Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

longines conguest otomatik

+9
cemele
peugeot206wrc
watcher
deka
vervito
silver
teng
egunns
mehmetalpcan
13 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
mehmetalpcan

mehmetalpcan

longines conguest otomatik Empty
MesajKonu: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik Icon_minipostedSalı 27 Nis. - 4:44

longines otomatik conguest kronometresiz nerde hesaplı bulabilirim.
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik Icon_minipostedSalı 27 Nis. - 8:01

modelin resmini veya referans no sunu verebilirseniz daha iyi yardımcı olunur
mehmetalpcan

mehmetalpcan

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik Icon_minipostedSalı 27 Nis. - 21:18

longines l3.658.4.76.6. bu güne kadar hep seiko ,tıssot,orıent birde ilk okulda babamın aldığı sıfır nacar kullandım.otomatik orıent,kuars tıssot,kuars seıko olmak üzere üç adet saatim var benimle yaşlanacak iyi bir saat arıyordum.bir saat ustası dostum longines otomatik tavsiye etti.sade otomatik vede 300 m su geçirmezliği var.bir kaç yere sordum fiyetlar çok oynak.garantili sertifikalı orjinal vede sıfır arıyorum.selamlar
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik Icon_minipostedÇarş. 28 Nis. - 21:04

istanbulda iseniz o kadar çok longines satan saatçi varki!...fiyatları oynak demenize şaşırdım çünkü saatin liste fiyatları her dükkanda aynı olmak zorundadır; ha indirim oranı değişebilir
istanbulda kanyon alışveriş merkesinde longines distribitör mağazası var "saat dünyası"....saatçilere güvenmediyseniz en doğru bilgiyi oradan alabilirsiniz
mehmetalpcan

mehmetalpcan

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik Icon_minipostedPerş. 29 Nis. - 2:48

güzel kardeşim ben istanbuldayım.liste fiyatı her yerde 1525 frank peşin olarak almak istediğimde rakamlar çok değişken.bende haklı olarak en ucuz nerde buldum ordan almak istiyorum.ticaret ile uğraştığım için son söz olarak şunu belirteyim öyle yüksek karlı satışlar yok artık.herkes buna alışmalı.
teng

teng

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik Icon_minipostedPerş. 29 Nis. - 2:59

Kuz saate baktınızmı ?
mehmetalpcan

mehmetalpcan

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik Icon_minipostedPerş. 29 Nis. - 3:21

sirkeci ve kapalı çarşıya baktım.zaten adres arıyorum.selamlar
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik Icon_minipostedPerş. 29 Nis. - 6:14

bencede kuz saat; model varmı vitrinlerinde hatırlamıyorum ama, onlarda genel bir indirim her zaman var; saatin etiketine yazarlar indirimli fiyatlarını, siz daha düşün deseniz bile 5 tl düşmezler, ama genelde hesaplıdır
kuz saatin mağazalarını internet adresinden ulaşabilirsiniz; benim bildiğim kadarı nautilus, metrocity...vs
birde aklıma geldi capitolde bir saatçide (ismini unuttum) longines de yüzde 25 + taksit imkanı vardı
mehmetalpcan

mehmetalpcan

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik Icon_minipostedPerş. 29 Nis. - 22:16

yüzde 25 çok komik bir indirim ben daha yüksek iskonto aldım
silver

silver

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik Icon_minipostedPerş. 29 Nis. - 22:44

mehmetalpcan demiş ki:
yüzde 25 çok komik bir indirim ben daha yüksek iskonto aldım

%25'e komik diyorsanız nasıl bir indirim beklediğinizi merak ettim

Tek çekim/nakitte alacağınız en yüksek yüzdeler %30 civarı zaten

Daha yüksek bir indirim için satıcının elindeki malları boşaltması / markanın bayiliğini bırakması yada 1-2 günlük özel indirimler yapılması lazım, onun dışında bir mağazaya gidip %50 indirim felan mümkün değil, dolayısıyla aramanız da anlamsız.
teng

teng

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik Icon_minipostedPerş. 29 Nis. - 23:02

% 25 indirim komik değil, normal bir indirimdir. Aynı indirimi bir de Avrupa'da almayı deneyiniz.

