Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Oris Diver Date

+20
crazyhours
stratejjj
Drao
burbank
deka
ertay
2FAST4U
vervito
uzbey
m1cemi
eterna
haspirin
egunns
cemele
watcher
cowboy
krytime
kelby
teng
certus
24 posters
YazarMesaj
certus

certus

Oris Diver Date  Empty
MesajKonu: Oris Diver Date    Oris Diver Date  Icon_minipostedÇarş. 4 Ağus. - 3:45

Arkadaşlar merhaba, bazılarınızın farketmiş olabileceği gibi uzun zamandır foruma girip yazı yazamıyordum. Sadece arada birkaç dakikalığına girip hızlı bir okuma yapıyordum. İnanılmaz yoğun bir dönemden geçtim... dünya evine girdik hayırlısıyla, evlendik yani Smile dolayısıyla geri kalan herşeyi ikinci plana atıp sadece düğün ile meşgul olduk. Yalnız, derler ki evlilikte keramet vardır, doğruymuş. Düğün günü eşimin ailesi bana çok güzel bir Oris Diver hediye etti, tabi biraz benim yönlendirmem de olmuş olabilir geek Evliliğimin ilk meyvesi böylece bu şirin maviş bebe oris oldu ... Böylece evliliğin kerameti sayesinde, ben mekanik saat düyasında ayrı bir yere koyduğum Oris markasına ait bir saate sahip oldum. İtiraf edeyim ilk kez mekanik saatlerle ilgilinmeye başladığımda tek hedefim bir Oris'e sahip olmaktı, kısmet düğüneymiş. Herşey zamanını bekliyormuş demek. Neyse lafı çok uzatmadan saatimizi hem paylaşalım hem inceleyelim.

Efendim aslında Oris istiyordum ama dalgıç orisleri hiç düşünmüyordum, ya big crown ya da artelier olur diyordum, taa ki Pırlant'ta mavi dalgıçı koluma takana kadar. Aramızda hemen bir bağ oluşuverdi. Saatin ilk başta dışardan görünen tombalak yapısı sizi aldatmasın, inanılmaz konforlu bir saat. Kasanın şekli dalgıçların eskiden taktığı yuvarlak koacaman kasklara benziyor, aynı şekilde oksijen tüpüne de andırıyor, yani kasanın şekinde yoğun bir deniz ve dalgıçlık teması işlenmiş. Ama kasanın bu uzaktan görünen tombul havası, yan tarafından bakıldığında bütünüyle ortadan kayboluyor ve saat taşınması son derecekeyfli hale geliyor. Bezel tek yönde 120 tıkla döndürülebilir. Cam oldukça kalın bir safir ve hafif bir bombeye sahip.
Ama saatin en keyifli yeri kuşkusuz kadranı. Deniz teması bundan daha güzel işlenemezdi herhalde.
Kadrandaki dalgalı çizgiler, size adeta bir okyanusa baktığınızı hisettiriyor, burada mavilik daha bir anlam kazanıyor resmen okyanus havası estirmiş kadran. Kadrandaki her ayrıntı sanki suyun altında olduğunuzu düşünmeniz için yapılmış, akrep ve yelkovanın şekli aynı zamanda indekslerin şekli, denizin altında gördüğümüz hafif yuvarlak biraz da keskin şekillere benzetilmiş. Sanki saat hep denizin içindeymiş izlenimini uyandırıyor. Saatle henüz denize giremedim ama çeşme suyu ile baya haşır neşir ettim kendimce Smile
Ama 300 metrelik su geçirmezliği ve vidalı tepesi olan saatin su altında herhangi bir problem yaşayacağını sanmam.

Saat 44 mm olarak lanse edilse de en fazla 42 mm hissi veriyor hatta 40 mm bile diyebiliriz. Dolaysıyla benim gibi ince bilekli birisi bile herhangi bir sorun yaşamadan saati takabilir. Fosforu inanılmaz güçlü, gece gündüz farketmeden rahat bir şekilde saati görebilirsiniz. Kauçuk kayışın vanilya kokusu harika...

Mekanizması SW 200, yani Selitta. Ama performans açısından ETA'lardan aşağı kalır yanı yok. Bir haftalık sapması + 5 saniye. Günlük sapması 1 saniyenin altında. Açıkçası böyle bir performans beklemiyordum.

