Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Navitimer Projemiz THK 100. Yil

+10
GAREZ
vervito
teng
crazyhours
propmatic
cemele
deka
egunns
borahan
watcher
14 posters
YazarMesaj
watcher
Admin
watcher

Navitimer Projemiz THK 100. Yil Empty
MesajKonu: Navitimer Projemiz THK 100. Yil   Navitimer Projemiz THK 100. Yil Icon_minipostedÇarş. 25 Ağus. - 4:01

Burada baslangic olarak THK 100. yil temali saatin projesini paylasalim

Navitimer Projemiz THK 100. Yil Thk10010

Navitimer Projemiz THK 100. Yil Ibrahi10

En son watcher tarafından Cuma 27 Ağus. - 1:52 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
http://www.turksaatforumu.com
borahan
Admin
borahan

MesajKonu: Geri: Navitimer Projemiz THK 100. Yil   Navitimer Projemiz THK 100. Yil Icon_minipostedÇarş. 25 Ağus. - 6:41

soylenecek fazlşa soz yok bence navitimer tasarımına. fıyatı da uygnun olursa deymeyın keyfımıze...
http://www.boraeresici.com
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Navitimer Projemiz THK 100. Yil   Navitimer Projemiz THK 100. Yil Icon_minipostedÇarş. 25 Ağus. - 7:43

kendi adıma yorumlamaya çalışırsam 10 yıl önce bu modeli görsem dibim düşerdi; kalabalık kadranları çok severdim; şimdi ise olabildiğince az numaratörden yanayım; ama tabi saatin concepti bu...herşeyi hazır olduğu için de oynama şansımız hiç yok...belki çok çok üst düzey metal kalitesi fikrimi değiştirebilir ama 800 eur ve üstü problem..
Watcher ı duyar gibiyim -" breitling yazsa 3 bin eur verirsiniz" şimdi burun kıvırıyorsunuz! " Smile
deka

deka

MesajKonu: Geri: Navitimer Projemiz THK 100. Yil   Navitimer Projemiz THK 100. Yil Icon_minipostedÇarş. 25 Ağus. - 8:59

Saat genel olarak güzel ama bir eleştiri yapacak olursam, akrep yelkovan saaatin içinde kaybolmuş,kadran kenar yapısı nedeniyle büyüme şansıda yok gözüküyor.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Navitimer Projemiz THK 100. Yil   Navitimer Projemiz THK 100. Yil Icon_minipostedÇarş. 25 Ağus. - 9:11

Evet bu saat cok dolu, fazla oynama sansimiz yok.

Tarih ve gun iptal olup kapatilip uzerine THK logosu da olabilirdi ama tarihi kaybetmek ve saati fazla askerilestirmek te istemiyorum.

Bu arada henuz THK komutanligindan izin mailime cevap gelmedi bir iki gune kadar tekrar telefon acarimm olmazsa.

Saatin kasa, celik ve diger aksam kalitesi tamamen 1. sinif.
icine girecek olan makine konusunda iki secenek vardi ya 1. sinif eta7750 ya da yine biraz daha ucuzlatacak olan dubois depraz jenerik 7750.
Ben eta'yi tercih ettim.

Saatin fiyatini uyguladigim tum cambazliklara ve atraksiyonlara ragmen 895€ asagisina cekemedim, bu fiyat taksit olmasi durumunda yaklasik 150€ vade farki ile gundeme gelecek yani eger gorusmeler olumlu sonuc verirse 10-12 at taksitlendirme yapilabilecek ama bu dogal olarak vergi, kdv gumruk vs masraflari saate yukleyecegi icin bir vade farki olusacak.

Akrep yelkovan resimde kaybolmus gorunuyor ama fosforlu olacaklar ve tum fosfor bolumleri lumitec marka ile esdegerde olacak yani isil isil bir saat olacak.

Yine breitling'de bile olmayan ozel bilyali kilit sistemi sayesinde saat 100m sugecirmez yani dunyada ilk sugecirmez navitimer denebilir.

Kasasi ciddi para tutuyor, ustune safir cam da eklendi mi fiyat daha asagi gelemiyor ama gercekten boyle bir saat vitrinlerde 5-6 bin eurodan asagi bulunmaz.

Hediye edilecek saatler alicilar tarafindan karsilanmayacak hezarfende oldugu gibi.
Hediye saatler uretici tarafindan karsilanacak.

