Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Orient racing power reserve - İlk mekanik saatim için yardım

+7
crazyhours
egunns
monster
watcher
durdor
burbank
kekremsi
11 posters
YazarMesaj
kekremsi

kekremsi

Orient racing power reserve - İlk mekanik saatim için yardım Empty
MesajKonu: Orient racing power reserve - İlk mekanik saatim için yardım   Orient racing power reserve - İlk mekanik saatim için yardım Icon_minipostedPaz 13 Şub. - 12:53

Merhaba
ilk defa mekanik saat alacagım için enine boyuna araştırmak istiyorum. Saat zevkim çok hızlı değiştiği için şöyle bir ay kadar bekledim ve bir mekanik saatte neler istediğime karar verdim. Saat konusunda tercihlerim şunlar:

- metal bilezik
- sportif görünüm
- koyu renk kadran
- yuvarlak kasa
- şeffaf arka kapak (mekanizma seyir keyfi)
- 700-800tl civarı bütçe
- 42mm ve üzeri çap
- çok kalabalık olmayan kadran yazıları ( pilot saatlari çok kalabalık genelde)
- hareketli sportif bezel, elle de kurulabilme özelliği, safir cam, tarih göstergesi ve kalan güç göstergesi (bunlar o kadar da önemli değil ama olsa iyi olur)

Benim araştırdığım kadarıyla, üzerinde durduğum bir model: Orient CEZ05001B
Orient racing power reserve - İlk mekanik saatim için yardım CEZ05001B
ebay de 305dolar (485 tl singapurdan standard shipping)
http://cgi.ebay.com/Orient-Auto-Sports-Power-Reserve-Men-Watch-CEZ05001B-/280622458724?pt=AU_Watches&hash=item415666e764
superchrono da 320 dolar ( 510 tl fedex express ile)
http://www.superchrono.com/index.php?main_page=product_info&cPath=71&products_id=2474

saatin sirkecide garantili peşin fiyatı ise 750 tl civarı

Saatinde sağında solunda ve kadranında çok mu fazla gereksiz ayrıntı var ya da çok mu çocuksu bir görünüşü var karar veremedim (yaş 25). Ne dersiniz siz ilk mekanik saatiniz olarak bu orient i alırmıydınız? yoksa ilk olarak orient mako yada seiko 5 sports gibi daha sade ve ucuz modelleri mi düşünürdünüz. Genelde düşük bütçe için önerilen seiko 5 modelleri bana çok hitab etmiyordu ama aşağıdaki seikoyu beğendim. Sizin önereceğiniz modeller varsa düşünebilirim. 500tl nin üstünde para verip de 1 ay sonra pişman olmak istemiyorum. o yüzden ilk saatimi tecrübeli kişilerle beraber seçmek istiyorum.
Orient racing power reserve - İlk mekanik saatim için yardım CEM65002DOrient racing power reserve - İlk mekanik saatim için yardım F2e681b0c8a0b372f7faa110.L
http://cgi.ebay.com/Orient-Blk-200m-Diver-Steel-Automatic-Mens-Watch-Tag-/330528627830?pt=Wristwatches&hash=item4cf50a9c76
http://cgi.ebay.com/Seiko-5-Sports-Automatic-Watch-200M-Compass-SKZ211K1-/390283442914?pt=AU_Watches&hash=item5adeb4bae2

Daha önce ebayden ve yurtdışından alışveriş yaptım ama 150 doların üzerinde bir ürün getirtmemiştim hiç. bu konuda yapılcak strateji saatin fiyatını paket üzerinde 150 dolar altında göstermek mi olmalıdır? yada standard shipping gibi ucuz gönderiler gümrükte daha az mı dikkat çeker? Yurt dışından saat siparişi konusunda tecrübeli arkadaşlar yorum yazarlarsa çok yardımı dokunur. Ayrıca superchrono.com güvenilir bir site midir onu da bilmiyorum. Teşekkürler

burbank

burbank

MesajKonu: Geri: Orient racing power reserve - İlk mekanik saatim için yardım   Orient racing power reserve - İlk mekanik saatim için yardım Icon_minipostedPaz 13 Şub. - 20:04

Bence hepsi çok güzel modeller. Hele o Orient'in racing modeli benim de gözdelerim arasında. Çok şık bir kadran dizaynı ve kasa bilezik tasarım ve materyal uyumu var. Marka ve mekanizmalarda yeterli. Bütçenizle bu saatlerden ikisini bir arada bile alabilirsiniz. Yalnız bildiğim kadarıyla içlerinde elle kurulma özelliği olan saat yok.

