Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Casio Edifice EFE-503D-1AV Replika Mı?

+2
silver
TheMidnight
6 posters
YazarMesaj
TheMidnight

TheMidnight

Casio Edifice EFE-503D-1AV Replika Mı? Empty
MesajKonu: Casio Edifice EFE-503D-1AV Replika Mı?   Casio Edifice EFE-503D-1AV Replika Mı? Icon_minipostedC.tesi 19 Şub. - 16:45

Arkadaşlar herkese öncelikle merhaba sizi yeni keşfettim valla ne diyim çok iyisiniz saat konusunda Smile

Size danışmak istediğim bir konu var

İlanda belirttiğim modeli almak istiyorum 150 tl 170 tl arası değişen fiyatlar var garantisiz olarak
Garantilide 350 450 arası , 150 170 tl arası satan satıcılarda orjinal ama sadece garantisiz diyor
Elime aldım baktım çok güzel gerçekten kesimleri camı herşeyi aklınıza ne geliyorsa tüm göstergeleride çalışıyor

Sonra gittim 350 450 arası olanını inceledim aynı arada kaldım şimdi?

Normalde replika kullanmak istemeyen biriyim ama o model çok hoşuma gitti ama 350 450 benim için çok şu an

Değerli arkadaşlar size sorum ben nasıl anlarım bunun replikasınıı?
Replika almamın ne zararı olur hemen bozulurmu mesela evet çok çeşit var ama bu gerçekten çok iyi

Daha önceden başka bir replika görmüştüm görür görmez anladım oda casio edifice modellerindendi...

Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar şimdiden çok teşekkürler...
silver

silver

MesajKonu: Geri: Casio Edifice EFE-503D-1AV Replika Mı?   Casio Edifice EFE-503D-1AV Replika Mı? Icon_minipostedPaz 20 Şub. - 7:07

Ebay'de Hong Kong'lu satıcılarda kargo dahil 85$, Amerikalılar'da 185$,
valla bilemiyorum ama uzak doğulu ve profili %99 olan satıcı %100 orjinal yazmış... Ben replika olduğunu zannetmiyorum.
TheMidnight

TheMidnight

MesajKonu: Geri: Casio Edifice EFE-503D-1AV Replika Mı?   Casio Edifice EFE-503D-1AV Replika Mı? Icon_minipostedPaz 20 Şub. - 8:16

Valla içim biraz rahatladı çok teşekkür ederim yorumunuz için

Saatin herşeyi ile bukadar güzel olması kafamı karıştırdı zaten evet piyasada çok iyi replikalar var ama bukadarını yapıyorlar mı bilemiyorum

Peki hong kongta bu kadar ucuza nasıl satış yapılıyor bukadar nasıl fark ediyor
ülkemizde zaten çok pahalı herşey saatlerde tabiki öyle...
silver

silver

MesajKonu: Geri: Casio Edifice EFE-503D-1AV Replika Mı?   Casio Edifice EFE-503D-1AV Replika Mı? Icon_minipostedPaz 20 Şub. - 8:43

Hocam aslında sizin saatin replikaları varmış bir bakındım da

benim aşağıda yazdıklarım konusunda %100 bilgi ve deneyimim yok sadece
okuduğumu yazıyorum

orjinal saatin camı safir, replika olanın ki değilmiş

camın safir olup olmadığını belirlemek içinde, camı çizmeye çalışmak gibi saate zarar vermiyecek bir yöntem olarak şunu buldum;

"büyük bir damla su cam üzerinde gezdirilir. su normal cam üzerinde dağılıp yayılır oysa safir üzerinde bütünlüğünü koruyarak dolaşır"

dediğim gibi emin değilim bilgili olanlar müdahele etsin

ayrıca bu saatin replikasını alan biri şöyle yazmış;

"I didn't know much about the edifice line and ended up buying one for $52 from seller bigbigworld08. The model looks very nice, heavy, solid links, glass (not plastic, but probably not sapphire as the real thing). But it has a white date window instead of black, and the 1/20th second timer does not work - it just ticks regular seconds when in chronograph mode. The dial also has some imperfections and the inner tachymeter bezel does not rotate smoothly.