Arka kapak transparant, makinenin rotorunu ayyildiz rotor yaptirmaya calisiyorum du bakali nolcek geek

Bu saat normal kadranli olarak bir numunesi izmir ve istanbulda goruse acilabilir.
cemele

cemele

MesajKonu: Geri: Navitimer Projemiz THK 100. Yil   Navitimer Projemiz THK 100. Yil Icon_minipostedPerş. 26 Ağus. - 20:27

Saat guzel tam benlik buda mi ima ediliyor.

Son olaylardan sonra anlamadim kac proje var? Avicenna, Navitimer.

44mm cok cok iyi ama Avicenna daki lezzet hem fiyat olarak hemde akrep yelkovan olara yok. Saati Istanbulda görme sansim olursa kararim netlesir.

Birinci sinif ETA da da vazegecilmemeli.
propmatic

propmatic

MesajKonu: Geri: Navitimer Projemiz THK 100. Yil   Navitimer Projemiz THK 100. Yil Icon_minipostedPerş. 26 Ağus. - 20:32

saat hezarfen le eş kalitede. watcher ağamızın iyi bir gününe rastlarsın belki bir numune çıkarıverir istanbula Smile
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Navitimer Projemiz THK 100. Yil   Navitimer Projemiz THK 100. Yil Icon_minipostedCuma 27 Ağus. - 7:18

Bu saatin kadraninda 100. yil amblemi olmadan Istanbulda gorucuye cikarabiliriz, saat su anda izmirde, carsamba gunu teng dostum bildigim kadariyla izmirde olacak, saati o da eger kabul ederse beraberinde istanbula getirebilir boylece hem hezarfen hem de navitimer istanbulda Teng dostuma benden bir bira (allaaahh unuttum ramazan, pardon), ehhem yani bir kahve ismarlanarak gorulebilir Very Happy
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Navitimer Projemiz THK 100. Yil   Navitimer Projemiz THK 100. Yil Icon_minipostedCuma 27 Ağus. - 7:30

ordu aybastı ya servis yok mu Smile ben de beğenddim fiyat hariç Smile
teng

teng

MesajKonu: Geri: Navitimer Projemiz THK 100. Yil   Navitimer Projemiz THK 100. Yil Icon_minipostedCuma 27 Ağus. - 7:52

watcher demiş ki:
Bu saatin kadraninda 100. yil amblemi olmadan Istanbulda gorucuye cikarabiliriz, saat su anda izmirde, carsamba gunu teng dostum bildigim kadariyla izmirde olacak, saati o da eger kabul ederse beraberinde istanbula getirebilir boylece hem hezarfen hem de navitimer istanbulda Teng dostuma benden bir bira (allaaahh unuttum ramazan, pardon), ehhem yani bir kahve ismarlanarak gorulebilir Very Happy
Ramazan ; oruç tutana Ramazan... Bira teklifi geçerlidir..
Ama Çarşamba sanki uzayacak gibi araya bir konu girdi şimdiden toparlayamadım,
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Navitimer Projemiz THK 100. Yil   Navitimer Projemiz THK 100. Yil Icon_minipostedCuma 27 Ağus. - 8:03

şimdi gördüm de 100.yıl amblemi üzerinde ufak saniye kolu var. o kol ne yapmaya çalışıyor orda öyle? hahaha
bunları yapanın bir dizayner diploması kesin var değil mi? Smile
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Navitimer Projemiz THK 100. Yil   Navitimer Projemiz THK 100. Yil Icon_minipostedCuma 27 Ağus. - 8:30

vervito demiş ki:
şimdi gördüm de 100.yıl amblemi üzerinde ufak saniye kolu var. o kol ne yapmaya çalışıyor orda öyle? hahaha
bunları yapanın bir dizayner diploması kesin var değil mi? Smile

Buraya ekledigim cizimler taslak cizimler tabi ki hatalari ve begenmedigimiz yanlari olacak ve onlari degistirecegiz, 100. yil uzerindeki saniye aslinda iptal edilmeli benim de gorusum bu ama oylece ekledim ki sizin de gorusleriniz ortaya ciksin diye Very Happy
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Navitimer Projemiz THK 100. Yil   Navitimer Projemiz THK 100. Yil Icon_minipostedÇarş. 22 Eyl. - 6:36

amplemin yeri değişirse daha iyi olur saniye iğnesiz cronograph olmaz...
http://teknolojivesaatler.blogspot.com
HalitMurat

