Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri

+16
ticktock
xedos
frown
profurio
cemele
dreren
borahan
deka
barett
Valjoux
vervito
egunns
teng
bootsector
merih
watcher
20 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3  Sonraki
YazarMesaj
deka

deka

Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 11 Eyl. - 6:27

bu gidişle bende nal toplarım, nasılsa tekkeyide bekleyemiyoruz, haftaya da Didim e göreve gideceğim. agliyor

deka

deka

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 11 Eyl. - 6:40

bence herkes makinasını kendisi bulursa tamamen toplama saat projesine dönüşür,bence Hezarfenın makinasını modifiye etmek daha mantıklı ve bir standart yakalanır, çin kasası için hatırlarsanız bir zamanlar replika saat alalım,makinasını değiştirip iyi bir makina takarız diye bir düşünce vardı buradan hareketle çin kasası (ama iyi bir çin kasası) neden olmasın denebilir.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 11 Eyl. - 9:34

deka demiş ki:
bu gidişle bende nal toplarım, nasılsa tekkeyide bekleyemiyoruz, haftaya da Didim e göreve gideceğim. agliyor

Bende gorev geregi saat degil de nal toplama durumunda kalanlar icin yedek var, bunu gundeme getirmiyordum cunku o zaman buna guvenip arama yapilmaz diye dusundum ama dostum senin o icten gozyaslarini gorunce dostuma dayanamam okkiii

Bu arada iki gelisme:

Haftaya dekor ornegi icin bir tane makine gonderiyorum, boylece yapilabilecek en guzel sey ve fiyat ortaya cikar.
Proje eger 50 adet makine toplarsak gerceklesebilir, ama makinelerin mutlaka oldukca iyi ve calisir durumda olmasi gerekir, buna onceden dikkat edelim. Bu adeti birkac ay icinde yakalayabilecegimizi dusunuyorum.
Diger yandan kasalari çinde de yaptirsak, hazir kasa kullanmak mumkun degil, bu makineye kasa hic yapilmadi hazir da bulamayiz, ama ogrendigim kadariyla kasayi polivalant yani mesela ana govdesini hem bu makine hem de 2892 icin uygun olacak sekilde de yapabiliriz, bu durumda kalan kasalari daha sonra microrotor bulamaz veya kullanamazsak ondan biraz daha kalin olan ama yine de piyasadaki alinabilir en ince makine olan 2892 icin de uygulayabiliriz.

Saatlerimize toplama gozuyle asla bakmayalim, kendini bilmez terbiyesiz bir adam gelip bunu dedi diye bu boyle degil, ozellikle bu uzerinde calistigimiz saatin herhangi bir markanin calisma stilinden hic farkli degil, biz sadece marka adi altinda birilerine yuksek kar marjlari vermiyoruz.
Diger saatlerimiz de eger bir steinhart vs toplama degilse bizimki hic toplama degil, isvicredeki her kucuk ureticinin yaptigindan hic farkli birsey yapmadik ama uretici biz olduk, bu sans yurtdisi baska forumlarda yok. Onlar bir marka ile calismanin disinda baska secenek bulamiyorlar, projeye lokomotif olmaya taliplenen her kisi her seferinde iki uc ay sonra havlu atiyor.
marka ile calisma durumunda da sadece kendi logolari yazildi diye saate vitrin fiyatindan %50 daha fazla oduyorlar, markanin saatin uzerinde olmamasini isteme haklari yok, yine o densizin baslattigi projede de boyle olacagindan hic supheniz olmasin.
Ben Isvicre forumunda saatlerimizi goruse actim, gelen tepkiler tahminimden daha guzel, hatta sanirim oranin admin'ini de biraz rahatsiz ve gicik ettim, avicenna icin simdiden iki siparis vermek isteyen uye cikti, yine biraz daha bilgi aldiktan sonra projeye katilabilirmiyim diyen kisi sayisi on kisiye ulasti.
Ha bu arada hezarfene de talep cok ama siparis kapali dedim.
http://www.turksaatforumu.com
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 11 Eyl. - 9:47

watcher demiş ki:

ozellikle bu uzerinde calistigimiz saatin herhangi bir markanin calisma stilinden hic farkli degil, biz sadece marka adi altinda birilerine yuksek kar marjlari vermiyoruz.
Diger saatlerimiz de eger bir steinhart vs toplama degilse bizimki hic toplama degil, isvicredeki her kucuk ureticinin yaptigindan hic farkli birsey yapmadik ama uretici biz olduk, bu sans yurtdisi baska forumlarda yok.

