Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

mekanizmalar hakkında yardım

2 posters
YazarMesaj
ramocan

mekanizmalar hakkında yardım Empty
MesajKonu: mekanizmalar hakkında yardım   mekanizmalar hakkında yardım Icon_minipostedÇarş. 30 Mart - 5:40

arkadaşlar kendimi daha önceki konularda tanıtmıştım.. ismim remzi.. saat tutkunu olduğumu sanıyordum ki, bu siteyle beraber hiçbir şeyden haberim olmadığını anladım.. özellikle watchr,deka teng ve diğer hatırlamadığım arkadaşlara emeklerinden dolayı çok teşşekür ediyorum.. meistersinger saatleri hayranıyım ve 1 adet no:1 im var.. herneyse arkadaşlar lafı fazla dolandırmadan;

görüntü de olsa saatlerim arasında replika da katmak istiyorum yani belkide gerçeklerine asla ulaşamıyacağım fiyatlarda oldukları için.. fakat bunu yaparken kaliteli olmalarını da istiyorum.. tamam eplika ama en azından makinaları bir şeye benzesin diye.. mesela eta makinaları biliyorum onun hakkında açıklama yapmanıza gerek yok zaten sitede bolca mevcut fakat öğrenmek istediklerim

7750 taklitleri
lemania
asian valjoux 7750 ( nasıldır ?)
swiss valjoux 7750 ( bu replikalarda kullanılabilirmi gerçekten ?)
Decorated Asian 7750 Automatic
Decorated Asia Auto 25J (21,600bph)
seagull
bunları bana kısa da olsa çıklayabilecek olandan allah razı olsun.. bu makinaları içeren replikaların hangisi daha iyidir ?
teng

teng

MesajKonu: Geri: mekanizmalar hakkında yardım   mekanizmalar hakkında yardım Icon_minipostedÇarş. 30 Mart - 9:38

7750 taklitleri ile asian valjoux aynı şeydir.Takklitlerin hepsi Asya'da, Çin'de yapılmaktadır. İtalyan vb gibi bir replika çeşidi palavradır.
Bunların orijinali de Eta Valjoux 7750 dir. Yani Valjoux 7750 de bir Eta mekanizmadır.Decorated Asian valjoux ta Asian valjoux'un dekore edilmişidir, yani çok farklı değildir.
Replikalarda Lemania değil de ona çok benzeyen Venus 175 kullanılır.
Seagull da Çinlilere ait bir mekanizmadır.

Orijinal Eta Valjoux 7750 mekanizmanın fiyatı 480-500 dolar olduğu için replikalarda kullanılması mümkün değildir. Ve çok özel ve çok nadir olarak kullanılır.Çinliler eskiden Valjoux taklidinde başarılı değillerdi, çok sorun çıkarıyordu ama şimdilerde bayağı yol katettiler, ve oldukça kaliteli taklit Valjoux yapmaya başladılar.
Orijinal Eta mekanizmalı replika arıyorsanız 2824 veya 2836 mekanizmalı saatleri tercih edin. Bu mekanizmalar daha ucuz olduğu için kaliteli ve pahalı replikalarda kullanılıyor. Ancak Çinliler 2824-36 mekanizmalarını da iyi yapmaya başladılar. amatör bir gözün ayırdetmesi çok zor.
Seagull Çinlilerin kendilerine özel ama kaliteli bir mekanizmasıdır ve her geçen gün daha iyi oluyor.
Replikam kaliteli olsun derseniz 2824 hakiki eta mekanizmalı olanları tercih edin.
En uzak durmanız gereken mekanizma Çinlilerin ucuz mekanizmalarıdır.
ramocan

MesajKonu: Geri: mekanizmalar hakkında yardım   mekanizmalar hakkında yardım Icon_minipostedÇarş. 30 Mart - 18:53

çok teşekkür ederim.. çok bilgilendirici olmuş...

mekanizmalar hakkında yardım
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Quartz ve dijital mekanizmalar hakkında bilgi veren başlık açmak gerekiyor
» Bu saatler hakkında ACİL yardım...
» VİALUX Marka Saatler Hakkında Yardım...
» Şu Orient hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.
» omega saat için yardım üstadlardan yardım bekliyorum