Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

kadranın arkasında neler oluyor?

+3
deka
watcher
fecstasy
7 posters
YazarMesaj
fecstasy

fecstasy

kadranın arkasında neler oluyor? Empty
MesajKonu: kadranın arkasında neler oluyor?   kadranın arkasında neler oluyor? Icon_minipostedPaz 10 Nis. - 20:44

herkese merhaba!
eşime ilk yıldönümü hediyemizi almak için çıktığım yolda sadece görünüşüne bakıp saat alamayacağımı; kadranın arkasında neler olduğunu çok merak ettiğimi farkettim ve buradayım =)
planım saatle beraber geniş içerikli ve kendi araştırmalarımdan oluşan bir de kitapçık hediye etmek =)
forumlarda muhakkak görüşeceğiz ama eşimi çook mutlu etmeme katkı sağlamak isteyen olursa kendine hangi saat alınsa havaya uçardı bilmek isterim =)
herkese selamlar ok1
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: kadranın arkasında neler oluyor?   kadranın arkasında neler oluyor? Icon_minipostedPaz 10 Nis. - 21:33

Hosgeldiniz,
yazdiginiz seyler epey ilginc, bahsettiginiz kucuk kitapcik icin forumda epey malzeme var.
Esinizin begenecegi saat konusunda bunu en iyi siz bilirsiniz demek gerekiyor ama bir baslik altinda konuyu acarsaniz konuyla ilgili daha genis sohbet edebilir ve tavsiyelerde bulunabiliriz.
http://www.turksaatforumu.com
deka

deka

MesajKonu: Geri: kadranın arkasında neler oluyor?   kadranın arkasında neler oluyor? Icon_minipostedPaz 10 Nis. - 22:00

Hoşgeldiniz.
kemal-cebeci

kemal-cebeci

MesajKonu: Geri: kadranın arkasında neler oluyor?   kadranın arkasında neler oluyor? Icon_minipostedPaz 10 Nis. - 22:53

hoşgeldiniz,
bu havaya uçuracak saat bir hanımefendiye mi , beyefendiye mi alınacak. Smile)
kemal-cebeci

kemal-cebeci

MesajKonu: Geri: kadranın arkasında neler oluyor?   kadranın arkasında neler oluyor? Icon_minipostedPaz 10 Nis. - 22:56

hoşgeldiniz,
fecstasy

fecstasy

MesajKonu: Geri: kadranın arkasında neler oluyor?   kadranın arkasında neler oluyor? Icon_minipostedPaz 10 Nis. - 23:03

kemal-cebeci demiş ki:
hoşgeldiniz,
bu havaya uçuracak saat bir hanımefendiye mi , beyefendiye mi alınacak. Smile)

bir beyefendiye alınacak =)
açıkcası biraz da israfı sevmediğimden vereceğim parayı sırf estetiğine vermeyeyim içini de bileyim istiyorum; tabi bir de beyefendi havalara uçmayı hakediyor o ayrı =)
teng

teng

MesajKonu: Geri: kadranın arkasında neler oluyor?   kadranın arkasında neler oluyor? Icon_minipostedPtsi 11 Nis. - 2:21

Havalara uçmayı hakediyor derken ? bomba filan değil di mi ? hahaha
Drao

Drao

MesajKonu: Geri: kadranın arkasında neler oluyor?   kadranın arkasında neler oluyor? Icon_minipostedPtsi 11 Nis. - 6:30

teng demiş ki:

Hoşgeldiniz, birazda kendinizden ve eşinizden bahsederseniz iyi olur. Belki yardımlarımız daha fazla olur.

Teng acaba saatin içine bomba yerleştirilebilir mi? Gerçekten tam uçuş olur.
Valjoux

Valjoux

MesajKonu: Geri: kadranın arkasında neler oluyor?   kadranın arkasında neler oluyor? Icon_minipostedPtsi 11 Nis. - 6:48

Sayın fecstacy,

forum'a hoşgeldiniz...

Müşthiş bir de avatar fotoğrafı seçmişsiniz...Eşiniz,bir süre sonra saatleri tanımaya başlayınca,avatar fotoğrafınız,onu havaya uçuracak bir komplikasyon...
fecstasy

fecstasy

MesajKonu: Geri: kadranın arkasında neler oluyor?   kadranın arkasında neler oluyor? Icon_minipostedPtsi 11 Nis. - 21:57

Valjoux demiş ki:
Sayın fecstacy,

forum'a hoşgeldiniz...