En son teng tarafından Perş. 29 Nis. - 23:18 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik Icon_minipostedPerş. 29 Nis. - 23:07

dostum tahtakaledeki saatçilere de bak. ben hydroconquest dalgıcı alırken en uygun fiyatı ordaki satıcılar vermişti... bir de sirkecideki Gong'a bak. onların da longines'le özel anlaşmaları var galiba nakitte iyi indirim yapıyorlar... umarım istediğin model vardır ellerinde.
mehmetalpcan

mehmetalpcan

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik Icon_minipostedCuma 30 Nis. - 3:35

bizim satıcılarımız sadece saatde değil hala eski o yüksek karlı günleri.arıyorlar.o günler eskide kaldı.anlatmak istediğim olay bu.tahtakalede sorduğum bir mp3 çaların aynısı vatan computörde faturalı vede yüzde 25 daha ucuz 10 taksit aldım marka samsung .burda vermek istedğim mesaj paranın çok zor kazanıldığı bu dönemde niye en ucuza alışveriş yapmayayyım.bir arkadaş avrupadaki satışlardan bahsetmiş.orda bir avrupalı bir aylık geliri ile çok rahat güzel bir saat almıyormu.beki ilgisiz ama bize beş yıldız tatil antalyada 2500 tl turiste 750 tl.paramızın kıymetini bilelim.gong saat adresi verirseniz sevinirim selamlar
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik Icon_minipostedCuma 30 Nis. - 3:46

doğubankın sırasında...çok yakınında. seiko ve longines satıyorlar ağırlıklı.
teng

teng

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik Icon_minipostedCuma 30 Nis. - 3:50

Siz burada saat konusunda uzman arkadaşlara bir soru soruyorsunuz. Onlardan birinden gelen cevaba da komik diyorsunuz. Madem o kadar biliyorsunuz, bize paramızın değerini vs anlatıyorsunuz (hani biz saat alırken paranın değerini bilmiyoruz ya ) neden soruyorsunuz ?
Herkesin bildiği bir indirim oranına normaldir deyince de '' niye ucuza alışveriş yapmayayım '' diyorsunuz. Sanki biz sizin ucuza alışveriş yapmanızı köstekliyormuşuz sonucu çıkarmı buradan ?
silver

silver

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik Icon_minipostedCuma 30 Nis. - 5:09

mp3 çalarla saat piyasasını karşılaştırmak elma armut olayını dahi aşar Smile
markayı elden çıkarma çabaları, yada özel yapılmış 1-2 günlük indirim dışında o saati %30 civarı indirimden daha ucuz bulma ihtimaliniz çok düşük, ondan boşuna aramayın.
deka

deka

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik Icon_minipostedCuma 30 Nis. - 6:59

Mp3 ve benzeri ürünler demode olabilen ürünler olabildiği gibi değerleride malum, gerçi onlarında pahalı modelleri var ama yinede iyi bir mekanik saat gibi değil, ayrıca teknoloji marketler yurt çapında yaygın oldukları için çoklu hatta özel alım yapıp maliyeti düşürebiliyorlar, birde müşteri kazanmak vs. adına bazı kalem ürünlerde maliyetine satış yapabiliyorlar, bu nedenlerle bu iki ürünün fiyat ve indirimi konusunu karşılaştırmamak lazım, gerçi her zaman olmasada, ender rastlansa da malum sitenin Hamilton indirimi gibi indirimler olabilir ama bu dediğim gibi çok ender rastlanan bir durum.
mehmetalpcan

mehmetalpcan

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik Icon_minipostedCuma 30 Nis. - 8:44

sayın teng boş bir vaktinizde sirkeci ve tahtakalede bir dolaşsanız.o zaman (indirim oranlarını öğrendiğinizde) bana hak verirsiniz.bu forumda benim kimseye akıl verdiğim yok.haddimizi aşıp forumdaki dostları kırdık ise özür dileriz. forumda benim de dahil istediğim bu saati veya diğer arkadaşların almak istedikleri saatleri fahiş paralarla almamalarıdır.sonuçta fiyatı alıcı belirlemiyormu.vervito arkadaşımız bir yer önerdi oraya bakıcam.alışveriş sitelerinde bile telefonla pazarlık yapıp extra iskonto alabiliyorsunuz.nakit almak koşulu ile.
teng

teng

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik Icon_minipostedCuma 30 Nis. - 11:02

