Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım...

+7
crazyhours
Azizim
GAREZ
Axiaziz
deka
M.Ali Sade
stratejjj
11 posters
YazarMesaj
stratejjj

stratejjj

VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım... Empty
MesajKonu: VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım...   VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım... Icon_minipostedÇarş. 13 Ekim - 0:32

Merhabalar;

Geçenlerde Ankarada bi pasajda gezereken, eski, küçük bir saatçi dükkanının vitrininde bu marka saatlerin kurmalı tarih göstergeli eski modellerinin sıfırlarını gördüm.
Genç bir çocuk dükkanın başındaydı biraz sohbet ettikten sonra depolarında bu markanın 17 taşlı shockproof modellerinden onlarca sıfır kondisyonda olanının olduğunu söyledi.
Fiyatlarda 100 TL civarındaydı ortalama. Bikaç tanesini beğendim. çok kaliteli saatler olmadığı belli ancak o kadar güzel çeşitli renklerde kadranları vardı ki, bayıldım.

Bu markayla ilgili bilgisi olan ederleri konusunda fikir sahibi olanlardan biraz yardım bekliyorum. çünkü almaya gidersem 3-4 tane alacağım galiba Smile

Ne dersiniz? Yorumlarınızı bekliyorum..

Not : Örnek teşkil etmesi için birkaç resim koyacağım. saatler kasa ve kadran rengi değişmekle birlikte aşağıdaki saatin aynısı.

VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım... 25zsfwg

VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım... 28bxizm
M.Ali Sade

M.Ali Sade

MesajKonu: Geri: VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım...   VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım... Icon_minipostedÇarş. 13 Ekim - 4:29

Pasajın adresini de ver de ben de bakayım.ST 96 makineyi çok severim.Belki bir tane de alabilirim.
deka

deka

MesajKonu: Geri: VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım...   VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım... Icon_minipostedÇarş. 13 Ekim - 4:32

Madem kurmalı, ince kasalısı var mı acaba?
stratejjj

stratejjj

MesajKonu: Geri: VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım...   VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım... Icon_minipostedÇarş. 13 Ekim - 6:28

pasaj ulusta duman saatin olduğu pasaj, anafartalar çarşısının arkasında seyran dolmuşlarının son durağının yanındaki pasaj. tam adını bilmiyorum, yarın bakar yazarım.

ince kasalı yoktu gördüğüm kadarıyla, omax, vialux markaları vardı sadece.

alınır diyorsunuz yani Smile

peki ankarada güzel kaliteli kordon satan bol çeşitli bir dükkan biliyor musunuz?
Axiaziz

Axiaziz

MesajKonu: Geri: VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım...   VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım... Icon_minipostedÇarş. 13 Ekim - 8:23

M.Ali Sade demiş ki:
Pasajın adresini de ver de ben de bakayım.ST 96 makineyi çok severim.Belki bir tane de alabilirim.

Alsancak pasajından bahsediliyor. Bu arada pazar geliyorsunuz değil mi?
M.Ali Sade

M.Ali Sade

MesajKonu: Geri: VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım...   VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım... Icon_minipostedÇarş. 13 Ekim - 8:26

Arkadaşım resimlerini koyduğun Vialux'u ben dükkanda resimledin sanmıştım.Bu resimlerdeki Vialux orijinal ST 96 makineli 1970-80 lere ait bir saat.

Bahsettiğin pasajı ben biliyorum.Orada bazı dükkanlarda Serkisof cep saatleri de var.İlk gördüğümde çok hoşuma gitmişti.Ama detaylı olarak incelediğimde maalesef hepsinin de Çin malı kötü taklitler olduğunu gördüm.

Bu Vialux ve Omax'larda benim gibi eskiye meraklıları tavlamaya yönelik kötü taklitler olmasın?
M.Ali Sade

M.Ali Sade

MesajKonu: Geri: VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım...   VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım... Icon_minipostedÇarş. 13 Ekim - 8:27

Alıntı :
Alsancak pasajından bahsediliyor. Bu arada pazar geliyorsunuz değil mi?