Bu tür saatlerden forumda da uygun fiyatlara satılanlar oluyor. Yurtdışından önce Forumun "Orjinal Saat Satış" bölümünü incelemeni tavsiye ederim.
durdor

durdor

MesajKonu: Geri: Orient racing power reserve - İlk mekanik saatim için yardım   Orient racing power reserve - İlk mekanik saatim için yardım Icon_minipostedPaz 13 Şub. - 20:18

gümrük sınırı 150 dolar değil, 150 euro'dur, gümrükçüler dolar bazında 200 kabul eder, 201 dolar olursa gümrük vergisi ödersiniz. seçtiğiniz orient modeli gümrüğe takılacaktır ve ödeyeceğiniz gümrük vergileriyle birlikte Türkiye fiyatına yakın olacaktır.

zaten ilk otomatik saat için tercihim ve tavsiyem seiko olurdu, hem tasarım hemde kalite olarak sizi tatmin edecektir. gösterdiğiniz model atlas grubuna ait, 2 farklı atlas modelini kullanıyorum ve memnunum. kaldıki, seikoyu beğenmeseniz bile, zarar etmeden rahatlıkla elden çıkarabilirsiniz.

mako'da kaliteli ve uygun fiyatlı bir model, 150-200 TL aralığında alınabilecek en iyi saatlerdendir. fakat tasarım yönünden eksikliğinin bulunduğunu düşünenlerde çoğunlukta. makoyu mümkünse denemeden almayın. 6500 modelinin, dalgıç saat için küçük kaldığı görüşü hakim. düz ve geniş bir kadrana sahip olmasından kaynaklı olarak, 7500 modeli ise kolda çok büyük duruyor. atlas grubu seikolarda yaklaşık aynı çapa sahiptir ama, saatin normal bezeli haricinde, döner iç bezele sahip olması kadranın daha küçük kalmasına ve kadranda bir derinlik oluşmasına sebep olduğundan, kolda sırıtmaz.

ilk gösterdiğniz orient modeli çok tutulan bir model değil, üstelik pahalı, fakat diğerleri tutulan ve sevilen modeller. tercih sizin.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Orient racing power reserve - İlk mekanik saatim için yardım   Orient racing power reserve - İlk mekanik saatim için yardım Icon_minipostedPaz 13 Şub. - 21:18

durdor demiş ki:

zaten ilk otomatik saat için tercihim ve tavsiyem seiko olurdu, hem tasarım hemde kalite olarak sizi tatmin edecektir. gösterdiğiniz model atlas grubuna ait, 2 farklı atlas modelini kullanıyorum ve memnunum. kaldıki, seikoyu beğenmeseniz bile, zarar etmeden rahatlıkla elden çıkarabilirsiniz.

Ayni dusuncedeyim, resimdeki seiko'dan bende de var ve cok keyifle kullanilan bir model.

.
http://www.turksaatforumu.com
monster

monster

MesajKonu: Geri: Orient racing power reserve - İlk mekanik saatim için yardım   Orient racing power reserve - İlk mekanik saatim için yardım Icon_minipostedPaz 13 Şub. - 21:34

bende gösterdiğiniz bu 3 model arasından seiko yu öneririm
makoda kadrandaki tarih ve gün göstergelerinin beyaz olması cok sırıtıyor ve reserve süresi düşük bildiğim kadarıylı 30 saat gibi birşeydi

power reserve orientinde o fiyatı karşılayacağını düşünmüyorum

günlük olarak seiko 5 100m kullanan biri olarak seikoyu şu an ilk tercihiniz olabilir 7s36 mekanizmanın 40-44 saat reservesi var sapma oranıda rahatsız etmez

ama sizin alacağınız seiko 200m ve büyük ihtimal biraz ağır olacak

egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Orient racing power reserve - İlk mekanik saatim için yardım   Orient racing power reserve - İlk mekanik saatim için yardım Icon_minipostedPaz 13 Şub. - 23:28

bence power reservli orient çok outdoor duruyor, hiçbir şekilde elbise ile uymaz; ha bu durum bu devirde çokmu sorun; değil; birkaç saatimiz olabiliyor.

seiko bence optik olarak çok güzel; biraz fazla sport.
kendi penceremden bakarsam ben kasanın solunda buton olan saati kullanamam heralde.