Saat tek kelime ile muhteşem, ama herşey de olduğu gibi kusurları yok değil. Onları da söylemek gerekir. İlk olarak böylesi bir saatte bence anti reflekte bir kaplama olmalıydı ama oris tercih etmemiş. Onun dışında arkadaki camın mineral olması bir başka eksik benim gözümde.
Saatle ilgili her türlü teknik veri için lütfen linki takip ediniz http://www.oris.ch/collections/collections_detail.aspx?ln=en&modelid=39

Aklıma geldikçe incelemeyi genişletirim, ama bırakalım da amatörce çektiğim resimler konuşsun.

Oris Diver Date  Img0164cm
Oris Diver Date  Img0165sw
Oris Diver Date  Img0325t
Oris Diver Date  Img0258m
Oris Diver Date  Img0214e
Oris Diver Date  Img0140cf
teng

teng

Oris Diver Date  Empty
MesajKonu: Geri: Oris Diver Date    Oris Diver Date  Icon_minipostedÇarş. 4 Ağus. - 4:17

Certus, öncelikle sizi tebrik eder ömür boyu mutluluklar dilerim.
kelby

kelby

Oris Diver Date  Empty
MesajKonu: Geri: Oris Diver Date    Oris Diver Date  Icon_minipostedÇarş. 4 Ağus. - 5:22

hem saatiniz hemde evliliğiniz hayırlı olsun,
ben evlendiğim dönem saatler konusunda çok cahil ve acemiydim. genel olarak birçok bölgede kız tarafı damada saat takar. bizde babalarımızdan, dedelerimizden duyduğumuz nacar markasını iyi birşey sanırdık, ve nitekim düğün zamanı bir nacar saatim oldu. Ah ozamanlar oriside duyup, bilseymişim keşke agliyor
teng

teng

Oris Diver Date  Empty
MesajKonu: Geri: Oris Diver Date    Oris Diver Date  Icon_minipostedÇarş. 4 Ağus. - 6:33

of offf keşke söylemeseydin. İçimi hüzün kapladı, arkadaşlar hep diyoruz evlenmeden şu foruma girin diye. Bak Certus'a tecrübesini konuşturmuş,diable
Geçenlerde bir arkadaş ile konuşuyorduk : Ben evlenmeden bana M. Lacroix Masterpiece alacaklardı ben istemedim Seiko istedim diyordu ben ohaa deyince Abi sonradan öğrendim, bu konuyu kapatalım demişti muhaha
krytime

krytime

Oris Diver Date  Empty
MesajKonu: Geri: Oris Diver Date    Oris Diver Date  Icon_minipostedÇarş. 4 Ağus. - 7:13

Certus tebrik ederim, hayırlı olsun.

Damatlık saat olayına gelince , zamanın da bizde çok ucuza gitmişiz Oris Diver Date  536349
kelby

kelby

Oris Diver Date  Empty
MesajKonu: Geri: Oris Diver Date    Oris Diver Date  Icon_minipostedÇarş. 4 Ağus. - 7:54

teng demiş ki:
of offf keşke söylemeseydin. İçimi hüzün kapladı, arkadaşlar hep diyoruz evlenmeden şu foruma girin diye. Bak Certus'a tecrübesini konuşturmuş,diable
Geçenlerde bir arkadaş ile konuşuyorduk : Ben evlenmeden bana M. Lacroix Masterpiece alacaklardı ben istemedim Seiko istedim diyordu ben ohaa deyince Abi sonradan öğrendim, bu konuyu kapatalım demişti muhaha

bu arkadaşın durumu çok çok daha hüzünlüymüş, tam ohaa lık bir durum olmuş guluyor
cowboy

cowboy

Oris Diver Date  Empty
MesajKonu: Geri: Oris Diver Date    Oris Diver Date  Icon_minipostedÇarş. 4 Ağus. - 19:54

Certus tebrik ederim Smile Saatinde hayırlı olsun çok güzel... İnşallah her zaman bu kadar mutlu mesut olursun Smile
watcher
Admin
watcher

Oris Diver Date  Empty
MesajKonu: Geri: Oris Diver Date    Oris Diver Date  Icon_minipostedÇarş. 4 Ağus. - 20:19

Sevgili certus, esin ve yeni saatinle tum hayat boyu mutluluklar diliyorum kardesim alkisalkis

Bu arada cok romantik bir surecte oldugun belli, saatini bir aski anlatir gibi anlatmissin, bu guzel anlatim icin tesekkur ediyoruz, senin icin cok sevindim by
http://www.turksaatforumu.com
certus

certus

Oris Diver Date  Empty
MesajKonu: Geri: Oris Diver Date    Oris Diver Date  Icon_minipostedÇarş. 4 Ağus. - 22:21

