Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Glashütte Original

5 posters
YazarMesaj
MortingenStrasse

MortingenStrasse

Glashütte Original Empty
MesajKonu: Glashütte Original   Glashütte Original Icon_minipostedPtsi 7 Eyl. - 9:31

Bugün glashütte'nin katalogları ve cd'si geldi, ben de konusunu açmazsam ayıp olur diye düşündüm.

Kataloglardan birisi 2009 yılında çıkan saatleri gösteriyor, 35 sayfa. Diğer ise 2008 de sattıkları saatler ve oda tamı tamına 145 sayfa. Gerçekten sağlam kataloglar.

1994 yılında kurulmuş. Swatch grup altında şu anda. Tüm mekanizmaları in house ve 14 farklı mekanizmaları var. Glashütte, Almanya'da saatin doğduğu şehir ve adını buradan alıyor. Bu şehirden bahsedecek olursak mesela burada saat okulunda okuyan va daha sonra da burada eğitmenlik yapan Alfred Helwig, bugün hayranlıkla baktığımız flying tourbillonu bulan kişi. Bu nedenle de yabana atılamayacak bir tarihi var bu şehrin.

Kataloğun yanında gönderdikleri cd öncelikle markayı anlatıyor. Daha sonra binalarını, çalışanların neler yaptığını gösteriyor ve detaylı bir şekilde saatleri nasıl yaptıklarını anlatıyor. Bence harika bir cd hazırlamışlar hiç sıkılmadan izledim. Size de tavsiye ederim.

Glashütte'nin fiyatları oldukça yüksek çünkü gerçekten çok kaliteli bir marka. 5-6bin dolar civarından başlıyor yanlış bilmiyorsam ve 70-80bine modelleri mevcut, mutlaka daha pahalıları da vardır ben fazla araştırma yapamadım.

Markanın birkaç modelinin resmini koyalım.

Glashütte Original Glashutte_originalpanotourbillonxl-thumb-450x337-2163

Glashütte Original PanoInverse_XL_Glash%C3%BCtte

Glashütte Original Glashuette_Original_PanoMati20080206103507

2. resimdeki saatin fiyatı 16bin dolar mı ne ebayde, neden olmasın diyorum Smile
MortingenStrasse

MortingenStrasse

Glashütte Original Empty
MesajKonu: Geri: Glashütte Original   Glashütte Original Icon_minipostedÇarş. 7 Ekim - 20:59

glashütte original'in bir saat okulu var, markaya mail atmıştım acaba eğitim alabilr miyim, öğrenim ücreti nedir ile ilgili.

okul için para vermiyormuşum fakat eğitim 3 yıl sürüyormuş. ben yaz için bir şey bakıyordum ama böyle olunca üniversitede okuduğumdan dolayı glashüttede eğitim almak imkansız hale geldi.
watcher
Admin
watcher

Glashütte Original Empty
MesajKonu: Geri: Glashütte Original   Glashütte Original Icon_minipostedÇarş. 7 Ekim - 21:17

wow bravo kardesim, eger yasim musait olsaydi hayatimin uc yilini bu konuya ayirmaktan hic cekinmezdim, sen yapamasan bile mutlaka yapacak bir kardesimiz cikacak ve turkiyede bir ilk olarak cigir acacaktir. :ok3:
http://www.turksaatforumu.com
cowboy

cowboy

Glashütte Original Empty
MesajKonu: Geri: Glashütte Original   Glashütte Original Icon_minipostedÇarş. 7 Ekim - 21:20

Bu eğitimle ilgili detaylı bilgi nereden alabilirim acaba Smile
watcher
Admin
watcher

Glashütte Original Empty
MesajKonu: Geri: Glashütte Original   Glashütte Original Icon_minipostedÇarş. 7 Ekim - 21:30

Yakinda bu sinemada Very Happy
Onumuzdeki gunlerde bu konuyla ilgili detayli bilgi vermeye calisacagim. :ok3:
http://www.turksaatforumu.com
cowboy

cowboy

Glashütte Original Empty
MesajKonu: Geri: Glashütte Original   Glashütte Original Icon_minipostedÇarş. 7 Ekim - 21:33

sabırsızlıkla bekliyorum Smile
Misafir
Misafir
Anonymous

Glashütte Original Empty
MesajKonu: Geri: Glashütte Original   Glashütte Original Icon_minipostedPtsi 25 Ocak - 0:05

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 10:16 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
deka

deka

Glashütte Original Empty
MesajKonu: Geri: Glashütte Original   Glashütte Original Icon_minipostedPtsi 25 Ocak - 1:57

O makinaya hasta olmayan varmıki. fumeur
MrWrong

MrWrong

Glashütte Original Empty
MesajKonu: Geri: Glashütte Original   Glashütte Original Icon_minipostedPerş. 18 Şub. - 14:49

MortingenStrasse demiş ki:

Markanın birkaç modelinin resmini koyalım.

Glashütte Original Glashutte_originalpanotourbillonxl-thumb-450x337-2163

Siyah ile beyaz bu kadar güzel birleştirilir. Harikulade bravo
Misafir
Misafir
Anonymous

Glashütte Original Empty
MesajKonu: Geri: Glashütte Original   Glashütte Original Icon_minipostedÇarş. 24 Mart - 2:49

.

Glashütte Original
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
»  Glashütte Original nomos tetra sıfır..
» Yeni Model: Glashütte Original Panorama Date Seventies
» sizce bu saatin original markası ne?
» Glashütte
» Nomos Glashütte