Pazar günü bir aksilik olmazsa geleceğim tabii.Ama yine de kesin söz vermeyeyim.
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım...   VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım... Icon_minipostedÇarş. 13 Ekim - 9:03

bana çakma gibi gözüktü bende süper yazmayan var mekanizması daha parlaktı...
http://teknolojivesaatler.blogspot.com
Azizim
moderator
Azizim

MesajKonu: Geri: VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım...   VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım... Icon_minipostedÇarş. 13 Ekim - 22:41

Bu tür 1960-70 yılları arasında üretilen saatler gg de oldukça fazla hatta bazılarının kondüsyonu oldukça yüksek düzeyde. İnsanın alası geliyor. Rolling Eyes
stratejjj

stratejjj

MesajKonu: Geri: VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım...   VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım... Icon_minipostedPerş. 14 Ekim - 3:38

az önce bir adet sıfır durumda olanını satın aldım. galiba makinası orijinal, açtık baktık. satıcıda ısrarla orijinal olduğunu söyleyince güvendim ve aldım. en kısa zamanda fotoğraflarını koyup yorumlarınızı alacağım.

iyi akşamlar..
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım...   VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım... Icon_minipostedPerş. 14 Ekim - 3:44

hayırlı uğurlu olsun .bence kontrol için sn.sade ye götürebilirsiniz ben zannetmiyorum ama bunlarında çakmalarını yapıyorlarsa artık bir efekt yapılır buna affraid
sifujack

sifujack

MesajKonu: Geri: VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım...   VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım... Icon_minipostedPerş. 14 Ekim - 4:02

crazyhours
oralarda hala nos kurmalı rus saatleri varmı
M.Ali Sade

M.Ali Sade

MesajKonu: Geri: VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım...   VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım... Icon_minipostedPerş. 14 Ekim - 8:38

Alıntı :
az önce bir adet sıfır durumda olanını satın aldım. galiba makinası orijinal, açtık baktık. satıcıda ısrarla orijinal olduğunu söyleyince güvendim ve aldım. en kısa zamanda fotoğraflarını koyup yorumlarınızı alacağım.

iyi akşamlar..

Hayırlı olsun.Resimleri ve aldığın dükkanın adresini de bekliyoruz.Selamlar...
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım...   VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım... Icon_minipostedPerş. 14 Ekim - 8:41

VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım... 28bxizm

bana bu resimdeki original gözükmedi... bendede var ama işçiliği daha iyidi...
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım...   VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım... Icon_minipostedPerş. 14 Ekim - 21:28

El insaf,

Bunlarında mı çakmalarını yapıyorlar. Şöyle keyifle orjinal saatlerin dolaştığı, yeni veya vintage gönül rahatlığıyla saat alabileceğimiz zamanlara ne zaman geleceğiz, ya da nerde kaldı ö dönemler de denebilir affraid
deka

deka

MesajKonu: Geri: VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım...   VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım... Icon_minipostedPerş. 14 Ekim - 21:31

Birde bir söylentiye göre bu saatlerin,kasa vs. hertürlü aksamı bulunabiliyormuş ve saatleri böylece güncelleyip,orijinal hiç kullanılmamış, koleksiyon saati diye satıyorlarmış, piyasada neredeyse bolca bulununca banada mantıklı gelmeye başladı,arka kapaklarındaki jelatin bile neredeyse duruyor, ancak dikkatli bakılınca saatin el değmeyecek kadran,akrep-yelkovanda ufak tefek eskilikler dikkat çekiyor.
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım...   VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım... Icon_minipostedPerş. 14 Ekim - 21:32

burbank demiş ki:
El insaf,

Bunlarında mı çakmalarını yapıyorlar. Şöyle keyifle orjinal saatlerin dolaştığı, yeni veya vintage gönül rahatlığıyla saat alabileceğimiz zamanlara ne zaman geleceğiz, ya da nerde kaldı ö dönemler de denebilir affraid
çinliler belirli bir sayıdan satan her şeyi kopyalar hoşlarına giderse o şey 1 tanede olsa kopyalarlar... hahaha

kayışı ve kadranı bulunur mu? ucuza ( mümkünse bedava seviyesinde... )

