Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

longines conguest otomatik

+9
cemele
peugeot206wrc
watcher
deka
vervito
silver
teng
egunns
mehmetalpcan
13 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2
YazarMesaj
cowboy

cowboy

longines conguest otomatik - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 7 Mayıs - 17:30

Sayın cemele ve mehmetalpcan,
Aslında henüz saat piyasasına yabancı olduğunuz için anlamadığınız bir konu var yanlış anlamazsanız birde ben bahsedeyim...Aslında saat piyasası çok farklı fiyatların döndüğü bir piyasa değil ama piyasadan haberi olanlar için tabi ki. Çünkü saatlerde liste fiyatı diye bir kavram vardır ve bu her yerde genellikle aynıdır(yurtdışı hariç). İndirim oranı ise değişir. Uç bir durum olmadığı taktirde alabileceğiniz en yüksek indirim %30 dur peşin fiyat olarak... Bu indirim oranı markaya göre değişir mesela seikodan %40 ın üzerinde indirimle saat alabilirsiniz belki ama isviçre markalarında böyle birşey normal şartlarda mümkün değil... Bazı firmalar distrübtörle sorun yaşadıkları zaman yada sattığı bir markayla anlaşmaları bitince ellerindeki saatleri %50 indirimle bile satabiliyorlar ama sürekli karşılaşılan bir durum değil bu...
Şimdi gelelim forum kültürü meselesine. Ya da yok hiç o meseleye ben girmeyeyim... Ama şu kadarını söyleyeyim Teng abimiz bir tanedir bence atışmaktan, alınmaktan vazgeçerseniz ve sorduğunuz sorulara verilen yanıtlara inanırsanız emin olun saatler konusunda çok şey öğrenirsiniz...
Sizleri kıracak birşey dediysem kusura bakmayın Smile
deka

deka

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 8 Mayıs - 0:23

Eğer var ve bulunabilmiş ise extrem indirim konusunun listesini yapmak da fazla anlam ifade etmeyebilir, o günün koşulları bu indirime neden olduğu için yetişen alır, bu nedenle liste güncelliğini kaybedebilir.
mehmetalpcan

mehmetalpcan

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 8 Mayıs - 7:43

sayın teng kaliteli dostluklar bazen kısa süreli tartışmalarla veya gerginlikle başlar.yinede forumda yazmamızı istemiyor iseniz bu son yazımız olabilir.
deka

deka

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 8 Mayıs - 10:10

teng cevabını verir mutlaka ama ben şahsen tanıdığım kadarı ile öyle bir düşüncesinin olduğunu sanmıyorum.
teng

teng

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 8 Mayıs - 10:18

mehmetalpcan demiş ki:
sayın teng kaliteli dostluklar bazen kısa süreli tartışmalarla veya gerginlikle başlar.yinede forumda yazmamızı istemiyor iseniz bu son yazımız olabilir.
Bakın aynı şeyi ben de yazdım gelin saatler üzerine konuşacaksak konuşalım, gerginlikler yanlış anlamalar olabilir, uzatmanın da gereği yok bence. Dediğiniz gibi tartışmalardan sonra sıkı dostluklar da kurulur, isterseniz sohbete devam edelim.
cemele

cemele

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 8 Mayıs - 12:02

Neyse, bu konuyu lastik gibi cekmenin anlami yok, herkes de sagduyulu davranis icerisinde ve isteyen isdegi fiyata saat alabilir. Ben yinede saat konusunda 0 mm capinda olan biri olarak kırıcı yada overshoot yapan cumle kurduysam, saat alamamanin vermis oldugu stress e vermenizi rica ediyorum.
teng

teng

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 8 Mayıs - 12:09

Size acil servis Mido aldıralım ? Very Happy
cemele

cemele

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 8 Mayıs - 12:16

Aslinda diger konu basliginda Mido onerisi vermistim ama arkadaslar pek yorum yapmadilar. Istanbuldayim gorur elden alabilirdim. Ozellikle DS-1 kronolu degil ama ikinci bir saat olarak tercih edilebilirmi?