I should have checked retail prices before buying it, so beware if you're looking at some surprisingly cheap Casios on ebay."

------------

size 85$ olarak dediğim satıcının replika sattığını söylemiş yorum yapan kişi ne yazık ki :(
silver

silver

MesajKonu: Geri: Casio Edifice EFE-503D-1AV Replika Mı?   Casio Edifice EFE-503D-1AV Replika Mı? Icon_minipostedPaz 20 Şub. - 8:54

saatin kadranının bir resmini koyun isterseniz
TheMidnight

TheMidnight

MesajKonu: Geri: Casio Edifice EFE-503D-1AV Replika Mı?   Casio Edifice EFE-503D-1AV Replika Mı? Icon_minipostedPaz 20 Şub. - 12:10

Silver arkadaşım çok teşekkür ederim ilgine su testini yapmadım ama videosunu çektim yüklüyorum bitince link vericem bir bakarsan çok sevinirim..

Bugünde inceledim gerçekten orjinal gibi...
TheMidnight

TheMidnight

MesajKonu: Geri: Casio Edifice EFE-503D-1AV Replika Mı?   Casio Edifice EFE-503D-1AV Replika Mı? Icon_minipostedPaz 20 Şub. - 16:03

Casio Edifice EFE-503D-1AV Replika Mı? Dsc08256s

Arkadaşlar resimde videoda yeni aldığım saatin bir bakın yorumlarınızı bekliyorum....
silver

silver

MesajKonu: Geri: Casio Edifice EFE-503D-1AV Replika Mı?   Casio Edifice EFE-503D-1AV Replika Mı? Icon_minipostedPtsi 21 Şub. - 1:45

ne söylesem yalan Smile
silver

silver

MesajKonu: Geri: Casio Edifice EFE-503D-1AV Replika Mı?   Casio Edifice EFE-503D-1AV Replika Mı? Icon_minipostedPtsi 21 Şub. - 7:47

en azından tarih penceresi beyaz tabanlı değil yukarda yazdığı gibi, mesela şu ilandaki sahte bu açıdan

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-saat-kol-saati-casio-edifice-efe-503d-1av-100-orjinal-hemen-teslim-42384218/detay?

en mantıklısı bir damla su gezdirin cam safir mi bakın, yada alın ele bir tornavida çizmeye çalışın çizilirse sahte Smile
TheMidnight

TheMidnight

MesajKonu: Geri: Casio Edifice EFE-503D-1AV Replika Mı?   Casio Edifice EFE-503D-1AV Replika Mı? Icon_minipostedPtsi 21 Şub. - 8:50

Tornavida yapamam cizilirse kullanamam birdaha takıntılıyım çünkü Smile azcık cizik olsa içime sinmez bidahada hemen alamam ama su testini yapıcam şimdi yapıcak bi yerde değilim ama gece yapacağım ve yazacağım çok teşekkür ederim gerçekten...

Evet o beyaz olanınıda gördüm baktım orjinalinin takvimi hep siyah onun için beyaz olanından hemen uzaklaştım.. saati ayarladım ve üç gündür bir saniye bile şaşmadı...
TheMidnight

TheMidnight

MesajKonu: Geri: Casio Edifice EFE-503D-1AV Replika Mı?   Casio Edifice EFE-503D-1AV Replika Mı? Icon_minipostedPtsi 21 Şub. - 14:01

