Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Saat önerisi

+16
navigator_
serverinal
egunns
hunterbjk
MortingenStrasse
rundll32.exe
teng
forbidden
certus
Polemik_
vervito
asiruh2009
watcher
deka
solestar
DJouneyt
20 posters
Sayfaya git : 1, 2, 3  Sonraki
YazarMesaj
DJouneyt

Saat önerisi Empty
MesajKonu: Saat önerisi   Saat önerisi Icon_minipostedPaz 30 Ağus. - 8:34

Merhabalar, konularda gezinirken bayağı aydınlatıcı bilgilere rastaldım, böyle bir forumun açılması çok güzel, öncelikle teşekkür etmek isterim!! Çoğu konuya baktıktan sonra belki de ilk öneri başlığını açmak bana nasip oldu, hiç sevmediğim bir başlık ama bu saat konusunda en bilgisiz olan benim sanırım Smile aradığım özellikler ve ayırdığım bütçeyi aşağıda sıraladım, yardımlarınızı rica eder şimdiden teşekkür ederim!!

- 1500, max. 2000 TL bütçe ayırabilirim
- şekil (kayışın kasayla birleşme şekli) ve kadran açısından aşağıdaki Orient CTD0P001B'ye benzemesi
- tarih göstergesinin olması
- koluma uyacak saat çapını bilemiyorum, ama orta ölçektekiler olur diye düşünüyorum
- mümkünse titanyum olması
- arka kapağın şeffaf olması veya iskelet diye tabir edilen saat olmasını istemiyorum
- saatin otomatik olacağı ve pilinin olmayacağını düşünürsek kadran ışığı da olmayacak değil mi??
- saati hergün takacağım, koleksiyonum yok henüz Smile suyun altına dahi sokmamaya özen göstereceğim, yani temiz kullanacağım.

Otomatik saatler gördüğüm kadarıyla genel anlamda sadeler, benim istediğim özelliklerdeki saat quartz'a daha yakın oldu onun da farkındayım, özür dilerim Smile düşündüğüm markalar Seiko, Orient, Citizen idi, İsviçrelilere pek yaklaşamıyordum ama gördüm ki Seiko'nun da otomatikleri (Spring Drive mesela) beni aşıyor. Seiko'daki Kinetic Drive, ve Citizen'deki Eco Drive saatlerde şarj edilebilen pil olduğunu sanıyorum, Kinetic adı üzerinde haraketten, Eco da ışık kaynağından enerjiyi alıyor, doğru mudur? Annemde 21 taşlı Orient ve kaç taşlı olduğunu bilmediğim İsviçre yapımı Ovaras 7 var, en az 20 senelik saatler, bir iki salladım mı hala çalışıyorlar, bakıma girdiklerini de sanmam :ok3: 10 yaşlarımda iken bir Seiko 5 dikdörtgen kasa takmıştım, emanet gibi duruyordu, kalın cam, çelik kasa ve kayış, kavgalarda gelecek darbelere karşı kalkan olarak kullanırdım, o görevini de başarıyla yerine getirirdi Very Happy

Saat önerisi 6574_kucuk

En son DJouneyt tarafından Ptsi 31 Ağus. - 10:59 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
solestar

Saat önerisi Empty
MesajKonu: Geri: Saat önerisi   Saat önerisi Icon_minipostedPaz 30 Ağus. - 9:49

Merhaba, öncelikle hoşgeldiniz.
Resimdeki Orient'ın kasa kayış birleşim yerine bakılırsa istediğiniz zaman bir deri kayış ile değiştiremezsiniz, uydurulur belki ama biçimsiz olur. Bence buna dikkat ederseniz ilerde menfaatinize olabilir.
1500-2000TL'ye çok fazla saat bulunabilir. Burada da bahsedilen alışverişsaati sitesinde Hamilton marka saatlerde önemli sayılabilecek gerçek indirimler var, öncelikle onlara bir göz atın isterseniz.
Kadran şeklinden kastınız chronograph olması mı,siyah olması mı, tachymeter olması mı bunları da açıklığa kavuşturursanız daha doğru öneriler gelecektir.
DJouneyt

Saat önerisi Empty
MesajKonu: Geri: Saat önerisi   Saat önerisi Icon_minipostedPaz 30 Ağus. - 10:47

@solestar

İyi dilek ve cevabınız için teşekkür ederim!! Deri kayışı sevmediğim için onlara bakmıyorum Smile Eğer ileride metal kayışta bir sorun olursa, metal bulamayıp deri kayış arama durumu oluşmasına karşın deri kayışa da uyumlu bir saat mı bakmak lazım? Kadran derken, siyah olması, ama beyazın veya mavi/lacivertin de varsa nasıl durduğuna bakmak lazım. Açıkçası chronograph ve tachymeter hiç kullanmayacağım, nasıl kullanıldığını da bilmem :oops:, ama fazla kalabalık yaratmadığı sürece boşlukları iyi doldurduğuna inanıyorum, tabi bu benim görüşüm. Aslında ben de sadeliğe her zaman önem vermişimdir ama saatte üstte verdiğim model tarzı çok hoşuma gidiyor. Burada gördüğüm bazı sade modeller de hoşuma gitmedi değil. Hamilton'da kampanya olduğunu duydum yine bu forum aracılığıyla. Diyorum ya bilgim sıfıra yakın, Hamilton'u F1 pilotu L. Hamilton ile alakalı olduğunu sanıyordum :lol!: Pilotun kendisine karşı bir sempatim olmadığından, ve gördüğüm kadarıyla Hamilton A.B.D. menşeli olduğundan markaya karşı bir soğukluk hissettim 8) Japon, İsviçreli, Alman, olmadı Rus olsun ama mümkünse A.B.D. olmasın :ok3: Bu fiyat aralığında tavsiye edebileceğiniz başka marka/modeller olabilir mi? Türkiye'de satılmayan modeller için mesela Avrupa'dan getirtme imkanım da olabilir, ama garanti burada geçersiz olur diye düşünüyorum.
deka

