Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri

+16
ticktock
xedos
frown
profurio
cemele
dreren
borahan
deka
barett
Valjoux
vervito
egunns
teng
bootsector
merih
watcher
20 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3
YazarMesaj
frown

frown

Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri - Sayfa 3 Empty
MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri - Sayfa 3 Icon_minipostedÇarş. 15 Şub. - 23:29

xedos demiş ki:
bende amerika adresi var ancak adamlar ödeme sorgulatıyorsa daha ilk sipariş anında non us resident göründüğümümzden redleniyor. yoksa 80 civarı alımım var ebay'de. usa-türkiye kargo bu şekilde 30$ civarı tutuyor.

Saat mekanizmaları için böyle bir sorgulama yapacaklarını sanmıyorum (sadece tahmin).
Ben takip etmeye devam ediyorum, hatta ebay üzerinden microrotor mekanizma takip etmek benim için hobi oldu Smile
xedos

xedos

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri - Sayfa 3 Icon_minipostedPerş. 16 Şub. - 1:05

bu sorgulamayı ebay "buy" butonuna bastıktan sonra yapıyor eğer ilan sahibi istediyse. yani daha sepete atarken ya da ödeme yapacakken engelleniyor.

herkes yapmıyor ancak son zamanlarda arttı eskisine göre.
frown

frown

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri - Sayfa 3 Icon_minipostedPerş. 16 Şub. - 1:13

xedos demiş ki:
bu sorgulamayı ebay "buy" butonuna bastıktan sonra yapıyor eğer ilan sahibi istediyse. yani daha sepete atarken ya da ödeme yapacakken engelleniyor.

herkes yapmıyor ancak son zamanlarda arttı eskisine göre.

Evet yahu haklısın, ben karıştırdım.
Satış sonrası ikinci bir sorgulama yapıldığını düşündüm Sleep
ticktock

ticktock

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri - Sayfa 3 Icon_minipostedÇarş. 22 Şub. - 5:17

Ya ebay de makine bulmak icin hangi arama terimlerini kullaniyorsunuz ?

arama bolumune micro rotor yazinca

universal geneve nin saatleri cikiyor genellikle 300 dolar civarlarinda..

sade makina bulmak cok mumkun olmuyor..

@Mete Abi,

Bu projeyi gerceklestirmek icin uzerime dusucek bir gorev varsa seve seve yaparim. yeter ki mekanizmasini doya doya izliyebilecegimiz micro rotorlu bir saatimiz olsun.
xedos

xedos

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri - Sayfa 3 Icon_minipostedÇarş. 22 Şub. - 5:50

hazır konu açılmışken, bunlardan fiyatına göre birden fazla almakta fayda vardır diye düşünüyorum.

@ticktock'ın dediği gibi bir de hem terimleri hem de tam olarak neler almamız gerektiğini tekrar belirtir misiniz arkadaşlar?
frown

frown

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri - Sayfa 3 Icon_minipostedÇarş. 22 Şub. - 7:49

ticktock demiş ki:
Ya ebay de makine bulmak icin hangi arama terimlerini kullaniyorsunuz ?

arama bolumune micro rotor yazinca

universal geneve nin saatleri cikiyor genellikle 300 dolar civarlarinda..

sade makina bulmak cok mumkun olmuyor..

@Mete Abi,

Bu projeyi gerceklestirmek icin uzerime dusucek bir gorev varsa seve seve yaparim. yeter ki mekanizmasini doya doya izliyebilecegimiz micro rotorlu bir saatimiz olsun.

xedos demiş ki:
hazır konu açılmışken, bunlardan fiyatına göre birden fazla almakta fayda vardır diye düşünüyorum.

@ticktock'ın dediği gibi bir de hem terimleri hem de tam olarak neler almamız gerektiğini tekrar belirtir misiniz arkadaşlar?

Mete Abi'nin ilk sayfada yazdığı isimlerle arama yapıyorum.