Rica ederim özür dileyecek birşey yok. Neticede birbirimize yardımcı oluyoruz, ya da yardımcı olmaya çalışıyoruz.
Ama şu da varki siz bana Sirkeci'de Tahtakale'de dolaşsanız dediğinizde eminim ki beni tanıyan forum arkadaşları gülümsemişlerdir.
deka

deka

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik Icon_minipostedCuma 30 Nis. - 20:41

Ben gülümsediğimi itiraf etmeliyim. fumeur
silver

silver

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik Icon_minipostedCuma 30 Nis. - 20:43

Duyduğuma göre bugünden itibaren Sirkeci'de dolaşacakmış fumeur
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik Icon_minipostedCuma 30 Nis. - 20:44

deka demiş ki:
Ben gülümsediğimi itiraf etmeliyim. fumeur

Ben deeee guluyor
http://www.turksaatforumu.com
teng

teng

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik Icon_minipostedCuma 30 Nis. - 22:04

Ve ben birazdan Sirkeci'ye kutucuya gidiyorummm by
(yollar nasıl acaba ? )
mehmetalpcan

mehmetalpcan

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik Icon_minipostedC.tesi 1 Mayıs - 7:28

neyse son gülümseyen iyi gülümser
teng

teng

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik Icon_minipostedC.tesi 1 Mayıs - 7:44

Umarım aradığınız saati, düşündüğünüz fiyata bularak bu siz olursunuz. Bizlerle de paylaşırsanız esprili bir sohbete devam etmiş oluruz.
silver

silver

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik Icon_minipostedC.tesi 1 Mayıs - 7:48

şöyle %60 iskonto iyi gider şimdi monstre
mehmetalpcan

mehmetalpcan

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik Icon_minipostedPaz 2 Mayıs - 4:32

ben bu saati 1300tl faturalı garantili buldum hemde iki yerde vede sertifikalı yalnız forumdaki arkadaşlardan saat satışı yapan varmı merak ediyorum,rakamlarda çok iddialılardı. bu rakamın altında bulabilirmiyim düşüncesi ile bu forumda sayfa açmıştım.arkadaşlar samimi olarak çok yadımcı oldular teşekkür ederim.kur1525*1400 idi ben bu fiyatı aldığımda, artık indirim oranını gülümseyen arkadaşlar hesaplasın.şu an 1383 lerde.gerçek saat sevdası olan arkadaşlar, acele etmeden sorun araştırın öyle alışveriş yapın derim.herkese selamlar.not;nakit fiyatı.
deka

deka

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik Icon_minipostedPaz 2 Mayıs - 4:54

Hayırlı olsun diyelim ve fotoları bekleyelim mi?
teng

teng

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik Icon_minipostedPaz 2 Mayıs - 9:18

Hayatında ilk olarak saat alanlardan öğrenecek hiç birşeyimiz yok.
Bende 1500 liralık saati 500 e 4000 liralık saati de 1200e bulmuştum ama denk düşmüştü de bulmuştum.
600 liralık saati 150 ye aldığım da oldu.
Sonra da gek gek piyasayı bilmiyorsunuz konuşması yapmamıştım.
Ama biz bu fiyata bulamazsınız demedik indirim oranları makuldur dedik. 1500 lira zaten % 30 normal indirimli fiyatı.
Saatiniz hayırlı olsun, hayatta başarılar. Gene bekleriz by
peugeot206wrc

peugeot206wrc

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik Icon_minipostedPaz 2 Mayıs - 10:33

Güzel abilerim sabrınıza hayranım...

Saatiniz de hayırlı olsun.
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik Icon_minipostedPaz 2 Mayıs - 10:37

peugeot206wrc demiş ki:

alkisalkis
teng

teng

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik Icon_minipostedPaz 2 Mayıs - 10:38

Very Happy
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik Icon_minipostedPaz 2 Mayıs - 10:42

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 3:42 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik Icon_minipostedPaz 2 Mayıs - 10:44

pejo bugün aklımdan geçtin pejo gözükmüyor diye Very Happy

peugeot206wrc demiş ki:

teng

teng

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik Icon_minipostedPaz 2 Mayıs - 10:46

Ben de nerelerdesin ? sorsam mı diye düşünürken sen yazdın...
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik Icon_minipostedPaz 2 Mayıs - 10:47

Ben aynı saati önce 2000 tl sonra 1000 tl ye almışlığım olmuştur; fırsatları yakalamak bazen denk gelemiyor
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik Icon_minipostedPaz 2 Mayıs - 10:49

diable
42 jewels kolay kolay aşınmaz

katil balina demiş ki:
forumun asabı da isviçre malı, çabuk bozulmuyor.