deka

Saat önerisi Empty
MesajKonu: Geri: Saat önerisi   Saat önerisi Icon_minipostedPaz 30 Ağus. - 20:21

illa deri kayış takmak zorunda değilsin,ama uyumku olursa belki ileride zevklerin değişir takmak isteyebilirsin,hamilton amerikan markası ama isviçre üretimi,bu nedenle beğendiğin model varsa buradan sor yorum yapılır,ayrıca beğendiğin kriterlere uygun belirlediğin modeller varsa onlarıda sorabilirsin,hamilton f/p oranı yüksek ve isviçre yapımı mekanik saat olduğu için önerilmiştir,yoksa saat dünyası çok geniş bir yelpazeye sahip,belli şeyler olmayınca çok genel kriterlere göre tavsiye çok zor, bu nedenle siz beğendiklerinizi sorarsanız daha net cevaplar-yorumlar gelir ve sorduğunuz saatlere göre arkadaşlar bşildikleri daha iyi modellere yönlendirebilirler.kolay gelsin. :ok3:
watcher
Admin
watcher

Saat önerisi Empty
MesajKonu: Geri: Saat önerisi   Saat önerisi Icon_minipostedPaz 30 Ağus. - 21:34

Merhaba djouneyt, oncelikle foruma hosgeldin,
eminim hep beraber hos saatler gecirecegiz sampanya

Saatin konusunda arkadaslar oneriler yapmaya devam edecektir, hangi sehirde oldugunu bilmiyorum ama eger istanbuldaysan, bazi arkadaslarimiz seninle gelip veya yer tavsiye ederek bazi saatleri kanli canli denemene yardimci olurlar. Bu hepimiz icin buyuk keyif aldigimiz bir olay.
Butcen oldukca guzel ve bu fiyat araliginda birsuru saate ulasman mumkun.
Nacizane tavsiyem de solestarin dedigi gibi daha klasik bir kayis birlesme sistemi dusunmek iki acidan yararli, birgun kayisi degistirmen gerekirse standart hicbir model uymayacagi icin gucluk cekebilir ve oldukca pahali bir fiyat odemek zorunda kalabilirsin. Bir de bu tarz baglantiyi hic denedin mi bilmiyorum ama cogu saatte pek konfor vermiyor. Kolu rahatsiz edebiliyor.
Otomatik saatlerde pilliler gibi isik olmaz ama bu onemliyse guclu fosforlu bir saat dusunebilirsin.
Teorik olarak cok sey soyleyebiliriz ama benim nacizane tavsiyem simdilik once birkac saatci dolasip saatleri denemek, bu konuda cok yardimci olacak uyelerimiz de var ayrica tavsiye edebilecekleri saatciler de var.
Belli bir saate gonlun celinirse de hemen alma derim, once burada arkadaslardan fikir alirsan saatin guclu ve zayif yonleri hakkinda bilgin olur.
Bir de cok acele etmeden sabirli bir sekilde saatleri incele ona gore hareket et ki verdigin para sana doyum saglasin.
Forumdaki saat markalarina bir goz at bunlar sana on bilgi saglasin.
Daha sonra modellere geceriz cunku cok model var.
http://www.turksaatforumu.com
asiruh2009

asiruh2009

Saat önerisi Empty
MesajKonu: Geri: Saat önerisi   Saat önerisi Icon_minipostedPaz 30 Ağus. - 22:34

bence bu paraya isviçre alabilrsin.
DJouneyt

Saat önerisi Empty
MesajKonu: Geri: Saat önerisi   Saat önerisi Icon_minipostedPtsi 31 Ağus. - 4:04

İyi dilek ve anlayışınız için teşekkür ederim!! uzun süreli alacağım şeyi mümkün olduğunca detaylı inceleyip öyle karar veririm, ki bu tarz saatler için, yanılıyorsam düzeltin lütfen, 1000 TL başlangıç seviyesidir. Sık sık saat alacak da gücümüz olmadığına göre sık eleyip ince dokuyoruz haliye Smile Deri kayışlı saat takmıştım ancak kayışından olsa gerek terletiyordu, kaliteli hakiki deri yapmaz belki ama öyle bir deneyimim olunca bir daha tercih etmedim. Ama öneriniz için teşekkür ederim, mantıklı, bu yüzden sizden değerli fikirlerinizi öğrenmeye çalışıyorum Smile İstanbul'da oturuyorum, bir sonraki buluşmanızda aranızda olmayı çok isterim, yardımlarınız ve göstereceğiniz sabır için şimdiden teşekkür ediyorum Smile

Hamilton A.B.D. menşeli ama mekanizsması İsviçre yapımıymış, bilgi için teşekkürler deka :ok3: alisverissaati.com 'a baktım şöyle kampanyalı Hamilton modellerine, aşağıdakiler ilgimi çekti. H76516133'nin tarih göstergesi sadece 6'nın yerinde olduğu için alışılması ve saate bakayım derken tarihi okuması olasılığı var. Yandaki düğmeleri hoş, kasayla bütünlük içinde. H71416143'nin tarih göstergesi tam istediğim türden, günleri de gösteriyor :ok3: ancak onda da düğmelerin konumu pek hoşuma gitmedi. İndirim olmayanlara daha bakamadım dikkatlice. bu tür sitelerde otomatik Seiko, Orient, Citizen'ler yok gibi, ürün arattırırken de seçim olabilse çok hoş olurdu.

