Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Forumun en acayip incelemesi

5 posters
YazarMesaj
bootsector

bootsector

Forumun en acayip incelemesi Empty
MesajKonu: Forumun en acayip incelemesi   Forumun en acayip incelemesi Icon_minipostedPtsi 11 Ekim - 9:05

Evet arkadaşlar. Şimdiye kadar nasıl akıl edilmemiş şaşırdım ama size ilginç bir saat incelemesi yapmayı planlıyorum.
Saat Turksaat markalı bir Hezarfen.
İşin ne tekniğini bilirim ne de mekanizma inceliklerini. Size kalas gibi sadece görünüş üzerinden bir inceleme yapacağım. Bu şekilde başlığı da önceden parsellemiş olmayı istiyorum.
Saati ilk forumdan görmüştüm. Aslında görüp geçmiştim ki bir arkadaşa gösterdim. Abi güzelmiş bu saat dediğinde bir alıcı gözüyle baktım. Saat hakikaten de güzel bir saatti. Almak istedim, yok dediler. Her tarafa taciz, teklif ve tehdit(bu şaka) mesajları yolladım. Sonunda emellerime de kavuştum.
Az sonra bu forumdaki en dürüst mesajı yazmak üzereyim hazır olun.
Saati aldım. Tam beklediğim gibiydi ve gayet güzeldi. Koluma taktım; bileğime oturuşu mükemmel. Hiçbir şekilde rahatsızlık vermeyecek bir yapısı var.
Şimdi geliyorum dürüst mesajıma. Saat ilk elime geldiğinde gerçekten beğendim. Ama sadece beğendim. Mete abinin söyledikleri aklımı çeldi biraz. Saate şu forumda şu kadar verirler. Bu fiyata bu saati bulmak mümkün değil tarzında cümleler kafamda uçuşuyordu. Yahudi kanım tuttu bir ara. Acaba ne kadar eder diye hesaplar yaparak eve döndüm. Gece saat 1 sularında yahu şu saate bir daha bakayım dedim. Eh izmirde gece saat 1 de hiç ses gelmez dışarıdan. Odada bir başımayken çıkardım kutusundan. Baktım durmuştu. Ya dedim şunu bir kurayım. Kurdum ve çalışmaya başladı. Biraz dikkatli dinledim. Baktım içinde tıkır tıkır çalışma sesi geliyor. O anda içinde birşeyler hareketlendi işte. Saatin çeliğinin kalitesi, camının bombesi, kadranının güzelliği, saniyenin arka tarafının hilal şeklinde ve rakamların osmanlıca olması. Herşey bir anda gözüme hiç olmadığı kadar güzel göründü. Neye niyet neye kısmet Very Happy
Saatin bana göre tek eksisi(sesi bile gözüme batmasına engel olmadı Very Happy ) kayışın inceliği. İnceliği derken yanlış anlaşılmasın malzeme kalitesiyle alakalı değil. Kayışın eni. Yakın zamanda maşallahı var 24mm genişliğinde kayışı olan panerai aldım. Ondan dolayı çok ince gibi görünmüş de olabilir gözüme. Yine de günahını çok almak istemiyorum.
Fotoğrafları pro fotoğraf çeken arkadaşlar ekler. Mekanizmadan süper anlayan saat düşkünü ya da bizzat saatçi arkadaşların kendileri mekanizma için methiyeler düzerler. Dizayncı arkadaşlar dizaynın eksilerini artılarını aralarında tartışırlar.
Ben sadece otomatik saatlerin ne olduğunu bile bilmeyen bir insan olarak bu saatin kendisini ve otomatik saatleri bana sevdiren saat olmayı başarmasını kutluyorum. Yapımda emeği geçen bütün arkadaşlara selamlarımı ve teşekkürlerimi sunuyorum.
kHanTW

kHanTW

MesajKonu: Geri: Forumun en acayip incelemesi   Forumun en acayip incelemesi Icon_minipostedPtsi 11 Ekim - 20:48

Benim de aklımda epeydir bir fikir var...

Bu hazerfan projesi bence Türkçe Wikipedia'da (vikipedi) bir başlık olarak yaratılmalı, bir araya geliş, tasarım ve netice yarı ansiklopedik bir bilgi olarak aktarılmalı.

Bilmeyen yoktur ama gene de link : http://tr.wikipedia.org/wiki/Ana_Sayfa
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Forumun en acayip incelemesi   Forumun en acayip incelemesi Icon_minipostedC.tesi 23 Ekim - 0:19

ekşi sözlük yazarı kim var aramızda?
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: Forumun en acayip incelemesi   Forumun en acayip incelemesi Icon_minipostedC.tesi 23 Ekim - 1:08

Ben değilim ama benim de aklıma gelmişti Hezarfeni yazmak Very Happy
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Forumun en acayip incelemesi   Forumun en acayip incelemesi Icon_minipostedC.tesi 23 Ekim - 1:25

yapılacak en yakın zamanda. ok1
frown

frown

MesajKonu: Geri: Forumun en acayip incelemesi   Forumun en acayip incelemesi Icon_minipostedPtsi 10 Ocak - 20:00

vervito demiş ki:
yapılacak en yakın zamanda. ok1

Bu konuda bir şey yapılıyor mu acaba? Gerekirse ben de yardımcı alabilirim.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumun en acayip incelemesi   Forumun en acayip incelemesi Icon_minipostedPtsi 10 Ocak - 21:19

Sevgili frownma,
Eger yaparsan cok seviniriz.
http://www.turksaatforumu.com
frown

frown

MesajKonu: Geri: Forumun en acayip incelemesi   Forumun en acayip incelemesi Icon_minipostedSalı 11 Ocak - 0:50

watcher demiş ki:
Sevgili frownma,
Eger yaparsan cok seviniriz.
Aklınızda bu konuda yazılacak bir şey var mı? Yoksa ben mi bir şeyler yazayım, bir de projenin bitmiş hali ve Galata buluşmasına ait linkler var mı(herkese açık paylaşımlar)?

Forumun en acayip incelemesi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Garip, acayip ve biraz da korkutucu
» Forumun son cevapları
» Forumun görünüşü
» Forumun kendi saati
» Forumun yeni görünüşü