Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Forumun kendi saati

+3
deka
MortingenStrasse
vervito
7 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
vervito

vervito

Forumun kendi saati Empty
MesajKonu: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati Icon_minipostedCuma 21 Ağus. - 13:51

fikirleri buradan alalım.
beyaz kadran üzerine yandan(soldan) saniyeli, rakamlar eski osmanlı rakamlari olsun. marka ismi yerinde Türkiye Saat Forumu yazsın,
çapı 45mm, Made in Turkey ve Istanbul yazıları olsun kadranda. bir de Yıl olsun mutlaka bence. ilerle belki 100lerce yıl sonra antika değeri olduğunda......................
kasa çelik olsun. kurma kolu eski cep saati kurma kolları gibi olsun. makine ne olacak bilmiyorum. ETA 2895-2 mesela..
MortingenStrasse

MortingenStrasse

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati Icon_minipostedCuma 21 Ağus. - 15:06

mekanizmaları alıp kendimize özel yaptıracağımız saatten mi bahsediyoruz?
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati Icon_minipostedCuma 21 Ağus. - 15:09

evet
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati Icon_minipostedCuma 21 Ağus. - 19:48

45mm. boyut herkese uymaz,bence 41 veya 42mm. olsun.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati Icon_minipostedC.tesi 22 Ağus. - 10:39

Tam ben de boyle dusunuyordum, 45mm herkese uymayabilir, o zaman ayni modelin iki versiyonunu da dusunebiliriz.
Simdilik suraya bir goz atin derim, bu konu ilerledikce ihtiyac duyarsak yabanci forumlardan tanidigim kucuk saat imalatcilari da var, onlarla da irtibat kurarim, bu arada recep gurgen ustayla yaptigimiz konusmada her seyi yapabilecegini soylemisti.
Tabi bu arada Ziyaliv ve quorthon kardeslerimizden de cevap bekliyorum, ne dusunuyorlar, boyle bir projede bize yardimci olabilirler mi?

http://www.ofrei.com/WatchMaterials.html

http://www.ofrei.com/page460.html

.
http://www.turksaatforumu.com
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati Icon_minipostedC.tesi 22 Ağus. - 10:58

sunu da ekleyeyim:

saniyenin solda (9 uzerinde) olmasi sadece unitas 6497 ile mumkun, o da kurmali ama fiyat performans acisindan en uygunlardan biri.
eta 2895, 2892 nin kuzeni deniyor, saat atislari 28.800 otomatik fakat makine buyuk kasada oldukca kucuk.
6498-2 saat atisi 21.600 ve power reservi 56 saat.
6498-1 in saat atisi 18.000 ve power reservi ise 46 saatti.
Fakat 6498 de saniye saat 6 uzerinde.

Doktorcum tarif ettigin saat pilot modeli gibi.

Isterseniz arkadaslar kendimizi teknik ayrintilarda bogmayalim ve su sorulara cevap verelim:

1-Butce?
2- model? (klasik, pilot, sport?)
3- makine? (otomatik mi kurmali mi?)
4- cap?
5-kadran rengi?

Bunlari belirledikten sonra kadran dekorasyonu, makinenin baz mi dekoreli mi, kayis filan gibi konulari belirleriz.
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati Icon_minipostedC.tesi 22 Ağus. - 11:11

Deka, çap konusunda çok haklısın, şimdi düşündüm de 40-41 daha iyi olur.
ama oy birliği ile karar verilecek bir husus bu sonuçta. çoğunluğa uyacağız
Watcher,
aslında pilot'dan ziyade klasik bir şeyler tarif etmeye çalıştım, sonuçta klasik saat ne de olsa herkesin işine yarayacak bir saat olacaktır. işe yaralılıktan ziyade manevi değeri çok önemli olacak bizler üçün. 2895-2 konusnda tereddut ederek yazdım çünkü onun da saniyesi 6 seviyesinde. hani makinenin kasa içinde döndürülerek saniyenin 9 seviyesine getirilmesi mümkün mü bilmiyorum. sadece kurma kolu aşağıda olacak. zaten ben kurmalı saat olsun istiyorum. sorulara sırayla cevaplayacak olursam:
1.bütçe konusunda hiç bir fikrim yok bu işler kaç paraya patlıyor. 200-250 euro bence iyi ve kaliteli bir saat için güzel bir fiyat.
2.klasik
3.kurmalı, mümkün olduğunca ince ze zarif bir kasa olsun istiyorum, tarih göstergesi olmayan klasik kurmalı bir makine.
4. 40-41 klasik saat nekadar küçük olsa o kadar iyi bence.
5. beyaz, osmanlı rakamları!
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati Icon_minipostedC.tesi 22 Ağus. - 19:48

