Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Saat Tavsiyeleriniz...1500-2500TL arası ve yeni arkadaşınıza öğütler.

+5
GAREZ
teng
Exern
durdor
aydser
9 posters
YazarMesaj
aydser

Saat Tavsiyeleriniz...1500-2500TL arası ve yeni arkadaşınıza öğütler. Empty
MesajKonu: Saat Tavsiyeleriniz...1500-2500TL arası ve yeni arkadaşınıza öğütler.   Saat Tavsiyeleriniz...1500-2500TL arası ve yeni arkadaşınıza öğütler. Icon_minipostedCuma 25 Kas. - 14:25

Merhaba arkadaşlar,
foruma henüz kaydoldum, sizden türkiyede max 1500-2500 lira arası saat tavsiye etmenizi rica edeceğim,
saat makineleri hakkında bilgim yok, forumda görüyorum eta xxx quartz tourbillon vs. bu numaralardan birşey anlamıyorum forumda açıklandıysa onu da görmemişimdir. Bir saat hoşuma gidiyor, seiko srx004 kinetic direct drive moonphase, bu saat hakkında fikirleriniz nedir? bu şart değil tabikide, bana eğer sizinde hoşunuza giden özelliklerini açıklayacağınız saatleri tavsiye ederseniz çok çok memnun kalırım. kinetik saat istiyorum, pilli olmasın, ayrıca hem spor hemde resmi kıyafette gidecek(takım elbise gibi) saat istiyorum. saat kendini belli etsin ben burdayım desin. sizden tavsiye istememin sebebi, forumda bazı arkadaşların epey bilgi sahibi olduğunu görmem. şimdiden teşekkür ederim. marka derdim yok, kaliteli olmak şartıyla açıkladığınız tüm markaları da inceleme şansı bulurum umarım. şimdiden teşekkürler.
durdor

durdor

MesajKonu: Geri: Saat Tavsiyeleriniz...1500-2500TL arası ve yeni arkadaşınıza öğütler.   Saat Tavsiyeleriniz...1500-2500TL arası ve yeni arkadaşınıza öğütler. Icon_minipostedCuma 25 Kas. - 15:45

üst limitiniz 2500 ise,
kendini belli edecekse,
pilsiz olacaksa,
Spor görünümlü ama yeri gelince takım elbiseylede kullanılacaksa;

çelik bilezik bir diver bakabilirsiniz. mesela;

http://www.e-pirlant.com/?urun-1012-Oris-Divers-Date.html

veya;

longines hydroconquest, mido all dial diver, belki bir aquaracer.

Exern

Exern

MesajKonu: Geri: Saat Tavsiyeleriniz...1500-2500TL arası ve yeni arkadaşınıza öğütler.   Saat Tavsiyeleriniz...1500-2500TL arası ve yeni arkadaşınıza öğütler. Icon_minipostedCuma 25 Kas. - 17:34

Foruma hosgeldiniz,

Madem ki ciddi rakamlari gozden cikarmissiz, size acele etmeden iyice arastirma yapmanizi oneririm. Ben sahsen Seiko'ya cok yuksek meblaglar odemeyi dogru bulmuyorum. Evet Seiko kaliteli ama aslinda fiyat/performans oraninin yuksek olmasi yuzunden tutuluyor. 400-500 TL den sonra da bu oran azaldigindan ayni fiyata daha iyi saatler bulunabilir. Istediginiz kriterlere uyan bir kac model resmi koydum ama o kadar cok model var ki size tavsiyem asagidaki basliklardaki saat resimlerine bakip begendiklerinizi not almaniz. Sonra begendiniz modelleri tartisabiliriz. Goreceginiz saatler profesyoneller tarafindan begenildiginden genellikle otomatik/mekanik yani pilsiz olacaklar. Zaten istediginiz fiyat araligina yakisani da budur ok1

1. Turksaat

2. WUS

3. Watch Observer

Ek: Bu arada Rumi saatimize de bir goz atin derim. Hazir yedek liste acilmisken hemde Smile