Hamilton H76516133 - http://www.alisverissaati.com/urunDetay.aspx?id=25744
Hamilton H71416143 - http://www.alisverissaati.com/urunDetay.aspx?id=24991
watcher
Admin
watcher

Saat önerisi Empty
MesajKonu: Geri: Saat önerisi   Saat önerisi Icon_minipostedPtsi 31 Ağus. - 4:18

Hamilton epey zamandir isvicre markasi oldu, ilk basta amerikalilarindi ama daha once bir yerde yazmistim, 1950 lerde isvicre oldu.
hamiltonlar hakkinda oldukca iyi bilgileri hamilton basligimizda bulabilirsin.
1. linkteki saat cok guzelmis, butonlari filan tam harmoni.
Bir dahaki bulusmada seni de gormek bizi sevindirir :ok3:
deka

deka

Saat önerisi Empty
MesajKonu: Geri: Saat önerisi   Saat önerisi Icon_minipostedPtsi 31 Ağus. - 5:20

2 saatde bana göre oldukça güzel,H765... de 7753, H 714... modelinde de 7750 auto chronolu oldukça iyi-kaliteli makina var,ancak H765... modeli 44mm. diğeri 38 mm. kasa genişliğine sahip,senin için kasa genişliği ne olmalı,ona göre de bakmalısın.
DJouneyt

Saat önerisi Empty
MesajKonu: Geri: Saat önerisi   Saat önerisi Icon_minipostedPtsi 31 Ağus. - 11:36

Çap olayını da çözmem lazım, bugün Boyner'de Citizen CJR003 denedim, koluma uydu gibi ama çapını sorunca, o ne gibisinden bir tepkiyle karşılaştım Smile Bu ve bundan bir küçük çaplı makinalar bana olur tahmin ediyorum. Sitelerden bakıyorum bütçeme uygun aşağıdaki saatleri çıkardım:

Hamilton HM32716839 - http://www.saatturk.com/?urun-detay_12403_Hamilton_HM32716839.html
Deri kayışı benim için eksi gibi duruyor, 44 mm çap büyük mü olur bilemem, ama kadran, tarih göstergesi, düğmeler gayet başarılı kanımca, bütçeyi hafif aşıyor bir de Smile Yalnız hala markaya ısınma turlarındayım

Maurice Lacroix MI1098-SS042-330 - http://www.saatturk.com/?urun-detay_12940_Maurice_Lacroix_MI1098-SS042-330.html
Sitedeki markanın en ucuz saatlerinden biri Smile Akrep ve yelkovandaki abartı fosfor ve kullandıkları renkten dolayı kadran biraz karanlık kalmış gibi, ayrıca kasayla kordon benim beğenmediğim, ama ileride deri kayışa geçme durumuna karşın uygun olan tip. Bunların dışında bence görünüş olarak başarılı

Ve otomatikleri boşverip, uygun fiyata mesela Eco Drive alınıp, ilerleyen zamanlarda, bilgi ve sermaye biriktirerek güzel bir saat mi alınmalı diye düşünmedim değil fiyatları görünce Smile

Citizen CBL012 - http://www.saatvesaat.in/urun.asp?id=23790&urun=Citizen+CBL012
Sizlerin zevkine uygun değildir kesin, çok kalaba, uzaya çıkacak gibi duruyor ama mavi kadran ile titanyum renk çok iyi uymuş bence Smile

Citizen CFB001 - http://www.saatturk.com/?urun-detay_12157_Citizen_CFB001.html
Nispeten daha sade, yalnız 6'nın böyle yarım kalması hoş olmamış

Dış görünüş olarak benim görüşlerim bunlar, özellikle iç görünüş (mekanizma vb.) için siz üstadların bilgi ve yorumlarına arz ederim Smile
vervito

vervito

Saat önerisi Empty
MesajKonu: Geri: Saat önerisi   Saat önerisi Icon_minipostedPtsi 31 Ağus. - 12:44

tüm mesajları okuyamadım ama sn mesajınızdaki verdiğiniz saatlerden hamilton'u alın derim ben. ömürlük bir ssatiniz olmuş olur. torunlarınız ilerde kullanır. eğer çok saatiniz yoksa her kullanacaksanız, güzel bir saat hem spor hem de takım elbiseyle takrsınız.
m.lacroix verdiğiniz model quartz(pilli) ,eco-drive'lar da pilli(8-10 yıl sonra onun da pilinin değişmesi lazım) 30 yıl sonra belki hiç pil bulunmayacak artık bu eco-drive'lara.
ama illa eco-drive alıcam derseniz http://www.saatturk.com/?urun-detay_12157_Citizen_CFB001.html şu linkdekini alın derim bari kordon kısmından rahat olursunuz. çünkü diğer verdiğniiz modellerin kordon bağlanma yerleri klasik değil, kordonu bozulduğunda falan citizen'in kapısını çalmalı ıolacaksınız ki o da masraflı ve vakit kaybettirici durum olur.
deka

deka

Saat önerisi Empty
MesajKonu: Geri: Saat önerisi   Saat önerisi Icon_minipostedPtsi 31 Ağus. - 20:55

hem tarz,hem kalite,hemde makina için hamiltonu bu modeller içinde tek geçerim,diğerleri hem özellik olarak,hemde görünüm olarak bana hitap etmedi,tabi kişisel zevk ve tercihler burada ön plana çıkıyor,eğer uygun fiyatlı eco drive da alınabilir,nasılsa bir saatsever olarak tek saatle kalmıyacak olduğunu kabul ederek böyle söyleyebilirim.
watcher
Admin
watcher

Saat önerisi Empty
MesajKonu: Geri: Saat önerisi   Saat önerisi Icon_minipostedPtsi 31 Ağus. - 21:08

hamilton alinirken sadece bir saat alinmiyor, bir tarih, bir gecmis alinarak bir efsaneye ortak olunuyor, yukaridaki diger saatler henuz efsaneye girmediler :ok3:
Polemik_

Polemik_

Saat önerisi Empty
MesajKonu: Geri: Saat önerisi   Saat önerisi Icon_minipostedPtsi 31 Ağus. - 21:15

.