cemele demiş ki:
Linkteki saatler hakkinda dusunceniz nedir. 42mm den kucukler. Benim el yapim buyuk 42.3 mm lik Le locle ancak doldurdu. Hangisi alinabilir.

http://www.sahibinden.com/fiyat_dustu_-_mido_commander_chronograph-_sifir-42WQQaXQQ20798890WQQpXQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/fiyat_dustu_-_certina_ds-1-_automatic-82WQQaXQQ24208222WQQpXQQdisplayitem
teng

teng

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 8 Mayıs - 12:22

benim dediğim Mido'da 42 mm ama bezel ince kadran büyük olduğu için büyük duruyor, hem de çok şık bir saat. Mido Jubilee altın kaplama ve kadran rengi çok hoş.
Yarın açık Suadiye Tufan'da görebilirsiniz (satılmadı ise) orada Mido power reserve de var.
Ds 1 de çok güzel bir saat.
cemele

cemele

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 8 Mayıs - 12:27

teng demiş ki:
benim dediğim Mido'da 42 mm ama bezel ince kadran büyük olduğu için büyük duruyor, hem de çok şık bir saat. Mido Jubilee altın kaplama ve kadran rengi çok hoş.
Yarın açık Suadiye Tufan'da görebilirsiniz (satılmadı ise) orada Mido power reserve de var.

24 saat kesintisiz otomatik saat aldirma servisi Very Happy Sadece Suadiyede mi var sayi olarak 1 adetmiydi. Sanirim fiyatida 1100tl mi idi?
teng

teng

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 8 Mayıs - 12:31

Ben sadece suadiyede var biliyorum, şişlide görmedim çünkü .
Evet sadece bir tane kalmıştı, fiyatı da 1100 tl gibi idi.
cemele

cemele

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 8 Mayıs - 12:39

teng demiş ki:
Ben sadece suadiyede var biliyorum, şişlide görmedim çünkü .
Evet sadece bir tane kalmıştı, fiyatı da 1100 tl gibi idi.

Eyvallah Hocam, ama sanirim Bu Mido nun Baroncelli koleksiyonundan bir model ve chrono yok.

Krono kullanmiyacagim ama nedense bu ilk saatte kronosuz bir model almak istemiyorum.

Tabiii kullanmiyacagim bir ozellik icinde hatiri sayilir bir para odemek tartisilir.
mehmetalpcan

mehmetalpcan

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 9 Mayıs - 19:52

sizce saat hevesinin sonu varmı.yada değişik modellerde ortalama fiyattta saat alınmalımı yoksa iyice insan kendini kasıp yıllarca baktıkça vede eskidikçe zevk alacağı bir saatimi almalı.yani 1000 tl civarı mido veya tıssot mu almalı veya bunun beş altı katı daha iyi saatlermi almalı selamlar
cemele

cemele

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 9 Mayıs - 20:05

mehmetalpcan demiş ki:
sizce saat hevesinin sonu varmı.yada değişik modellerde ortalama fiyattta saat alınmalımı yoksa iyice insan kendini kasıp yıllarca baktıkça vede eskidikçe zevk alacağı bir saatimi almalı.yani 1000 tl civarı mido veya tıssot mu almalı veya bunun beş altı katı daha iyi saatlermi almalı selamlar

hevesin sonu olmaz diye dusunuyorum. Hele ki uygun fiyat ve sicak firsatlarda saat alinir. En azindan kendim icin soyleyim 1 tane cok iyi saat alayim kullanayim diye dusunurken simdi 3-4-5 olsun istegim var.

Ama cokda mesgul edici ve yipratici konu, actigim konuyu incelerseniz 1250tl butcelerden simdi 2800tl lik Oris Limited edition hayaline daldim.