Saat Tavsiyeleriniz...1500-2500TL arası ve yeni arkadaşınıza öğütler. 0000412_4_LargeImageSaat Tavsiyeleriniz...1500-2500TL arası ve yeni arkadaşınıza öğütler. T019.430.16.031.00Saat Tavsiyeleriniz...1500-2500TL arası ve yeni arkadaşınıza öğütler. BS509_AirBoss_241505(2)Saat Tavsiyeleriniz...1500-2500TL arası ve yeni arkadaşınıza öğütler. Ebel_1911BTR-thumbSaat Tavsiyeleriniz...1500-2500TL arası ve yeni arkadaşınıza öğütler. GlycineCombat41Saat Tavsiyeleriniz...1500-2500TL arası ve yeni arkadaşınıza öğütler. Hamilton%20Khaki
Saat Tavsiyeleriniz...1500-2500TL arası ve yeni arkadaşınıza öğütler. 52283d1181690076-question-about-new-longines-sport-collection-longines-conquest-ceramic-bezel-automatic
teng

teng

MesajKonu: Geri: Saat Tavsiyeleriniz...1500-2500TL arası ve yeni arkadaşınıza öğütler.   Saat Tavsiyeleriniz...1500-2500TL arası ve yeni arkadaşınıza öğütler. Icon_minipostedCuma 25 Kas. - 21:15

Forumumuza hoşgeldiniz.
Almayı düşündüğüz saat için ciddi bir parayı gözden çıkarmışsınız.Bu fiyat aralığında sayılamayacak kadar çok saat tavsiye edilebilir. Nokta atışı yapmak mümkün değil.Ve bu fiyattaki saatler her zaman alınabilecek saatler değil.Bugün birkaç tavsiye ile aldığınız saatten bir süre sonra pişman olabilirsiniz. Bu yüzden benim size tavsiyem doğru bir tercih yapabilmek için saatler ve markalar konusunda daha bilgi sahibi olmanızdır. O zaman daha iyi bir seçim yapabilirsiniz. Bu itibarla saat için ayırdığınız para kadar zaman da ayırıp forumda ilgili bölümleri okuyun.(Görmemeniz mümkün değil, iri puntolarla yazıyor diable ) Bundan sonra takıldığınız yer olursa ben de seve seve aydınlatmaya çalışırım.
Ama, benim o kadar vaktim yok hadi bana bir saat önerin de gideyim derseniz aşağıdaki markalardan alabilirsiniz.
Hamilton,
Longines,
Certina,
Mido,
Tissot,
Revue Thommen,
Seiko,
Orient,
Meistersinger,...

GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Saat Tavsiyeleriniz...1500-2500TL arası ve yeni arkadaşınıza öğütler.   Saat Tavsiyeleriniz...1500-2500TL arası ve yeni arkadaşınıza öğütler. Icon_minipostedCuma 25 Kas. - 22:53

bence önce SEIKO sonra ORIENT al daha sonra TISSOT...
http://teknolojivesaatler.blogspot.com
asymptote

asymptote

MesajKonu: Geri: Saat Tavsiyeleriniz...1500-2500TL arası ve yeni arkadaşınıza öğütler.   Saat Tavsiyeleriniz...1500-2500TL arası ve yeni arkadaşınıza öğütler. Icon_minipostedCuma 25 Kas. - 23:38

durdor' a katılıyorum ve kesinlikle Oris Diver' ı öneriyorum. Forumda daha önce incelemesi de yapılmış bir saat, dilerseniz bir göz atın derim ben:
http://www.turksaatforumu.com/t1736-oris-diver-date?highlight=oris+diver

edit: peşin alımlarda saatçilerde %20 ye varan bir indirim söz konusu olur genelde, sıkı bir pazarlıkla 2000 liraya alabilirsiniz bu saati..
aydser

