Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Ilk bakista Mido Power Reserve (Resimli)

+9
egunns
monster
bvlgari
teng
krytime
watcher
deka
bohem
cemele
13 posters
YazarMesaj
cemele

cemele

Ilk bakista Mido Power Reserve (Resimli) Empty
MesajKonu: Ilk bakista Mido Power Reserve (Resimli)   Ilk bakista Mido Power Reserve (Resimli) Icon_minipostedPaz 6 Haz. - 10:20

Yakin zaman once aldigim Mido saatimin detayli resimlerini, izlenimlerimi ve alisveris asamasini sizlerle paylasmak istiyorum. Resimleri kendim cektim ozellikle macro cekim ozelligi yakin cekimde ise yaradi. Bilekte kendi bilegim Very Happy

13 Mayis tarihinde aldigim ilk saatim, mutevazi koleksiyonumun fumeur headmaster i Oris telemeter i 2 hafta kadar kullaninca, onun yalnizlik cektigini, quartz momentus ile iyi gecinemedigini farkettim. Hem kullanim surelerinin azalmasi ile asinma v.b seylerinde az olacagini dusunerek ikinci bir otomatigin benim icin gerekli oldugunu dusunerek calismalara basladim.
Aslinda isteklerim netti klasik beyaz kadranli max 1000tl lik bir saat istiyordum. Ilk aday butceye uygunluk acisindan Tissot le locle oldu. Daha once 7750 li li Kronolu Tissot saatten 4-5 tane denememe ragmen slim 2824 lü 39mmde hic denememistim. Hemen ogle yemeginde isyerime cok yakin olan Konyali saatin yolunu tuttum.

Vitrinden bakinca Omegalar, Tagheuerlar, Maurice Lacroixler v.b ust segment saatler vitrinde civil civil, cillop gibi yerlerini almislar, beni iceriye davet ediyorlardi.

Tabii Oristen dolayi cuzdan hafiflemis oldugundan bu davetlere icap edemedim kedi misali askida asili cigere bakar gibi baktim baktim. Sonra diger camda buluna Tissot standina yoneldim. Epey bir cesit vardi Slim Tissot un hem deri hem metal ve kare modelleri mevcuttu. Iceri girerek satis elemani bayana merhaba diyerek istedigim saati vitrinden gostererek denemek istedigimi soyledim. Saat cikti oturduk ve kolumdaki sevgili Oris i gostererek saatime altarnatif klasik bir saat baktigimi belirterek, Tissot u denedim epey bir evirme cevirmeden sonra kolumda biraz kucuk kaldigini ve belkide kayisin yeni olmasindan kolumda küt durdu. Fiyatini sorup(cok fark diger dukkanlara gore) tesekkur ederek ayrildim.

Yine forumda olsun baska internet sayfalarinda olsun klasik saat arayisim tam gaz devam ediyordu. Sonunda daha once duserek burkmus oldugum ayagimin agrisinada dayanarak, Kozzy AVM deki saat&saat deki Hamilton viewmatic i denemeye gittim. Biraz avm de tur atip nasil bir yontem izleyecegimi planlayip, migros tan su alip ictikten sonra serinledigmi dusunerek saatciye girdim. Vitrinde Hammy yoktu. Dogrudan icerdeki standinia yoneldim viewmatic ve su anda ismini hatirlamadigim small second lu, 42mm li cok hos bir hammy gosterdim. Masaya oturdugumuzda satis temsilcisi; Beyfendi saatlerden anliyorsunuz dedi ve benim bu arada koltuklarimin altina karpuz sigmaz oldu fumeur Tabiii buda satisin bir parcasi.

Viewmatic,le locle ye gore daha guzel durdu ama aralarinda 350-400tl fark vardi ve bu durus bu farka degmezdi. Diger denedigim alti seffaf olmayan 42 mm lik hammy ise cok guzel durdu istedigim butun ozellikleri barindirmasina ragmen fiyat olarak uygun duzeyde degildi. Almak icinde caba gosterdim ama belirtilen rakamlardan farkli bir indirim yapamiyorlarmis zaten %15 indirimliydi. Tesekkur ederek kartlarini aldim yinede donusum olacagini dusunerek baglantili sekilde ayrildim.