1-bütçe konusunda FlyingOstrich e katılıyorum.
2-klasik ağırlıklı, olmazsa sport.
3-kurmalı olabilir ama otomatiğede hayır demem otomatikde 2892 makinayı tercih ederim.
4-klasik ince bir saat olacaksa 40-41mm. ideal ölçülerdir,sport olacaksa 42-43mm. gibi ölçüler mükemmel olur.
5-klasik olacaksa beyaz kadran,sporda siyah kadran ve küçük oy normal rakamlar uygun olur kanaatindeyim.
6-bu da bende ekleme olsun,tarih olmazsa sanırım hem saat incelir,hemde birden fazla saatimiz olduğu için 12-24 ve tarih ayarları ile uğraşmadan saati doğrudan ayarlayıp kullanma pratikliği olur.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati Icon_minipostedC.tesi 22 Ağus. - 19:54

watcher,yukarıda vermiş olduğun saat atışları üzerine "6498-2 saat atisi 21.600 6498-1 in saat atisi 18.000 " malum bu seikolarda 21600, 6498 haricindeki etalarda genelde 28800, seikolarda akıcılık 28800 e göre daha düşük olduğuna göre,yukarıda verdiğin calibrelerdeki "21600 ve 18000" değerlerdeki saniyenin akıcılığıda 28800 e göre daha daha mı duraksayarak ilerliyor,yoksa onlarda 28800 ler gibi akıcı mı,eğer öyleyse bunun sebebi nedir?.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati Icon_minipostedPaz 23 Ağus. - 0:31

Deka: saatin atis sayisi yukseldikce saniyenin akiciligi artar, cunku bu sayilar saniye ibresinin bir saatteki atis sayisini verir, bu nedenle mesela 36600 atisli saatlerde saniye daha akicidir.

Su anda piyasada rahat bulabilecegimiz, kurmali ve fiyat/ performans acisindan en uygun isvicre makineler peseux 7001 ve unitas6497 olabilir.

Peseux 7001 cok cok ince bir makinedir ve yuksek markalarda (maurice lacroix gibi) ince klasik saatlerde cokca kullanilir. Saniye ibresi Saat 6 yonundedir ve istenirse saniyesiz olani da var bildigim kadariyla ya da saniye ibresini iptal etmek mumkun. Baz Makine burada saat parcalari satan yerde 70 euro civari. Ama cokca alinirsa daha ucuza da gelir. Eger dekoreli, iskelet veya cosc tarzi istenirse fiyati daha yuksektir ama tam olarak bilmiyorum, ogrenirim. Saatin arkasinda nasil duracagini tahmin etmek isterseniz, jaeger'in bir kurmali modeli var ve 38mm (biraz kucuk) onun resimlerine bakarsaniz tahmin edebilirsiniz. Saniyeyi 9 yonune cekersek kurma kolu 6 yonune kayar ve pek kullanisli olmaz, surekli kurmak gerekecegi icin zorlanabiliriz. Ama bu makine 60 lardan beri kullanilan ve halen kullanimda olan cok guvenilir bir makine. Tayfun da bunun hastasi. Tek sikintisi kucuk olmasi olabilir tabi ki unitasa gore ve aslinda biliyorsunuz unitas 649x serisi cep saati makinesidir. Klasik saat icin en guzel bu makine olur kanisindayim.

