Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Saatimizin arkasında yazılı olacak isimler; ne zaman, nerede, nasıl?

+5
MrWrong
barett
mustafasuren
watcher
crazyhours
9 posters
YazarMesaj
crazyhours

crazyhours

Saatimizin arkasında yazılı olacak isimler; ne zaman, nerede, nasıl? Empty
MesajKonu: Saatimizin arkasında yazılı olacak isimler; ne zaman, nerede, nasıl?   Saatimizin arkasında yazılı olacak isimler; ne zaman, nerede, nasıl? Icon_minipostedCuma 19 Şub. - 1:08

valla bağışlayın ama bulamadım nerde nasıl geçtiğini konumuzun. saatlerin arkasına yazılmasını istediğimiz isimleri bildirmeye başlasak nasıl olur ?
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Saatimizin arkasında yazılı olacak isimler; ne zaman, nerede, nasıl?   Saatimizin arkasında yazılı olacak isimler; ne zaman, nerede, nasıl? Icon_minipostedCuma 19 Şub. - 2:17

Ben bunu dusunmustum ama ilk pesinati gonderelim sonra tum alicilar tam olarak belli olur o zaman listeyi olusturalim derim
http://www.turksaatforumu.com
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Saatimizin arkasında yazılı olacak isimler; ne zaman, nerede, nasıl?   Saatimizin arkasında yazılı olacak isimler; ne zaman, nerede, nasıl? Icon_minipostedCuma 19 Şub. - 2:35

tamamdır unutmayalım da Smile aslında plan açısından sorun yok ta kendi kendime işte heyecan yatıştırma operasyonu olarak ta algılanabilir bu hareketim ama o vakte kadar operasyonların içinde yine yatıştırma saatleri alınacak gibi tanrı beni korusun hanımdan geek
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Saatimizin arkasında yazılı olacak isimler; ne zaman, nerede, nasıl?   Saatimizin arkasında yazılı olacak isimler; ne zaman, nerede, nasıl? Icon_minipostedCuma 19 Şub. - 2:55

crazyhours demiş ki:
tamamdır unutmayalım da Smile aslında plan açısından sorun yok ta kendi kendime işte heyecan yatıştırma operasyonu olarak ta algılanabilir bu hareketim ama o vakte kadar operasyonların içinde yine yatıştırma saatleri alınacak gibi tanrı beni korusun hanımdan geek

Forum biraz daha ilerleyince galiba evlilikleri kurtarma sosyal servisi kurma ihtiyacimiz olacak ve bu servis en cok ta benim icin calisacak bence
Yada mesela saat maktulu hanimlar forumu da kurulabilir joker1
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Saatimizin arkasında yazılı olacak isimler; ne zaman, nerede, nasıl?   Saatimizin arkasında yazılı olacak isimler; ne zaman, nerede, nasıl? Icon_minipostedCuma 19 Şub. - 3:05

altyapı yavaş yavaş oluşturulusun bence ya da bu forumun içinde dikiş nakış bebek bakımı ile ilgili konularda koyalım biraz daha sempatik olmaz mı ki scratch
mustafasuren

mustafasuren

MesajKonu: Geri: Saatimizin arkasında yazılı olacak isimler; ne zaman, nerede, nasıl?   Saatimizin arkasında yazılı olacak isimler; ne zaman, nerede, nasıl? Icon_minipostedCuma 19 Şub. - 8:01

watcher demiş ki:
crazyhours demiş ki:

Forum biraz daha ilerleyince galiba evlilikleri kurtarma sosyal servisi kurma ihtiyacimiz olacak ve bu servis en cok ta benim icin calisacak bence
aslında bu şaka konusu yapılmaycak kadar önemli bir konu . bu servis acilen kurulmalı çok ihtiyacım var:))
barett

barett

MesajKonu: Geri: Saatimizin arkasında yazılı olacak isimler; ne zaman, nerede, nasıl?   Saatimizin arkasında yazılı olacak isimler; ne zaman, nerede, nasıl? Icon_minipostedCuma 19 Şub. - 9:18

mustafasuren demiş ki:
watcher demiş ki:
crazyhours demiş ki:

aslında bu şaka konusu yapılmaycak kadar önemli bir konu . bu servis acilen kurulmalı çok ihtiyacım var:))

hahaha
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Saatimizin arkasında yazılı olacak isimler; ne zaman, nerede, nasıl?   Saatimizin arkasında yazılı olacak isimler; ne zaman, nerede, nasıl? Icon_minipostedCuma 19 Şub. - 9:46