+1
merih

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 11 Eyl. - 9:50

Anladığım kadarıyla bu projeden güzel sinyaller geliyor. okkiii okkiii
deka

deka

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 11 Eyl. - 10:22

"Bende gorev geregi saat degil de nal toplama durumunda kalanlar icin yedek var, bunu gundeme getirmiyordum cunku o zaman buna guvenip arama yapilmaz diye dusundum ama dostum senin o icten gozyaslarini gorunce dostuma dayanamam" Bu şartlarda göreve devam,
fumeur , bende "toplama" lafına katılmıyorum, helede genelde saatlerin nasıl üretildiklerini bildiğimiz için, ancak markalaştığımızıda göz önüne aldığımızda marka ve modelimizden sonra sistemimizde belli olduğuna göre (mikrorotorlu otomatik makina) makinaların farklı farklı olması ister istemez toplama kelimesini çağrıştırıyor.Kasa konusuna gelince çin yapımı kasa olayı anladığım kadarı ile hazır-mevcut kasa dışında ürettirmek üretim adedi ile sıkıntılı bir durum yaratıyor ve zor bir durum, hazırlarda gerek kalite, gerekse de sayısal çokluk nedeniyle pek bize uymayacak gibi Hezarfenin kasasını bile adamlar iğnenin deliğinden bulup farklı bir senaryoyla önümüzü kesmek amacıyla gündeme getirilmeye çalışıldıkdan sonra çin işi hazır kasaları düşünemiyorum bile.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 11 Eyl. - 10:58

evet minimum 300-500 adet kasa yaptirmak gerekecek ama çin'de yapilacagi icin kaldiramayacagimiz bir yuk olmayacak, zaten ben bu projede bir miktar finans saglayacagim.
kasalar uyeler tarafindan odenirse paylasiriz, yok olmaz ise sorun olmaz, ben finanse eder fazlalik kasalari ebay uzerinden filan kar ile eritirim Very Happy
(hah en sonunda birilerinin dedigi gibi kar yapacagim galiba kahkaha2 )
Piyasada hicbir yerde mikrortora uygun kasa yok, bu durumda satisi kolay olur.
barett

barett

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 11 Eyl. - 12:20

Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri - Sayfa 2 Sdc12987
bende bir makine aldim umarim isime yarar hahaha
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 11 Eyl. - 12:27

Hemen bir de rotor yapmissin, az daha yiyordum vallahi.
Su rotoru degisik sekillerde de yap ta bize de fikir olsun.
Bu arada imalat sureci resimlerini de bekliyoruz.
barett

barett

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 11 Eyl. - 12:31

ay yildiz yapmak istedim ama bir turlu beceremedim kucuk eyelerim kaybolmus hanim sagolsun ne bulursa catiya atiyor dedem catiyi gorseydi kedi enigini kaybeder burda derdi vieux
borahan
Admin
borahan

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 11 Eyl. - 19:27

mıcro rotor mekanzızmaların hepsı 38mme gore mı? ayrı gayrı olmasın sonra... Smile
http://www.boraeresici.com
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 11 Eyl. - 23:03

Saati 38-40mm civari yapip makineyi icine oturtacagiz.
Herkesin almasi gereken makinenin de sayfasini yeniden veriyorum, buradaki makine tum familie versiyonlari ile olur. Komple saat te alinabilir ve organ bagisi yapmasi saglanabilir.

-http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?00&ranfft&0&2uswk&Buren_1280
borahan
Admin
borahan

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 12 Eyl. - 0:13

ebay.com 53 dolar + 10 $ shipping e mevcut 1946 yapımı der ama gorsellerını almak lazım satıcıdan.