Kasaya gelince, buyuk ihtimalle onumuzdeki gunlerde bir cenevre seyahatim olacak, oradan da bakarim. Diger bir secenek te replikalar uzerinde durmak, replika celik, arkasi camli, kurmali saat bulmak mumkun, 40-50 eurolarda geziyordu fiyati. Ama cami nedir bilmiyorum, mutlaka safir degildir, ama safir cam istedigimiz ebatta bulabilir ya da yaptirabiliriz. Boyle bir kadrandaki sikintimiz arka kapak cercevesinde yazilar olacak onlar rahatsiz edici olabilir ama belki bir mini tornaci bu sorunu cozer, hidrolik pompa parcalari ureten bir tornacida cozulebilir.

Bu makine icin kadran sorun degil, bos kadran cok rahat bulunabilir ve uzeri dekore ettirilebilir, bunu ya bir kuyumcuda ya da bu taraflarda yaptirabiliriz. Klasik beyaz kadrana gravurle ve ancak loup ile gorunecek minik osmanli motifleri yaptirabiliriz. Rakamlar osmanli olabilir ve cok guzel durur kanimca.

Klasik olacaksa 40mm en ideali, daha yukari cikti mi kolda pizza gibi durma ihtimali var.

Ibreler breugette tarzi ve mavi olabilir.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati Icon_minipostedPaz 23 Ağus. - 0:39

vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati Icon_minipostedPaz 23 Ağus. - 2:34

ilk başlarda aklımdaki şöyle bir şeydi
Forumun kendi saati Fswftype1wristlet
o yüzden 45mm demiştim,
ama dediğiniz gibi ufak olacaksa alabileceğimiz en ince makinenin konabileceği herkesce kabul gören minimum kasa çapı olur.
kadran üzerinde osmanlı motiflerine ve breguet tarzı ibrelere varım.
abi, kasa konusunda replika'lardan da alabiliriz parçacılardan da kasa alınabilir. fiyat/performans açısından ne iyise onu alırız.
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati Icon_minipostedPaz 23 Ağus. - 2:42

unitas 6431 nasıl peki?
abi bi de şimdi bakındım da unitas 6498 retrograde takvimli bir makine değil mi?
valla fiyat olarak 7001 ile arasında kaydadeğer bir fark yok ise ben 6497'den yanayım. 6497 ile 6497-1 arasındaki fark?
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati Icon_minipostedPaz 23 Ağus. - 3:11

bence saatin o anda çalıştığının göstergeside olan saniyeden vazgeçmeyelim,ancak saniyesi akıcı olsun,eğer klasik olacaksa 40 veya 41mm. mükemmel olur,ayrıca kasa konusunda ne olduğu belli olmayan ve herkesde farklı görünüm ve kalitede olması muhtemel olan replika yerine zaman zaman gördüğümüz ve kanımca watcherinda iyi bildiği iyi ve güzel bir kasayı toptan almak daha mantıklı olur gibi geliyor,eğer kasa replika bir saate ait olacaksa da bunu tengin katkıları ile uygun fiyata (çinden mi olur,yoksa istanbuldan mı) uygun ideal bir saat yeteri kadar toptan alınabilir.makina konusunda daha öncede dediğim gibi kurmalı veya otomatik benim özel bir tercihim yok çoğunluğa uyarım.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati Icon_minipostedPaz 23 Ağus. - 10:27

Unitas 6497 saniye saat 9 uzerinde
Unitas 6498 saniye saat 6 uzerinde
Unitaslarda takvim yok, saniye bazen ortada olabiliyor ama modifiye ediliyor.
7001 ile unitaslar arasinda fiyat farki yok denecek kadar az.
7001 ile yapilan saat 7-9 mm kalinlik civari olabilir.
Unitas saatin en az 12mm kalinlik olmasi gerek.
Unitasli saatin capi en az 42mm olmasi gerek.
Saatin buyuk gostermemesi icin sayilar buyukce yazilabilir.
Her ikisi de kurmali,
unitasin makine capi yaklasik 30mm,
7001 makine capi 22mm civari.
Saat yapimina istirak edenlerin sayisina gore kasa almanyada veya isvicrede de yaptirilabilir.
Bir de butce cok onemli, biutcenin durumuna gore kasa imalatina girilebilir.
Bir diger onemli husus sugecirmezlik, bu gerek kasa gerekse on ve arka camlarin yerine oturmasi ile ilgili, zaten arka kapak camli oldugunda en iyi ihtimal 3 atm yani 30m. Bu da sadece el yikanabilir anlamina gelir.
Yani kasaya on ve arka camin oturtulmasi profesyonelce yapilmali.
Neyse bunlar teknik konular simdilik modeli secelim, sorunlar da erkeklerse teker teker gelsinler cozelim Very Happy