Önce ana sayafadan jewelery & watches başlığına gidin sonra da aşağıda yazdığım isimleri aratın.
Buren intramatic
Dugena otomatik
Bulova ambassador
Hamilton intramatic
Baume et mercier baumatic
Thin-o-matic
ticktock

ticktock

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri - Sayfa 3 Icon_minipostedPerş. 23 Şub. - 8:11

frown

frown

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri - Sayfa 3 Icon_minipostedPerş. 23 Şub. - 8:33

Mesela ben thin o matic olarak arattım, link aşağıda ama bu konuda Mete Abi uyarmıştı "doğru mekanizmayı alın" diye, yani tam olarak Buren 1280 ve onun ismi değiştirilmiş versiyonları olmasına dikkat etmek lazım.

http://www.ebay.com/sch/i.html?_trkparms=65%253A12%257C66%253A2%257C39%253A1%257C72%253A6063&rt=nc&_nkw=thin+o+matic&_sticky=1&_trksid=p3286.c0.m14&_sop=10&_sc=1
ticktock

ticktock

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri - Sayfa 3 Icon_minipostedPerş. 23 Şub. - 9:41

Bir de aklima takilan bir sey var, bilen biri varsa lutfen cevaplasin

bu buren mekanizmalarin caplari bir hayli kucuk kalmayacak mi 40 mm kasaya oturtursak ?
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri - Sayfa 3 Icon_minipostedCuma 24 Şub. - 0:50

ticktock demiş ki:
Bir de aklima takilan bir sey var, bilen biri varsa lutfen cevaplasin

bu buren mekanizmalarin caplari bir hayli kucuk kalmayacak mi 40 mm kasaya oturtursak ?

Makine 2824'ten daha genis capta,
2824'un 47mm'ye bile kullanildigini dusunursek sorun yok.
http://www.turksaatforumu.com
tmr5555

tmr5555

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri - Sayfa 3 Icon_minipostedPaz 26 Şub. - 2:35

http://www.behance.net/timurpinar/frame
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri - Sayfa 3 Icon_minipostedPaz 26 Şub. - 3:41

Piaget microrotor ciddi anlamda çok güzel. Saf ve güzel. Bu bende olsa takmaya kıyamam, çerçeveletip salonun duvarına asarım...
seiko299

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri - Sayfa 3 Icon_minipostedPtsi 9 Nis. - 22:58

acaba proje hala devam ediyor mu yoksa rafa mı kaldırıldı.
ona göre motor arayışına devam etmek isterim.
frown

frown

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri - Sayfa 3 Icon_minipostedPtsi 9 Nis. - 23:06

seiko299 demiş ki:
acaba proje hala devam ediyor mu yoksa rafa mı kaldırıldı.
ona göre motor arayışına devam etmek isterim.

Bu proje hemen yapılmayacaktı zaten.
Yeterli sayıya ulaşıldığında @watcher ustayı sıkboğaz eder projeyi başlatırız fumeur
mertsamet

mertsamet

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri - Sayfa 3 Icon_minipostedSalı 10 Nis. - 0:01

bende bu projeye katılmak istiyorum şuan yaklaşık kaç adet microrotorumuz var Very Happy bende alayım
seiko299

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri - Sayfa 3 Icon_minipostedSalı 10 Nis. - 0:10

konu ile ilgili eski mesajlara bakarsanız herkesin kendisinin toplaması yönünde bir durum söz konusu.ben de bulabilmiş değilim ama bir önceki sayfada hangi tip motorlar olabileceği ve ebay de nasıl arayabileceğimiz konusunda arkadaşlar bilgi vermiş. ona göre biz de arayıp bulacağız inş.
mertsamet

mertsamet

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri - Sayfa 3 Icon_minipostedSalı 10 Nis. - 0:11

evet kendimiz temin ettiğimizi biliyorum zaten ama kaç kişi temin etti şuanda onu merak ettim sayı çoğaldı ise bizde ufak ufak bulalım istedim.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri - Sayfa 3 Icon_minipostedSalı 10 Nis. - 0:38

Bende yaklasik on adet var.
En azindan 50-75 adet civarina ulasmamiz lazim, ne kadar cok olursak maliyeti de o kadar duser.
http://www.turksaatforumu.com
seiko299

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri - Sayfa 3 Icon_minipostedCuma 13 Nis. - 23:21

haspirin

haspirin

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri - Sayfa 3 Icon_minipostedC.tesi 14 Nis. - 0:39

seiko299 demiş ki:
http://www.ebay.com/itm/260998870117?ssPageName=STRK:MEBIDX:IT&_trksid=p3984.m1431.l2649

acaba bu işimizi görür mü?

microrotor'lu degil bu linkteki saat o yüzden bu proje kapsamında işe yaramaz.

Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri
3 sayfadaki 3 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3