En son GAREZ tarafından Perş. 14 Ekim - 21:35 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım...   VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım... Icon_minipostedPerş. 14 Ekim - 21:34

Ben bu duruma daha ziyade ağlayacağım agliyor
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım...   VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım... Icon_minipostedPerş. 14 Ekim - 21:37

burbank demiş ki:
Ben bu duruma daha ziyade ağlayacağım agliyor
takma kafay gg'de orijinali ama kullanılmışları var... o saatten bendede var öyle çok özel bir saatte değil...
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım...   VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım... Icon_minipostedPerş. 14 Ekim - 21:42

Ben sadece bu saate takılmadım, piyasanın genel olarak böyle olması, bu işin vintage saatlerin yeni kopyalarının üretilerek antika ama kullanılmamış saatler olarak satılmasına kadar varmasına üzüldüm.
sifujack

sifujack

MesajKonu: Geri: VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım...   VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım... Icon_minipostedPerş. 14 Ekim - 21:53

bu markanın orjinalinde zaten "hong kong case"kullanılmış,bir orjinal hurdasının kapak içi yazısında gördüm,çin olması yüzünden deka ağabeyin dediği gibi kasa kadran vs yedek parçaları bolca bulunabiliyordur,orjinallerinde makine swiss tabi o bakımdan makine orjinalse içiniz rahat olsun

güncellenmiş yeni kasa vs haliyle 100 tl eder mi onu bilemem,ama çelik kasa olmadığı için ben bu fiyata almaya sıcak bakmazdım
stratejjj

stratejjj

MesajKonu: Geri: VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım...   VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım... Icon_minipostedPerş. 14 Ekim - 22:05

herkese katılımları için teşekkürler. hakikaten böyle düşük değerli saatlerin dahi kopyalarının yapılması şaşırttı beni. ama bu saate verdiğim para zaten üzülünecek bir miktar olmadığındna ve satıcının orijinal olduğu konusundaki söylemlerinden dolayı bir adet satın aldım.

deka

deka

MesajKonu: Geri: VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım...   VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım... Icon_minipostedPerş. 14 Ekim - 22:13

bir tane bulunsun derim,beğendiysen önemli olan odur, dediğin gibi verdiğin para ortada. ok1
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım...   VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım... Icon_minipostedPerş. 14 Ekim - 22:19

sifujack demiş ki:
crazyhours
üstad samsun da hala vardır mutlaka ama beni orduya attılar ,pardon atadılar Smile bakamadım bir daha ama vardır mutlaka, ihtiyaç varsa 3 ya da 4 adet kaldı bende by
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım...   VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım... Icon_minipostedPerş. 14 Ekim - 22:21

VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım... DSC00104

işte bendeki saat bu foto fluğ oldu kamera sonyericssonz520i olunca bundan iyisi olamıyor...
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım...   VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım... Icon_minipostedPerş. 14 Ekim - 22:34

@ Garez,

Senden de ne hazineler çıkıyor, hep avatarımdaki saati kullanıyorum derken sandıktan birer birer çıkarmaya başladın vintage'ları clown
deka

deka

MesajKonu: Geri: VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım...   VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım... Icon_minipostedPerş. 14 Ekim - 22:36

O bir gizli mekanik saatsever. diable
stratejjj

stratejjj

MesajKonu: Geri: VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım...   VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım... Icon_minipostedPerş. 14 Ekim - 23:08

crazyhours demiş ki:
sifujack demiş ki:
crazyhours
üstad samsun da hala vardır mutlaka ama beni orduya attılar ,pardon atadılar Smile bakamadım bir daha ama vardır mutlaka, ihtiyaç varsa 3 ya da 4 adet kaldı bende by

eğer fotoğraflarını görebilirsek ben düşünebilirim rus mekaniklerinden. markaları özellikleri nedir? alarmlı var mı mesela?
teng

teng

MesajKonu: Geri: VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım...   VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım... Icon_minipostedCuma 15 Ekim - 8:06

Şimdi hatırladım, bende Vialux marka cep saati var. Bir arkadaş hediye etmişti. Bakım gördükten sonra şimdi günde sadece 10 saniye sapma yaparak kendini aştı.