Bu yuzden hic bulasmayip otomatik saat kavramini birakip baslagicta almayi dusundugum Seiko kinetic i alip, otomatik mevzusundan elimi ayagimi cekmeyi bile ciddi ciddi dusunuyorum.
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 9 Mayıs - 20:08

bence bu aşk toprakta biter ....
2FAST4U

2FAST4U

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 31 Mayıs - 4:55

bu konuyla ilgili herkes masallah esnaf kesilmis marka dedigin isimde bilinirlilik fiyatta teklik ile baslar yoksa marka alicisi kapi kapi gezecekse o isin isimi degisir o nedenle cok elestirilen rolex alir basini gider digerleride pesinden.Oris aldim ardindan tufan saatte farkli modelini yari yariya gorunce pirlant i cekinmeden aradim ve kaygilarimi anlattim cunku ben hamilton degil oris kullaniyorum ve pirlant musterisiyim sizlerinde bildigi uzre bu fiyat indiriminin sebebini anlattilar ozel bir durum oldugunu ve bir hata oldugunu kendileri ile ilgili olmasada kabul ettiler simdi burada neyin mudafaasi yapiliyor veya hangi tip saat alicisi dusunulerek konusuyoruz.Sanirim ben ne bahsi gecen enayi tipini nede o bahsi gecen markalari tanimiyorum tanimakta istemem.
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 31 Mayıs - 5:47

hiçbirşeyin müdafası yapılmıyor; öbür ay gitseydin tufan saatdeki tek tük orislerde kalmamış olacaktı ve malesef paşa paşa max yüzde 30 indirimi pırlant yetkililerine kabul ettirmek için dil dökmüş olucaktınız
2FAST4U

2FAST4U

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 31 Mayıs - 8:42

bence tufan saat orıs le beraber bayılıgını aldıgı breıtlıng,omega yı mundar etmeseydı burda bunları konusmasaydık.Ayrıca ben zaten bagdat caddesınde oturan bır fert olarak tufan saate ılk once ugramıstım fakat fırmanın neden bu gunlere geldıgını kıtap gıbı anlatan satıs kadrosu tt1 dıver deyınce suratıma bakınca ımdadıma sonradan bır kac saat daha aldıgım pırlant yetkılısı 2010 model tt1 le yetıstı.Buda boyle bılınsın.
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 31 Mayıs - 9:09

tufan saati kötüleyen pırlant çeşitli mağazalarında aynı politikayı yaptı, yapıyor ve kendi markaları haricindeki markaları bitirinceye kadar ara ara yüzde 50 indirim ile saatleri elden çıkarmaya çalışacak
teng

teng

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 31 Mayıs - 9:26

Mağazalar Tufan ve Pırlantta dahil olmak üzere çoğu % 50 indirimle ellerindeki satleri elden çıkartıyorlar. Biri bunun sebebinin artık en fazla 6 marka satabilme izinleri olduğunu söylemişti
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 31 Mayıs - 10:10

saat & saat 6 dan fazla markanın ithalatçısı beret
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 31 Mayıs - 19:14

aslında avrupada da(bildiğim kadarı ile) olduğu gibi distribütor ve perakende satıcı aynı olamaz. yani bir distributor distributordur sadece gidip butik açıp o saatleri perakende fiyatına satamaz. ya da perkanede saat satan saat butiği veya mağaza zincirleri firması bir marka distributorluğu alamaz. ama gel gör ki bu konuda türkiyedeki başıboşluk ve kontrolsüzlüğü suçlayamıyorum, bunu kontrol etmesi gereken bu firmalarla distributorluk anlaşması yapan markalar, markalar anlaşmalarında bunu talep etseler çok farklı olur durum, ancak bu iş tamamen ticaret olduğu için marka için de herşeyden önemlisi ürün satılsın yeter ki.
bizim bu sevdamızı markalar sömürüyorlar, o yüzden saatlerle ilgili çok iyi bilinçlenmek ve beğendiğiniz saati olabildiğince en ucuz fiyata almaya çalışmak lazım. onlar her türlü karda. onlar parayı seviyor biz ise saatleri.
Bu sebeple 2FAST4U arkaşımıza katılamayacağım. şimdi ben pahalıya aldım diye her kes de pahalıya almak zorunda değil veya bu markayı çok seviyorum ben çok da kaliteli buluyorum diye %50 indirim yapmasın klasını sarsar..çok enteresan düşünce tarzı. siz o markaya gerçekten gönülden bağlıysanız sizi meraklandıran onun fiyatı değil sizin gözünüdeki kalitesi. bu şunun gibidir Rolex sahibi olup ancak dışarı hiç takmamak sadece evde kendi başına onu sevmek.
şimdi dışarda herkesin kolunda Swatch yerine zenith olsa zenith benim gözümdeki değerinden bir zerre kaybetmez. o hala Zenithdir. önemli olan benim için nedir ne değildir.
cemele

cemele

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 31 Mayıs - 21:57

Simdi bir cok saat firmasi daha once sattiklari markalar ile yollarini ayiriyorlar yada saat markalari onlarla yolunu ayiriyor hangisi bilmiyorum.