En son borahan tarafından Paz 12 Eyl. - 6:13 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi (Sebep : link hatalı oldugundan yanlıslıkları onlemek ıcın kaldırıldı.)
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 12 Eyl. - 0:15

borahan demiş ki:
ebay.com 53 dolar + 10 $ shipping e mevcut 1946 yapımı der ama gorsellerını almak lazım satıcıdan. ebay linki

Bunlar sadece balans, aman dikkat komple makine sanmayalim.
borahan
Admin
borahan

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 12 Eyl. - 1:57

ben hıc dıkkat etmmısım opsss tşk ustad
dreren

dreren

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 12 Eyl. - 3:37

merhabalar;bende de iki adet buren microtor saat var kasaları eski olduğu için onları da verebilirim;ama hangi kalibre bakmam lazım
cemele

cemele

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 14 Eyl. - 11:06

Haydi yeni Projeniz hayirli olsun bakalim. Bayramdi seyrandi derken ugrayamadim yeni fikirler gelismis.
profurio

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 14 Eyl. - 22:35

watcher usta yine güzel bir proje, tebrik ederim. yalnız dikkatimi çekti, makine konusunda sıkıntı olacak gibi. neden derseniz; ebay vs.de bu mekanizma sayısı az gördüğüm kadarıyla. ayrıca arttırmaya girip alınacak mekanizmanın düzgün çalışıp çalışmayacağının pek garantisi yok gibi. bir de watcher usta verdiğiniz ebay linklerinden ben birşey anlamıyorum en azından ingilizce olsaydı. Smile en iyisi sizin bunları seçmeniz almanız olacaktır alamayanlar için, ama sizinde buna zamanınız var mı? işte bunu bilemiyorum. iyi fiyata düzgün bir mekanizma bulabilirsem bende girmeyi düşünebilirim bu projeye. bana göre avicenna dan daha çekici bir proje.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 14 Eyl. - 23:34

Avicenna bambaska bir proje, rakamlar osmanli ve kronolu.
Bildigim kadariyla dunyada ilk kronolu mekanik osmanli rakamli saat olacak.
Diger yandan mikrorotor henuz proje asamasinda, daha onunde minimum bir yil hatta daha fazla surec var.
Bu surecte herkes makinesini alabilir sanirim, yine ayrica ben de elimden geldigince almaya calisiyorum, elinde fazla olanlar digerleriyle paylasabilir sonucta.
Yine eger calismayan olursa eldeki fazlaliklardan organ bagisi vs yapilabilir.
Sizler yine de mumkun mertebe calisan makine almaya calisin.
profurio

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 19 Ekim - 5:46

Mete abi ebayde birkaç thin-o-matic e baktımda mekanizmayı benzetemedim, bir göz atar mısın?

http://cgi.ebay.com/HAMILTON-AUTOMATIC-DIAL-MOVEMENT-THIN-O-MATIC-623-/270628577628?pt=Wristwatches&hash=item3f02b8615c
Valjoux

Valjoux

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 19 Ekim - 5:50

Hamilton'un standart otomatik modeli,mikrorotor değil.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 19 Ekim - 7:35

profurio demiş ki:
Mete abi ebayde birkaç thin-o-matic e baktımda mekanizmayı benzetemedim, bir göz atar mısın?

http://cgi.ebay.com/HAMILTON-AUTOMATIC-DIAL-MOVEMENT-THIN-O-MATIC-623-/270628577628?pt=Wristwatches&hash=item3f02b8615c

Ha aman dikkat edin, thinomatic modellerde normal rotorlu olanlari da var, makinenin resmini gormeden girmeyin, bir de yukarida verdigim linklerden ve daha onceki bununla ilgili konulardan makineyi kafanizda iyi resimleyin yanilmayin.
profurio

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 19 Ekim - 21:50

Bende onun normal rotor olduğunu tahmin ettim ama emin olamadığım için sordum. Smile bu konunun da aydınlanması iyi oldu, demekki normal rotorlu thin-o-matic lerde varmış alkisalkis
frown

frown

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 22 Ara. - 20:34

watcher demiş ki:
Herkesin almasi gereken makinenin de sayfasini yeniden veriyorum, buradaki makine tum familie versiyonlari ile olur. Komple saat te alinabilir ve organ bagisi yapmasi saglanabilir.

