Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

ortak saat alınır mı ?

+6
watcher
vervito
deka
teng
kelby
crazyhours
10 posters
YazarMesaj
crazyhours

crazyhours

ortak saat alınır mı ? Empty
MesajKonu: ortak saat alınır mı ?   ortak saat alınır mı ? Icon_minipostedPerş. 29 Nis. - 21:25

şimdi benim 500 liram var arkadaşımında 500 lirası var birer tane almak yerine daha hoşumuza giden tek bir saat alıp nöbetleşe kullanmak mantık dahilinde midir yoksa komik mi ? ciddi ciddi düşündüm bu seçeneği. sonunda da saatten kim soğursa diğerine hediye edebeilir veya kalanı verip satın alabilir gibi seçenekler de olamaz mı (para miktarları örnektir, arkadaş gerçektir Smile
kelby

kelby

MesajKonu: Geri: ortak saat alınır mı ?   ortak saat alınır mı ? Icon_minipostedPerş. 29 Nis. - 22:27

bence iki saat alıp sıkılınca takas yapın Smile
teng

teng

MesajKonu: Geri: ortak saat alınır mı ?   ortak saat alınır mı ? Icon_minipostedPerş. 29 Nis. - 22:59

crazyhours demiş ki:
şimdi benim 500 liram var arkadaşımında 500 lirası var birer tane almak yerine daha hoşumuza giden tek bir saat alıp nöbetleşe kullanmak mantık dahilinde midir yoksa komik mi ? ciddi ciddi düşündüm bu seçeneği. sonunda da saatten kim soğursa diğerine hediye edebeilir veya kalanı verip satın alabilir gibi seçenekler de olamaz mı (para miktarları örnektir, arkadaş gerçektir Smile
Bence olabilir.
deka

deka

MesajKonu: Geri: ortak saat alınır mı ?   ortak saat alınır mı ? Icon_minipostedPerş. 29 Nis. - 23:28

Benim kişisel fikrim olmaz,çünkü ben titiz birisiyim,gerisini söylemeye gerek yok sanırım. fumeur
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: ortak saat alınır mı ?   ortak saat alınır mı ? Icon_minipostedCuma 30 Nis. - 0:34

deka ile aynı durumdayım Smile
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: ortak saat alınır mı ?   ortak saat alınır mı ? Icon_minipostedCuma 30 Nis. - 1:37

kelby demiş ki:
bence iki saat alıp sıkılınca takas yapın Smile

Ben de bu fikre katildim ok1
http://www.turksaatforumu.com
ertay

MesajKonu: Geri: ortak saat alınır mı ?   ortak saat alınır mı ? Icon_minipostedCuma 30 Nis. - 2:06

Bana göre saat, kalem, cakmak, gözlük vs. Zati esyadir, ortak kullanimi pek uygun olmasa gerek diye düsünüyorum.
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: ortak saat alınır mı ?   ortak saat alınır mı ? Icon_minipostedCuma 30 Nis. - 2:43

crazyhours mümkünatı yok,,, şimdi alıcan saati vericen, arkadaş sağa sola çarpıcak,masada çalışırken bileği masaya koyunca toka aşınıcak, cam zaten harita gibi olur, derken terden deri yamulacak kararıcak, hele birde kasa high polished ise zaten tozdan çizilir......ha bu dediklerime uyacaksan senle bu işe varım diable
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: ortak saat alınır mı ?   ortak saat alınır mı ? Icon_minipostedCuma 30 Nis. - 3:05

egunns demiş ki:
crazyhours mümkünatı yok,,, şimdi alıcan saati vericen, arkadaş sağa sola çarpıcak,masada çalışırken bileği masaya koyunca toka aşınıcak, cam zaten harita gibi olur, derken terden deri yamulacak kararıcak, hele birde kasa high polished ise zaten tozdan çizilir......ha bu dediklerime uyacaksan senle bu işe varım diable
askeri bir saat almak lazım anlaşılan Smile
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: ortak saat alınır mı ?   ortak saat alınır mı ? Icon_minipostedCuma 30 Nis. - 3:10

titizlik konusu da birden fazla adamla 8 sene 24 saat aynı koğuş, aynı wc ,aynı sıra, aynı banyoda bulununca nedense bu birden fazla adama karşı hissedilmiyor.Benim sevgili arkadaşlarım zaten sormadan bu zati eşyalarımı kullanır yıkar ütüler yerine bırakır . benim maksadım onları da bu masrafa dahil etmek Smile
teng

teng

MesajKonu: Geri: ortak saat alınır mı ?   ortak saat alınır mı ? Icon_minipostedCuma 30 Nis. - 3:35

crazyhours demiş ki:
titizlik konusu da birden fazla adamla 8 sene 24 saat aynı koğuş, aynı wc ,aynı sıra, aynı banyoda bulununca nedense bu birden fazla adama karşı hissedilmiyor.Benim sevgili arkadaşlarım zaten sormadan bu zati eşyalarımı kullanır yıkar ütüler yerine bırakır . benim maksadım onları da bu masrafa dahil etmek Smile

