Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

1000TL'ye Kadar Saat Önerisi

+4
ofis
deka
crazyhours
GooodJob
8 posters
YazarMesaj
GooodJob

1000TL'ye Kadar Saat Önerisi Empty
MesajKonu: 1000TL'ye Kadar Saat Önerisi   1000TL'ye Kadar Saat Önerisi Icon_minipostedPtsi 16 Mayıs - 8:01

Merhabalar,
1000TL'yi geçmemek şartıyla kendime saat arıyorum. Ancak saat konusunda pek bir bilgim yok. Bu yüzden sizin yardımlarınıza ihtiyacım var.

Kendimi tanıtmam gerekirse 19 yaşındayım ve sürekli sportif giyinen biriyim. Alacağım saati günlük kullanmayı planlıyorum. Alacağım saatte aradığım özellikler:
Kasa Çapı: 39 - 42mm
Cam Cinsi: Safir Kristal Cam
Kordon Cinsi: Deri veya Çelik

Şu ana kadar iki saat beğendim:

Guess Collection GCX65001G1S
1000TL'ye Kadar Saat Önerisi GCX65001G1S

Calvin Klein K7627126
1000TL'ye Kadar Saat Önerisi K7627126

Bu saatler hakkında görüşleriniz nedir? Bu iki saat dışında önereceğiniz modeller nelerdir?
İlginize teşekkürler.
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: 1000TL'ye Kadar Saat Önerisi   1000TL'ye Kadar Saat Önerisi Icon_minipostedPtsi 16 Mayıs - 8:32

Eyvah eyvah Smile ustad burada moda markalara pek yuz verilmez spor tarzda bana gore 1000 tl ye bir kac tane seiko alabilirsin diledigince tak cikar chronograph.com adresinde bedava kargolu yuzlerce saatten ozellikle otomatik olanlardan second begen al bu fiyata upscaletime.com da da uygun saatler bulabilirsin orada kargo ucretli yalniz ama tr den almak istiyorsan da yari fiyata yani 600 tl civarina swatch svgb400 ya da svgk402 modellerine bakmani tavsiye ederim tabii ki daha cesitli yonlendirmeler olacaktir sevgiler Smile
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: 1000TL'ye Kadar Saat Önerisi   1000TL'ye Kadar Saat Önerisi Icon_minipostedPtsi 16 Mayıs - 8:39

Tabi forumda satis bolumundeki saatleri 1nci siraya koymam lazim ben aldim hepsinden son derece memnunum Smile kacirilmayacak saatler asil burda ama yanlis anlasilmasin kimse ile bir ortakligimiz ticaretimiz yok yani
GooodJob

MesajKonu: Geri: 1000TL'ye Kadar Saat Önerisi   1000TL'ye Kadar Saat Önerisi Icon_minipostedPtsi 16 Mayıs - 9:15

Hocam Lacoste, Tommy gibi markalarin dandik cin mekanizmasi kullandigini biliyorum ancak GC ve CK Swiss made'dir. Hatali miyim acaba?
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: 1000TL'ye Kadar Saat Önerisi   1000TL'ye Kadar Saat Önerisi Icon_minipostedPtsi 16 Mayıs - 19:17

swiss made ama quartz yani ben mekaniklerden bahsediyorum satış bölümünde mido diver karbon var mesela ben yeni aldım aynısının benzerinden tek kelimeyle muhteşem fiyatta söylediğin seviyede hamilton var hem mekanik hem kurmalı oraya bir göz attıktan sonra sitelere bakabilirsin ama illa moda marka alacağım diyorsan ...kim tutar seni Smile
GooodJob

MesajKonu: Geri: 1000TL'ye Kadar Saat Önerisi   1000TL'ye Kadar Saat Önerisi Icon_minipostedSalı 17 Mayıs - 2:49

Daha önce de dediğim gibi bu konuda bilgili değilim. Acaba quartz saatlerin mekanik saatlere göre ne gibi eksileri vardır?
deka

deka

MesajKonu: Geri: 1000TL'ye Kadar Saat Önerisi   1000TL'ye Kadar Saat Önerisi Icon_minipostedSalı 17 Mayıs - 3:23

