geri: Yeni gelene yeni saat   Yeni gelene yeni saat Icon_minipostedPtsi 26 Nis. - 8:05

Bence de Le Locle iyi bir alternatif ama ona da alternatif var o da bu sene çıkan Tissot visodate 1957 . Bekleyecek vaktin varmı ?
m1cemi

m1cemi

MesajKonu: Geri: Yeni gelene yeni saat   Yeni gelene yeni saat Icon_minipostedPtsi 26 Nis. - 8:31

Vakit var tabi, tek acelem bir an önce saati kolumda görmek istemem. Ama az önce Visodate'e baktım ve beklemeye değicek gibi. Ne zaman çıkıcağı hakkında bilginiz var mı?? Bir de fiyat tabiki, Amerikada 550 dolar gibi bi fiyat okudum sanki
teng

teng

MesajKonu: Geri: Yeni gelene yeni saat   Yeni gelene yeni saat Icon_minipostedPtsi 26 Nis. - 8:41

Amerika'da ucuzdur ama Le Locle civarında bir fiyatı olacak sanırım.
m1cemi

m1cemi

MesajKonu: Geri: Yeni gelene yeni saat   Yeni gelene yeni saat Icon_minipostedPtsi 26 Nis. - 8:54

Ne zaman Türkiye'de olacağını biliyor musunuz peki?

Bu arada sahibinden de bir prs516 otomatik buldum (kronosuz siyah kadran k.rengi kordon) satıcı sıfırdan farksız olduğunu söylüyor, ne derece doğru bilemiyorum tabi. 550 TL otomatik saatlere giriş için uygun mu sizce? Veriyim mi sizce eski parayla yarım milyar, değer mi? Al derseniz alıcam ve Visodate gelene kadar para biriktiricem. Tasarımı hoşuma gidiyor baya, spor bir saat ama alma değmez işe yaramaz derseniz vazgeçicem.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Yeni gelene yeni saat   Yeni gelene yeni saat Icon_minipostedPtsi 26 Nis. - 9:14

Forumda takas eden bir arkadaşımızda vardı o bölüme baksanız ?
m1cemi

m1cemi

MesajKonu: Geri: Yeni gelene yeni saat   Yeni gelene yeni saat Icon_minipostedPtsi 26 Nis. - 9:20

Baktım ona da, vervito satıyordu yanlış hatırlamıyorsam, mesaj da atmıştım aslında ama cevap gelmedi, vazgeçti heralde diye düşündüm ben de. Sizden bilgisi olan var mı?

Forum üyelerinden almayı tercih ederim tabiki ama saat nasıl sizce, mekanik olarak???
teng

teng

MesajKonu: Geri: Yeni gelene yeni saat   Yeni gelene yeni saat Icon_minipostedPtsi 26 Nis. - 9:23

Hem görünüş he de mekanik kalitesi olarak fiyat/performans oranında en üstte bir saat.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Yeni gelene yeni saat   Yeni gelene yeni saat Icon_minipostedPtsi 26 Nis. - 11:11

Le locle 39mm. çapında, bu çap uygunsa çok iyi bir alternatif ama şunu da unutmamak gerekir ki o bir takım elbise saati, kullanım tarzınız ne olacak, bu da çok önemli.
kelby

kelby

MesajKonu: Geri: Yeni gelene yeni saat   Yeni gelene yeni saat Icon_minipostedPtsi 26 Nis. - 11:13

m1cemi demiş ki:
Ne zaman Türkiye'de olacağını biliyor musunuz peki?

Bu arada sahibinden de bir prs516 otomatik buldum (kronosuz siyah kadran k.rengi kordon) satıcı sıfırdan farksız olduğunu söylüyor, ne derece doğru bilemiyorum tabi. 550 TL otomatik saatlere giriş için uygun mu sizce? Veriyim mi sizce eski parayla yarım milyar, değer mi? Al derseniz alıcam ve Visodate gelene kadar para biriktiricem. Tasarımı hoşuma gidiyor baya, spor bir saat ama alma değmez işe yaramaz derseniz vazgeçicem.

sıfırını 750 TL ye veriyorlar, üstelik yetkili satıcıdan ve garantili, faturalı. 550 TL ikinci eline verilmez bence.
kelby

kelby

MesajKonu: Geri: Yeni gelene yeni saat   Yeni gelene yeni saat Icon_minipostedPtsi 26 Nis. - 11:21

deka demiş ki:
Le locle 39mm. çapında, bu çap uygunsa çok iyi bir alternatif ama şunu da unutmamak gerekir ki o bir takım elbise saati, kullanım tarzınız ne olacak, bu da çok önemli.

le locle kesinlikle bir elbise saati, klasik kullanım için çok uygun, spor kullanıma uymaz. fakat siz hem klasik hem spor kullanıma uygun demişsiniz. böyle model bulmak mümkün olmakla birlikte biraz zor bir ihtimal. daha doğrusu benim bakış açım bu yönde. yani bir saati hem klasik hemde spor kullanıma zorlamanın bir manası yok. bunu yerine 1500 Tl lik saat bütçenizi iki saate bölerek bir klasik birde spor saat almanız daha güzel olur. ve böylece sürekli aynı saati takarakta saatinizden sıkılmamış olursunuz.

Yeni gelene yeni saat
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-
» Saat Tavsiyeleriniz...1500-2500TL arası ve yeni arkadaşınıza öğütler.
» Yeni bir saat
» Yeni Saat Kutum
» Yeni Aldığım Saat Kutusu
» Yeni bir saat dergisi SAATOLOG