Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Breitling Navitimer

+5
certus
sandeman
bumblebee
deka
Drao
9 posters
YazarMesaj
Drao

Drao

Breitling Navitimer  Empty
MesajKonu: Breitling Navitimer    Breitling Navitimer  Icon_minipostedC.tesi 15 Ocak - 5:01

Breitling Navitimer  Img869568696011207

Bu sene almayı planladığım saatlerden biri olan bu saat hakkında görüşlerinizi almak istiyorum.

Benle lütfen olumlu olumsuz tüm düşüncelerinizi paylaşırsanız çok memnun olacağım.

Dün İstanbul'da Sami saat ile görüştüm. Bana referens no'su A23322 olan Navitimer'ın liste fiyatının 6295 Chf. olduğunu söylediler.
Bana tax free fatura ile 4300 Chf. ye (yani yaklaşık 7000 TL'ye) bırakabileceklerini söylediler.

Bu arada sitesinde ( http://www.breitling.com/navitimer01/en/) bu saatin in-house makineli yeni modelini tanıtıyorlar. Bunun içinde fiyat bilgisi alacağım. Burada paylaşırım.
Bunun içinde fikirlerinizi bekliyorum.

Bu başlığı bir anket gibi düşüneceğim. Lütfen yorum yapanlar bu saati al veya alma diyede bir fikir verirlerse, çoğunluğun fikrine göre hareket edeceğim.

Hadi bakalım...
deka

deka

MesajKonu: Geri: Breitling Navitimer    Breitling Navitimer  Icon_minipostedC.tesi 15 Ocak - 6:00

beğenmediğimi söylesem, neden diye sorma, sadece görsel tasarım.
Drao

Drao

MesajKonu: Geri: Breitling Navitimer    Breitling Navitimer  Icon_minipostedC.tesi 15 Ocak - 6:07

deka demiş ki:
beğenmediğimi söylesem, neden diye sorma, sadece görsel tasarım.

Saygı duyarım. Zevkler ve renkler meselesi diye kabul ederim.

Alma 1... Al 0
deka

deka

MesajKonu: Geri: Breitling Navitimer    Breitling Navitimer  Icon_minipostedC.tesi 15 Ocak - 6:08

bu durumda "1"
bumblebee

bumblebee

MesajKonu: Geri: Breitling Navitimer    Breitling Navitimer  Icon_minipostedC.tesi 15 Ocak - 6:39

Deka'ya katılıyorum, çok kalabalık bir kadranı var bence
Drao

Drao

MesajKonu: Geri: Breitling Navitimer    Breitling Navitimer  Icon_minipostedC.tesi 15 Ocak - 6:55

bumblebee demiş ki:
Deka'ya katılıyorum, çok kalabalık bir kadranı var bence

Alma 2 mi oldu yani...
deka

deka

MesajKonu: Geri: Breitling Navitimer    Breitling Navitimer  Icon_minipostedC.tesi 15 Ocak - 6:57

öyle gözüküyor.
sandeman

sandeman

MesajKonu: Geri: Breitling Navitimer    Breitling Navitimer  Icon_minipostedC.tesi 15 Ocak - 7:06

Görseli belli ki sizin hoşunuza gitmiş,o yüzden görsele bakarak almayın diyemem. Navy tipinin özelliklerini de gayet güzel yansıtmış.Ama fiyata bakarak şunu diyebilirim,o fiyata IWC Portuguese arardım. Tabi Ebay fiyatlarını baz alarak söyledim. Belki yurtiçi fiyatları olarak makuldur. O durumda alın denebilir. Ne kadar da net cevap oldu,hangi haneye yazacağınızı ben de merakla bekliyorum Smile
certus

certus

MesajKonu: Geri: Breitling Navitimer    Breitling Navitimer  Icon_minipostedC.tesi 15 Ocak - 7:37

Drao, eğer inhouse 01 kalibreli modele yönelirsen al derim, ama klasik ETA 7753 modelli navitimer konusunda ise kararsızım... tasarım ise kesinlikle göreceli bir şey sen beğendiysen Navitimer'ı arkana bakmadan al derim... sonuçta bir rolex'e bile burun kıvıran cinsten insanlarız biliyosun Smile
Drao

Drao

MesajKonu: Geri: Breitling Navitimer    Breitling Navitimer  Icon_minipostedC.tesi 15 Ocak - 7:53

sandeman demiş ki:
Görseli belli ki sizin hoşunuza gitmiş,o yüzden görsele bakarak almayın diyemem. Navy tipinin özelliklerini de gayet güzel yansıtmış.Ama fiyata bakarak şunu diyebilirim,o fiyata IWC Portuguese arardım. Tabi Ebay fiyatlarını baz alarak söyledim. Belki yurtiçi fiyatları olarak makuldur. O durumda alın denebilir. Ne kadar da net cevap oldu,hangi haneye yazacağınızı ben de merakla bekliyorum Smile