Güzel dilekler için herkese çok teşekkür ediyorum, bu hayatta en önem verdiğim şeylerden birisi, herhangi bir varlıkla koparılamaz derin bir bağ kurmaktır. Sahip olacağım saatle de böyle bir bağım olsun istemiştim her zaman. Sanırım Oris'le artık hiç bir zaman kopmayacak bir bağım oluştu böylece...

cemele

cemele

Oris Diver Date  Empty
MesajKonu: Geri: Oris Diver Date    Oris Diver Date  Icon_minipostedCuma 6 Ağus. - 10:01

Certus,
Sizi tebrik eder mutluluklar dilerim.

Saatiniz ise gercekten muhtesem Oris te ilgilendigim saatlerin basinda geliyor. Ben birz daha buyuk ve kronolu olanlarla igileniyorum.

Sakincasi yoksa fiyati ve bayii belirtirseniz sevinirim.

Tskler
certus

certus

Oris Diver Date  Empty
MesajKonu: Geri: Oris Diver Date    Oris Diver Date  Icon_minipostedCuma 6 Ağus. - 22:28

Cemele saati Bursa Zafer Plaza'da bulunan Pırlant Modatech'ten aldık. Saatin liste fiyatı 1280 CHF'ydi, biz 1300 lira peşin fiyatıyla aldık..
egunns

egunns

Oris Diver Date  Empty
MesajKonu: Geri: Oris Diver Date    Oris Diver Date  Icon_minipostedPtsi 9 Ağus. - 0:58

certus mutluluklar,
şık sade ve işlevsel tasarım

düğün saati demeyin bana
master control giriş seviyesi bir jaeger alabilecek bütçeye sahipken ve yakınlaşmışken......neyse sonunu getirmek istemiyorum moralim bozuluyor..
kayınpeder bile saati koluma takarken " bunuda saat diyemi aldınız" demişti Smile
suç bende değil DH le geç tanışmamda
haspirin

haspirin

Oris Diver Date  Empty
MesajKonu: Geri: Oris Diver Date    Oris Diver Date  Icon_minipostedPtsi 9 Ağus. - 19:43

Certus ben de mutluluklar dilerim.

Saatin de çok güzel, iyi günlerde kullan.
cemele

cemele

Oris Diver Date  Empty
MesajKonu: Geri: Oris Diver Date    Oris Diver Date  Icon_minipostedPtsi 9 Ağus. - 22:37

certus demiş ki:
Cemele saati Bursa Zafer Plaza'da bulunan Pırlant Modatech'ten aldık. Saatin liste fiyatı 1280 CHF'ydi, biz 1300 lira peşin fiyatıyla aldık..

Guzel olmus, tekrar evliliginiz ve saatiniz hayirli olsun.
eterna

eterna

Oris Diver Date  Empty
MesajKonu: Geri: Oris Diver Date    Oris Diver Date  Icon_minipostedPtsi 9 Ağus. - 23:37

Mutluluklar dilerim.

Saat olayına farklı bakalım mecburen. Güzel bir hikaye, güzel bir anı diyelim. Smile
http://sinanknives.blogspot.com/
m1cemi

m1cemi

Oris Diver Date  Empty
MesajKonu: Geri: Oris Diver Date    Oris Diver Date  Icon_minipostedÇarş. 11 Ağus. - 6:52

Mutluluklar diliyorum. Saati görünce insanın resmen evlenesi geliyor. Tehlikeli vieux
uzbey

uzbey

Oris Diver Date  Empty
MesajKonu: Geri: Oris Diver Date    Oris Diver Date  Icon_minipostedÇarş. 11 Ağus. - 20:41

yumurta gibi saat. hayırlı olsun. Smile
vervito

vervito

Oris Diver Date  Empty
MesajKonu: Geri: Oris Diver Date    Oris Diver Date  Icon_minipostedÇarş. 11 Ağus. - 21:47

süper bir saat. hayırlı olsun. 30atm'li saatlerde hiç camlı arka kapak görmemiştim. oris yapmışsa demek ki oluyormuş Smile mutluluklar.
2FAST4U

2FAST4U

Oris Diver Date  Empty
MesajKonu: Geri: Oris Diver Date    Oris Diver Date  Icon_minipostedPerş. 12 Ağus. - 21:06

hayırlı olsun celık bezellsını ben kullanıyorum safır camın mavı rengını yazmamıssın.mavı kadranda bellı olmuyor herhalde ama grı zemınde degısık bır hava katıyor
ertay