Bu arada yukarida da degindigim gibi bir havuz hesap acip tum bu surecte burada para biriktirme fikrine ne dersiniz?
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati Icon_minipostedPaz 23 Ağus. - 10:39

Kasa icin isterseniz bir de suraya bakin fiyatlar da var, toptan alinca belki daha da duser, fiyatlarin icinde kadran, ve igneler de dahil.
http://www.mdwatch.ch/page_boitiers.html
42mm:130 €
44.50mm: 105 €
bu fiyatlar kdv haric ama tr ye gondertirsek sanirim kdv almazlar.
Kasalarin camlari takili, kurma kolu uzerinde, ve uc cesit mevcut (130 euro olaninda) mat, parlak ve pvd kapli celik.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati Icon_minipostedPaz 23 Ağus. - 10:48

42 mm.lik ideal gözüküyor,diğeri 44.5 mm. bence büyük, saniyede "9" veya "6" yönünde de olabilir genelde piyasada "9" yönünde ağırlıklı olduğu için biz klasik tarz olan "6" yönünü seçsek daha uygun olur sanırım,kasada pvd herkese hitap etmeyebilir ve zamanla sorun çıkarma durumuda olabilir,şahsen ben tercih etmem,parlak eya mat çelik bence okeydir.birde bu unitasların saat vuruşları nasıl akıcımıdır?eğer bu seçenek üzerinden gidersek,makina ile birlikte toplam maliyet kabaca kaçı bulur?.(Toplu alımlarda fiyat kırdırma durumuda olabilir ama şu anki mevut durumdan yola çıkarsak).ayrıca bu makinaya ilaveten otomatik makina fiyatlarınıda bulabilirsek ona görede değerlendirip kara verilebilir.
(bugün çarşı-pazar -bit pazarı- olayı yoktu galiba.)
kafilarn

kafilarn

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati Icon_minipostedPaz 23 Ağus. - 18:19

vay ısmarlama vintage fantasizi ha, ben de geldim Smile
aslında hiç de öle vintagecı değilim. ortaya eski pilot saati tarzı birşey çıkar umuduyla katılayım istedim. gerçi biraz kendi kafama göre yazacağım ama kabulünüze göre artık.

kadranımız mümkün olduğunca sade klasik pilot tarzı büyük rakamlı güzel bir kol takımı seçimi ile süper yakışıklı olabilir. siyah üzeri sarımsı beyaz kontrast.. yani çok sade olsun kadran. kasa arkasında osman orhan istediğini yazabilir Smile hatta osmanlılar serisi bile olabilir IV. murat süleyman vs. kafamıza göre artık hehe
tepe seçimi de önemli onu da unutmamak lazım.

kasamız da sade birşey olsun isterim. bezel kaba saba olmasın. 42mm civarı müthiş evet üzeri de olabilir hatta ama "lug to lug" dedikleri asıl bilekte yer kaplayan kısma dikkat edelim bence. 45 50mm arası süper olur 50 üzerine çıkınca sıradan insan bileğinde saat aşşağı yukarı kaymaya haliyle rahatsızlık vermeye ve kötü gözükmeye başlıyor. daha kalın bileklere uygun gelir 50 üzeri. mümkünse mat, saten cilalı güzel çelik bir malzeme olsun. atın bakır sarısı falan da temaya yakışır aslında mat bi sarılık hoş olabilir.