Müşthiş bir de avatar fotoğrafı seçmişsiniz...Eşiniz,bir süre sonra saatleri tanımaya başlayınca,avatar fotoğrafınız,onu havaya uçuracak bir komplikasyon...

avatar fotoğrafıma ben de hayranım Valjoux; Mozartla ilgili bir araştırma yaparken görmüştüm; zaten gördüğüm an saat almak çok daha zorlu ve zevkli bir işe dönüştü Smile
fecstasy

fecstasy

MesajKonu: Geri: kadranın arkasında neler oluyor?   kadranın arkasında neler oluyor? Icon_minipostedPtsi 11 Nis. - 21:59

Drao demiş ki:
teng demiş ki:

Hoşgeldiniz, birazda kendinizden ve eşinizden bahsederseniz iyi olur. Belki yardımlarımız daha fazla olur.

Teng acaba saatin içine bomba yerleştirilebilir mi? Gerçekten tam uçuş olur.

amanın ne diyorsunuz Smile ben adamı mutluluktan uçurmayı kastediyordum; en fazla aduket olur bombaya karşıyım!!

birazdan eşimle ilgil ibir özet geçeceğim
fecstasy

fecstasy

MesajKonu: Geri: kadranın arkasında neler oluyor?   kadranın arkasında neler oluyor? Icon_minipostedPtsi 11 Nis. - 22:24

eşim 32 yaşında ben de 26; ikimiz de mühendisiz ve mekanik olan herşeye bayılıyoruz Smile
ikimiz de şekil olsun diye ya da sırf güzel görünüyor diye neredeyse hiçbirşey almıyoruz;
üzerine bir de ben araştırmadan hiçbirşey alamıyorum; muhakkak tüm tiplerini üretim koşullarını tarihini falan hastalık derecesinde didikliyorum :S
bu da aldığım şeyleri hep doya doya kullanma lüksü veriyor Smile

eşim çok asi olmamakla beraber hırçın görünümlüdür fakat aslında uysal ve evcimendir;
kılık kıyafet olarak klasik ve sporun birleşimi bir tarzı var diyebilirim;
haftanın genelde 3/7si klasik onun dışında daha rahat giyinir.
mobilyadan giyime arabadan ayakkabıya hep sadelikten hoşlanır;
dolayısıyla saat ne çok klasik ne de çok spor olmalı; kadranı renkli ve karmaşık modellerden de uzak duruyorum.

saat seçimimizi kolaylaştıracak başka ne anlatabiliriiim; ımmm; aynı şeyden çok fazla sahip olmayı sevmez genelde ihtiyacı kadar olanıyla yetinir; atıyorum spor ayakkabısı varsa fazlasını israf görür almaz; yani saatlere bayılsa bile bir sürü saat almayacaktır;

kendi emeğini katabileceği hobilerine düşkündür; maket ve modelcilikle ilgili harcama yapmaktan kaçınmaz;
saatlerin de çok ilgisii çekeceğini düşünüyorum ama dediğim gibi bi mekanik bi kurmalı (pillisi var zaten) ya da bi çelik bi deri kordon ona yetecektir tahminen;

özetle; gerçi özetten biraz fazla oldu ama benim niyetim sizlerle konuştukça metal kordonlu mekanik bir saat almaya dönüştü. baştan bu kadar çeşitli makine tipi olduğunu bilmiyor ve pilli alırım diyordum...

sizlere de şimdiye kadar ki yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum.
fecstasy

fecstasy

MesajKonu: Geri: kadranın arkasında neler oluyor?   kadranın arkasında neler oluyor? Icon_minipostedPtsi 11 Nis. - 22:26

bu arada saatin yanında bir de kitapçı khazırlayacağım;
genel saat terimleri; mekanima tipleri gibi temel bilgiler içerecek; bir de aldığım saatle ilgili detay bilgi olacak...
Drao

Drao

MesajKonu: Geri: kadranın arkasında neler oluyor?   kadranın arkasında neler oluyor? Icon_minipostedSalı 12 Nis. - 9:54

fecstasy demiş ki:
bu arada saatin yanında bir de kitapçı khazırlayacağım;
genel saat terimleri; mekanima tipleri gibi temel bilgiler içerecek; bir de aldığım saatle ilgili detay bilgi olacak...

Bu forumdan kitapçık değil, bu konuda bir tez yazabilirsiniz. O işiniz saat seçmekten daha kolay olacak.

kadranın arkasında neler oluyor?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Isvicrede Neler Oluyor-2 Eta Savaslari
» Isvicrede Neler Oluyor - Genel Bir Bakis
» Saatimizin arkasında yazılı olacak isimler; ne zaman, nerede, nasıl?
» Saat seçiminizi belirleyen kriterler neler?
» Italyan amca catal bicakla neler yapiyor.....