Üstad,

Bu makine bizim aradığımız makine mi?
http://cgi.ebay.de/Selt-Automatic-Werk-Dugena-Super-Buren-1320-30-Jewels-/300507525985?pt=DE_Kleidung_Schmuck_Accessoires_Uhren_Armbanduhren&hash=item45f7a4f361#ht_500wt_1156

Bir de bu var;

http://cgi.benl.ebay.be/Buren-Watch-Micro-rotor-Microtor-Super-Slender-Auto-/130466367891?pt=UK_Jewelery_Watches_Watches_MensWatches_GL&hash=item1e6066c993#ht_1634wt_1139
Valjoux

Valjoux

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 22 Ara. - 21:06

Evet bahse konu olan microrotor'lu makinalar bunlar ok1
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 22 Ara. - 22:13

Buren markadaki mikrorotor uygun degil, birinci link'teki uygun.
Buren 1300 serisi olmasi lazim ki herkesinki ayni olsun ve yaptirilacak kasaya uysun.
frown

frown

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 22 Ara. - 22:28

watcher demiş ki:
Buren markadaki mikrorotor uygun degil, birinci link'teki uygun.
Buren 1300 serisi olmasi lazim ki herkesinki ayni olsun ve yaptirilacak kasaya uysun.

ok1

Bende ona teklif verdim, isabet olmuş.
Bir soru daha; bu makinanın ederi nedir, maksimum ne kadar teklif vermek gerekir acaba, fikriniz?
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 23 Ara. - 0:21

Bu makineye 100€'ya kadar cikabilirsiniz bence.
Aslinda 60-70'lerde durabilir ama bizim proje icin gerekli oldugundan ben olsam 100€'ya kadar cikarim.
frown

frown

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 23 Ara. - 0:59

Ömrü boyunca neredeyse hiç saat takmamış birisi olarak son bir hafta da iki saat almaya karar verdim, şimdi bunu da almaya kalkarsam hanım beni ıslak odunla kovalar guluyor

30-40 € civarlarını deneyeceğim, benim bütçemi aşarsa buraya tekrar hatırlatma yazarım, belki forumdan almak isteyen olur.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 23 Ara. - 1:50

Daha sonra da alabilirsiniz, acelesi yok nasil olsa
xedos

xedos

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 24 Ara. - 6:04

bekliyorum bu çalışmayı da. hatta benim beklentim her zaman rotorlu ya da mini rotorlu makineler. ben tam mekanik sevmiyorum. yanlış adlandırmış olmayayım kastım sadece elle kurulan mekanizmalar.
frown

frown

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 27 Ara. - 1:44

watcher demiş ki:
Daha sonra da alabilirsiniz, acelesi yok nasil olsa

Sayın watcher,

Bir şey daha sorayım; Makineyi biz bulursak ve sizin de kafanızdaki planlar bir aksilik olmadan tutarsa, bu işin maliyeti yaklaşık olarak ne olur?
Hatta bir sorum daha var, "yapmak istediğimiz yaklaşık olarak söyle bir şey olacak" diyebileceğimiz bir saat modeli var mı?

Bu arada çok yaman bir çelişkide kaldım sayenizde, çünkü hayatta beceremediğim tek şey beklemek.
xedos

xedos

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 27 Ara. - 2:16

ben de bu projeyi bekliyorum. 500-750€ problem değil. çok özel bir proje derseniz 1000€ da olur. zaten bir kaç aya yayıyoruz. dilerseniz 25-30 adetle sınırlı bir proje de olabilir.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 27 Ara. - 3:56

Fiyati adete gore degisebilir, 50 adet yapilirsa makine haric 600€ civari, 100 adet olursa 300-350€ civari olur.
frown

frown

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 27 Ara. - 4:02

watcher demiş ki:
Fiyati adete gore degisebilir, 50 adet yapilirsa makine haric 600€ civari, 100 adet olursa 300-350€ civari olur.

O zaman hem makinayı bulmaya çalışacağız hem de 100(hatta daha fazla) katılımcı olması için dua edicez.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 27 Ara. - 4:06

elbette, mesela 200 adette 200-250€'ya dusuyor
frown

frown

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 27 Ara. - 4:19

İnşallah katılımcı sayısı çok olur, böylelikle ucuza maledilmiş şık bir saate sahip oluruz.
Aslında böyle güzellikleri beklemek çok zor ve sıkıcı, ama en azından o zamana kadar saatin bütçesini ayarlamaya çalışırım.
xedos

xedos

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 27 Ara. - 4:22

100+ benim gözümde limitli değil. siz ne dersiniz bilmiyorum. amaç ucuza saat sahibi olmaksa bir dünya quartz makine var. hatta son derece de şıklar. özel ve eşsiz bir makine için çabalamak lazım bence.
frown

frown

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 27 Ara. - 4:28

@xedos

Temelde seninle aynı fikirdeyim, ancak pratikte kendimi böyle bir güzellikten mahrum etmek istemiyorum. Ne demişler "isteklerimiz olanaklarımızla sınırlıdır"