Tahmin etmiştim vieux Hayatınızı emanet edebileceğiniz dostunuz varsa, saatinizi de verirsiniz elbet.
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: ortak saat alınır mı ?   ortak saat alınır mı ? Icon_minipostedCuma 30 Nis. - 3:47

herşeyimi iste saatimi isteme benden, ayrılmam senden (küçük emrah diable
teng

teng

MesajKonu: Geri: ortak saat alınır mı ?   ortak saat alınır mı ? Icon_minipostedCuma 30 Nis. - 3:57

ne demişler at, avrat, saat bak bu daha kafiyeli oldu silah yerine saat olsun bundan kelli ?
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: ortak saat alınır mı ?   ortak saat alınır mı ? Icon_minipostedCuma 30 Nis. - 4:04

diable
watcher duymasın, değil saatleri vermeyi odanın kapısını bile açmaz Very Happy
teng

teng

MesajKonu: Geri: ortak saat alınır mı ?   ortak saat alınır mı ? Icon_minipostedCuma 30 Nis. - 4:08

Verir verir. Dostlarına odayı bile verir o...
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: ortak saat alınır mı ?   ortak saat alınır mı ? Icon_minipostedCuma 30 Nis. - 4:17

vermez olur mu....
deka

deka

MesajKonu: Geri: ortak saat alınır mı ?   ortak saat alınır mı ? Icon_minipostedCuma 30 Nis. - 7:01

bence de kendisi takamasa da verir. fumeur
deka

deka

MesajKonu: Geri: ortak saat alınır mı ?   ortak saat alınır mı ? Icon_minipostedCuma 30 Nis. - 7:02

egunns demiş ki:
Bende egunns u ve bu cevabı bekliyordum, gecikmeden gelmiş. fumeur
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: ortak saat alınır mı ?   ortak saat alınır mı ? Icon_minipostedCuma 30 Nis. - 9:00

fumeur
babam zuladan almanyadan 1970 li yıllardan kalma saatini çıkarıp al kullanırsın dediğinde saatin hali araba kullanırken camdan kolunu çıkartmış ve saat bileğinden düşmüş ve yüzlerce araba üstünden geçmiş gibiydi; tabi saat birkaç cila rotüş fırça işleminden geçti; şimdi bileğime baktığımda pürüzsüz traşlanmış AP oak lara bakmış gibi oluyorum; malesef mış gibi Smile
deka

deka

MesajKonu: Geri: ortak saat alınır mı ?   ortak saat alınır mı ? Icon_minipostedCuma 30 Nis. - 10:35

Foto isteriz.
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: ortak saat alınır mı ?   ortak saat alınır mı ? Icon_minipostedCuma 30 Nis. - 11:46

saat pek yakışıklı sayılmaz,çapıda 36 mm civarı, orjinal camı katmanlı kesik cammış, kırılınca yerine sıradan bir cam takılmış, biraz orjinalliğinden yoksun yani...kadranda 36000 yazıyor, inanması güç ama saniye akıcılığı pilli duvar saati saniyesi akıcılığında; o kadar hafif ve konforluki;; genelde koluma taktığımda hanımdan saklıyorum çünki kızıyor ne tipsiz saat bu diye Smile; çocukluğumda babamı hep kolunda bu saatle anımsıyorum, hoş bir hatırası var....
birde günümüz koşullarına oranla küçük denebilen çapta saatler bence daha uzun yaşıyor; bana modası geçmeyecekmiş gibi geliyor, benim aslında yıllardır çapı 37-38 mm, komple traşlanmış üstün kalitede kasa ve bileziğe sahip saatler gönlümde yatıyor AP royal oak, vacheron overseas, rolex oyster vs..kalitesinde....ileride rolex olursa başta ben sonra hep beraber güleriz..saati kullanırkende markayı kapamaya çalışırım Smile
belkide bu citizen ilerideki bu tarz saatlerime ışık tutacak

[img]ortak saat alınır mı ? 34hhqx3[/img]
[img]ortak saat alınır mı ? Igdxqo[/img]
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: ortak saat alınır mı ?   ortak saat alınır mı ? Icon_minipostedCuma 30 Nis. - 20:41

teng demiş ki:
Verir verir. Dostlarına odayı bile verir o...

vervito demiş ki:
vermez olur mu....

deka demiş ki:
bence de kendisi takamasa da verir. fumeur

Iste burada konuyu cozmus durumdasiniz dostlar ok1 biere

.
http://www.turksaatforumu.com
cemele

cemele

MesajKonu: Geri: ortak saat alınır mı ?   ortak saat alınır mı ? Icon_minipostedC.tesi 1 Mayıs - 9:58

Ben Tissotu aliyim birak dostuma kullanmasi icin vermeyi kasayi korumak icin invisible sheld tarzi bisey bile dusunuyorum. 10 yi once aldigim saatin simdiki caminı gorunce kesin biseyler bulmak lazim.
silver

silver

MesajKonu: Geri: ortak saat alınır mı ?   ortak saat alınır mı ? Icon_minipostedC.tesi 1 Mayıs - 10:05

tissot'un camı malayla vurmazsanız çizilmiyor, bknz. safir kristal Smile
cemele

cemele

MesajKonu: Geri: ortak saat alınır mı ?   ortak saat alınır mı ? Icon_minipostedC.tesi 1 Mayıs - 10:14

silver demiş ki:
tissot'un camı malayla vurmazsanız çizilmiyor, bknz. safir kristal Smile

Smile mala ile de vurmayalim. Dusununce babamdan bana yadigar kalacak saat, yuzuk v.b seyler olmayacak. En azindan bu tarz bir saat alabilirsem ilerde yadigar olarak belki kalir benim oglana. Tabiiii iyi korumak lazim.

ortak saat alınır mı ?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Doğubank'tan saat alınır mı?
» Istanbul'da saat nereden alinir?
» Aynı model saat alınır mı sizce?
» Bu Saat Alınır mı? RUSSIAN VOSTOK AUTO NEW KOMANDIRSKIE
» orjinal kol saati solvil titus ortak yapımı isviçre