Mako 1 i tercih ederdim ama hepte derim, mako 2 nin bezeli mako 1 e uygulanmalı
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: Orient racing power reserve - İlk mekanik saatim için yardım   Orient racing power reserve - İlk mekanik saatim için yardım Icon_minipostedPaz 13 Şub. - 23:38

800 tl bütçe ile hem Orient power reservli model hem de Seiko Atlas alınabilir. Bir de arkadaşın istediği özelliklere göre düşünürsek, özellikle şeffaf cam arka kapak (mekanizmanın görünmesi), kalan güç reserv göstergesi ve safir cam özelliklerini sadece ilk Orient modeli karşılayacaktır. Bence 2.el değerinden veya tutulan model olmasından öte kullanıcının zevkine ve ihtiyaçlarına uyması da önemli.

Tabii ki Seiko Atlas modeli de çok güzel bir model (sarı akrep yelkovanlısı benim de favorim), Mako'da ilk otomatik alındıktan sonra yanında düşünülebilir.
kekremsi

kekremsi

MesajKonu: Geri: Orient racing power reserve - İlk mekanik saatim için yardım   Orient racing power reserve - İlk mekanik saatim için yardım Icon_minipostedPtsi 14 Şub. - 2:28

burbank, durdor, watcher, egunns, monster: gerçekten çok güzel yorumlar. böyle derin düşünülmüş yorumlar beklemiyordum. teşekür ediyorum.

Burbank, haklısınız tercihlerimi en iyi karşılayan model orient racing. İki saati yanyana koysalar orienti seçerim. Ama fiyat gümrükte sorun yaşatacak gibi görünüyor. yorumlardan sonra da o fiyata değmeyeceğine kanaat getirdim. Bir anda iki saat alarak aceleci davranmak istemiyorum

Saatlerle yeni ilgilenmeye başlayan birinin zevkleri çok hızlı değişiyor gerçekten. şu an seiko atlası almaya daha meyilliyim. Makoyu denemediim ama vitrinde gördüm kasası, beklediğimden küçük göründü gözüme. Ebay de seiko atlasın fiyatı 180 dolar civarı görünüyor. Bu modeli Sirkeci de bulup deneme ihtimalim var mıdır sizce? gerçi kolda nasıl duracağı az çok şu fotoğrafdan belli:
http://okwatch.godohosting.com/seiko/SKZ209K1_03.jpg

seiko atlas sahipleri nerden temin ettiklerini yazarlarsa sevinirim. Bir de, ebay tanımlarında yazan "international guarantee" ve "local guarantee" gibi belgelerin türkiyede hükmü var mıdır?
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Orient racing power reserve - İlk mekanik saatim için yardım   Orient racing power reserve - İlk mekanik saatim için yardım Icon_minipostedPtsi 14 Şub. - 2:56

hükmü olduğunu düşünmüyorum Smile şans biraz o garanti yoksa gönder getir aldım alamadım aylar sürer valla ben girmem o işe
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: Orient racing power reserve - İlk mekanik saatim için yardım   Orient racing power reserve - İlk mekanik saatim için yardım Icon_minipostedPtsi 14 Şub. - 3:32

@ Silver,

Crazyhours uluslararası garantisinin geçerliliği hususunu kastetmiş. Burada geçerliliği olmayacağı, bir sorun durumunda garantiden halletmek için de yurtdışına gönder bekle vb. sıkıntılara katlanmaya değmez demek istemiş.