En son Polemik_ tarafından Cuma 12 Şub. - 22:55 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
watcher
Admin
watcher

Saat önerisi Empty
MesajKonu: Geri: Saat önerisi   Saat önerisi Icon_minipostedPtsi 31 Ağus. - 21:23

2000 tl ye longines ve meistersingerler de var
certus

certus

Saat önerisi Empty
MesajKonu: Geri: Saat önerisi   Saat önerisi Icon_minipostedPtsi 31 Ağus. - 21:45

Bi de Oris'i ekle bence seçenklerinin arasına
forbidden

forbidden

Saat önerisi Empty
MesajKonu: Geri: Saat önerisi   Saat önerisi Icon_minipostedPtsi 31 Ağus. - 23:05

http://www.saatcini.com/urun/hamilton---h32616153_647296.aspx?CatID=34609&tabId=1237

tek geçerim. bu saat hakkında daha önce hamilton başlığına bir şeyler karalamıştım bakarsan faydalı olur.ayrıca şu an stoklarda gözüken tek site bu kalmış.
watcher
Admin
watcher

Saat önerisi Empty
MesajKonu: Geri: Saat önerisi   Saat önerisi Icon_minipostedPtsi 31 Ağus. - 23:33

forbidden cok hakli, bu fiyata bu saat olabilecek en uygun fiyat kalite performansi...
Bu saatin aynisi fransada ikinci el 650 euroya satiliyor, ustelik deri kordon, iste link'i:
http://cda.chronomania.net/forum_entry.php?id=21566
DJouneyt

Saat önerisi Empty
MesajKonu: Geri: Saat önerisi   Saat önerisi Icon_minipostedPerş. 3 Eyl. - 19:05

Öneriler için teşekkür ederim!! Bu arada yeni açılan "Saat danışma platformu" da iyi düşünülmüş, yoksa benim gibi başka arkadaşlar açacakları başlıklarla farklı konularda verilen değerli bilginin istemeseler de gözden kaçırılmasına sebep olabilirler. Site yöneticileri de uygun görürlerse bu konunun Danışma platformuna taşınmasını rica ederim.

Baktığım Türk sitelerinde zevkime tam olarak uygun saatlerin bütçemi aştığını anladım :( yanına yaklaşabileceğim marka Hamilton; Tagheuer, Omega, Longines, Maurice Lacroix gibileri de bana bayağı uzak şu an için Smile Tissot'ta da hoşuma gidebilecek, bütçeme uygun otomatik bulamadım. Diğer saymış olduğunuz Oris ve Meistersingerler'i de merak ediyorum doğrusu, anladığım kadarıyla da Türk sitelerinde satılmıyorlar, Tevfik Aydın'da görme şansımız var. Bu arada 2000 TL civarı saatlerde kullanılan en yaygın mekanizma ETA diye anlıyorum. Oris'te ETA'dan bahsedilmiyor, kendi mekanizmasını mı kullanıyorlar? Saatlerde sınırlı bilgiye sahibim zaten, mekanizmalarda siz düşünün artık Smile Saat modelini ve kullandığı mekanizmayı görebileceğimiz siteler var mı? Ayrıca şu şaheserlere bakarken ben de kendi tercihlerimde sadeliğe doğru yöneldim gibi Smile Eskiden tachymeter vb. gereksiz (kullanmayacağımdan dolayı) ne kadar şey varsa olmasını isterdim saatte, şimdi "az ama öz" mantığıyla tasarlanmış saatler hoşuma gitmeye başladı, sanırım sizin trende giriyorum yavaş yavaş Smile Örnek olarak Tagheuer WV211B.FC6202, Hamilton HM32716839 ile birlikte favorilerimden, bütçeyi aşıyorlar biraz ama diğer eserlerle karşılaştırınca yine de fena sayılmaz Smile Tagheuer WV211B.FC6202'deki mekanizma bilgisini nereden bulabilirim? Çapının 39 mm olduğu belirtilmiş sitede.
teng

teng

Saat önerisi Empty
MesajKonu: Geri: Saat önerisi   Saat önerisi Icon_minipostedCuma 4 Eyl. - 4:47

Söylediğiniz Tag Heuerde modifiye edilmiş eta 2824 var
rundll32.exe

Saat önerisi Empty
MesajKonu: Geri: Saat önerisi   Saat önerisi Icon_minipostedCuma 4 Eyl. - 9:13

watcher demiş ki:
forbidden cok hakli, bu fiyata bu saat olabilecek en uygun fiyat kalite performansi...
Bu saatin aynisi fransada ikinci el 650 euroya satiliyor, ustelik deri kordon, iste link'i:
http://cda.chronomania.net/forum_entry.php?id=21566

çok şık bir saat. Ama biraz kaba klasik giyim için.

Saat önerisi Hamiltonwatch
certus

certus

Saat önerisi Empty
MesajKonu: Geri: Saat önerisi   Saat önerisi Icon_minipostedCuma 4 Eyl. - 21:37

DJouneyt demiş ki:

Diğer saymış olduğunuz Oris ve Meistersingerler'i de merak ediyorum doğrusu, anladığım kadarıyla da Türk sitelerinde satılmıyorlar, Tevfik Aydın'da görme şansımız var. Bu arada 2000 TL civarı saatlerde kullanılan en yaygın mekanizma ETA diye anlıyorum. Oris'te ETA'dan bahsedilmiyor, kendi mekanizmasını mı kullanıyorlar? Saatlerde sınırlı bilgiye sahibim zaten, mekanizmalarda siz düşünün artık Smile Saat modelini ve kullandığı mekanizmayı görebileceğimiz siteler var mı?