Eksi derken roman yazılabilir ama kısaca değinmek gerekirse saatseverler genelde mekaniksaat sevdikleri için pilli saat, saat gibi gelmez, mekanik saatin içindeki minyatür fabrikayı andıran makinayı,çarkları ve dişlileri ile hissetmek ister,onunla bütünleşir, ayrıca mekanik bir saat helede bakımları yapılmışsa çok uzun ömürlüdür,evladiyelikdir bu nedenle dededen toruna geçer, dolayısıyla bir tarihi barındırır, mekanik bir saat malzeme ve işcilik olarak daha pahalı ve kıymetlidir,halbuki birkaçbinlira olduğu söylenen pilli bir saatin içindeki makina, makinasına göre değişmekle birlikte 10-50 dolar arasındadır, bu nedenle istenen paralar etmez,bu nedenle pilli bir saate maksimum 300-400TL (ben o kadarda vermem ama,gerçi hiç para vermemde fumeur )den fazla verirlirse yazıktır,halbuki beğenilen 50 TL. lık pilli bir saatde pahalısı ile aynı işi görür.vs.vs.vs. böyle uzar gider. by
GooodJob

MesajKonu: Geri: 1000TL'ye Kadar Saat Önerisi   1000TL'ye Kadar Saat Önerisi Icon_minipostedPerş. 19 Mayıs - 5:37

O zaman Tommy, Lacoste gibi markalar ile yukarıdaki markaların arasında hiçbir fark yok mu? Bana arkadaşlarım Lacoste alacağına Gucci al bari demişlerdi de.. Crying or Very sad
ofis

ofis

MesajKonu: Geri: 1000TL'ye Kadar Saat Önerisi   1000TL'ye Kadar Saat Önerisi Icon_minipostedPerş. 19 Mayıs - 7:12

isviçre mekanik saat markalarının yanında bu emp.armani gucci dg cc ck vs. pazar malı kalır.

forumu daha detaylı incelediğinizde neyin ne olduğu daha bir canlanır kafanızda.

haspirin

haspirin

MesajKonu: Geri: 1000TL'ye Kadar Saat Önerisi   1000TL'ye Kadar Saat Önerisi Icon_minipostedPerş. 19 Mayıs - 19:49

1) Öncelikle bu başlığı okuyun: Kaliteli saat satın alma rehberi
2) Bu başlığı okuduysanız forumda mekanik saatlerin revaçta olduğunu anlamışsınızdır. Eğer çok büyük zorunluluğunuz yoksa quartz saatlerden kaçının.
3) Kesinlikle acele karar vermeyin. Beğenilerinizin ne kadar çabuk değiştiğini kısa sürede göreceksiniz.
4) İsviçre yapımı uygun saatler bu fiyat aralığında bulunabilir. Yerinizde olsam forumun ikinci el bölümünü detaylı olarak incelerdim. Gerçekten çok iyi saatler var.
onuratamer

onuratamer

MesajKonu: Geri: 1000TL'ye Kadar Saat Önerisi   1000TL'ye Kadar Saat Önerisi Icon_minipostedPerş. 19 Mayıs - 23:21

Arkadaslarin onderilerine gonulden katiliyorum. Bir tek sunu ekleyebilirim, daha once mekanik saat takma aliskanligi olmayan kisilerin bu tarz saatlere alismasi biraz aman aliyor. Soyle ki mekanik saate siz hayat verirsiniz, sayet surekli kullanip 5-6 yilda bir bakimlarini yaptirirsaniz o da sizinle beraber yasar. Tum mekanik saatler asagi yukari 1-3 gun arasi rezerve sahiptir, yani kullanmazsaniz bu sureden sonra duracaktir. Tekrar hayata dondurmek cocuk isi, ama bu durum bazilari icin can sikici olabiliyor. Neyse, sadede gelelim Smile Bence amaciniz iyi bir saat almaksa "Saat" markalarina yonelin. Pilli veya pilsiz. Mesela 1000TL altinda oldukca uygun ve sik Seiko bulabilirsiniz. Sirkeci'de iyi bir pazarlikla hic ummadiginiz fiyata iyi bir kalite saate ulasabilirsiniz. Illa ki isvicreli olsun derseniz sizi Tissot, veya Hamilton'a yonlendirebilirim.
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: 1000TL'ye Kadar Saat Önerisi   1000TL'ye Kadar Saat Önerisi Icon_minipostedCuma 20 Mayıs - 5:27

Certina ds1
durdor

durdor

MesajKonu: Geri: 1000TL'ye Kadar Saat Önerisi   1000TL'ye Kadar Saat Önerisi Icon_minipostedCuma 20 Mayıs - 6:20

mido all dial chronometer.

gri pazar fiyatı bile 1000-1300 USD. 1000 liraya birtane tanıyorum Smile

1000TL'ye Kadar Saat Önerisi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» 200TL'ye kadar saat önerisi
» Saat önerisi
» Saat önerisi
» 150-250 tl arası saat önerisi
» 400-500 TL arası saat önerisi.