Ama zaten bu Japon otomatiklerinin 1 veya 2 yıllık garanti süresi içinde sorun çıkardıkları nadiren görülüyor. Görülse de o kadar risk alıp burada bir ustaya götürüp hallettirilebilir. Gülü seven biraz dikenine katlanacak.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Orient racing power reserve - İlk mekanik saatim için yardım   Orient racing power reserve - İlk mekanik saatim için yardım Icon_minipostedPtsi 14 Şub. - 8:38

Kekremsi arkadaşımızın şüphesi bende kesinlik kazandı. Saatin sağındaki solunda ıvır zıvır çocuksu bir hava veriyor. Aynısından biraz da kordona sürmüşler. Bence 12 yaş grubu Casio'suna benzemiş.
Ben olsam seiko yu alırdım. görsellikte tur farkı atıyor. ne tür bir saat olduğu da belli, kimse bu da ne demez. Elbise ile bile takılabilir.

Sorry Mako'nun resmi şimdi çıktı O da Seiko gibi net bir saat. Bence tercihinizi ikisinden birine yapın.
kekremsi

kekremsi

MesajKonu: Geri: Orient racing power reserve - İlk mekanik saatim için yardım   Orient racing power reserve - İlk mekanik saatim için yardım Icon_minipostedPtsi 14 Şub. - 21:05

teng

teng

MesajKonu: Geri: Orient racing power reserve - İlk mekanik saatim için yardım   Orient racing power reserve - İlk mekanik saatim için yardım Icon_minipostedPtsi 14 Şub. - 21:26

Bence de en güzeli sarı akrep yelkovanı olan Seiko.
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Orient racing power reserve - İlk mekanik saatim için yardım   Orient racing power reserve - İlk mekanik saatim için yardım Icon_minipostedPtsi 14 Şub. - 22:14

atlasa atlamak lazım bence de
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: Orient racing power reserve - İlk mekanik saatim için yardım   Orient racing power reserve - İlk mekanik saatim için yardım Icon_minipostedPtsi 14 Şub. - 22:39

Üçü de güzel saatler mekanizma ve malzeme kaliteleri benzer ve yeterli. Bence zevkine göre sen seçim yapmalısın. Hangisi tasarım olarak seni daha çok tatmin ediyorsa onu almalısın. Mesela 3. saat olan frankenmonster'ın turuncu (orange) kadranlısı var bende. Çok kullanışlı ve kola güzel oturan bir saat. Luminovası da harika. İkinci sarı akrep yelkovanlı atlas benim de almak istediğim Seiko'lardan.

Ne karar verirsen ver güzel seçim yapmış olursun Wink
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Orient racing power reserve - İlk mekanik saatim için yardım   Orient racing power reserve - İlk mekanik saatim için yardım Icon_minipostedSalı 15 Şub. - 2:56

Sari akrep yelkovanli seiko atlas bende var, birkac yildir seyahatlerde, havuzda denizde taktigim saat oldu ve ilk gunku gibi duruyor, kolda cok rahat ve konforlu, ebat olarak ta cok keyifli, agirligi da kendini hissettiriyor ve cok keyif veriyor, tavsiye ederim.
kekremsi

kekremsi

MesajKonu: Geri: Orient racing power reserve - İlk mekanik saatim için yardım   Orient racing power reserve - İlk mekanik saatim için yardım Icon_minipostedSalı 15 Şub. - 12:20

sarı akrep yelkovanlı seikoyu ebay den sipariş ettim. yorum bildirenlere teşekkür ediyorum.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Orient racing power reserve - İlk mekanik saatim için yardım   Orient racing power reserve - İlk mekanik saatim için yardım Icon_minipostedSalı 15 Şub. - 21:25

Hayirli olsun ok1
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Orient racing power reserve - İlk mekanik saatim için yardım   Orient racing power reserve - İlk mekanik saatim için yardım Icon_minipostedSalı 15 Şub. - 22:24

hayırlı olsun şu cesareti gösteremedim valla bravo Smile
sifujack

sifujack

MesajKonu: Geri: Orient racing power reserve - İlk mekanik saatim için yardım   Orient racing power reserve - İlk mekanik saatim için yardım Icon_minipostedSalı 15 Şub. - 22:27

iyi günlerde kullanın hayırlı olsun,inşallah siz de memnun kalırsınız

not:alışık değilseniz saat biraz ağır gelebilir,belki bir nato kayış ile kullanmak daha iyi olur
kekremsi

kekremsi

MesajKonu: Geri: Orient racing power reserve - İlk mekanik saatim için yardım   Orient racing power reserve - İlk mekanik saatim için yardım Icon_minipostedÇarş. 16 Şub. - 3:40

watcher: teşekkürler Smile

crazyhours: eğer yurtdışından saat sipariş etmeyi kastediyorsanız, paypal güvencesi olduktan sonra pek birşey olacağını sanmıyorum. saat yolda kaybolsa bile en kötü paypal geri öder.