Oris Diver Date  Empty
MesajKonu: Geri: Oris Diver Date    Oris Diver Date  Icon_minipostedÇarş. 15 Eyl. - 6:40

Certus,
Telaşından dolayı belki de farkında olmayabilirsin, bende uzun zamandır forumda pek yoktum. Bende senin gibi aralarda girip okuyup cıkıyordum. Bu yüzden bu kısmı şimdi fark ettim.
İyi dilek ve temenni'de geç diye bir şey olmaz diye düşünüyor, sana ömür boyu saadetler diliyorum. Ayrıca yeni saatininde, bir ömür boyunca seninle birlikte olmasını dilerim.
deka

deka

Oris Diver Date  Empty
MesajKonu: Geri: Oris Diver Date    Oris Diver Date  Icon_minipostedÇarş. 15 Eyl. - 6:59

Burayı bende atlamışım, o tarihlerde başka yerdeydim ondan olsa gerek, ertay sayesinde bende olayı yeni farkettim, certus artık kusurumuza bakmazsın, bu vesile ile ömür boyu mutluluklar dilerim, güzel saatinde hayırlı olsun, senin adına çok sevindim. alkisalkis ok1
certus

certus

Oris Diver Date  Empty
MesajKonu: Geri: Oris Diver Date    Oris Diver Date  Icon_minipostedÇarş. 15 Eyl. - 7:10

ne kusuru, olur mu öyle şey hiç... sevgili abilerim güzel dilekleriniz için teşekkür ederim...
burbank

burbank

Oris Diver Date  Empty
MesajKonu: Geri: Oris Diver Date    Oris Diver Date  Icon_minipostedPaz 26 Eyl. - 4:45

Güle güle kullanın,

Orislerin özellikle diver modelleri harika, sanırım luminova özellikleri de güçlü.
Bu modelleri bana deniz mayınlarını ve denizaltıları çağrıştırıyor.
burbank

burbank

Oris Diver Date  Empty
MesajKonu: Geri: Oris Diver Date    Oris Diver Date  Icon_minipostedPaz 26 Eyl. - 4:51

Oo bu arada evlilik hediyesi olarak almışsınız atlamışım tebrikler alkisalkis

Ne şanslısınız, ben eşimin abisine (aynı zamanda arkadaşım) swatch scuba modelini zor aldırmıştım... muhaha
certus

certus

Oris Diver Date  Empty
MesajKonu: Geri: Oris Diver Date    Oris Diver Date  Icon_minipostedPaz 26 Eyl. - 9:10

Teşekkürler burbank...

evet luminova özellikleri oldukça güçlü daha önce eklediğim fotoları buraya da ekeyeyim madem...
Oris Diver Date  Hpim3927
Oris Diver Date  Hpim3924
Drao

Drao

Oris Diver Date  Empty
MesajKonu: Geri: Oris Diver Date    Oris Diver Date  Icon_minipostedPaz 26 Eyl. - 22:04

Size ve eşinize uzun ve sağlıklı bir hayat diliyorum. Bir yastıkta kocamanız dileğiyle...

Saatinizde hayırlı olsun.

Bu saat bana hep kaba gelmişti, ama öyle güzel anlatmışsınız ki ilk fırsatta deneyeceğim. Mavili bir saat arayışımda hep önerilmişti ama görünüşünden dolayı hemen reddetmiştim. Şimdi çok merak ediyorum...
certus

certus

Oris Diver Date  Empty
MesajKonu: Geri: Oris Diver Date    Oris Diver Date  Icon_minipostedPaz 26 Eyl. - 23:17

Teşekkürler Drao,
Evet saati mutlaka deneyin... hiç de öyle kalın ve tombul bir saat değil aslında oldukça ince sayılır...
stratejjj

stratejjj

Oris Diver Date  Empty
MesajKonu: Geri: Oris Diver Date    Oris Diver Date  Icon_minipostedPtsi 27 Eyl. - 1:47

üstad tebrik ederim. allah mesut etsin.

ben de evlendikten sonra mekanik saat merakına kapıldığımdan düğün hediyesi olarak quartz bir Nauticaya aşağı yukarı sizin Oris'e verdiğiniz parayı verdirerek sahip olmuştum. Şimdi ise düğün hediyesi olması dışında hiçbir anlamı yok.

