Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Telefon Kartı Koleksiyonumdan/Saat Kulelerimiz...

3 posters
YazarMesaj
sermerhat

sermerhat

Telefon Kartı Koleksiyonumdan/Saat Kulelerimiz... Empty
MesajKonu: Telefon Kartı Koleksiyonumdan/Saat Kulelerimiz...   Telefon Kartı Koleksiyonumdan/Saat Kulelerimiz... Icon_minipostedSalı 15 Haz. - 8:59

Arkadaşlar ne zamandır aklımdaydı , kısmet bugüneymiş, telefon kartı koleksiyonumdan "saat kuleleri" serisi. sizlerle paylaşmak istedim.
bu seri 4 karttan oluşmakta şöyleki :

Kayseri Saat Kulesi : 01.06.1999 tarihli üretim, 3,5 milyon adet basılmış 30 kontörlük
İzmir Saat Kulesi : 01.06.1999 tarihli üretim, 1 milyon adet basılmış 100 kontörlük
Kocaeli Saat Kulesi : 01.06.1999 tarihli üretim, 1 milyon 250 bin adet basılmış 60 kontörlük
Bursa Saat Kulesi : 01.06.1999 tarihli üretim, 1 milyon 250 bin adet basılmış 60 kontörlük

umarım beğenirsiniz...

Telefon Kartı Koleksiyonumdan/Saat Kulelerimiz... Img0006al
MortingenStrasse

MortingenStrasse

MesajKonu: Geri: Telefon Kartı Koleksiyonumdan/Saat Kulelerimiz...   Telefon Kartı Koleksiyonumdan/Saat Kulelerimiz... Icon_minipostedSalı 15 Haz. - 11:52

çok güzelmiş gerçekten, tebrikler alkisalkis
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Telefon Kartı Koleksiyonumdan/Saat Kulelerimiz...   Telefon Kartı Koleksiyonumdan/Saat Kulelerimiz... Icon_minipostedSalı 15 Haz. - 13:37

türkiyeye temelli geldiğimde sene 2002, en çok ilgimi çeken şeylerden biri idi bu telefon kartı koleksiyonculuğu. ancak o sıralarda bu kartlar artık yavaş yavaş piyasadan çekilmeye başlanmıştı.
tebrikler sermerhat.bu başlıkla renk kattınız konuya.
sermerhat

sermerhat

MesajKonu: Geri: Telefon Kartı Koleksiyonumdan/Saat Kulelerimiz...   Telefon Kartı Koleksiyonumdan/Saat Kulelerimiz... Icon_minipostedSalı 15 Haz. - 19:19

Teşekkür ederim arkadaşlar değerli yorumlarınız için.
vervito hocam evet dediğiniz gibi o yıllardan sonra artık artık yavaş yavaş manyetik kartlar çekilmeye başladı ve yerini çipli kartlar aldı. ancak koleksiyonculuk açısından çipli kartlar, manyetik kartların tadını bana göre veremediler. bu nedenle bende manyetik kartlar bitince koleksiyonumu tamamladım. şuan devasa bir albüm halinde 1992 den beri çıkan tüm manyetik kartlar kitaplığımda duruyor, ara sıra sayfalarını çeviriyorum ve iyikide böyle bir koleksiyon yapmışım diyorum drunken

Telefon Kartı Koleksiyonumdan/Saat Kulelerimiz...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» telefon kartı koleksiyonu
» Hezarfen için Kimlik Karti
» ...(SAAT KORDONU YAPILIR)...HER TÜRLÜ SAATE ÖZEL TASARIM EL YAPIMI DERİ SAAT KAYIŞI-SAAT KORDONU YAPILIR....
» Ölüm, saat başı kendini hatırlatıyor, Prag saat kulesi.
» Uygun fiyata el yapımı Armand Nicolet saat son 9 saat 56 dakika