sifujack: teşekkürler. saat geldikten sonra, duruma göre nato kayışı düşünücem
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: Orient racing power reserve - İlk mekanik saatim için yardım   Orient racing power reserve - İlk mekanik saatim için yardım Icon_minipostedÇarş. 16 Şub. - 6:36

Hayırlı olsun, güle güle kullanın. ok1 Seiko severler kulübüne adımınızı attınız. Kullandıkça daha da benimseyecek, uygun fiyata ne kadar iyi bir saat aldığınızı anlayacaksınız. Tabii sonra başka modelleri ile Japon üçlüsünün diğer ikisi Citizen ve Orient'e de sıçrayabilir bu merak. Ne de olsa bulaşıcı.. guluyor

Bu arada sayenizde Sifujack'de teşrif etti. by
sifujack

sifujack

MesajKonu: Geri: Orient racing power reserve - İlk mekanik saatim için yardım   Orient racing power reserve - İlk mekanik saatim için yardım Icon_minipostedÇarş. 16 Şub. - 11:44

burbank demiş ki:
Hayırlı olsun, güle güle kullanın. ok1 Seiko severler kulübüne adımınızı attınız. Kullandıkça daha da benimseyecek, uygun fiyata ne kadar iyi bir saat aldığınızı anlayacaksınız. Tabii sonra başka modelleri ile Japon üçlüsünün diğer ikisi Citizen ve Orient'e de sıçrayabilir bu merak. Ne de olsa bulaşıcı.. guluyor

Bu arada sayenizde Sifujack'de teşrif etti. by

mecburum ... mesleğimin sınavını biran önce kazanmalıyım;
böyle bir durum olmasaydı, forumda daha çok bulunacağım gibi elimden geldiğince makale,görüş,inceleme çevirileri içeren birçok konu açardım
araya askerliği de katarsak 2 yıl izin istiyorum baris ilani Crying or Very sad

tabi açacağın japon markalarını ve özellikle makinelerini detaylıca karşılaştırcağın konuyu da dört gözle bekliyor ve takip ediyorum,
ders çalışmaktan saatlerle ilgili aklımda hiçbirşey kalmadı ama yinede bu konuda sana yardım gerekirse yardımcı olmaya hazırım
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: Orient racing power reserve - İlk mekanik saatim için yardım   Orient racing power reserve - İlk mekanik saatim için yardım Icon_minipostedÇarş. 16 Şub. - 23:45

Estağfurullah, latife yapıyordum.

O araştırma konusunda Orient'in bitmesine biraz daha var, sonra hakkında en az bilgiye sahip olduğum Citizen otomatikler gelecek. Ben de ara vererek yapıyorum, her zaman aynı istekle yapamıyorsun veya vakit bulamıyorsun.
u3kagitci

u3kagitci

MesajKonu: Geri: Orient racing power reserve - İlk mekanik saatim için yardım   Orient racing power reserve - İlk mekanik saatim için yardım Icon_minipostedÇarş. 23 Şub. - 10:38

bende mekanik bir saat almayı düşünüyorum..Bu aralar seiko yu bende beğendim..gerçekten çok hoş ve gösterişli..
kekremsi

kekremsi

MesajKonu: Geri: Orient racing power reserve - İlk mekanik saatim için yardım   Orient racing power reserve - İlk mekanik saatim için yardım Icon_minipostedCuma 4 Mart - 14:20