HalitMurat

MesajKonu: Geri: Navitimer Projemiz THK 100. Yil   Navitimer Projemiz THK 100. Yil Icon_minipostedC.tesi 9 Ekim - 9:22

Bence amblem takvimin üzerine sığacak şekilde küçültülürse çok şık olabilir, saniyenin de çerçevesi diğerleri gibi belirgin olur hem.
gerçekten çok karakteristik,
finansal olarak fırsatım olursa bir tane isterim :]
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Navitimer Projemiz THK 100. Yil   Navitimer Projemiz THK 100. Yil Icon_minipostedPerş. 17 Mart - 6:14

Arkadaslar,
Artik bu model elimizden kacti maalesef.
Modeli LUM-TEC satin alarak kendi koleksiyonuna katti.
Asagida resimler:
Navitimer Projemiz THK 100. Yil F1-111Navitimer Projemiz THK 100. Yil F1s-110
frown

frown

MesajKonu: Geri: Navitimer Projemiz THK 100. Yil   Navitimer Projemiz THK 100. Yil Icon_minipostedPerş. 17 Mart - 10:14

watcher demiş ki:
Arkadaslar,
Artik bu model elimizden kacti maalesef.
Modeli LUM-TEC satin alarak kendi koleksiyonuna katti.
Asagida resimler:
Navitimer Projemiz THK 100. Yil F1-111Navitimer Projemiz THK 100. Yil F1s-110

Model nasıl elimizden kaçtı ve LÜM-TEC nasıl satın aldı anlamadım, tasarım başkasına mı aitti?
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Navitimer Projemiz THK 100. Yil   Navitimer Projemiz THK 100. Yil Icon_minipostedPerş. 17 Mart - 20:51

Elbette, bu tasarimi bize Ibrahim teklif etmisti, model, elinde hazir vardi, bunu biz yaptiracaktik, ama biz ilgilenmeyince lum tec ustune atlamis ve kendisine almis.
Istanbul bulusmasinda saati gostermistim yanilmiyorsam.
Hatta aynisindan valjoux ustada bir tane var.

Bu saatin bize maliyeti eger dogru hatirliyorsam 890€ idi, lumtec bunu hem de limitli olmayarak 2800€ fiyattan satisa sunmus.
frown

frown

MesajKonu: Geri: Navitimer Projemiz THK 100. Yil   Navitimer Projemiz THK 100. Yil Icon_minipostedPerş. 17 Mart - 20:54

Özellikle 100. Yıl logosu ile birlikte çok güzel olmuştu. Bütçem elverir miydi bilmiyorum ama güzel bir proje olurdu, yazık oldu.

Neyse, artık enerjimizi diğer projelerimize harcarız.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Navitimer Projemiz THK 100. Yil   Navitimer Projemiz THK 100. Yil Icon_minipostedPerş. 17 Mart - 20:59

Ha bu arada ekleme yapayim, lumtec'in sahibi Amerikada yasiyor, toplam 9 adet yuksek sinif (ferrari, lamborghini vs) tarzi araba koleksiyonu yapmis, birkac yil oncesinde lumtec markasini yarattigindan beri.
frown

frown

MesajKonu: Geri: Navitimer Projemiz THK 100. Yil   Navitimer Projemiz THK 100. Yil Icon_minipostedPerş. 17 Mart - 21:00

:$

Bu işte para var yani.
Tabi tutturabilene Smile
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Navitimer Projemiz THK 100. Yil   Navitimer Projemiz THK 100. Yil Icon_minipostedPerş. 17 Mart - 21:04

Konunun bir diger yani da bizim forum maliyetlerimizin gercek maliyetler oldugu.
Yani biz forumda 300€'ya aldigimiz bir saatin gercek piyasa fiyati 5-10 kati.
ofis

ofis

MesajKonu: Geri: Navitimer Projemiz THK 100. Yil   Navitimer Projemiz THK 100. Yil Icon_minipostedPerş. 17 Mart - 21:22

watcher demiş ki:
Konunun bir diger yani da bizim forum maliyetlerimizin gercek maliyetler oldugu.
Yani biz forumda 300€'ya aldigimiz bir saatin gercek piyasa fiyati 5-10 kati.