MesajKonu: Geri: Saat Tavsiyeleriniz...1500-2500TL arası ve yeni arkadaşınıza öğütler.   Saat Tavsiyeleriniz...1500-2500TL arası ve yeni arkadaşınıza öğütler. Icon_minipostedC.tesi 26 Kas. - 2:43

teng demiş ki:
Forumumuza hoşgeldiniz.
Almayı düşündüğüz saat için ciddi bir parayı gözden çıkarmışsınız.Bu fiyat aralığında sayılamayacak kadar çok saat tavsiye edilebilir. Nokta atışı yapmak mümkün değil.Ve bu fiyattaki saatler her zaman alınabilecek saatler değil.Bugün birkaç tavsiye ile aldığınız saatten bir süre sonra pişman olabilirsiniz. Bu yüzden benim size tavsiyem doğru bir tercih yapabilmek için saatler ve markalar konusunda daha bilgi sahibi olmanızdır. O zaman daha iyi bir seçim yapabilirsiniz. Bu itibarla saat için ayırdığınız para kadar zaman da ayırıp forumda ilgili bölümleri okuyun.(Görmemeniz mümkün değil, iri puntolarla yazıyor diable ) Bundan sonra takıldığınız yer olursa ben de seve seve aydınlatmaya çalışırım.
Ama, benim o kadar vaktim yok hadi bana bir saat önerin de gideyim derseniz aşağıdaki markalardan alabilirsiniz.
Hamilton,
Longines,
Certina,
Mido,
Tissot,
Revue Thommen,
Seiko,
Orient,
Meistersinger,...

Hoşbulduk teşekkür ederim, dediğiniz çok doğru nokta atışı diye birşey yok, her zaman saat almıyorum, aldımmı epeyce bir süre kullanıyorum, önceki saatim seikoydu memnun kaldım o yüzden seikoya takılmış olabilirim. Markaların kendine göre avantajı dezavantajları var mıdır? şu şunda daha iyi bu bunu daha kaliteli yapıyo diyebilir miyiz? ayırdığım rakama göre zaman da ayırmam lazım, ama daha çok ben hoşuma giden bir duruşu olan saat bakıyorum, yani içindeki mekanizma, test yapılmışsa derecesi, övüldüğü yerildiği, bunları pek bilmiyor araştırmıyorum da. o yüzden burda sizin gibi bilgili arkadaşlarımızdan sual ediyorum. forumu iyice kurcalayacağım tabi. tavsiyelerin için teşekkürler.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Saat Tavsiyeleriniz...1500-2500TL arası ve yeni arkadaşınıza öğütler.   Saat Tavsiyeleriniz...1500-2500TL arası ve yeni arkadaşınıza öğütler. Icon_minipostedC.tesi 26 Kas. - 8:38

O halde başlangıç olarak yukarıda yazılan markaların web sitesine girip gözünüze hoş gelen saatlerden bir liste oluşturursanız,size hedefe daha yakın tavsiyelerde bulunabiliriz.
aydser

MesajKonu: Geri: Saat Tavsiyeleriniz...1500-2500TL arası ve yeni arkadaşınıza öğütler.   Saat Tavsiyeleriniz...1500-2500TL arası ve yeni arkadaşınıza öğütler. Icon_minipostedC.tesi 26 Kas. - 11:05

Benim bu içini gösteren saatler epey hoşuma gidiyor, genellikle bunlar pahalı oluyor değil mi? skeleton saat diyorlar galiba, benim fiyat aralığımda öyle bi saat bulmam çok mu zor ?
bao.bao

bao.bao

MesajKonu: Geri: Saat Tavsiyeleriniz...1500-2500TL arası ve yeni arkadaşınıza öğütler.   Saat Tavsiyeleriniz...1500-2500TL arası ve yeni arkadaşınıza öğütler. Icon_minipostedC.tesi 26 Kas. - 11:30

Bir adet Tissot Visodate veya Le Locle ile birlikte Rumi' yi de almanızı tavsiye ederim naçizane.
Akif

Akif

MesajKonu: Geri: Saat Tavsiyeleriniz...1500-2500TL arası ve yeni arkadaşınıza öğütler.   Saat Tavsiyeleriniz...1500-2500TL arası ve yeni arkadaşınıza öğütler. Icon_minipostedC.tesi 26 Kas. - 11:44

aydser demiş ki:
Benim bu içini gösteren saatler epey hoşuma gidiyor, genellikle bunlar pahalı oluyor değil mi? skeleton saat diyorlar galiba, benim fiyat aralığımda öyle bi saat bulmam çok mu zor ?