Ama sonuçta senin beklentin karşılanacak diye düşünüyorum. En basitinden, makineyi bulmak dahi büyük sıkıntı olabilir.
frown

frown

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 27 Ara. - 9:22

frownma demiş ki:
watcher demiş ki:

Üstad,

Bu makine bizim aradığımız makine mi?
http://cgi.ebay.de/Selt-Automatic-Werk-Dugena-Super-Buren-1320-30-Jewels-/300507525985?pt=DE_Kleidung_Schmuck_Accessoires_Uhren_Armbanduhren&hash=item45f7a4f361#ht_500wt_1156

Bu makine için 30-40 Avro ya kadar bütçe ayırmıştım, son anda 55 Avro ya kadar çıktım ama son saniyede 108 Avro ya gitti makine.

Moralim bozuldu...
frown

frown

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 20 Ocak - 9:08

frown

frown

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 14 Şub. - 1:38

Konuyu tekrar hortlatalım.

İngilizcem çok iyi değil ama anladığım kadarı ile buradaki amcalar da bizim gibi düşünmüşler ve ortaya çok şık bir saat çıkmış.
http://home.watchprosite.com/show-forumpost/fi-17/pi-2436901/ti-407971/s-0/
frown

frown

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 14 Şub. - 1:39

frownma demiş ki:
Konuyu tekrar hortlatalım.

İngilizcem çok iyi değil ama anladığım kadarı ile buradaki amcalar da bizim gibi düşünmüşler ve ortaya çok şık bir saat çıkmış.
http://home.watchprosite.com/show-forumpost/fi-17/pi-2436901/ti-407971/s-0/

"Bizim gibi düşünmüşler" derken buradaki "biz" @watcher alkisalkis
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 14 Şub. - 2:16

Bu makineden yaklasik on adet topladim ben ama buradan birsey cikmayinca askida kaldi scratch
frown

frown

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 14 Şub. - 2:21

Ben hala arıyorum ama vakit var diye ölü fiyatlı olanlara bakıyorum.
Gerçi hala doğru makineye mi teklif veriyorum? ondan da emin değilim ama scratch
xedos

xedos

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 15 Şub. - 22:10

sırf bu konu başlığı için girdim kaç zaman sonra. destekliyorum ben açıkçası. neyse üzerimize düşen, elimizden gelen yapalım.
borahan
Admin
borahan

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 15 Şub. - 22:43

ben de makine bakınıyorum, ebay de birbirimizi kıracağız anlaşılan Very Happy
frown

frown

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 15 Şub. - 22:58

xedos demiş ki:
sırf bu konu başlığı için girdim kaç zaman sonra. destekliyorum ben açıkçası. neyse üzerimize düşen, elimizden gelen yapalım.

@xedos
Konunun küllenmesine mani olurum, sen merak etme Smile

borahan demiş ki:
ben de makine bakınıyorum, ebay de birbirimizi kıracağız anlaşılan Very Happy

@borahan
İşin o boyutunu hiç düşünmedim yahu Smile Bu konuyu biraz düşünmek lazım.
Zaten ebay'de sinir bir durum var, Amerika'dan çok düşüyor böyle makineler(özellikle Hamilton) ama adamlar Amerika dışına gönderim yapmıyorlar
xedos

xedos

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 15 Şub. - 23:17

bende amerika adresi var ancak adamlar ödeme sorgulatıyorsa daha ilk sipariş anında non us resident göründüğümümzden redleniyor. yoksa 80 civarı alımım var ebay'de. usa-türkiye kargo bu şekilde 30$ civarı tutuyor.
xedos

xedos

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 15 Şub. - 23:19

hatta şu an iki tane ekran filtresi getirtiyorum oradan. adamlar amerika dışına satmıyorlar ama bu şekilde amerikan adresine teslim ettirip oradan kendime kargolatıyorum.

paketin maddi değeri de çok önemli malum.

Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri
2 sayfadaki 3 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3  Sonraki
 Similar topics
-
» 2014 Yili Icin Proje
» Bu saat hakkında fikri olan var mı, ne dersiniz?
» Proje: Kadranı 24 rakamlı erkek kol saati
» Yeni Bir Proje Daha Yapalım mı?
» H Proje No.1 - Cali Dial Radiomir