Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Kordonu degistirebilirmiyim?

+3
deka
teng
cemele
7 posters
YazarMesaj
cemele

cemele

Kordonu degistirebilirmiyim? Empty
MesajKonu: Kordonu degistirebilirmiyim?   Kordonu degistirebilirmiyim? Icon_minipostedCuma 21 Mayıs - 10:35

Soru konu ile ilgili arkadaslara cok basit ve komik gelebilir. Ama ilk saati aldim, metal kordonu var ve orjinal deri kordonuda siparis verdim.

Degisim esnasinda kordon yada saatte cizilmeye sebeb olabilirmiyim? Nasil bir arac kullanmaliyim?
teng

teng

MesajKonu: Geri: Kordonu degistirebilirmiyim?   Kordonu degistirebilirmiyim? Icon_minipostedCuma 21 Mayıs - 11:25

Metal kordonu çıkarmak için küçük saatçi tornavidası dediğimiz çok ince uçlu tornavidaları kullanabilirsiniz. aradaki oyuga sokup pimin çıkıntısını aşağı çekin.
Deri kayışı takarken kasanın altından çalışın çizilse bile belli olmaz, ama deri takmak kolay olduğu için (ayıptır sölemesi ben alet kullanmadan elle takıyorum artık ) pek te çizilmez.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Kordonu degistirebilirmiyim?   Kordonu degistirebilirmiyim? Icon_minipostedCuma 21 Mayıs - 23:31

Aletsiz elle takmak beceri ve tecrübe isteyen bir iş olsa gerek. alkisalkis
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Kordonu degistirebilirmiyim?   Kordonu degistirebilirmiyim? Icon_minipostedC.tesi 22 Mayıs - 7:41

ben çizilmesinden endişe duyduğum saatlerde kordon değişimi yaparken streç film kullanıyorum. streç ile saati kaplayıp onun üzerinde çalışıyorum. hayli koruyucu teknik.
cemele

cemele

MesajKonu: Geri: Kordonu degistirebilirmiyim?   Kordonu degistirebilirmiyim? Icon_minipostedC.tesi 22 Mayıs - 12:08

Aslinda metal yuzeyde cizme yapmayacak saatin pimini itecek sertlikte sert plastik v.b malzemeden yapilmis bir saatci tonavidasi gibi bisey olsa iyi olur.
parabellum p08

parabellum p08

MesajKonu: Geri: Kordonu degistirebilirmiyim?   Kordonu degistirebilirmiyim? Icon_minipostedPaz 23 Mayıs - 19:48

Lugların arka tarafından keskin ağızlı saatçi çakısıyla, acele etmeden açmak, en güzeli. Hem çizilmiyor, hem de elinizi yaralamıyorsunuz. Kayışın içine yerleştirdiğiniz pimi yine lugların arkasından beri yaklaştırırsanız, daha kolay takılıyor. Saygılar.
cemele

cemele

MesajKonu: Geri: Kordonu degistirebilirmiyim?   Kordonu degistirebilirmiyim? Icon_minipostedPaz 23 Mayıs - 20:52

Sayin parabellum; Saatci tornavidasi ile cakisi farklimi? En azindan kordon degisimi icin en uygun araci alayim. Su an icin 2 saat varma ilerde artacagi ve yeni kordon siparisleri verdigim goz onunde tutulursa benim icin elzem bir konu.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Kordonu degistirebilirmiyim?   Kordonu degistirebilirmiyim? Icon_minipostedPaz 23 Mayıs - 21:09

Saatçi çakısı eski tür kapakları açmak için kullanılır. Sizde çelik kordon değişimi de olacağı için yuvaya girmesi açısından saatçi tornavidası almanız daha uygun olur.
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Kordonu degistirebilirmiyim?   Kordonu degistirebilirmiyim? Icon_minipostedPtsi 24 Mayıs - 9:07

bende şu kayış değiştirme işini öğrenmem lazım Crying or Very sad
cemele

cemele

MesajKonu: Geri: Kordonu degistirebilirmiyim?   Kordonu degistirebilirmiyim? Icon_minipostedPtsi 24 Mayıs - 9:46

egunns; Bir kurs ayarla da beraber alalim Smile once 3-5 quartz da deneriz
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Kordonu degistirebilirmiyim?   Kordonu degistirebilirmiyim? Icon_minipostedCuma 28 Mayıs - 2:04

ucu v şeklinde (boyutu birebir Smile küçük aletler var ebay da çok 5 6 dolara kapıya getiriyorlar o da fena sayılmaz saatçi tornavidası da küçücük tornavidalar işte minnacık ...

Kordonu degistirebilirmiyim?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ...(SAAT KORDONU YAPILIR)...HER TÜRLÜ SAATE ÖZEL TASARIM EL YAPIMI DERİ SAAT KAYIŞI-SAAT KORDONU YAPILIR....
» dalgıç kordonu
» ANKARADA SAAT KORDONU
» Ebay'den saat kordonu satıcıları
» Online saat kordonu satıcıları, ülkemiz için kargo ücretleri