Oris hem ETA kullanıyor hem de Sellita marka mekanizma kullanıyor, www.oris.ch adresinden istediğiniz saate bakıp hangi mekanizmayı kullandığını öğrenebilirsiniz...
DJouneyt

Saat önerisi Empty
MesajKonu: Geri: Saat önerisi   Saat önerisi Icon_minipostedC.tesi 5 Eyl. - 0:54

@teng
Bilgi için teşekkürler. ETA'nın sitesine baktım da mekanizmaları tanıtırken 2824'ü Mecaline, 7750'yi mesela Mecaline Specialites katergorisinde göstermiş. 7750 yaygın kullanılan mekanizma olduğundan onunla karşılaştırdım, özellikleri aşağıdaki gibidir. Aralarındaki fark, boyutları dışında, 7750'de Chronograph olması sanıyorum.

111⁄2´´´ ETA 2824-2 • Ø 25,60 mm • H 4,60 mm
Hours, minutes, sweep second
Self-winding mechanism with ball
bearing
Date, corrector
Stop second device
Regulator system ETACHRON and
regulator corrector
28.800 vibrations per hour; 4 Hz.
25 Jewels

131⁄4´´´ ETA 7750 • Ø 30,00 mm • H 7,90 mm
Chronograph mechanism with cams
2 push buttons
Self-winding mechanism with ball
bearing
Hours, minutes, small second
Stop second device
Regulator system ETACHRON and
regulator corrector
28.800 vibrations per hour; 4 Hz.
Chronograph 60 seconds
30 minutes and 12 hours counters
Date and day, corrector
25 Jewels

@rundll32.exe
Hamilton hoşmuş gerçekten de :ok3:

@certus
Bilgi için teşekkürler. Asıl saati saat yapan mekanizmasıdır diye düşünüyorum, o yüzden mekanizmalar hakkında birşeyler öğrenmeye çalışıyorum.

Bu TAG Heuer Carrera'ya takmış vaziyetteyim şu an, özellikle siyah deri kordonlusu siyah kadranıyla müthiş bir uyum içerisinde kanımca :ok3: Yutdışındaki fiyatları da araştırıyorum da www.amazon.com 'da çok uygun fiyata buldum, ancak dikkatimi çeken "Warranty Type: amazon.com" ifadesi, buradakinden 1000 TL daha ucuz, bunun ne anlamı olabilir? Çelik kordonlusu olan WV211B.BA0787 deri kordonlusuna göre de 100 $ daha ucuz Rolling Eyes Bir de yurtdışından alınan malın burada garanti kapsamı dışında olması bu gibi sağlam makinalar için sorun teşkil eder mi? Alet hakkındaki düşüncelerinizle birlikte yorumlarınızı öğrenebilir miyim? Teşekkürler Smile

Saat önerisi 412WAB00K2L._SL500_AA280_
certus

certus

Saat önerisi Empty
MesajKonu: Geri: Saat önerisi   Saat önerisi Icon_minipostedC.tesi 5 Eyl. - 1:15

@ djouneyt

Bu tamamen şahsi fikrimdir, ama bir çok tag heuer içindeki mekanizmasından dolayı talep ettiği fiyatı karşılamıyor bence, şahsi kanaatim tag heuer bütünüyle dizayn üzerine yoğunlaşmış durumda ve neredeyse her swiss made saatte olan Eta 2824ü kullanıp diğer Eta 2824 kullanan saatlerden 2 hatta 3 katı fazla para istemektedir. Ben olsam Tag heuerdan uzak dururdum...

Yukarıdaki saate benzer bir saat istiyorsan şuna bak derim... Certina Ds-1 automatic, certina da 2824 bir mekanizma kullanıyor ve neredeyse 2,5 kat daha ucuz tag heuer'a oranla

Saat önerisi Img4628u

En son certus tarafından C.tesi 5 Eyl. - 4:36 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
watcher
Admin
watcher

Saat önerisi Empty
MesajKonu: Geri: Saat önerisi   Saat önerisi Icon_minipostedC.tesi 5 Eyl. - 1:19

certus :bravo2:
Ayni gorusu paylasiyorum :ok3:
DJouneyt

Saat önerisi Empty
MesajKonu: Geri: Saat önerisi   Saat önerisi Icon_minipostedC.tesi 5 Eyl. - 1:51

@certus
Teşekkürler, genel anlamda Certina DS 1 tasarımıyla Carrera'ya yakın, sadece + şeklindeki çizgilerin olmaması ve tarih göstergesinin 3'ün yanında/üstünde olması daha da iyi olurdu, ama iyi bir alternatif :ok3: teng Carrera'daki mekanizmanın modifiye edilmiş olduğunu belirtti, DS 1 ile aradaki fiyatı karşılayacak kadar modifiye yoktur herhalde değil mi Smile Başka seçenekler de sunabilir misin certus Smile

Ayrıca şöyle birşey de düşündüm, takım elbiseyle takılacak saatlerin yukarıdaki Carrera ve DS 1 tarzında olması gerektiğini, dolayısıyla bir de günlük takılabilecek bir saat olmalı. Aşağıdaki Eric Edelhausen "Callisto II" hem tasarım hem 236 $'lık fiyatıyla ilgimi çekti, sizin düşünceleriniz nelerdir, kullandığı mekanizma vb.? Detaylı bilgi burada.

Movement: Mechanical, automatic self-winding 29 jewel movement. The bridges and rotor are fine milled with a Pearlage pattern. 36-hour autonomy.