Yine biraz ara verdikten sonra Oris in vermis oldugu memnuniyeti de dusunerek oris flight timer, yada big crown da poiter date bir saat alabilirmiym dusunces ile Pirlantin yolunu tuttum. Vitrinde ilk gozum Limited editon big crown u aradi ama satilmisti.

Daha sonra hayran oldugum Artelier serisiden 2836 mekanizmali Pointer date olan saati denedim oldukca guzeldi. Aldigim Mido dan bile cok cok hosuma gitti ama fiyat olarakda yaklasik % 50 daha pahaliydi.

Bir kac gun daha gectikten sonra butun saat satan kurumsal firmalari ziyaret etmeme ragmen Tufan saate gitmedigimi farkettim. Teng ustatdan da Bahariye Tufanda guzel saatler oldugunu ogendikten sonra, ayagimdaki agriyida goze alarak ogle yemeginden de feragat ederek Tufan saatin yolunu tuttum.

Tam Boga heykelinin orda Tufan saat yazisini gordugum anda yanima elinde anket kagitlari olan biri yaklasti ve Fenerbahce yi mi tutuyorsunuz diye soru sordu. Evet cevabindan sonra anket icin rica etti. Takim hakkinda ankete katilmak icin basta 3-5 olan fakat toplamda 22 soruluk anketi Tufan saate bakarak cevapladim.

Sonra Tufan saatin vitrinlerine goz atmaya basladim, Midolari gordum cok hos icim isindi ama indirimden haberim olmadig icin fiyat olarak yuksek oldugunu dusunuyordum. Neyse iceri girerek nasil bir saat istedigimi belirttim Sonra indirimde olan bir cok saat geldi denedim denedim karar vermek cok zordu, ben ise kendimden gecmis aaa buda hosmus yok buda iyiymis diyerek uzun uzadiya denedim tabii bu arada ogle arasida epey uzun oldu.
Sonunda beyaz kadran istememe ragmen bezelin sarimsi renkte olmasi nedeni ile siyah kadranli olan Mido da karar verdim ve aldim.

Oris i Midonun kutusuna yerlestirip Mido yu koluma taktim simitciden 2 simit alip gelirken de Ofisin karsisindaki bufeden ayran alip masamda saatime bakarak ogle yemegini yerken beynim aslinda aksam bu Midoyu nasil aciklayacagima dair senaryolar uretmekteydi.

Esimi aradim aksam gelince disari cikip alisveris yapalim dedim tabii hangi hanim hayir der. Eve gelince kapida esim elimdeki kutuyu sorunca kolumda takili Midoyu gosterdim nasil dedim guzelmi saat aldim dedim.

Aaaaa niye aldinki zaten saat almistin dedi. Bende yok yaa cok indirim vardi ticari amacli aldim dedim satacagim dedim ve hemen ekledim hadi cikalim dedim.

Alisveris yapip 180tl de cuzdandan eksildi. (kendime bisey almadim) Biseyler yemek icin restaurantta otururken saatimi gosterip ben bu saati cok begendim hemde uygun fiyata aldim satmayim bari iki saatim olsun diyerek konuyu kapattim.

Dostlar bir saat alisveris maceram da boyle gecti ilkine gore daha durgundu ama saati aldiktan sonraki asama daha zor lu gecti.

Saati begenerek kullaniyorum bana Tissot dan kaliteli, Hamiltondan ile ayni sinif gibi gelirken Oristen kesinlikle geride olarak geldi. Mido ve hamiltonlarda benzer noktalar cok iken Oristeki ozellikle kadran tasarimlarinin daha akici oldugunu dusunuyorum.

Simdi almis oldugum Edox icin senaryo uretiyorum hic hesapta yok iken kutudan Edox cikti.

Umarim sıkıcı bir yazi olmamistir. Bir sonraki saat incelemem ve alisveris hikayesinde gorusmek uzere. Very Happy

SAYGILARIMLA

[img][link=https://2img.net/r/ihimizer/i/img0556wq.jpg/]Ilk bakista Mido Power Reserve (Resimli) Img0556wq[/link][/img]

[img][link=https://2img.net/r/ihimizer/i/img0557dz.jpg/]Ilk bakista Mido Power Reserve (Resimli) Img0557dz[/link][/img]

[img][link=https://2img.net/r/ihimizer/i/img0568hi.jpg/]Ilk bakista Mido Power Reserve (Resimli) Img0568hi[/link][/img]