Evet su dağıldı Smile artık büyük ihtimal sahte.. artık bozulana kadar kullanıcam Smile Bu parasızlık yok mu Smile
silver

silver

MesajKonu: Geri: Casio Edifice EFE-503D-1AV Replika Mı?   Casio Edifice EFE-503D-1AV Replika Mı? Icon_minipostedPtsi 21 Şub. - 14:05

o su olayı sakat ben benim safir saatte denedim dağıldı Smile
TheMidnight

TheMidnight

MesajKonu: Geri: Casio Edifice EFE-503D-1AV Replika Mı?   Casio Edifice EFE-503D-1AV Replika Mı? Icon_minipostedPtsi 21 Şub. - 14:38

Hadi ya ozaman kardeşim o test boşuna birde ben bunu yaptıktan sonra eski casio saatimin camına baktım o safir camdı o saatin ve bu saatimin camına tırnağımla vurduğumda aynı ses geliyor

Plastik cam karışımı bir cam değil sadece camda değil ? bir casio bayisine götüreceğim nasıl anlıyacağım başka yolu yokmu acaba birde ateşe tutmak vardı galiba
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Casio Edifice EFE-503D-1AV Replika Mı?   Casio Edifice EFE-503D-1AV Replika Mı? Icon_minipostedPerş. 24 Şub. - 1:29

Su testine pek guvenmeyin cunku cam da olsa safir de olsa eger uzerinde antirefle kaplama varsa su toplanir, yoksa dagilir, ne yazikki laboratuar ortami disinda safir olup olmadigini anlamanin tek yolu cizmek ama bu bile yeterli olmayabilir cunku safir de cizilebilir, cam da eger sertlestirilmis cam kullanildiysa safir ile ayni zor sekilde cizilebilir, bu durumda imalatciya guvenmekten baska care yok gibi gorunuyor.
http://www.turksaatforumu.com
TheMidnight

TheMidnight

MesajKonu: Geri: Casio Edifice EFE-503D-1AV Replika Mı?   Casio Edifice EFE-503D-1AV Replika Mı? Icon_minipostedPerş. 24 Şub. - 12:57

Teşekkür ederim cevabınız için dediklerinize katılıyorum heleki artık bu zamanda anlaşılması çok zor taklitler yapılıyor..

Ama bir hafta oldu saatten memnunum bir saniye bile geri ileri gitmedi bakalım inşallah böyle devam eder Smile
Magneto

Magneto

MesajKonu: Geri: Casio Edifice EFE-503D-1AV Replika Mı?   Casio Edifice EFE-503D-1AV Replika Mı? Icon_minipostedSalı 5 Nis. - 12:29

içi açılırsa çok kolay anlaşılır diye düşünüyorum
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Casio Edifice EFE-503D-1AV Replika Mı?   Casio Edifice EFE-503D-1AV Replika Mı? Icon_minipostedSalı 12 Tem. - 19:53

videoda sahtesi var...
http://teknolojivesaatler.blogspot.com
movement34

movement34

MesajKonu: Geri: Casio Edifice EFE-503D-1AV Replika Mı?   Casio Edifice EFE-503D-1AV Replika Mı? Icon_minipostedSalı 12 Tem. - 23:29

casio nun tum serilerinin birebir emitasyonlari var,,magazaya da goturseniz urunlere orjinal derler,,garantisi yoktur tabiki ama,,yillarca sorun yasamadan kullanirsiniz,,
ozellikle de 550d ve 503d de cok kalitelidir,,icersindeki makineler de casiolarin kullandigi makineler,,miyota 0s 62 makine,,
emitasyonunu almanizi tavsiye ederim bana sorarsaniz,,
sadece adi emitasyondur,,yoksa kalite olarak yuzde 95 civarinda orjinalinin kalitesindedir

Casio Edifice EFE-503D-1AV Replika Mı?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Casio Edifice EF-550D-1AV ve 550 PB
» Casio Edifice EF-131D-7A
» Casio Edifice EF-550D-1AV Hakkında Yorumlarınız
» Satılık Casio Edifice Red Bull Racing Limited edition
» CASIO EDIFICE EF 550 rbsp red bull racing limited edition