Saatim siparişi verdikten 17 gün sonra, bugün geldi. bezel 39mm olduğu için biraz küçük gözüküyor. Ama beğendim. yorum yapan arkadaşlara teşekkürle tekrardan
monster

monster

MesajKonu: Geri: Orient racing power reserve - İlk mekanik saatim için yardım   Orient racing power reserve - İlk mekanik saatim için yardım Icon_minipostedCuma 4 Mart - 19:53

hayırlı olsun güle güle kullan
ama saat inceleme bölümünde saatin fotoğraflarını ve incelemesini isteriz müsait olduğunda : )
sifujack

sifujack

MesajKonu: Geri: Orient racing power reserve - İlk mekanik saatim için yardım   Orient racing power reserve - İlk mekanik saatim için yardım Icon_minipostedCuma 4 Mart - 23:33

iyi günlerde kullan,beğenmene sevindim
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: Orient racing power reserve - İlk mekanik saatim için yardım   Orient racing power reserve - İlk mekanik saatim için yardım Icon_minipostedC.tesi 5 Mart - 6:33

kekremsi demiş ki:
Saatim siparişi verdikten 17 gün sonra, bugün geldi. bezel 39mm olduğu için biraz küçük gözüküyor. Ama beğendim. yorum yapan arkadaşlara teşekkürle tekrardan

Hayırlı olsun, ancak Atlas modelinin tepe hariç çapının 41-42 mm olması lazım. 39 mm az gibi.
kekremsi

kekremsi

MesajKonu: Geri: Orient racing power reserve - İlk mekanik saatim için yardım   Orient racing power reserve - İlk mekanik saatim için yardım Icon_minipostedC.tesi 5 Mart - 7:56

Sağolun. Sifujack in aynı model ile ilgi bir incelemesi var. Bezelin çok zor dönmesi dışında ekleyebileceğim pek birşey yok. Ama saatin kolda duruşu açısından fotoğraf ekleyebilirim. Şu fotograf benim açımdan biraz yanıltıcı oldu, fotograftaki kişinin bileği ince olduğu için saat büyükmüş gibi gözükmüş: http://g-ecx.images-amazon.com/images/G/01/ciu/33/c3/f2e681b0c8a0b372f7faa110.L.jpg

Sifujack in incelemesi: http://www.turksaatforumu.com/t1156-seiko-5-atlas-skz211j?highlight=atlas#20828
sifujack

sifujack

MesajKonu: Geri: Orient racing power reserve - İlk mekanik saatim için yardım   Orient racing power reserve - İlk mekanik saatim için yardım Icon_minipostedC.tesi 5 Mart - 8:09

aynen prospex serisindeki bazı saatler gibi yukarı doğru daralan şekilde konik tasarımda yapılmış ,kasanın en alt bölümü ise 42,5 mm civarı(tepeler hariç)bezeli 40 mm yakın,bu yüzden bezel ölçüsü ya da alt kasa ölçüsü yanıltıcı olabiliyor

vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Orient racing power reserve - İlk mekanik saatim için yardım   Orient racing power reserve - İlk mekanik saatim için yardım Icon_minipostedPtsi 7 Mart - 12:58

Tüm bu özellikler Tissot PRS 516larda var. yeni nesiller 42mm. eskiler 40mm. bir tek fiyat olarak yeniler kaça onu bilmiyorum. eskileri 800-900e metal kordonlusunu bulursunuz.
Japon makinelerinin çoğunda elle kurma özelliği yoktur. Ancak üst düzey olanlarda (Credor, Royal Orient, Grand Seiko gibilerde var).. saydığınız tüm kriterleri içinde barındıran tek bir saat ben tanımıyorum.
Power reservli Orient diver'lar var ancak onlar da arka kapak camlı değil haliyle.
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: Orient racing power reserve - İlk mekanik saatim için yardım   Orient racing power reserve - İlk mekanik saatim için yardım Icon_minipostedPtsi 7 Mart - 20:17

Elle kurma özelliği bakımından Citizen otomatikler iyi. Başlangıç seviyesindeki otomatiklerinde bile (örnek bendeki prodiver NY0040'da kullanılan Miyota 8203, yine 8200, 8205, 8219 vd) elle kurma özelliği var.

Orient racing power reserve - İlk mekanik saatim için yardım
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Hamilton Jazzmaster Power Reserve
» Mido Baroncelli Power Reserve
» Şimdi de şu Orient için arkadaşlardan yardım bekliyorum.
» Power reserve süreleri
» Hamilton Jazzmaster Power Reserve