makina da kurmalı, otomatik, otomatik/kurulabilir herhangi birşey olabilir hepsine varım. hatta 2.5hz 3hz 4hz hiç farketmez benim için hatta ve hatta düşük atımlı 18000lik 2.5hz bir 6498-1 ana temaya daha uygun gibi. daha bi vintage alttan saniyesi ile de. hem düşük titreşimin periyodik bakım süresi falan da daha uzun olur hem de kurma zevki olur. bu mekanizmada çok yakışıklı saatler görüyorum hep olsa bi tane istedim. eğer otomatik olacak ise rotorda işleme isterim oraya bi osmanlı tuğrası falan bişey lazım.

genel olarak böyle birşeyler olabilir mi acaba derken hemen kendi saatimi kurdum kafamda Smile paylaşayım;
mat metalik renk, olabildiğince ince kasa (platin/titnayum da olabilir) 42 43mm tepesiz iken, tertemiz kontrast kadran siyah üzeri beyaz yazılar sadece büyük numaralar (ya çok güzel lume olsun ya da trityum numaralarda), day date göstergeleri şart mümkünse perpatual hatta (!) otomatik/kurulabilen makina, safir domed kristal kas arkasına da düz bir safir kapak mekanizma için, işlemeli rotor. akrep yelkovan saniye de trityum ya da çok acayip lume boyalı. kurma kolu da vidalı oldu bitti ahanda hayatımın saati. çok da uçarsak alarm mekanizması da isterim içine Smile ha size saat siparişi verdik ama ben alıp takmam bu saati koluma o da ayrı Smile sarı saat olur mu ya
kafilarn

kafilarn

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati Icon_minipostedPaz 23 Ağus. - 18:34

e ben az çok FlyingOstrich in saatini tarif etmişim aslında yukardaki resimden etkilendim sanırım : ) bu arada FlyingOstrich tayfun abimiz mi?
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati Icon_minipostedPaz 23 Ağus. - 20:35

flyingostricht kardesimiz dh'deki vervito...
heheheeee :gule gule:
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati Icon_minipostedPaz 23 Ağus. - 20:37

kasa mat da,parlakda olabilir demiştim,ama genelde bu tarz saatler parlak olduğu için ayrıca kullanıma bağlı oluşan çizikleri rodajla gidermek için sanırım parlak daha kullanışlı ve gösterişli olur.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati Icon_minipostedPaz 23 Ağus. - 20:48

http://www.oscarsaat.com/olgun.html (koleksiyona girince en sondaki kurmalı model.)
bu saat tanıdık geldimi?bu fiyata da aldanmayın,ödeme seçeneklerini şu an için bulamadım,rakam peşin ve taksitlide daha aşağı geliyordu.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati Icon_minipostedPaz 23 Ağus. - 21:02

cok ilginc ve fiyat ta cok uygun, makinesinin ne olduguna bakmak lazim ama bu tur bir markayla isbirligine de gidilebilir
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati Icon_minipostedPaz 23 Ağus. - 21:07

sanki bu bizim aday makinaya benziyor,fiyatla ilgili linki açamadım,bir ara açılmıştı,fiyat çok daha uygundu,orada görülen liste fiyatı.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati Icon_minipostedPaz 23 Ağus. - 22:17

Bu arada ben de almanyada imal edilen archimede markasini gordum onlarda da modeller bizim istedigimize benziyor, yani belki bu tur markalardan biriyle de anlasma yapip istedigimiz saati limitli edition tarzi yaptirabiliriz, tabi ki bu da katilimci sayisina bagli. Aslinda 20-25 kisi olabilirsek fena olmaz derim ama yabanci forumlardan olan tecrubeme gore oldukca zor bir sayi ama tabiki biz de yola cikis rakamimizi oldukca uygun bir duzeyde tuttugumuz icin olabilir de...
Fiyatlarin parekende ve kdv dahil oldugunu gozonune almak lazim.
http://www.archimede-uhren.de/
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati Icon_minipostedPaz 23 Ağus. - 22:21

olayı kaynağında araştırmak daha iyi,bencede bahsettiğin sayılar zor gözüküyor,bahsettiğin marka-ürünlerden fotolar eklemen ve fiyat tesbiti mümkün mü?
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati Icon_minipostedPaz 23 Ağus. - 22:33

