Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Nomos Glashütte

3 posters
YazarMesaj
vervito

vervito

Nomos Glashütte Empty
MesajKonu: Nomos Glashütte   Nomos Glashütte Icon_minipostedC.tesi 12 Haz. - 4:46

Mavi kolları olan vintage tarzda klasik bir saat diyince ilk aklıma gelen markadır.
bir çok ödül almış dizayner Susanne Gunther tarafından tasarlanan minimalist tarzdaki kadranları oldukca hoş.
marka çok köklü olmasa bile şuanki sahip olduğu konumu fazlasıyla hakettiğini düşünüyorum.
ismindeki Glashutte etiketi markayı diğer Nomos isimli saat üreticilerinden ayırmak için. Saatler Made in Germany'dir.
2005 yılına kadar saatlerinde Peseux 7001 kullandılar. makinelerinin hepsi dekorasyonludur.
2005ten beri in-house makine üretiyorlar. makinelerinin isimleri:
Alfa: düz alttan saniyeli kurmalı makine
beta: Alfa+tarih göstergesi
delta: beta+power reserve göstergesi
Epsilon: düz otomatik alttan saniyeli
Zeta: epsilon+tarih göstergesi
2007'den beri de kronolu makinelerinin üretimi başladı.

modelleri:
-http://www.glashuette.com/index.php?id=289&L=1
egunns

egunns

Nomos Glashütte Empty
MesajKonu: Geri: Nomos Glashütte   Nomos Glashütte Icon_minipostedPtsi 14 Haz. - 5:27

vervito veya bilen arkadaşlar glashutte tüm modellerinde inhouse mu kullanıyor?....geçen haftalarda 4900 eur luk bir modelini denedim; satıcıyada çok şey biliyormuşum gibi bu eta bazlıdır falan dedim scratch
teng

teng

Nomos Glashütte Empty
MesajKonu: Geri: Nomos Glashütte   Nomos Glashütte Icon_minipostedPtsi 14 Haz. - 7:27

Glasshütte Original ile Lange & Sohne ile kardeş firmalar. Aralarındaki bağı söylememek için de işbirliği halindeler sanki, mekanizmalarda hangisinin kökü kimde bulmak mümkün değil. Glasshüttenin birçok mekanizması in-house ama araya parça koydularmı bilemiyorum.
vervito

vervito

Nomos Glashütte Empty
MesajKonu: Geri: Nomos Glashütte   Nomos Glashütte Icon_minipostedSalı 15 Haz. - 21:14

ne glashutte için ne de lange için inhouse dışında bir şey okumadım duymadım. ancak birbirleriyle bağlantılı oldukları ve paslaştıkları eskiden varmış diye biliyorum. Ancak artık Glashutte Swatch groupa bağlı. Lange and Sohne ise Richemont groupa bağlı.

Nomos Glashütte
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
»  Glashütte Original nomos tetra sıfır..
» Nomos firmasinin hazirlamis oldugu Balans ve saat yapimi hakkinda bir brosür
» Glashütte
» Glashütte Original
» İlk Vintage Denemesi - Glashütte GUB