400 tl civarında swatch'ın skeleton bir modeli var. Çapı 39 mm diye biliyorum, bileğiniz çok kalın değilse güzel duracaktır.

Tam skeleton olmayan open heart tabir edilen modelleri de beğenebilirsiniz. Örnek; Hamilton Jazzmaster Open Heart. Edox'un Open Heart modelleri de şık saatler.
durdor

durdor

MesajKonu: Geri: Saat Tavsiyeleriniz...1500-2500TL arası ve yeni arkadaşınıza öğütler.   Saat Tavsiyeleriniz...1500-2500TL arası ve yeni arkadaşınıza öğütler. Icon_minipostedC.tesi 26 Kas. - 14:18

İskelet saat ile open herat (yani kadranda balansın önü açık) saatler birbirine karıştırılıyor. iyi bir iskelet saat, birçok kişinin bütçesinin çok çok üstünde. Zira bu saatlerde, hem makineden hemde kadrandan çeşitli parçalar kesilerek çıkarılıyor. ve kalan parçalar işleniyor ve dekore ediliyor. Buda ayrı bir beceri, teknik ve emek. zaten fiyatı yüksek bir modelin, birde bu tarz bir işleme tabi tutulması fiyatını katlıyor. Üst sınıf saatlerde, saatin iskeletinin çıkarılması, saat ustaları tarafından, herbir saat için tek tek yapılıyor. tek bir omega central tourbillon skeleton için, bu işlemin yaklaşık 2 ay sürdüğünü okumuştum.

sadece kadranda bir pencere açarak, yada belli bir kısımını keserek, arkasından balans ve makinenin belli kısmının göründüğü saatler open heart saatlerdir, kadran kesmek dışında, başka bir masraf ve işlemi olmadığı için, fiyat olarak daha makul seviyelerdeler.

Hem iskelet, hemde open heart saatler, genellikle takvimsiz olur. İskelet saatler, bünyesindeki tüm fazlalıklardan kurtarılmış olması sebebiyle, genellikle kurmalıdır.

iskelet saate örnek:

Saat Tavsiyeleriniz...1500-2500TL arası ve yeni arkadaşınıza öğütler. 0808-chronoswiss-skeleton-3-420

Saat Tavsiyeleriniz...1500-2500TL arası ve yeni arkadaşınıza öğütler. 0808-chronoswiss-skeleton-8-420

open heart saate örnek;

Saat Tavsiyeleriniz...1500-2500TL arası ve yeni arkadaşınıza öğütler. EDOX-Les-Vauberts-85006-3-NIN
teng

teng

MesajKonu: Geri: Saat Tavsiyeleriniz...1500-2500TL arası ve yeni arkadaşınıza öğütler.   Saat Tavsiyeleriniz...1500-2500TL arası ve yeni arkadaşınıza öğütler. Icon_minipostedPtsi 28 Kas. - 8:50

aydser demiş ki:

Düşündüğüm bir saat var, olursa bendeki Revue-Thommen'i 1/4 fiyatına satışa çıkaracağım (liste fiyatı 9.000 tl)
Echelon57

MesajKonu: Geri: Saat Tavsiyeleriniz...1500-2500TL arası ve yeni arkadaşınıza öğütler.   Saat Tavsiyeleriniz...1500-2500TL arası ve yeni arkadaşınıza öğütler. Icon_minipostedC.tesi 10 Ara. - 23:44