Saat önerisi 61Mpf0XKiZL._SS400_Saat önerisi 51q1XtkvGtL._SS400_
certus

certus

Saat önerisi Empty
MesajKonu: Geri: Saat önerisi   Saat önerisi Icon_minipostedC.tesi 5 Eyl. - 2:14

callistoyu hiç beğenmedim, ben olsam dediğim gibi certinadan başkasına bakmazdım bu seçeneklerin arasında, carrera ve ds-1'in tarzına yakın bir şey arıyorsan bir de hamilton viewmatici araştırabilirsin, yalnız bana göre viewmatic biraz fazla klasik, certinadaki o çizgiler sportif bir hava katmış bence. Günlük kullanım için benim favorim ds-1, sen karşılaştır kendin karar ver. Bu arada işte viewmatic

Saat önerisi H32515535
certus

certus

Saat önerisi Empty
MesajKonu: Geri: Saat önerisi   Saat önerisi Icon_minipostedC.tesi 5 Eyl. - 2:17

Mido'ya da bakabilirsin, all dial serisi çok hoştur

Saat önerisi Mido2
vervito

vervito

Saat önerisi Empty
MesajKonu: Geri: Saat önerisi   Saat önerisi Icon_minipostedC.tesi 5 Eyl. - 4:40

DS-1 çok güzel bir saat
watcher
Admin
watcher

Saat önerisi Empty
MesajKonu: Geri: Saat önerisi   Saat önerisi Icon_minipostedC.tesi 5 Eyl. - 6:43

callisto=ucuz made in chine
ayni saati ustunde buyuk markalar yazilmis olarak 50-100 tl arasi bulabilirsin,
certina ve mido harika
DJouneyt

Saat önerisi Empty
MesajKonu: Geri: Saat önerisi   Saat önerisi Icon_minipostedC.tesi 5 Eyl. - 7:13

Callisto'yu eledik o zaman, teşekkürler watcher :ok3:

Oris'lere bakıyorum ve Oris Artelier Date hoşuma gitti ancak mekanizması SW 200, biraz araştırma yaptım, SW 200 kullanan Invicta'daki sorunlardan dolayı çoğu kişi ETA 2824'ü daha iyi buluyor, oysa ikisi de birbirinin eşdeğeri, hatta SW 200'de fazladan 1 taş ve daha çok enerji kapasitesi varmış. Zaten ETA'nın yetişemediği durumlarda Sellita devreye girip ETA için üretiyormuş. Konuyla ilgili birkaç bağlantı aşağıdadır. Şu an için DS 1 en mantıklı görünüyor, görünümüne alışmaya çalışıyorum Smile Onun da mekanizmasında modifikasyon yapılmamış mıdır acaba Smile

Sw200 vs. ETA 2824
http://www.watchtalkforums.info/forums/showthread.php?t=3019
http://jholbrook.proboards.com/index.cgi?board=Invicta&action=print&thread=17321
http://forums.watchuseek.com/archive/index.php/t-54027.html

Saat önerisi 41sPp9TiaIL._SS500_
watcher
Admin
watcher

Saat önerisi Empty
MesajKonu: Geri: Saat önerisi   Saat önerisi Icon_minipostedC.tesi 5 Eyl. - 7:33

certina cok guzel duruyor ve yabanci forumlarda kullananlar cok cok memnun olduklarini belirtiyorlar ve bu saat hakkinda herkes begenilerini dile getiriyorlar, su andaki fiyat/performans/estetik acidan en cok begenilen birkac saatten bir hem klasik hem spor gorunumu var...
watcher
Admin
watcher

Saat önerisi Empty
MesajKonu: Geri: Saat önerisi   Saat önerisi Icon_minipostedC.tesi 5 Eyl. - 7:35

Bu arada saatler basliginin dorduncu sayfasinin son bolumunde eroltay arkadasimizin yorumlari da var, hatta buraya aktariyorum:

egunns,
Sordugun Certina ya gelince, cok guzel bir saat ve siyah ve bayaz olmak uzere 2 rengi var...
bir ara bende dusunmustum, Almanya fiyatida 300/350 euro civarinda idi..
simdi gelelim esas konuya,
sayet almayi dusunuyorsan, kordonuna bak, cunku Certina iki cesit kordon kullaniyor,
bazi modellerinde tissot lardaki gibi gecmeli klips kullaniyor, ve bu sistem guzel degil,
bazi modellerinde de iki tarafindan basmali sistem kullaniyor,
bu sistem daha guzel, ve ben alirken diger saatlerin tokasi ile degistirttim, sende alacak olursan saticiya degistirt..
bildigim kadari ile, iki taraftan basmali sistemi pahali choronolu modellerde kullaniyor..
ekledigim resimdeki kordona dikkat et, bahsettigim iki taraftan basmali sistem..
vervito

vervito

Saat önerisi Empty
MesajKonu: Geri: Saat önerisi   Saat önerisi Icon_minipostedC.tesi 5 Eyl. - 7:49

modifikasyon olayına çok takılmayın. çok da önemli bir şey değil. bir çok marka iş olsun diye yapıyor ki "almış eta'yı lop diye oturtmuş" damgasından kaçınmak için. mesela Longines bir kaç özel modeli dışında modifiye dediği eta'lar Hamilton'un lop diye oturttuğu eta'dan çok da farklı olduğunu sanmıyorum sadece prestij olarak bir üst seviye markası olduğu üçün prestijini korumak amaçlı ufak tefek bir kaç modifikasyon yapıyor. Tag heuer de aynı şekilde. tabii tekrar ediyorum bu ciddi fonksiyonel modifikasyonlar yapılmış modeller üçün geçerli olan bir düşünce değil. yanlışım varsa büyükler düzeltsin lütfen.
certus

certus

Saat önerisi Empty
MesajKonu: Geri: Saat önerisi   Saat önerisi Icon_minipostedC.tesi 5 Eyl. - 7:56

ben zamanında certina'ya mail atıp sormuştum, herhangi bir modifikasyon yapmıyoruz dediler standart bir 2824 kullanılmıştır ds-1'de ... 2824 için ne tür modifikasyonlar var diye merak edenler varsa aşağıdaki bilgiler vikipediadan kopyalanıp yapıştırılmıştır....