Saatleri çok mu zorluyorum acaba Rolling Eyes
stratejjj

stratejjj

MesajKonu: Geri: VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım...   VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım... Icon_minipostedCuma 15 Ekim - 8:39

saati ve makinasını fotoğraflamaya çalışıyorum fakat arka kapağını bir türlü açamadım. şu üç kollu aletlerden de var elimde ama galiba saatin kasasının sıkıştırıldığı küçük mengenelerden de gerekiyor kapağı açabilmem için.

sadece saatin fotoğraflarını koyabileceğim maalesef.

VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım... 4426
stratejjj

stratejjj

MesajKonu: Geri: VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım...   VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım... Icon_minipostedCuma 15 Ekim - 8:42

VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım... 4437

VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım... 4446
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım...   VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım... Icon_minipostedCuma 15 Ekim - 8:43

VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım... 4426

bak bu iyi bendekindende iyi... original olması mümkün... benimkinin mekanizmasında farklı bir dekorlama var...
deka

deka

MesajKonu: Geri: VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım...   VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım... Icon_minipostedCuma 15 Ekim - 9:25

daha önceki mesajlarımda bahsettiğim elden geçmiş saat olma ihtimali var,çünkükayış yeni ve geniş olduğu için kasaya uydurulmuş, ancak arka kapak çelik olmasına karşın kasa kaplama ve tepe ile birlikte pırıl pırıl gözüküyor, ama öyle de olsa önemli değil, önemli olan seni tatmin etmesi sonuçda kasa vs. yenilense bile aslı veya aslına uygun.
stratejjj

stratejjj

MesajKonu: Geri: VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım...   VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım... Icon_minipostedCuma 15 Ekim - 12:54

kordonu ben uydurdum. kordonsuz satıyordu satıcı. kordonu özellikle 20mm aldım 18mm biraz zayıf kaldı kasaya. fiyat performans oranı benim için yüksek olduğu için aldım. keşke makinayı da fotoğraflayabilseydim. orjinal olduğunun teyidini aldıktan sonra birkaç değişik model ve rengini satın alabilirdim o zaman.

çünkü fiyat gayet uygun, kasanın çelik olmaması benim için çok önemli değil neticede yepyeni bir kasası var.

M.Ali Sade

M.Ali Sade

MesajKonu: Geri: VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım...   VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım... Icon_minipostedCuma 15 Ekim - 17:21

Bu gün Ulus'a gideceğim,dükkanın adını verir misin,boşuna vitrinleri araştırmayayım.
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım...   VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım... Icon_minipostedC.tesi 16 Ekim - 5:28

bu kasalar satılıyor mu? kaç TL eder?
stratejjj

stratejjj

MesajKonu: Geri: VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım...   VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım... Icon_minipostedC.tesi 16 Ekim - 8:37

M.Ali Sade demiş ki:
Bu gün Ulus'a gideceğim,dükkanın adını verir misin,boşuna vitrinleri araştırmayayım.

üstad biraz geç kaldım galiba. şimdi girebildim foruma ancak. dükkan çok küçük bi dükkandı ve dükkanın ismine hiç bakmadım. ama telekom binasını tarafından pasaja girildiğinde merdivenden inince karşıda biraz solda bi dükkandı. umarım bulabilmişsinizdir.
M.Ali Sade

M.Ali Sade

MesajKonu: Geri: VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım...   VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım... Icon_minipostedC.tesi 16 Ekim - 8:54

Alıntı :
üstad biraz geç kaldım galiba. şimdi girebildim foruma ancak. dükkan çok küçük bi dükkandı ve dükkanın ismine hiç bakmadım. ama telekom binasını tarafından pasaja girildiğinde merdivenden inince karşıda biraz solda bi dükkandı. umarım bulabilmişsinizdir.

Teşekkürler.Zaten bu gün yağmurdan gidemedim.Pazartesiye gider bakarım.
M.Ali Sade

M.Ali Sade

MesajKonu: Geri: VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım...   VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım... Icon_minipostedPtsi 18 Ekim - 7:43

Bu gün öğleden sonra dükkanı buldum.Tahmin ettiğim dükkan.Alt taraftan girince sağda en son dükkan.Daha önceden orada Çin işi Serkisof cep saati de görmüştüm.