Isyerimde eylul ilk haftasina kadar ofiste yalnizim, kardesim tatilde o gelince daha hareketli olabilecegim, o zaman gider yuzyuze gorusmeler yaparim :ok3:
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati Icon_minipostedPaz 23 Ağus. - 22:36

ok. zaten bu iş aceleye gelmez.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati Icon_minipostedPaz 23 Ağus. - 22:42

ama anladığım kadarı ile alttan saniyeli 42mm. çaplı,kurmalı,unitas makineli,safir camlı bir saate doğru yakınız gibi gözüküyor,profil buraya doğru çıkıyor,kadran klasik saat olduğuna göre beyaz olabilir,zaman göstergeleri,rakamlı (klasik olduğu için) olabilir,kurma koluda kolay kurulmayı sağlayacak tarzda ama çokda büyük olmayan bir kurma kolu olabilir,malum deri kayışlı olacak gözüküyor,kasa çapı 42mm. olursa kayış genişliğide 22mm. olabilir,gerisi teferruat.özet olarak anladığım kadarı profil bu gibi. :hehehe:
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati Icon_minipostedPaz 23 Ağus. - 23:11

evet dostum anladigim kadariyla profil yavas yavas ortaya cikiyor, bu daha cok bana klasik/ pilot tarzini animsatiyor, Bu durumda kadran ve makine dekorasyonlari ile oynayabiliriz, mesela eger (sadece bir fikir) pilot benzeri bir sey olursa kadrana hazerfan celebiyi animsatan bir ekleme yapilabilir, mesela tr de bir kuyumcuda minik hazerfan celebi imaji yaptirilip kadrandaki markanin altina (turkiye saat forumu) ekletilebilir, kasada arka tarafa yine istanbul vs yazdirilabilir hatta yine minik bir hazerfan celebinin donemindeki padisahin tugrasi makineye ekletilebilir vs.vs. Kadran rakamlar eski turkce olabilir... Kadran rengini genelde arkadaslar siyah ta diyorlar ama antika havasi vermesi acisindan sampanya/krem olabilir...
bizantolog

bizantolog

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati Icon_minipostedPaz 23 Ağus. - 23:27

Kadrandaki sayılar Osmanlı dönemindeki gibi olursa tadından yenmez bu saat Smile
http://www.mekaniksaat.com
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati Icon_minipostedPtsi 24 Ağus. - 0:16

bence de saat eger pilot benzeri bisey olacaksa osmanli rakamlari ve hazerfan celebi filan cok guzel ve farkli olabilir, birde limited edition gibi bisey ve her saat numarali mesela 3/25 gibi
kafilarn

kafilarn

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati Icon_minipostedPtsi 24 Ağus. - 1:58

watcher abi http://www.archimede-uhren.de/EN/Pilot-H.htm şunun tepesini değiştirip daha efendi birşey işe uygun fiyata bulsak tadından yenmez Smile hatta http://www.archimede-uhren.de/EN/Pilot-T.htm bu titanyuma da logosuz temiz kadran kadran oldu bitti bana... stowa iwc milyon tane markanın yaptığı klasik pilot klon saatlerden. bunu istiyorum aslında ben ya. en uygun fiyatlısı buymuş. 750 milyon gibi bişeye gelio liste fiyatı kontak varsa peşin alıma indirim falan mümkün olsa 500 gibi bişeye alabilsem ne kadar sevinirim ya bilemezsiniz.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati Icon_minipostedPtsi 24 Ağus. - 2:49

Bildigim kadariyla bu fiyatlar liste fiyatlari kdv dahil.
Bir mail gonderilirse belki fiyatta biraz iskonto yaparlar ama pek emin degilim.
Simdi, bizim proje ile ilgili olarak projeyi biraz daha ilerletip ben de zaman ayirabilince ve belki de eroltay arkadasla beraber onlara gider proje uzerinde pazarlik yapariz, sonuc ne olur henuz bir fikrim yok ama soyle kisaca bir hesap yaparsak
Kasa:100 euro
Makine: 100 euro
montaj: 50 euro
Kayis: 20 euro
ambalaj: 20 euro
gibi dusunsek 290 euro maliyet cikar, buna bir de ozel yapim artisini eklersek yine 350 civarina gelir, bu rakam uc asagi bes yukari oynar toptan alim ve pazarlik durumuna gore
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati Icon_minipostedPtsi 24 Ağus. - 2:57