Workhorse mechanical movements
In recent years there has been an increase in interest in mechanical watches. ETA supplies the overwhelming majority of mechanical watch movements found in Swiss watches. As such, the ETA movements are considered the workhorses on the industry. Moreover, ETA has come to control a virtual monopoly over the production and supply of watch movements, more on that issue below.

ETA 2824-2
One workhorse of the ETA mechanical line is the ETA 2824-2, The 2824 is an automatic winding, twenty-five (25) jewel movement, available in four executions or grades: Standard, Elaborated (improved), Top and Chronometer[4]. The key components which differ at the line of demarcation between Elaborated and Top are the barrel spring, shock protection system, pallet stones, balance wheel & hairspring and the regulator mechanism. To illustrate the differences in accuracy garnered by the successive grades, consider the following specifications:

the Standard grade is adjusted in two positions with an average rate of +/-12 seconds/day, with a maximum daily variation of +/-30 seconds/day;

the Elaborated grade is adjusted in three positions with an average rate of +/-7 seconds/day, with a maximum daily variation of +/-30 seconds/day;

while the Top grade is adjusted in five positions with an average rate of +/-4 seconds/day, with a maximum daily variation of +/-10 seconds/day.

The Chronometer grade must meet strict standards prescribed by the COSC. Chronometer grade movements are serial numbered as that is a requirement of the certification authority. Moreover, it should be noted that the degree of decoration on the movement's parts, generally only an aesthetic improvement, increases as well with the grade.[5]
certus

certus

Saat önerisi Empty
MesajKonu: Geri: Saat önerisi   Saat önerisi Icon_minipostedC.tesi 5 Eyl. - 8:07

@djouneyt

ds-1'e ısınmak istiyorsan bende resim çok yükleyebilirim Wink bu arada tufan saate sormuştum fiyatını çelik kordonlusu 800chf demişlerdi... 1200 lira yapar ama indirimle 1000 liraya alırsın bence, bu arada kendim alamadım bu saati, şu sıralar para durumu feci ama forumdan birisi alırsa kendim almış kadar da sevineceğim cheers
DJouneyt

Saat önerisi Empty
MesajKonu: Geri: Saat önerisi   Saat önerisi Icon_minipostedC.tesi 5 Eyl. - 8:13

@watcher
Bilgi için teşekkürler :ok3: egunns'un yorumunu okumuştum, dikkate alınması gereken şeyler :ok3: Carrera ve DS 1'i yan yana görmek daha faydalı olur bence, umarım forumu fazla yüklemiyorumdur bu resimlerle Smile Sanki birbirinin kopyası gibi duruolar ama hadi neyse Smile Akrep ve yelkovan aynı, dakika ve saniyeler de aynı neredeyse Smile

@certus
Viki'deki bilgiyi okumuştum, o zaman anladığım kadarıyla DS 1'de belirtilen 2824'lerden standart olanını kullanılıyor, fiyatının düşük olmasının da sebebi bu herhalde. amazon.com'da fiyatlar çok uygun, tavsiye eder misiniz? Burada garanti kapsamı dışında olacak ama makinanın sağlam olduğunu düşünürsek birkaç yılda tamir/bakıma ihtiyaç duymayacak zaten. Yurtdışından almak mantıklı mıdır?

Carrera 1295 $, DS 1 - 584 $, sonuç belli de neyse Smile

Saat önerisi 412WAB00K2L._SS500_Saat önerisi 410cQ5yljEL._SS500_
vervito

vervito

Saat önerisi Empty
MesajKonu: Geri: Saat önerisi   Saat önerisi Icon_minipostedC.tesi 5 Eyl. - 8:19

dostum kasma bence DS-1'i beğendiysen karşılaştırmaya yapıp kafanı karıştırma. aynı saate 2 kat daha fazla para vermek garip kaçar. ki üstelik görüntü olarak da certina çok daha zengin ve dolgun bir saat.
certus

certus

Saat önerisi Empty
MesajKonu: Geri: Saat önerisi   Saat önerisi Icon_minipostedC.tesi 5 Eyl. - 8:23

Certina'nın fiyatı düşük değil, Tag heuer'ın ki pahalı bence... Tag'ın modifikasyonu rotor'un dekorasyonundan ibaret olabilir geek ama kesin konuşamıyorum...
Şahsen ben saati koluma takmadan kesinlikle alıveriş yapmazdım... Bence önce türkiyede fiyatını araştır, en düşük fiyata nerden alınabilir bak ve sonra yurt dışındaki sitelerle karşılaştır... Bu arada yurt dışından alışveriş bana riskli geliyor, gümrüğe takılcak mı, saatte sorun olacak mı, param güme gidecek mı falan ben hala göze alamıyorum yurt dışı olayını...
DJouneyt

Saat önerisi Empty
MesajKonu: Geri: Saat önerisi   Saat önerisi Icon_minipostedC.tesi 5 Eyl. - 8:33

@FlyingOstrich
Doğru diyorsun, DS 1 sanki biraz daha zengin duruyor görünüm olarak ama Carrera'nın sadeliği beni cezbeden olmuştu.