Vitrinin alt tarafında 4-5 adet Vialux ve sanıyorum 2 adet de Omax vardı.Bir tanesine yakından baktım.Kasa ve kapak pırıl pırıldı.Kadran ve mika da yepyeniydi.Satıcı genç "bunlar ST96 mı?" diye sorunca tereddütsüz "evet" diye cevap verdi."Yeni mi?" soruma da "tabii ki yeni" dedi.

Orada ben de açtırıp bakma ihtiyacı duymadım.Tanesine 110 TL istedi.

Yine de içini görmeden bir şey diyebilmek zor.Bir gün de yüzümü kızartıp kapağı açtırırım artık.Şu sıralar Ulus'ta işim çok.

Otomatik bir Orient üç yıldız 150 TL.yaptığına göre kurmalı bir Vialux'a 110 TL (pazarlık ile 100 e düştüğüne göre) verilir mi tam emin değilim.

Ama meraklısı varsa orada Vialux ve Omax var.Hatta daha başka modelleri de varmış.

Herkese selamlar...
stratejjj

stratejjj

MesajKonu: Geri: VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım...   VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım... Icon_minipostedPtsi 18 Ekim - 10:21

M.Ali Sade demiş ki:
Bu gün öğleden sonra dükkanı buldum.Tahmin ettiğim dükkan.Alt taraftan girince sağda en son dükkan.Daha önceden orada Çin işi Serkisof cep saati de görmüştüm.

Vitrinin alt tarafında 4-5 adet Vialux ve sanıyorum 2 adet de Omax vardı.Bir tanesine yakından baktım.Kasa ve kapak pırıl pırıldı.Kadran ve mika da yepyeniydi.Satıcı genç "bunlar ST96 mı?" diye sorunca tereddütsüz "evet" diye cevap verdi."Yeni mi?" soruma da "tabii ki yeni" dedi.

Orada ben de açtırıp bakma ihtiyacı duymadım.Tanesine 110 TL istedi.

Yine de içini görmeden bir şey diyebilmek zor.Bir gün de yüzümü kızartıp kapağı açtırırım artık.Şu sıralar Ulus'ta işim çok.

Otomatik bir Orient üç yıldız 150 TL.yaptığına göre kurmalı bir Vialux'a 110 TL (pazarlık ile 100 e düştüğüne göre) verilir mi tam emin değilim.

Ama meraklısı varsa orada Vialux ve Omax var.Hatta daha başka modelleri de varmış.

Herkese selamlar...

iyi geceler. üstad öncelikle teşekkür ederim, sayenizde didindim uğraştım saatin arka kapağını açmayı başardım. okkiii
sırf dsiz mekanizmayı ilgili dükkanda göremediniz diye. Smile
üstadlardan saatin orjinalliği konusunda yorumlar bekliyorum. yorumlara mahsuben yeni renk ve modellerde birkaç tane daha alıp almama kararı vereceğim. umarım fotoğraflar yeterli netliktediir de sağlıklı yorum yapabilirsiniz. otomatik oriente gelince hem japon saatlerini hem de otomatikleri kurmalı isviçrelere nazaran daha az sevdiğim için bu saatler daha çok hoşuma gidiyor. umarım orjinaldirler. yoksa taskafa

VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım... 76

VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım... 96
stratejjj

stratejjj

MesajKonu: Geri: VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım...   VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım... Icon_minipostedPtsi 18 Ekim - 10:24

gerçekten de fotoğrafları iyi çekebilmişim. hem kapağı açmayı başardığım hem de net fotoğraflar çekebildiğim için kendimi tebrik ediyorum alkisalkis
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım...   VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım... Icon_minipostedPtsi 18 Ekim - 10:29

VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım... Resim_797769527
evet benimki bu şekilde... dekorlu...
M.Ali Sade

M.Ali Sade

MesajKonu: Geri: VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım...   VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım... Icon_minipostedPtsi 18 Ekim - 22:50

Resimler için teşekkürler arkadaşım.Çok da güzel çıkmış.