sinirler çelikten.
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik Icon_minipostedPaz 2 Mayıs - 10:56

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 3:43 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
teng

teng

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik Icon_minipostedPaz 2 Mayıs - 10:57

öhhö öhhö muhaha
peugeot206wrc

peugeot206wrc

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik Icon_minipostedPaz 2 Mayıs - 21:24

Abilerim girdik bir işe 7 -24 boş bırakmıyorlar Very Happy

İlk zamanlar şirketten giriyordum onu da yasak listesine eklemişler. Şimdilik çaktırmadan girebiliyorum ama bakalım nasıl olacak Smile
cemele

cemele

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik Icon_minipostedPerş. 6 Mayıs - 9:20

Saat fiyati arastiran biri olarak, mehmetalpcan arkadas %100 hakli.

Ozellikle Sirkecideki saat magzalari yuksek kar marjini hedeflemis. Saat alisverisini belki cok yapiyorsunuz ama bir cok alisveriste durum boyle. 970tl ye satilan bir gozluk tesaduf bir rastlanti sonucu 560 tl ye alinabiliyor. Hemde Göz Group Forum istanbul gibi bir alisveris merkezinden indirimde yok iken.

Forumun siniride, nem olmadan nezle olmamali. Sinir bozucu yada zorlayici bir durum goremedim.
teng

teng

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik Icon_minipostedPerş. 6 Mayıs - 10:03

(Insallah sizlerden sevdigim bir konu uzerinde cok sey ogrenecegim. Herkese iyi forumlar dilerim. Simdi yeni alacagim saat icin danisma bolumune gecmen lazim zira yarin almayi dusunuyorum.)

Forumumuza hoşgeldiniz. Yukarıdaki yazıyı 1 Mayısta siz yazmışsınız.
Meaşallah Meaşallah çok çabuk öğrenmişsiniz. Hatta size yerini tarif ettiğimiz saatçilerin fazla kar istediğini de gözlük fiyatı üzerinden doğru orantı yaparak şakkadanak bulmuşsunuz. Şimdi bize tısırıktan nem kapmamızı öğütlemeye geldi sıra demek.Tebrik ediyorum, başarılarınızın devamını diliyorum.

Bu arada unutmadan Le Loche deyip durdunuz Le Loche denmez Le Locle denir.
Bunu da öğrendiğiniz zaman sizle sohbete devam ederiz, kalın sağlıcakla by
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik Icon_minipostedPerş. 6 Mayıs - 10:23

saatlerde olduğu gibi gözlüklerinde liste fiyatı vardır;; çat diye liste fiyatından öderseniz sorun sizdedir zaten
deka

deka

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik Icon_minipostedPerş. 6 Mayıs - 10:35

Bu durum özellikle gözlükde çok yaygın, yarı yarıya fiyat düşebiliyor.
cemele

cemele

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik Icon_minipostedPerş. 6 Mayıs - 11:02

Ne burasi forum mu, Bilgilenme yerimii yoksa teng adli bir user in yok bunu en iyi bilirim diyerek yazi yazanlara kizdigi kisise bir Web Page mi?

teng: Bu sekilde paylasim olmaz. Yardim istedim eger yardimda bulunduysan bu senin kisisel tercihin bunu hatirlatmana gereK yok. Hatirlatacaksan da boyle platformlarda isin yok. Saatler konusunda iyi olabilirsin cok iyi olabilirsin ama saat satin alma ani bir alisveristir. Kimi etiket bile bakmadan parasini sorar ve oder kimi ise 1 lira icin bile pazarlik yapar.

Ben Le loche demeye devam edecegim sırf benimle konusma zahmetinde bulunmayin diye.
cemele

cemele

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik Icon_minipostedPerş. 6 Mayıs - 11:09

egunns demiş ki:
saatlerde olduğu gibi gözlüklerinde liste fiyatı vardır;; çat diye liste fiyatından öderseniz sorun sizdedir zaten

Durum soyle gerceklesti. İndirim reyonundaki 300 tl lik gozluklere bakarken yabanci bir cift geldi. Satis yapan bayan bana ingilizce bilip bilmedigimi sordu bende yardimci oldum. Gozlugu 780 tl ye sattik. Yanimda esim ve ellerinizden oper 1.5 yasinda oglum vardi, oglumunda sempatikligi ile yabancilara 780 tl ye sattiklari gozlugu bize kaca verirsiniz dedik arada bayag bir samimiyet dogdu kizda valla yardimlariniz icin size 560 tl olur. Bende icimden vayyy anasi kaca aliyorlar bunu diye dusundum.
fate

fate

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik Icon_minipostedPerş. 6 Mayıs - 11:18

katil balina demiş ki:
forumun asabı da isviçre malı, çabuk bozulmuyor.

sinirler çelikten.