@certus
Tabi ki saati denemeden almayacağım. Araştırırım tabi, yurtdışından gelecek tanıdık olduğundan dolayı oradan alabilirim, olmasa sadece fiyatına bakmak amaçlı bakardım sitelere Smile Yarın Tevfik Aydın açıksa uğramaya çalışacağım. Peki garanti meselesi saatler için de var değil mi, burada garanti dışı sayılır alet?
deka

deka

Saat önerisi Empty
MesajKonu: Geri: Saat önerisi   Saat önerisi Icon_minipostedC.tesi 5 Eyl. - 9:36

DJouneyt demiş ki:
@watcher
Bilgi için teşekkürler :ok3: egunns'un yorumunu okumuştum, dikkate alınması gereken şeyler :ok3: Carrera ve DS 1'i yan yana görmek daha faydalı olur bence, umarım forumu fazla yüklemiyorumdur bu resimlerle Smile Sanki birbirinin kopyası gibi duruolar ama hadi neyse Smile Akrep ve yelkovan aynı, dakika ve saniyeler de aynı neredeyse Smile

@certus
Viki'deki bilgiyi okumuştum, o zaman anladığım kadarıyla DS 1'de belirtilen 2824'lerden standart olanını kullanılıyor, fiyatının düşük olmasının da sebebi bu herhalde. amazon.com'da fiyatlar çok uygun, tavsiye eder misiniz? Burada garanti kapsamı dışında olacak ama makinanın sağlam olduğunu düşünürsek birkaç yılda tamir/bakıma ihtiyaç duymayacak zaten. Yurtdışından almak mantıklı mıdır?

Carrera 1295 $, DS 1 - 584 $, sonuç belli de neyse Smile

Saat önerisi 412WAB00K2L._SS500_Saat önerisi 410cQ5yljEL._SS500_
görünüm olarak tabiki tag,herkes beğensede ben DS1 i beğenemedim,nedenlerine gelince camın taşkın oluşu ve kasadan yer alması,bu aynı zamakda kasanın kenarlarını orantısızca inceltmiş,ayrıca dümdüz kasa kenarında hoş olmayan tepe biraz iri sayılabilecek bir tepe bunları beğenmiyorum.ama beğenelr çok gözüküyor onlara da saygılıyım,sadece bu benim düşüncem.
teng

teng

Saat önerisi Empty
MesajKonu: Geri: Saat önerisi   Saat önerisi Icon_minipostedC.tesi 5 Eyl. - 9:43

Certina ne kadar güzel bir saat.Ne zaman görsem böyle diyorum liste fiyatı net olarak nedir?
Carrerra'yı beğenmeyenleraslında haklılar da.Ben de daha önce dedğim gibi ona da takılmış ancak Maurice Lacroix hem daha güzel göründüğü için hem de krokodil kayış olduğu için onda karar kılmıştım.
Ancak şu da varki her saatteki 2824 aynı hassasiyette olmuyor. Pahalı saatlerdeki 2824 daha hassas oluyor. çünkü daha seçilmiş makine kullanıyorlar ve modifiye ederken iyileştirme de yapıyorlar.
certus

certus

Saat önerisi Empty
MesajKonu: Geri: Saat önerisi   Saat önerisi Icon_minipostedC.tesi 5 Eyl. - 10:11

@teng

800 chf fiyat biçtiler certinaya
deka

deka

Saat önerisi Empty
MesajKonu: Geri: Saat önerisi   Saat önerisi Icon_minipostedC.tesi 5 Eyl. - 10:30

yorumlar üzerine tekrar tekrar bakıyorum DS1 e görüşüm değişmiyor,hele o kadrandaki artı çizgi bana itici geliyor,mesela şu yukarıdaki orisin hatları,kıvrımları bence mükemmel,işte bu.
Saat önerisi 41spp9tiailss500
certus

certus

Saat önerisi Empty
MesajKonu: Geri: Saat önerisi   Saat önerisi Icon_minipostedC.tesi 5 Eyl. - 10:49

Kişisel zevk abi bunlar, kimi beğenir kimi beğenmez... Oris de çok güzel bir saat ama fazla klasik....
Polemik_

Polemik_

Saat önerisi Empty
MesajKonu: Geri: Saat önerisi   Saat önerisi Icon_minipostedC.tesi 5 Eyl. - 11:23

.

En son Polemik_ tarafından Cuma 12 Şub. - 22:38 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
MortingenStrasse

MortingenStrasse

Saat önerisi Empty
MesajKonu: Geri: Saat önerisi   Saat önerisi Icon_minipostedC.tesi 5 Eyl. - 11:35

certina çok güzel gerçekten gözüme kestirdim
certus

certus

Saat önerisi Empty
MesajKonu: Geri: Saat önerisi   Saat önerisi Icon_minipostedC.tesi 5 Eyl. - 11:47

Bu gidişle certina ds1 fan club kurarız :sirtarma: ne çok seveni varmış, toplu alsak indirim yaparlar mı kü Very Happy
teng

teng

Saat önerisi Empty
MesajKonu: Geri: Saat önerisi   Saat önerisi Icon_minipostedC.tesi 5 Eyl. - 16:38

Geçenlerde tanıdık bir saatçinin vitrinlerine bakarken Oris'ler yeni geldi diye içeri çağırdı, ben de Orislere bakarken bu saatin altın kaplamalı olanı dikkatimi çekmişti.De Ville ye çok benziyor ve çok zarif bir elbise saati idi.2300 frank liste fiyatı var.
deka

deka

Saat önerisi Empty
MesajKonu: Geri: Saat önerisi   Saat önerisi Icon_minipostedC.tesi 5 Eyl. - 19:48

aslında bende başlardan birkaç fotosundan bu saati (DS1) oldukça beğenmiştim,ancak biraz detaylara inince yukarıdaki fikirlerim oluştu,ayrıca bu saati spor olarak düşünemediğim için (boyutuda spor kullanıma uygun değil sanıyorum 39 mm. çapında) takım elbise saati için daha klasik modeller bence daha uygun,kaldıki zaten herkesin bir spor saati var,birde klasik oldumu tam klasik olmalı bence.

Saat önerisi
1 sayfadaki 3 sayfasıSayfaya git : 1, 2, 3  Sonraki
 Similar topics
-
» Saat önerisi
» 400-500 TL arası saat önerisi.
» 150-250 tl arası saat önerisi
» 1000TL'ye Kadar Saat Önerisi
» 200TL'ye kadar saat önerisi