Bir Breitling almak istiyorum. Bence Breitling alacaksam Navitimer almalıyım diye düşünüyorum. Evet kadran çok kalabalık ama benim hoşuma gidiyor. Biraz görselliğe bakarak karar veriyorum ama bu saatin bir özelliği olduğunuda düşünüyorum.
Evet yurtiçi fiyatlarına göre bence uygun. Almanya'da bu saat 4000 Euro civarında.
IWC Portuguese bu fiyata herhalde bulamam. Eğer bulsam herhalde onu tercih ederdim.

Şimdilik sizi kararsız kısmına işaretliyorum.

Alma 2 - Al 0 - Kararsız 1
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Breitling Navitimer    Breitling Navitimer  Icon_minipostedC.tesi 15 Ocak - 7:54

bence mükemmel... al...
http://teknolojivesaatler.blogspot.com
Drao

Drao

MesajKonu: Geri: Breitling Navitimer    Breitling Navitimer  Icon_minipostedC.tesi 15 Ocak - 7:58

certus demiş ki:
Drao, eğer inhouse 01 kalibreli modele yönelirsen al derim, ama klasik ETA 7753 modelli navitimer konusunda ise kararsızım... tasarım ise kesinlikle göreceli bir şey sen beğendiysen Navitimer'ı arkana bakmadan al derim... sonuçta bir rolex'e bile burun kıvıran cinsten insanlarız biliyosun Smile

Listeyi yeniliyorum.

Eski Navitimer için :

Alma 2 - Al 0 - Kararsız 2

Navitimer Caliber 01 için

Alma 0 - Al 1 - Kararsız 0
Drao

Drao

MesajKonu: Geri: Breitling Navitimer    Breitling Navitimer  Icon_minipostedC.tesi 15 Ocak - 8:00

GAREZ demiş ki:
bence mükemmel... al...

Eski Navitimer için :

Alma 2 - Al 1 - Kararsız 2

Alma 0 - Al 1 - Kararsız 0
teng

teng

MesajKonu: Geri: Breitling Navitimer    Breitling Navitimer  Icon_minipostedC.tesi 15 Ocak - 8:11

Ben Navitimer'i görsel olarak beğeniyorum ama parasını hakketmeyen bir 7750 kırması olduğunu düşünüyorum. Senin koleksiyonunun karakterini bozacak derim. Bence alma (belki ben alırım diable )
Drao

Drao

MesajKonu: Geri: Breitling Navitimer    Breitling Navitimer  Icon_minipostedC.tesi 15 Ocak - 8:39

teng demiş ki:
Ben Navitimer'i görsel olarak beğeniyorum ama parasını hakketmeyen bir 7750 kırması olduğunu düşünüyorum. Senin koleksiyonunun karakterini bozacak derim. Bence alma (belki ben alırım diable )

Hele şükür sesiniz soluğunuz çıkmaya başladı. Nerelerdesiniz üstadlar... prier

Navitimer Caliber 01 in house olana nedersin?

Bu fikrini duyayımda listeyi öyle yenileyeceğim.
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Breitling Navitimer    Breitling Navitimer  Icon_minipostedC.tesi 15 Ocak - 8:45

siteye girişte sorun olunca giren azalmıştır...
https://tor-proxy.net/ ile tor proxy eklentisi ( Firefox için... ) girdim proxygizlen.com artık işe yaramıyor... tabi sen Kıbrıs'ta etkilenmiyorsun...
Drao

Drao

MesajKonu: Geri: Breitling Navitimer    Breitling Navitimer  Icon_minipostedC.tesi 15 Ocak - 8:54

GAREZ demiş ki:
siteye girişte sorun olunca giren azalmıştır...
https://tor-proxy.net/ ile tor proxy eklentisi ( Firefox için... ) girdim proxygizlen.com artık işe yaramıyor... tabi sen Kıbrıs'ta etkilenmiyorsun...

Yok ya biz TR üzerinden bağlandığımızdan galiba etkileniyoruz. proxygizlen.com işe yaramadığından bende soracaktım.
Teşekkürler bu iyi oldu.

Bu durum nasıl düzeltilecek.