+1 Smile
mehmetalpcan

mehmetalpcan

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik Icon_minipostedCuma 7 Mayıs - 7:34

bu forumda herhalde esnaf olan arkadaşlar var.saat fiyatalrına bu kadar keskin konuşmaları ondanmı acaba. sayın teng forum paylaşım değilmi konyalı saat de 580 tl lik seiko yu ben alışveriş saatinden 185 tl faturalı ve sertifikalı aldım.sirkecide konyalı yakınındaki meşhur saatçiden tıssot morgouse yanlış yazmış olabilirim.aynı rakam akdeniz ithalattan kırtıl abiden hem bayanını hem erkeğini takım olarak aldım.bu forumda hem tanışma hemde ortak hobimizi en az rakama sahip olma için değilmi.sonuçta kimse kimseye dikte edemez yazılanları arkadaşlarımız tartar ona göre fikir sahibi olur.karşılıklı iki mağaz arasında 200 tl var ise 10 adım yürüyüp fiyat arşatırmayalımıı?
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik Icon_minipostedCuma 7 Mayıs - 9:52

mehmetalpcan tamamen farklı boyuttasınız; biz size yardım etmeye çalışırken olayı tamamen berbat ettiniz ve konu çok alakasız yerlere yürüdü; buradada kimse esnaf değil " gel birader ben sana şu saati şu fiyata alırım" diyoloğu zaten hiçbir zaman geçmedi geçmezde...
ben sizin için yolumun düştüğü yerlerde vitrinde ilgilendiğiniz saati gözüm aradı,birkaç yerdende fiyat aldım tam iletecekken baktım konu alakasız yerlerde birkaç kişi de sağolsun konunun ortasından balıklama dalmış alakalı alakasız...

sizleri turkiyesaatforumu.com..kısaca TSF adlı saat forumunu öneriyorum,,orada daha yardımcı olabilirler
cemele

cemele

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik Icon_minipostedCuma 7 Mayıs - 10:30

Bende burdaki sayin teng dahil ticari amacli bulunduklarini dusunmuyorum. Hem saat tamiri -bakimi konularinda tanismalar dukkan onermeler olmali.

* Benim sıkıntı duydugum konu bir seye cevap verilirken dalga gecici, tiiiye alici sekilde cevap verme, saat fiyatina yapilacak pazarligi bile ben daha iyi biliyorum diye yaklasma tarzidir. Ozellikle soyluyorum bu forumda saatlerin specific ozellikleri konusunda konusacak en son kisi benimdir.

Ama fiyat arastirma yada elestiri konusunda benimde soyleceklerim var.

Simdi size acikca soruyorum; Ornek Tissot Le Locle modeli USA da 1130 usd Yaklasik 1600-1700tl arasi. Ingilterede 720 pound yaklasik USA ile ayni fiyat.

Sirkecide nasil: Adamlar once bindirmis fiyat 2350 tl sonra pesine %25 indirim var fiyat 1750 tl. Biri degil 3-4 yerden sordum hepsi ayni. Bu durumda %25 indirim mi oluyor. Alisveris saatide modaya uymus onlarda sitelerinden habersiz ayni fiyat.

Yeni uyeyiz ama kimsenin de dalga gecici ozellikle 3-4 ay calismak zorunda kaldigim arap sivesi ile mesallahlar cekerek karsisinda cocuk varmis gibi davranmasina Le locle yi Le loche yazdik diye bundan kendine pay cikartmasi gerek yok.

Evet: Saat kulturdur bu kultur bende azdir ama oncelikle Forum Kulturu.

Saygilarimla

longines conguest otomatik
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-
» Longines Hydroconquest Otomatik Diver
» Longines L4.790.4.11.2
» Longines L2.717.4.78.3
» Longines
» LONGINES COMET