Arkadaslar, projeye katilimi yukseltmek icin acaba dh'de bir duyuru yapsak mi?
Ne dersiniz?
Katilacak kisi sayisi da fiyat ve pazarlikta etkin rol oynar derim.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati Icon_minipostedPtsi 24 Ağus. - 3:03

Dh deki arkadaşların çoğu burada bazıları gelip geçici takılanlar,belki faydası olabilir.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati Icon_minipostedPtsi 24 Ağus. - 3:15

Sanirim ben kendim, ortaklarim ve iki tane de hediye etmek icin bes tane yazilirim :ok3:
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati Icon_minipostedPtsi 24 Ağus. - 3:15

çok iyi bak maliyet düşmeye başladı bile, yalnız kafilin dediği gibi abartı bir tepe olmazsa bencede iyi olur.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati Icon_minipostedPtsi 24 Ağus. - 3:30

tepe'nin problem olacagini sanmiyorum, bu tur makinelere uygun cok tepe cesiti var birkac secenek icinden seceriz bence.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati Icon_minipostedPtsi 24 Ağus. - 3:34

ok. tepe kolay kurmayı sağlıyacak şekilde ele gelen ancak çok büyük olmayan (big pilottaki gibi) olursa sanırım iyi olur.
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati Icon_minipostedPtsi 24 Ağus. - 3:36

Oscar'ın o modelini çok beğendim.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati Icon_minipostedPtsi 24 Ağus. - 3:41

oscar da yurt dışında bilinen markalardan değil,bizim yaptıracağımız türden yapılmış bir saat olduğunu düşünüyorum,3 ATM,safir cam, malum oscar da mortingen den bildiğimiz kadarı ile ne makina kullanıldığını bilmiyorlar ama isviçre olduğunu belirtmişler,evet bu modeli bende beğendim,bizim için ölçü olabilir.
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati Icon_minipostedPtsi 24 Ağus. - 4:10

Mortingen arkadaşımızın watchuseek'deki açtığı tartışma sayfası
http://forums.watchuseek.com/showthread.php?t=291042
sonuş galiba Oscar'ın Eta kullandığı çıkmış
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati Icon_minipostedPtsi 24 Ağus. - 4:32

evet, eta unitas çıkmış ve onun üzerine saati satın almıştı.
MortingenStrasse

MortingenStrasse

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati Icon_minipostedPtsi 24 Ağus. - 9:55

evet eta unitas, adam 6497 dedi ama 1 sayı hata yapmış 6498 olacak.

oscarların tamamının eta kullandığını öğrenmiştim bu arada
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati Icon_minipostedPtsi 24 Ağus. - 9:56

ok. bilgi kaynağından doğrulandı,bizi boşuna konuşturuyorsun,müdahalede geç kaldın. alkisalkis
MortingenStrasse

MortingenStrasse

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati Icon_minipostedPtsi 24 Ağus. - 10:34

iftardaydım dostlar kusura bakmayın Smile
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati Icon_minipostedPtsi 24 Ağus. - 10:41

iftar olunca iş değişir :gule gule:
MortingenStrasse

MortingenStrasse

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati Icon_minipostedPtsi 24 Ağus. - 12:21

bişi dicem de

http://www.oscarsaat.com/olgun.html

bu linkteki ilk saat aşırı hoşuma gitti ya. sondan bir önceki de çok güzel
kafilarn

kafilarn

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati Icon_minipostedPtsi 24 Ağus. - 12:25

haha pilot işte. benz kollu pilot tam klasik saat tipi benim için.

Forumun kendi saati
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-
» Zenith cep saati - kendi koleksiyonumuzdan
» Cortebert T.C.D.D cep saati - kendi koleksiyonumuzdan
» Forumun saati icin kayıtları buradan yapalım (kontenjan dolmuştur)
» Forumun saati sıralı alıcı listesi, güncel liste için lütfen bu konuya bakın
» Kendi mekanizmasını yapan markalar