birde 10 bin adet olarak üretime geçilirse 100€ falan oluyordu dimi
tabi 1 milyon € sermayen olursa fumeur
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Navitimer Projemiz THK 100. Yil   Navitimer Projemiz THK 100. Yil Icon_minipostedCuma 18 Mart - 7:25

Galata kulesindeki görüşmeye oranla daha duruşlu bir kadran tasarımı ortaya çıkmış,
kasa orantıları bana tool watchları anımsatıyor
yolu açık olsun
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Navitimer Projemiz THK 100. Yil   Navitimer Projemiz THK 100. Yil Icon_minipostedPerş. 2 Haz. - 12:22

bu iptal mi oldu?
qazokmubec

qazokmubec

MesajKonu: Geri: Navitimer Projemiz THK 100. Yil   Navitimer Projemiz THK 100. Yil Icon_minipostedPerş. 2 Haz. - 12:38

mesajlara göre bir firma tasarımı almış :( çok güzel tasarımdı.
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Navitimer Projemiz THK 100. Yil   Navitimer Projemiz THK 100. Yil Icon_minipostedPerş. 2 Haz. - 12:49

başka tasarım hazırlanır...
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Navitimer Projemiz THK 100. Yil   Navitimer Projemiz THK 100. Yil Icon_minipostedPerş. 2 Haz. - 20:54

Aslinda halen daha yapilabilir ve bu yapmasi kolay saatlerden biri, cunku bu yeni firma icin kasa yapilmakta oldugu icin kasa adetinin de 500 olmasina gerek yok hatta 50 adete bile inilebilir.
Tabi fiyatini unutmamak lazim, eger dogru aklimda kaldiysa 590-600€ civari idi.
qazokmubec

qazokmubec

MesajKonu: Geri: Navitimer Projemiz THK 100. Yil   Navitimer Projemiz THK 100. Yil Icon_minipostedPerş. 2 Haz. - 21:09

hocam, valla siyah dial-yeşil kayış tasarıma direk girerim ben. 600€ maliyete göre hiçbir şey bu. tabii geri kalan 49 kişiyi de toplarsak Smile
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Navitimer Projemiz THK 100. Yil   Navitimer Projemiz THK 100. Yil Icon_minipostedPerş. 2 Haz. - 21:19

Eh artik geriye kaldi uc nal ile bir at guluyor
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Navitimer Projemiz THK 100. Yil   Navitimer Projemiz THK 100. Yil Icon_minipostedPerş. 2 Haz. - 22:15

qazokmubec demiş ki:
hocam, valla siyah dial-yeşil kayış tasarıma direk girerim ben. 600€ maliyete göre hiçbir şey bu. tabii geri kalan 49 kişiyi de toplarsak Smile

iyi o zaman bu başlığı twitterda görmek hoşunuza gider belki... daha çok katılımcı çeker belki... banada 1 tane hediye edersiniz(!) monstre
qazokmubec

qazokmubec

MesajKonu: Geri: Navitimer Projemiz THK 100. Yil   Navitimer Projemiz THK 100. Yil Icon_minipostedPerş. 2 Haz. - 23:08

twitter'ımda konuyla ilgili kimse yok maalesef :(

ama şu anda anladığım kadarıyla düşünce aşamasında 3 proje var, nusrat, avicenna ve thk. en çok şu anda thk'yı beğendim zira 5-6 senedir havaalanlarındaki duty free'lerde brietlinglere bakar, sonra da fiyat etiketini görüp geri kaçardım. gerek tasarımı gerekse makinasıyla breitling'e beş basacak bir saat gibi duruyor thk. 600€ maliyet böyle bir saat için gerçekten komik. benim açımdan fiyat/performans oranı olarak avicenna'dan daha üst geliyor thk. ama forumda genel eğilim nursat gibi olarak duruyor, bir de maliyet 300€ üstüne çıkınca forumun genel alıcı profilini aşıyor gibi gördüm şu kısa süre içerisinde.

