Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

cıtızen marka saat görüşlerinizi bekliyorum

+2
sifujack
saglamer03
6 posters
YazarMesaj
saglamer03

cıtızen marka saat görüşlerinizi bekliyorum Empty
MesajKonu: cıtızen marka saat görüşlerinizi bekliyorum   cıtızen marka saat görüşlerinizi bekliyorum Icon_minipostedPerş. 4 Kas. - 9:23

İyi günler..
sizlere verecegim saat hakındaki yorumlarınızı ve görüşlerinizi bekliyorum saat hakkında hiçbir bilgim yok babam cıtızen marka bu saati 1988 yılında almış ve hala tıkır tıkır çalışıyor saatin özellikleri nelerdir ne tür bir makina kullanılmış(yani makinası iyimi) nerede üretilmiş birde bu saatin degerini ögrenmek istiyorum amacım satmak degil sadece degerini ögrenmek saatin sadece dış kasası degişti kordon yerleri iyice deforme olmuştu ve kordon tutmuyordu diger tüm parcaları orjinaldir teşekkürler aklıma gelen sorular bukadar tekrar soru takılırsa kafama burdan bildiririm.
cıtızen marka saat görüşlerinizi bekliyorum Resim003u
cıtızen marka saat görüşlerinizi bekliyorum Resim004gn
cıtızen marka saat görüşlerinizi bekliyorum Resim005y
cıtızen marka saat görüşlerinizi bekliyorum Resim006v
cıtızen marka saat görüşlerinizi bekliyorum Resim007w
cıtızen marka saat görüşlerinizi bekliyorum Resim008p
cıtızen marka saat görüşlerinizi bekliyorum Resim009k
cıtızen marka saat görüşlerinizi bekliyorum Resim010s
cıtızen marka saat görüşlerinizi bekliyorum Resim011f
cıtızen marka saat görüşlerinizi bekliyorum Resim012n
cıtızen marka saat görüşlerinizi bekliyorum Resim014l
sifujack

sifujack

MesajKonu: Geri: cıtızen marka saat görüşlerinizi bekliyorum   cıtızen marka saat görüşlerinizi bekliyorum Icon_minipostedPerş. 4 Kas. - 10:01

konuyla pek alakalı değil ama ,çin malı pilleri kullanmayın saatin ömrünü azaltabiliyormuş ,isviçre malı renata ve diğer japon pilleri öneriliyor
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: cıtızen marka saat görüşlerinizi bekliyorum   cıtızen marka saat görüşlerinizi bekliyorum Icon_minipostedCuma 5 Kas. - 0:16

90'lı yıllarda yaygın olan Quartz (pilli) saatlerden. Benim babamda da mavi kadranlı benzerinden var. Lisede iken bana vermişti. Lise ve üniversite yıllarında onu kullandım. Şimdi yine babamda. Kenarda bir yerlerde duruyordu.

Saatin maddi olarak pek bir değeri yok. Mekanizma koruma bandı bile ucuz plastik malzemeden. Babanızdan kaldığından sizin için manevi değeri olabilir.
saglamer03

MesajKonu: Geri: cıtızen marka saat görüşlerinizi bekliyorum   cıtızen marka saat görüşlerinizi bekliyorum Icon_minipostedCuma 5 Kas. - 6:20

tabiki manevi degeri çok yüksek sadece ögrenmek istemiştim
M.Ali Sade

M.Ali Sade

MesajKonu: Geri: cıtızen marka saat görüşlerinizi bekliyorum   cıtızen marka saat görüşlerinizi bekliyorum Icon_minipostedCuma 5 Kas. - 6:33

Arkadaşım bu saate iyi bir pil taktır.Taktırdığın saatçiden aynı pilden bir de yedek al.

Güzelce parlattıktan sonra önemli günlerinde (bayram,doğum günü vb.) tak koluna keyfini çıkar.Ama gündelik kullanma.Pili ikinci defa bittiğinde de (bir yıl içinde bitecektir,bu eski nesil makina) aldığın yedeği kendin tak.Saate hizmeti öğren.

Değer olarak sadece manevi değeri var bu saatlerin.Satıyorum desen para veren olmaz,senin de canın sıkılır. En güzeli keyifli günlerinde tak.
saglamer03

MesajKonu: Geri: cıtızen marka saat görüşlerinizi bekliyorum   cıtızen marka saat görüşlerinizi bekliyorum Icon_minipostedC.tesi 6 Kas. - 5:32

peki bu saat nerde üretilmiştir teknik özeliklerini bilen varmı acaba ?
deka

deka

MesajKonu: Geri: cıtızen marka saat görüşlerinizi bekliyorum   cıtızen marka saat görüşlerinizi bekliyorum Icon_minipostedC.tesi 6 Kas. - 5:58

Mekaniksever arkadaşların pek bileceğini sanmıyorum, konudan çok da anlamayan birisi olarak bende bilmiyorum,ayrıca anladığım kadarı ile pek kıymeti olan bir saat ve meknizma olmadığı için bence manevi değerinin sence önemli olması gerektiği düşüncesi ile gerekli bakım ve özenle kullanman gerektiğini düşünüyorum, bu anlamda çok güzel bir saat olduğunu söyleyebilirim, belki detay bilgiye sahip arkadaşlar bir cevap verebilirler. by
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: cıtızen marka saat görüşlerinizi bekliyorum   cıtızen marka saat görüşlerinizi bekliyorum Icon_minipostedC.tesi 6 Kas. - 6:51

saglamer03 demiş ki:
peki bu saat nerde üretilmiştir teknik özeliklerini bilen varmı acaba ?

1980'lerde japonyada uretilmistir.
Icindeki makine quartz bir citizen makinedir
Quartz makineler pillidir, yaklasik yilda bir pil degistirmek gerekir, son derece dakiktir, kasaya bir plastik ile yerlestirilmistir.

Galiba soylenebilecek en fazla bu var Very Happy
http://www.turksaatforumu.com
saglamer03

MesajKonu: Geri: cıtızen marka saat görüşlerinizi bekliyorum   cıtızen marka saat görüşlerinizi bekliyorum Icon_minipostedC.tesi 6 Kas. - 20:53

bilgilendirdiginiz için çok teşekkür ederim temizlettirmek ve parlatmak için en kısa sürede bir saatciye verecegim saatimi.

cıtızen marka saat görüşlerinizi bekliyorum
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Candino marka saat buldum bu nasıl bir marka?
» Saat Seciminizde Marka?
» Raymond marka saat
» kolber geneve marka saat
» Raketa marka eski bir saat...