Watcher nolacak bu halimiz. baris ilani
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Breitling Navitimer    Breitling Navitimer  Icon_minipostedC.tesi 15 Ocak - 8:59

tabi by Express-service seçeneğini kullan... gmail... ile kullanılmıyor oda olsa tam olacaktı...
Drao

Drao

MesajKonu: Geri: Breitling Navitimer    Breitling Navitimer  Icon_minipostedC.tesi 15 Ocak - 9:03

GAREZ demiş ki:
tabi by Express-service seçeneğini kullan... gmail... ile kullanılmıyor oda olsa tam olacaktı...

Bu tamamdır. Hatta proxygizlen.com dan daha iyi çalışıyor.
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Breitling Navitimer    Breitling Navitimer  Icon_minipostedPaz 16 Ocak - 1:30

6-7 sene önce; 100 kişide hayır dese bile ben bu saati alırdım...
bu arada 3 lü chrono dizilişi çok hoş ve en güzel navitimer örneklerinden biri
bu arada ben breitlingten montbrilliant varyasyonlarını beğenmişimdir

yazdığıma dönüp baktımda negatif yönde galiba

certus

certus

MesajKonu: Geri: Breitling Navitimer    Breitling Navitimer  Icon_minipostedPaz 16 Ocak - 2:11

Navitmer bence çirkin bir saat değil.. hele şu fotolara bir bakın derim.. Bu arada resimler 01 kalibreli in house Navitmer'a ait
Breitling Navitimer  IMG_3064b
Breitling Navitimer  IMG_3058d
Breitling Navitimer  IMG_3131b
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Breitling Navitimer    Breitling Navitimer  Icon_minipostedPaz 16 Ocak - 2:45

Calibre 01 = al
aksi takdirde alma derim.

Hatta sugecirmezligi uzerinde iyi dusun derim by

Forumun acilisi sorunu hakkinda tevatur soylemler var, ttnet baglantisinin yavasladigi nedeniyle herseyin yavasladigi soyleniyor ama bilemiyorum.
Belki de giris sayfasini hafifletmek amaciyla konu basliklarindaki resimleri iptal edeyim mi?
Giris sayfamiz cirkinlesecektir Rolling Eyes
http://www.turksaatforumu.com
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Breitling Navitimer    Breitling Navitimer  Icon_minipostedPaz 16 Ocak - 3:19

watcher demiş ki:
Calibre 01 = al
aksi takdirde alma derim.

Hatta sugecirmezligi uzerinde iyi dusun derim by

Forumun acilisi sorunu hakkinda tevatur soylemler var, ttnet baglantisinin yavasladigi nedeniyle herseyin yavasladigi soyleniyor ama bilemiyorum.
Belki de giris sayfasini hafifletmek amaciyla konu basliklarindaki resimleri iptal edeyim mi?
Giris sayfamiz cirkinlesecektir Rolling Eyes

gerekmez... tor-proxy ile gayet hızlı giriliyor... Firefox kullanın... tor-proxy eklentisini kurup by Express-service düğmesini kullanın adresi yapıştırın go tuşuna basın... proxygizlen gümledi... vieux
Drao

Drao

MesajKonu: Geri: Breitling Navitimer    Breitling Navitimer  Icon_minipostedPaz 16 Ocak - 4:17

egunns ve watcher'dan sonra ;

Eski Navitimer için :

Alma 3 - Al 2 - Kararsız 2

Alma 0 - Al 2 - Kararsız 0
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Breitling Navitimer    Breitling Navitimer  Icon_minipostedPaz 16 Ocak - 4:43

yeni transoceanında yüzü çok güzel, mekanizmada

Breitling Navitimer  Breitlbracelet600x962
Drao

Drao

MesajKonu: Geri: Breitling Navitimer    Breitling Navitimer  Icon_minipostedPaz 16 Ocak - 8:06

[quote="egunns"]yeni transoceanında yüzü çok güzel, mekanizmada

egunns, bu saat bence breitling'in esas havasından uzak değil mi? Bu tip saatler pek çok markada var.

Navitimer Breitling'le özdeşleşmiş bir saat olarak benim gözümde daha iyi.

Navitimer'ı burada değerlendirelim.
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Breitling Navitimer    Breitling Navitimer  Icon_minipostedSalı 1 Şub. - 1:14

egunns demiş ki:
yeni transoceanında yüzü çok güzel, mekanizmada

Breitling Navitimer  Breitlbracelet600x962

LOGO bozmuş... çok itici logo bozmuş... ayrıca bilezikte itici... ama çok iyi gözüküyor...

Breitling Navitimer
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Replika Breitling Navitimer
» Navitimer Projemiz THK 100. Yil
» Breitling
» Breitling Colt
» breitling bullhead