[img][link=https://2img.net/r/ihimizer/i/img0587j.jpg/]Ilk bakista Mido Power Reserve (Resimli) Img0587j[/link][/img]

[img][link=https://2img.net/r/ihimizer/i/img0584ts.jpg/]Ilk bakista Mido Power Reserve (Resimli) Img0584ts[/link][/img]

[img][link=https://2img.net/r/ihimizer/i/img0586jp.jpg/]Ilk bakista Mido Power Reserve (Resimli) Img0586jp[/link][/img]
bohem

MesajKonu: Geri: Ilk bakista Mido Power Reserve (Resimli)   Ilk bakista Mido Power Reserve (Resimli) Icon_minipostedPaz 6 Haz. - 12:20

Saatiniz hayırlı olsun. Güle güle kullanın.
Hikayenizin bir kısmını forumdaki eski yazılarınızdan biliyordum. Tabi bu şekilde derli toplu bir alışveriş hikayesi yazmışsınız geleneğe uygun bir şekilde Smile
Bir de öneri olarak saatin teknik özellikleri (Mekanizma, kasa çapı vs.) ve fiyatını da bu başlık altında görmenin faydalı olacağını düşünüyorum.
cemele

cemele

MesajKonu: Geri: Ilk bakista Mido Power Reserve (Resimli)   Ilk bakista Mido Power Reserve (Resimli) Icon_minipostedPaz 6 Haz. - 19:20

Bohem; Tesekkurler, Saatin teknik ozelliklerini yazmayi unutmusum.

Saat Mido Baroncelli Power reserve olarak geciyor.

Mekanizma: ETA 2897

Power reserve suresi: 42 saat

Water Resistant:50m

Kasa Capi: 42mm

Cam: Sapphire

Fiyat: Daha once fiyat arastirmas yapmadim. Indirim var adina 1100tl taksitli fiyat.

Baktigim saatler icinde kasa capi ve fiyat olarak e uygun bu saatti.

Birkac baska resimle canlandiralim. Soyle orgulu bir metal kordon iyi gider gibi. Resimdeki kordon Omega kordonumu acaba?

[img][link=https://2img.net/r/ihimizer/i/dsc02980zz.jpg/]
Ilk bakista Mido Power Reserve (Resimli) Dsc02980zz[/link][img]

[img][link=https://2img.net/r/ihimizer/i/dsc02976s.jpg/]
Ilk bakista Mido Power Reserve (Resimli) Dsc02976s[/link][/img]

[img]link=https://2img.net/r/ihimizer/i/dsc02979mi.jpg/]
Ilk bakista Mido Power Reserve (Resimli) Dsc02979mi[/link][/img]
deka

deka

MesajKonu: Geri: Ilk bakista Mido Power Reserve (Resimli)   Ilk bakista Mido Power Reserve (Resimli) Icon_minipostedPaz 6 Haz. - 19:39

Saatiiz hayırlı olsun, hikayesini de zevkle okudum,ayrıca örgülü kordonla sanki daha hoş geldi bana. ok1 ,Edox unda inceleme ve fotolarını bekliyoruz.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Ilk bakista Mido Power Reserve (Resimli)   Ilk bakista Mido Power Reserve (Resimli) Icon_minipostedPaz 6 Haz. - 20:10

Hayirli olsun,
aldigimiz her saatin bir oykusu olmasi cok guzel, koleksiyonumuzdaki her bir parcanin degerini yapan, onu elde ederken yasadigimiz oykumuz ve yaptigimiz fedakarlik.
http://www.turksaatforumu.com
cemele

cemele

MesajKonu: Geri: Ilk bakista Mido Power Reserve (Resimli)   Ilk bakista Mido Power Reserve (Resimli) Icon_minipostedPaz 6 Haz. - 20:24

Deka; Tesekkurler, evet bende orgulu kordon u tesadufen gordum denk gelirsem almayi dusunuyorum. Saat aliyoruz bazisi icin deri kayis bazisi icin metal kordon scratch

watcher; Tesekkur ederim. evet her saatte bir ani olacak. Mesela Oriste Pirlatta ictigim kahvenin tadini hep hatirlayacagim. Mido da; Tam dukkana girecegim esnada yapilan anketi. Edox da ise; Kelby arkadasimi hep hatirlayacagim Very Happy
krytime

krytime

MesajKonu: Geri: Ilk bakista Mido Power Reserve (Resimli)   Ilk bakista Mido Power Reserve (Resimli) Icon_minipostedPaz 6 Haz. - 21:39

cemele saatiniz hayırlı olsun .Çok şık bir saat ok1 .
teng

teng

MesajKonu: Geri: Ilk bakista Mido Power Reserve (Resimli)   Ilk bakista Mido Power Reserve (Resimli) Icon_minipostedPaz 6 Haz. - 23:07