Ama yine de olsun, bana hayattaki en güzel hediye olan eşim beğenmişti saati, "lütfen bunu alalım lütfennn" ısrarlarına dayanamayıp tamam demiştim Smile
crazyhours

crazyhours

Oris Diver Date  Empty
MesajKonu: Geri: Oris Diver Date    Oris Diver Date  Icon_minipostedPtsi 27 Eyl. - 2:41

valla saat için hayırlı olsun evlilik için ise ne diyeyim geçmiş olsun demekten başka bir şey gelmiyor aklıma Smile mutluluklar
aegean76

aegean76

Oris Diver Date  Empty
MesajKonu: Geri: Oris Diver Date    Oris Diver Date  Icon_minipostedSalı 5 Ekim - 8:06

selamlar ,
saatiniz ve evliliğiniz hayırlı olsun...
bende eylül ayı başında aynı saatten aldım ve çok memnunum ..
ancak benim günlük sapmam 9 sn...
acaba bunun için aldığım yere götürmelimiyim ??
burbank

burbank

Oris Diver Date  Empty
MesajKonu: Geri: Oris Diver Date    Oris Diver Date  Icon_minipostedPerş. 7 Ekim - 3:31

@ certus

Saat tekrar hayırlı olsun. Gece görünümü de hoşmuş. Bu arada alacakaranlıktaki foto çekimi de çok iyi... Bu da ayrı bir beceri.

@ egunns

Yoksa kayınpeder iyi bir saat almaya niyetliyken siz farkında olmadan ucuz bir model mi beğendiniz

Smile Smile Smile Smile
certus

certus

Oris Diver Date  Empty
MesajKonu: Geri: Oris Diver Date    Oris Diver Date  Icon_minipostedPerş. 7 Ekim - 6:04

@stratejjj
teşekkürler... her zaman hanım bilir değil mi muhaha

@crazyhours
teşekkürler...

@aegean76
teşekkürler...
bence 9 saniye dert edilecek bir sapma değil, zaten zamanla mekanizma oturacak ve günlük 3-4 saniye civarına düşecektir bu sapma..

@burbank
sağolun... ben de çok beğendim o fotoyu eşimin kardeşi ile çekmiştik baya uğraştırmıştı bizi o poz..
burbank

burbank

Oris Diver Date  Empty
MesajKonu: Geri: Oris Diver Date    Oris Diver Date  Icon_minipostedPerş. 7 Ekim - 18:58

Saat işini hanımlara bırakırsak moda markaları bayram eder hahaha
asymptote

asymptote

Oris Diver Date  Empty
MesajKonu: Geri: Oris Diver Date    Oris Diver Date  Icon_minipostedSalı 15 Kas. - 5:36

certus tebrik ederim, hem evliliğin hem de saatin için. Bu güzel anlatım ve fotoğraflar için de ayrıca teşekkür ederim. Diver saatlere aslında hiç ilgim yoktur örneğin birçok insanın hayalini süsleyen submariner in benim gözümde pek bir itibarı yoktur, ancak bu saate bayıldım gerçekten. Tasarımı çok hoş, benim ince bileğime büyük gelmez ise ileride almayı düşünebilrim ben de. İyi günlerde kullan saatini. Mutluluklar..
pardusw3

pardusw3

Oris Diver Date  Empty
MesajKonu: Geri: Oris Diver Date    Oris Diver Date  Icon_minipostedCuma 3 Şub. - 20:47

aynı saaten bende de var.....hatta tek mekanik saatim..gecen günler de bayrampaşa forum istanbulda ki pırlanta gittim metal kayışını sormak için 150 chf gibi bir fiyat söyledi yığılıp kalıyodum dükkanın için de fumeur birde bu saatin sapmasını hesaplayamadım...kurma kolunu cekince saaniyesi durmuyo yoksa ben mi beceremiyorum?
christiano

Oris Diver Date  Empty
MesajKonu: Geri: Oris Diver Date    Oris Diver Date  Icon_minipostedCuma 3 Şub. - 23:11

Kolu çekince saniye duruyor.Ben de kullanıyorum aynı saatten.Sizin saatin saniyesi durmuyorsa teknik servise gönderirseniz iyi olur bence,eğer garantisi yoksa işi bilen bir usta da yeterli gelecektir.

Oris Diver Date
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Oris Diver Date SS 44mm yeni model
» Oris Williams F1 TT2 Day Date
» Oris Artelier Small Second, Pointer Date
» ORİS WİLLİAMS F1 TT2 DAY DATE
» ORIS WILLIAMS F1 TEAM DAY-DATE