Sayin Aydser,bulabilirseniz 90 li yillarin ortasinda üretilmis Zenith 670 veyahut Zenith 680 tavsiye ederim.Büyük bir ihtimalle Sirkecide NOS olarak mevcuttur.Pazarlik yaparsaniz vereceginiz para koydugunuz üst Limiti bulur ama karsisinda muhtesem bir manifatura makine saate kavusursunuz.
selamlar
teng

teng

MesajKonu: Geri: Saat Tavsiyeleriniz...1500-2500TL arası ve yeni arkadaşınıza öğütler.   Saat Tavsiyeleriniz...1500-2500TL arası ve yeni arkadaşınıza öğütler. Icon_minipostedPaz 11 Ara. - 1:31

Sirkeci'de bulabilirsiniz derken doğubank yanındaki pasajı mı kastediyorsunuz, yoksa bilmediğimiz yerler mi var ?
Echelon57

MesajKonu: Geri: Saat Tavsiyeleriniz...1500-2500TL arası ve yeni arkadaşınıza öğütler.   Saat Tavsiyeleriniz...1500-2500TL arası ve yeni arkadaşınıza öğütler. Icon_minipostedPaz 11 Ara. - 7:00

Sayin Teng,o caddenin üzerinde karsilikli dükkanlar var hemen girisinde ve cadde basinda buralarda görmüstüm sade ve klassik modellerini eski fiyatlari üzerinde duruyordu maalesef capi 36mm oldugu icin vazgectim (bileklerim biraz kalin).Belirttigim gibi biraz sansla mümkün.Cogu insan saatten anlamadigi icin satimamis-bazende vitrinden kaldirip cekmeceye koyuyorlar nede olsa yillarca günes görüyor vitrinde buda mekanizma icin iy degil.
2500 tl civari yakalabilirseniz mükemmel bir alim olur cünkü icindeki 670 yada 680 makina bugün cöpe atsaniz 2500 liradan fazla eder.
selamlar
asymptote

asymptote

MesajKonu: Geri: Saat Tavsiyeleriniz...1500-2500TL arası ve yeni arkadaşınıza öğütler.   Saat Tavsiyeleriniz...1500-2500TL arası ve yeni arkadaşınıza öğütler. Icon_minipostedPaz 11 Ara. - 8:47

670 makinaya sahip Zenith Captain Elite ler 4000 chf civarı. Arkadaşın ayırdığı bütçenin bir hayli üzerinde. 2000-3000 liraya 670 makineli NOS zenith bulunabiliyorsa (ki sanmıyorum) kaçırmamak lazım Smile
teng

teng

MesajKonu: Geri: Saat Tavsiyeleriniz...1500-2500TL arası ve yeni arkadaşınıza öğütler.   Saat Tavsiyeleriniz...1500-2500TL arası ve yeni arkadaşınıza öğütler. Icon_minipostedPaz 11 Ara. - 9:01

Ben de iyi ki 670 mekanizmalı Zenith Nos saate hiç rastlamadım. Rastlasam cadde üstünde ''kırmızı alarm, kırmızı alarm'' diye koşardım herhalde...
Echelon57

MesajKonu: Geri: Saat Tavsiyeleriniz...1500-2500TL arası ve yeni arkadaşınıza öğütler.   Saat Tavsiyeleriniz...1500-2500TL arası ve yeni arkadaşınıza öğütler. Icon_minipostedPaz 11 Ara. - 9:49

Yazdigim gibi bazen eski fiyat etiketini yillarca degistimiyorlar ve model o sekilde üretilmiyor o zaman bu zamlarida fiyata yansitmayi unutuyorlarmi?diyecegim kesin bir fikrim yok ama 92/93 lerde distribütor fiyatlari yaklasik 1600 DM di ve bu saatlere 35%varan iskonto almak mümkündü tabiiki zaman degisti daha genis bir Halk kitlesi lüks saat alabilme gücüne kavustu.

Saat Tavsiyeleriniz...1500-2500TL arası ve yeni arkadaşınıza öğütler.
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Max. 1500 Lira'ya kadar saat tavsiyesi
» 150-250 tl arası saat önerisi
» 400-500 TL arası saat önerisi.
» 0-500TL Arasi Saat Satin Alma Rehberi
» 500-1000TL Arasi Saat Satin Alma Rehberi