Hayırlı olsun, örgülü kordon müthiş olmuş.
cemele

cemele

MesajKonu: Geri: Ilk bakista Mido Power Reserve (Resimli)   Ilk bakista Mido Power Reserve (Resimli) Icon_minipostedPaz 6 Haz. - 23:17

Krytime; Tesekkurler dostum. Evet muthis ama maalesef orgulu kordon bana ait degil. Nette buldum.

teng; Tesekkur ederim. Benim kaporta boyacisi bir arkadasim var, arabayi gosteren tampondur der. Bu resimden sonra saati gosteren kordon diyorum.
Maalesef bana ait degil. Sanirim Omega kordonu sembolu omega degilmi?
Bu tarz orgulu bir kordon almak sart oldu.
bvlgari

bvlgari

MesajKonu: Geri: Ilk bakista Mido Power Reserve (Resimli)   Ilk bakista Mido Power Reserve (Resimli) Icon_minipostedPaz 6 Haz. - 23:19

Güle güle kullanın,yine güzel bir anlatım.Örgülü kordon çok güzel tam bir şovalye zırhı gibi sarmış Smile
cemele

cemele

MesajKonu: Geri: Ilk bakista Mido Power Reserve (Resimli)   Ilk bakista Mido Power Reserve (Resimli) Icon_minipostedPaz 6 Haz. - 23:27

bvlgari; alkisalkis on numara benzetme hocam, bende diyorum ne desem neye benzetsem Oris celik kordonu ile tam bir Kutup ayisi gorunumu veriyor. Mido da orgulu kordon ile tam bir zirhli sovalyeye benziyor.

İyi dileklerin icin tesekkur ederim.
monster

monster

MesajKonu: Geri: Ilk bakista Mido Power Reserve (Resimli)   Ilk bakista Mido Power Reserve (Resimli) Icon_minipostedPtsi 7 Haz. - 0:19

cemele saatiniz hayırlı olsun cok güzelmiş biere
o alengirli kordondan bulursanız banada haber verin bende istiyorum Wink
cemele

cemele

MesajKonu: Geri: Ilk bakista Mido Power Reserve (Resimli)   Ilk bakista Mido Power Reserve (Resimli) Icon_minipostedPtsi 7 Haz. - 0:43

@monster; tesekkurler, yabanci sitelerde tam ona bezemesede guzel orgu metal kordonlar mevcut. Ama fiyatlarda alengerli gorunuyor sirf shipping 41 usd 194 usd kendi fiyati diable Sirkeci tarafina saat aksessuarlari icin bir sefer zaruri gozukuyor.
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Ilk bakista Mido Power Reserve (Resimli)   Ilk bakista Mido Power Reserve (Resimli) Icon_minipostedSalı 8 Haz. - 20:56

saatinin çapı zaten büyük, birde metal bilezik takarsan!...bence olmaz;orjinalliği bozma derim....zaten sirkecideki metal bilezik kaliteleri çok düşük
m1cemi

m1cemi

MesajKonu: Geri: Ilk bakista Mido Power Reserve (Resimli)   Ilk bakista Mido Power Reserve (Resimli) Icon_minipostedÇarş. 9 Haz. - 8:44

Bu arada, cemele dostum, kolunun da maşallahı varmış. Kordon son iki delikten birinde heralde ama yine de bileği sarmalamış gibi duruyor diable

Haa unutmadan, güle güle kullan saatini
cemele

cemele

MesajKonu: Geri: Ilk bakista Mido Power Reserve (Resimli)   Ilk bakista Mido Power Reserve (Resimli) Icon_minipostedÇarş. 9 Haz. - 9:04

m1cemi; evet bilegim oldukca kalin. Mesela 47.5 mm lik bir longines taktim koluma tam oturmustu.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Ilk bakista Mido Power Reserve (Resimli)   Ilk bakista Mido Power Reserve (Resimli) Icon_minipostedÇarş. 9 Haz. - 10:15

Mido çok güzel ancak kayış rengi tam olmamış gibi biraz daha koyu bir kayış istiyor...
m1cemi

m1cemi

MesajKonu: Geri: Ilk bakista Mido Power Reserve (Resimli)   Ilk bakista Mido Power Reserve (Resimli) Icon_minipostedÇarş. 9 Haz. - 10:21

teng demiş ki:
Mido çok güzel ancak kayış rengi tam olmamış gibi biraz daha koyu bir kayış istiyor...