Mesela; Tufan saat Oris i birakiyor, Kuzsaat hamilton u, Pirlant IWC yi birakiyor. Bunlari birakirkende %50 indirim gibi kampanayalar duzenliyorlar.

Pirlantta ki sohbetimde bazi firmalarlar yollarini ayirdiklarini bazi firmalar ile de isvicrede gorusme asamasinda olduklarini belirtti. Neticede bu firmalar icin en iyi saat markasi en cok satilan ve kazandirandir. Bu yuzden bence en dusuk fiyat aldiklari firmalara distrübürütör oluyolar gibi.

Yukarda 2FAST4U arkadasin TT1 ornegi ise farkli, Tufan saat te her modelin olmamasi gayet normal cunki Oris Turkiyede sadece Pirlant da var. Diger firmalarda ise kiyıda kosede kalmis modeller olabilir. Birde tabiii Tefvik Aydin da sanirim Oris saticisi.
cemele

cemele

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 31 Mayıs - 22:03

+ olarak bende bir konuda soru sormak istiyorum.

Saat arastirma esnasinda mesela Google da 'Hamilton' aratiyorum. Saat&saat dahil olmak uzere HB v.b onlarca sitede en son modeline kadar Hamilton-Tissot-Omega v.b markalar satilmasina ragmen, Oris sadece Pirlantda, Mido ve Certina sadece Tufan saatte gorunuyor?

Bunun nedeni ne acaba?
teng

teng

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 31 Mayıs - 22:26

Hamilton Tissot ve Omega'yı satmak daha serbest. Ama dediğiniz markalar sadece firmalarında bulunuyor.
teng

teng

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 31 Mayıs - 22:27

Ama onlarda artık ellerindeki Hamilton'ları satabiliyorlar.
cemele

cemele

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 1 Haz. - 0:19

Aslinda satilmasi lazim. Fiyat nedir nerelerdedir, kampanya varmi gibi durumlar icin iyi olur. Mesela Hamiltonda ayni modeli 900tl yede satan var 1300tl yede satan var. Ayni sekildeTissot Le locle modeli internette 670tl den basliyor 900tl ye kadar cikiyor.

Oris ve Mido icin boyle bir durum yok.
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 1 Haz. - 7:29

cemele yukarıdaki mesajında pırlant iwc de yüzde 50 yapıyor demişsin; bunun doğruluk payı varmıdır, veya jaegerde??
bilmediğimden soruyorum, pırlant ile dialoğum yok
cemele

cemele

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 1 Haz. - 8:45

egunns demiş ki:
cemele yukarıdaki mesajında pırlant iwc de yüzde 50 yapıyor demişsin; bunun doğruluk payı varmıdır, veya jaegerde??
bilmediğimden soruyorum, pırlant ile dialoğum yok

egunns; Bunu saat alis esnasinda soylediler daha once ki kampanyalarinda vermisler. Ozellikle fiyati 12000tl (Altin kaplama mi neymis) saati 6000tl ye vermisler. Simdi bu saatlerden ne kaldi bilmiyorum. Cunki Bursa-Izmir- Ankara derken kalburustu saatler satilmis olmasi yuksek ihtimal. Bir sonraki magzdaki indirime burdan kalan saatler gelecektir.
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 1 Haz. - 9:41

ok ok1
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: longines conguest otomatik   longines conguest otomatik - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 1 Haz. - 11:42

IWC %50 indirime verilmesi çok düşük bir ihtimal.

longines conguest otomatik
2 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2
 Similar topics
-
» Longines Hydroconquest Otomatik Diver
» Longines L4.790.4.11.2
» Longines L2.717.4.78.3
» Longines
» LONGINES COMET