şöyle görüyorum: nusrat bir utility watch, dalgıç saatlerinde dijital outdoorlara yönelme eğilimi var, o yüzden günlük kullanımda pek çekici gelmiyor. avicenna ise tam bir dress watch. ama o iştahı zaten rumi ile kapatıyoruz, o yüzden o da çekici değil. hezarfen'i kaçırmasaydım thk'ya bu kadar düşmezdim, zira hezarfen de bir pilot watch, thk da benim gözümde. gerçi thk daha çok navitimer tipi olduğu için yatch watch gibi, kaldı ki dial'ından bakıp trigonometrik hesap yapabilecek kaç kişi kaldı dünyada Smile neyse ama yeşil-siyah tasarım hem bir military dizayn katıyor, hem de genel anlamda havacılığın renkleri yansıtıyor bence.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Navitimer Projemiz THK 100. Yil   Navitimer Projemiz THK 100. Yil Icon_minipostedPerş. 2 Haz. - 23:22

THK saatin bir baska ozelligi daha var, bu da onu kesinlikle breitling'ten ustun kiliyor, bu saat kurma kolu ile icteki bezel'i ceviriyor, tamam bu normal ama ozel bilyali bir sistem ile sugecirmez yapilmis ki bu ozellik breitling'te bile yok hatta cok yeni bir sistem bu,
qazokmubec

qazokmubec

MesajKonu: Geri: Navitimer Projemiz THK 100. Yil   Navitimer Projemiz THK 100. Yil Icon_minipostedPerş. 2 Haz. - 23:49

evet bu mükemmel bir özellik.

peki bir soru soracağım, böyle bir su geçirmez saatte buğuyu önlemek için havayı boşaltmak mümkün olmayacak mı, yoksa su geçirmez özelliği sübapla mı sağlanıyor?

bir de esas fantazi böyle bir saate cıvalı barometre koyabilmekte Smile bu yapacak bezel ustasının ellerinden öpebilirim.

hadi onu yapamadık, bari barometre tarzı bir dial
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Navitimer Projemiz THK 100. Yil   Navitimer Projemiz THK 100. Yil Icon_minipostedCuma 3 Haz. - 0:11

Bu saatte bugu olmuyor, bugu ancak saat sugecirirse olusuyor. Very Happy
Diger fanteziye gelince, barometre veya benzeri gostergeler saatlerde pek istenmiyor, saatte zaman ozellikleri araniyor.
Ebay'de boyle barometre vs tarzi saatler bazen cikiyor ama cok dusuk fiyatlara bile alici bulamiyorlar
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Navitimer Projemiz THK 100. Yil   Navitimer Projemiz THK 100. Yil Icon_minipostedPtsi 6 Haz. - 2:32

€ 900 idi hocam
forum bütçesini tümden aşmıştı

watcher demiş ki:
Aslinda halen daha yapilabilir ve bu yapmasi kolay saatlerden biri, cunku bu yeni firma icin kasa yapilmakta oldugu icin kasa adetinin de 500 olmasina gerek yok hatta 50 adete bile inilebilir.
Tabi fiyatini unutmamak lazim, eger dogru aklimda kaldiysa 590-600€ civari idi.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Navitimer Projemiz THK 100. Yil   Navitimer Projemiz THK 100. Yil Icon_minipostedPtsi 6 Haz. - 2:34

600 olan Nusrat idi. Bunda Valjoux makine var bu fiyata olması imkansız.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Navitimer Projemiz THK 100. Yil   Navitimer Projemiz THK 100. Yil Icon_minipostedPtsi 6 Haz. - 2:42

Unutmusum clown
o kadar cok fiyat olusturmasi yasandi ki hangisi hangisi hepten aklimdan ucmus
ofis

ofis

MesajKonu: Geri: Navitimer Projemiz THK 100. Yil   Navitimer Projemiz THK 100. Yil Icon_minipostedPtsi 6 Haz. - 3:00

nusratıda tl bazında 900-1000 arası denk geliyor diye hatırlıyorum bende.

bu modelin hata ile olsada ucuzlaması heveslendirmişti beni.ama yine uzaktı benim için.

taaa kiiii:
birde bakayım dedim navitimer nedir falan,şimdi saat aklımdan çıkmıyor iktisat problemleri kaynak arayışları cirit atıyor kafamda.

Navitimer Projemiz THK 100. Yil
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Breitling Navitimer
» Replika Breitling Navitimer
» Diver/Dalgic Temali Projemiz
» RUMI Projemiz Için Liste Bilgileri