Balans altında görülen damgadaki ST96 yazısı bu saatin orijinalliğine dair gerçek bir ip ucu.

Saatin genel yapısı güzel.Vidalar üzerinde bilinçsiz sökülme emaresi yok.Çarklar ve tulumba baskıları üzerinde hafif çizikler göze çarpıyor.Ama fotoğraftan da öyle görünüyor olabilir.

ST96 bir zamanların efsane makinesi.Bu makine yüzünden İstanbul'da ne kazık yediğimi anılarımda anlatmıştım.Smile

Bence genel durumu güzel.Ayarı nasıl gidiyor?Sapmaları önemli çünkü.Şayet o da günde + veya - bir dakikayı bulmuyorsa hiç dert değil.

Güle güle kullan.
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım...   VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım... Icon_minipostedPtsi 18 Ekim - 22:55

stratejjj demiş ki:
crazyhours demiş ki:
sifujack demiş ki:
crazyhours

eğer fotoğraflarını görebilirsek ben düşünebilirim rus mekaniklerinden. markaları özellikleri nedir? alarmlı var mı mesela?
valla hiçbir özellikleri yok saat işte Smile alarm yok krono yok klasik kurmalı saatler ... bu ara da 1 tane kalmış yav nere gitti 7si Smile?
stratejjj

stratejjj

MesajKonu: Geri: VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım...   VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım... Icon_minipostedPtsi 18 Ekim - 23:45

M.Ali Sade demiş ki:
Resimler için teşekkürler arkadaşım.Çok da güzel çıkmış.

Balans altında görülen damgadaki ST96 yazısı bu saatin orijinalliğine dair gerçek bir ip ucu.

Saatin genel yapısı güzel.Vidalar üzerinde bilinçsiz sökülme emaresi yok.Çarklar ve tulumba baskıları üzerinde hafif çizikler göze çarpıyor.Ama fotoğraftan da öyle görünüyor olabilir.

ST96 bir zamanların efsane makinesi.Bu makine yüzünden İstanbul'da ne kazık yediğimi anılarımda anlatmıştım.Smile

Bence genel durumu güzel.Ayarı nasıl gidiyor?Sapmaları önemli çünkü.Şayet o da günde + veya - bir dakikayı bulmuyorsa hiç dert değil.

Güle güle kullan.

yorum için teşekkürler üstad. aslında makinada çizik yok, onlar dediğiniz gibi fotoğraftan öyle çıkmış. Sapmasına gelince, 2 günde 14 saniye sapma yaptı. o açıdan da performansından gayet memnunum.

Sözün kısası, istediğin kadar alabilirsin diyorsunuz galiba Very Happy
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım...   VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım... Icon_minipostedSalı 19 Ekim - 0:29

peki benimki ne durumda? dekorlu vede çok iyi çalışıyor...
seastar1000

MesajKonu: Geri: VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım...   VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım... Icon_minipostedC.tesi 11 Ara. - 7:10

benımde bır vialux um vardı 1975 ler falan gıbı babam almıstı sırkecı den kucucuk bır dukkandan satıcı karton bır kutu ıcınden belkı 10 tane falan kayıssız saatı cıkarıp bır tanesıne kayıs takıp vermıstı yesıl yada kahverengı kadranı vardı.bır gun emırgan da denıze kolumda ssatı unutup da gırınce saat rahmetlı olmustu
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım...   VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım... Icon_minipostedC.tesi 11 Ara. - 7:17

o saat WR özellikli olmalıydı en azından biraz... 30mt su geçirmez olması gerekiyor...
deka

deka

MesajKonu: Geri: VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım...   VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım... Icon_minipostedC.tesi 11 Ara. - 7:24

30 metre ile bırak denize girmeyi,duş alamazsın,ancak elini yıkarsın.
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım...   VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım... Icon_minipostedPtsi 13 Ara. - 9:19

bu markanın original kayışı bulunur mu? çelik bilezikli...

VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Marka saatler, fiyat politikaları ve bizler
» Chronotech marka hakkında bilgi ?
» Atlantic marka saatler
» mekanizmalar hakkında yardım
» Choisi marka saatler - fiyatlar süper