Doğru olabilir ama bence çekimden de biraz oyle görünüyor. Fazla parlamış gibi geldi bana. Canlı görsek belki daha yakışıklı duruyordur.
cemele

cemele

MesajKonu: Geri: Ilk bakista Mido Power Reserve (Resimli)   Ilk bakista Mido Power Reserve (Resimli) Icon_minipostedÇarş. 9 Haz. - 10:31

Teng; Yine can alici noktaya temas ettiniz. Ozellikle ters toka tarafini gosteren resimde renk gercege yakin ama kayis parlak yani renginde kirmizimsi renk daha agir gibi. Orgu tarzi bir metal kordon ayarlarsam bu saat belki daha iyi gorunume kavusacak.
kelby

kelby

MesajKonu: Geri: Ilk bakista Mido Power Reserve (Resimli)   Ilk bakista Mido Power Reserve (Resimli) Icon_minipostedPerş. 10 Haz. - 19:57

saatin çok güzel, iyi bir alışveriş yapmışsın. üstelik makinenin dekoresi harika görünüyor. bence kordonda gayet uyumlu, sadece parlak değilde daha mat olsaymış daha hoş dururmuş.
cemele

cemele

MesajKonu: Geri: Ilk bakista Mido Power Reserve (Resimli)   Ilk bakista Mido Power Reserve (Resimli) Icon_minipostedPerş. 10 Haz. - 20:35

kelby; tesekkur ederim ama seytan bu saat hakkinda aklima giriyor. Gece uyuyamadim bundan dolayi.
speedmaster

speedmaster

MesajKonu: Geri: Ilk bakista Mido Power Reserve (Resimli)   Ilk bakista Mido Power Reserve (Resimli) Icon_minipostedPerş. 22 Tem. - 4:34

foruma yeni üye oldum saatiniz çok güzel mekanzmanın dışında kayış ile kadran arasındaki kontras çok güzel resimdekilerden çok daha yi duruyor gerçekte takan bilir Smile
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Ilk bakista Mido Power Reserve (Resimli)   Ilk bakista Mido Power Reserve (Resimli) Icon_minipostedPtsi 13 Eyl. - 1:58

Ilk bakista Mido Power Reserve (Resimli) Dsc02976s
Resim sarı çıkmış çünü beyaz ayarı yanlış... saat farklı gözüküyor beyaz ayarını otomatikte kullanın yada sarı ışık veren tungsten lambalar için beyaz ayarını tungsten seçeneğine alın... kamera Sony marka mı?
http://teknolojivesaatler.blogspot.com
cemele

cemele

MesajKonu: Geri: Ilk bakista Mido Power Reserve (Resimli)   Ilk bakista Mido Power Reserve (Resimli) Icon_minipostedPaz 19 Eyl. - 22:06

O resimleri ben cekmedim kordon hosuma gitti ve nette buldum.

Benim resimlerde sorun yok. Makina Canon IXUS 80.
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Ilk bakista Mido Power Reserve (Resimli)   Ilk bakista Mido Power Reserve (Resimli) Icon_minipostedPaz 19 Eyl. - 23:29

cemele demiş ki:
O resimleri ben cekmedim kordon hosuma gitti ve nette buldum.

Benim resimlerde sorun yok. Makina Canon IXUS 80.

evet bu resimden belli oluyor Canon tecrübeli bir marka...
Ilk bakista Mido Power Reserve (Resimli) Img0584ts
http://teknolojivesaatler.blogspot.com

Ilk bakista Mido Power Reserve (Resimli)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Mido Baroncelli Power Reserve
» İlk Saatim / O Bir "Mido Baroncelli Power Reserve"
» Power reserve süreleri
» Hamilton Jazzmaster Power Reserve
» Hamilton Jazzmaster Power Reserve