Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

omega'cı arkadaşlar ACİL

2 posters
YazarMesaj
vervito

vervito

omega'cı arkadaşlar ACİL Empty
MesajKonu: omega'cı arkadaşlar ACİL   omega'cı arkadaşlar ACİL Icon_minipostedÇarş. 23 Haz. - 9:46

-http://cgi.ebay.com/Mens-1900-OMEGA-Vintage-GOLD-SKELETON-Watch-SHARKS-/170501299173?cmd=ViewItem&pt=Wristwatches&hash=item27b2ab5be5
ne düşünüyorsunuz? müthiş bir parça değil mi?
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: omega'cı arkadaşlar ACİL   omega'cı arkadaşlar ACİL Icon_minipostedÇarş. 23 Haz. - 21:24

Cep saatinden bozma.
Ukraynada bu isi epey ilerlettiler, orjinal omegada boyle iskelet hic olmadi, buyuk ihtimalle ya sonradan yapildi iskelet ya da zamaninda okul saati tarzi bisey yapilmistir.
Daha sonralari ise ozellikle ukraynada bu cep saatlerini kol saatine cevirmeye basladilar, bu nedenle bu saatin kol saatine cevrilmesi oldukca yeni olmali diye dusunuyorum.
http://www.turksaatforumu.com
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: omega'cı arkadaşlar ACİL   omega'cı arkadaşlar ACİL Icon_minipostedÇarş. 23 Haz. - 23:10

özellikle ukrayna'da olmasının ne gibi bir ozelligi var abi? ya da neden ukrayna? sadece omega icin mi soylediniz bunu?
bu saat için: saat orijinal gibi görünüyor ancak omegada hiç böyle model olmadı dediniz. sonradan bir usta tarafından yapılmışmıdır dediniz? öyleyse bu güzel işi yapan usta imzasını yazardı (çok mütevazi biri değilse) diye düşündüm.
okul saati nedir peki?
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: omega'cı arkadaşlar ACİL   omega'cı arkadaşlar ACİL Icon_minipostedPerş. 24 Haz. - 1:03

Hmmm birden cok soru oldu Very Happy

-okul saati: saatcilik okulunda her ogrenci okul basindan itibaren bir saat modifiye eder buna okul saati denir. Daha sonra bu saat ya okulun arsivlerinde kalir ya da ogrenciye birkac yil sonra iade edilir, o ogrenci de bunu saklar ya da satar.

-Bu saat normal bir omeganin modifiye edilmis kadran tasiyani, kadrandaki iscilik cok harika degil yani isvicre imalatina benzemiyor, bu durumda yeni olarak bir rus usta tarafindan yapilmis olabilir.

-Ukraynada birkac satici ebay uzerinde birkac yildir kol saatine modifiye edilmis cep saatleri satiyorlar, sanirim orada birkac usta var ve guzel iscilik cikariyorlar, yine biraysel kasa yapiminda da epey yol almisa benziyorlar, birkac yil once kendi yaptiklari kol saati kasalarina cep saat makinelerii oturtuyorlardi ama kasalar cok kabaca kaliyordu, son donemlerde oldukca guzel kasalar yapmaya basladiklarini gordum, hatta altin bile.
Yine ayni kisiler ya kol saat kasasi yapip icine cep makinesi oturtuyorlar ya da cep saatini kasasiyla beraber kol saatine modifiye ediyorlar.

-Omegada hic boyle kadran orjinal fabrika cikisli olmadi demek istemistim.

vervito

vervito

MesajKonu: Geri: omega'cı arkadaşlar ACİL   omega'cı arkadaşlar ACİL Icon_minipostedPerş. 24 Haz. - 1:29

makinesi Omega makinemidir?
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: omega'cı arkadaşlar ACİL   omega'cı arkadaşlar ACİL Icon_minipostedPerş. 24 Haz. - 1:34

makinesi orjinal, kasa model itibariyle biraz garip geldi, omega cep saatlerinde hic boyle bir cam cercevesi gormedim

omega'cı arkadaşlar ACİL
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» cok acil saat yardımı istiyorum arkadaşlar
» arkadaşlar acil yardım derin mevzular:)
» kombi acil
» Acil Yardım
» Acil NTV deki saat.