@Barett
sen gul bakalim, icimizde en sanslisi sensin, hanima da saat sokup takmayi ogretmissin, saat tamir edip satarak hatuna evi de almissin tabi ki gulersin senin tuzun kuru clown
MrWrong

MrWrong

MesajKonu: Geri: Saatimizin arkasında yazılı olacak isimler; ne zaman, nerede, nasıl?   Saatimizin arkasında yazılı olacak isimler; ne zaman, nerede, nasıl? Icon_minipostedCuma 19 Şub. - 12:12

crazyhours demiş ki:
altyapı yavaş yavaş oluşturulusun bence ya da bu forumun içinde dikiş nakış bebek bakımı ile ilgili konularda koyalım biraz daha sempatik olmaz mı ki scratch
Şahanae fikir fumeur
Ya bende şeyi soracaktım.Bu forum saatinin önüne yada arkasına bir yere tarih atılacakmı 2010 diye. Atılsa, ileride ne zaman yapıldığı belli olması açısından güzel olur.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Saatimizin arkasında yazılı olacak isimler; ne zaman, nerede, nasıl?   Saatimizin arkasında yazılı olacak isimler; ne zaman, nerede, nasıl? Icon_minipostedCuma 19 Şub. - 12:25

Evet yaw bunu daha once de yazmisti bir arkadasimiz, arka cercevede yer kalmiyor, diyorum ki isimlerimizi makineye yazdirsak, boylece arka kapak cercevesine tarih te yazdirsak, ne dersiniz?
teng

teng

MesajKonu: Geri: Saatimizin arkasında yazılı olacak isimler; ne zaman, nerede, nasıl?   Saatimizin arkasında yazılı olacak isimler; ne zaman, nerede, nasıl? Icon_minipostedCuma 19 Şub. - 12:30

Yazıları Türkçemi yazacağız İngilizce mi?

Bu arada saat dili nedir ? İngilizce gibi gözüküyor ama Fransızca yazan saatler de var ??
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Saatimizin arkasında yazılı olacak isimler; ne zaman, nerede, nasıl?   Saatimizin arkasında yazılı olacak isimler; ne zaman, nerede, nasıl? Icon_minipostedCuma 19 Şub. - 12:49

Saatimizdeki tum yazilar turkce olacak fumeur

Saat dili???
teng

teng

MesajKonu: Geri: Saatimizin arkasında yazılı olacak isimler; ne zaman, nerede, nasıl?   Saatimizin arkasında yazılı olacak isimler; ne zaman, nerede, nasıl? Icon_minipostedCuma 19 Şub. - 13:00

Saat dili : Saat firmalarının saatlerin arkasına yazdıkları lisan
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Saatimizin arkasında yazılı olacak isimler; ne zaman, nerede, nasıl?   Saatimizin arkasında yazılı olacak isimler; ne zaman, nerede, nasıl? Icon_minipostedCuma 19 Şub. - 13:16

made in swiss disinda genelde fransizca bence.
Isvicrede saat bolgeleri genelde fransizca konusan kantonlarda oldugu icin cogu zaman deyimleri fransizca gordum.
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Saatimizin arkasında yazılı olacak isimler; ne zaman, nerede, nasıl?   Saatimizin arkasında yazılı olacak isimler; ne zaman, nerede, nasıl? Icon_minipostedCuma 19 Şub. - 13:30

makinede isim, wow derim ama 150 chf artmasa ne hoş olur Smile ya da tokaya yazabiliriz
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Saatimizin arkasında yazılı olacak isimler; ne zaman, nerede, nasıl?   Saatimizin arkasında yazılı olacak isimler; ne zaman, nerede, nasıl? Icon_minipostedCuma 19 Şub. - 13:33

bu arada toka bahsi geçti mi hiç scratch
deka

deka

MesajKonu: Geri: Saatimizin arkasında yazılı olacak isimler; ne zaman, nerede, nasıl?   Saatimizin arkasında yazılı olacak isimler; ne zaman, nerede, nasıl? Icon_minipostedCuma 19 Şub. - 22:02

watcher demiş ki:
Evet yaw bunu daha once de yazmisti bir arkadasimiz, arka cercevede yer kalmiyor, diyorum ki isimlerimizi makineye yazdirsak, boylece arka kapak cercevesine tarih te yazdirsak, ne dersiniz?
Alternatif olarak,
-kasanın "9" istikametindeki sol yan yüzeyi olabilir,
-saat "6" istkametindeki luglar arasında olabilir,
-kadranda olabilir,
ama en güzeli arka kapak kenarı gibi de duruyor,isimler makinede nasıl olur, dekorun görüntüsünü bozarmıyız?,buraya olsada çok küçük puntolarla yazılabilir ama nasıl olur,küçük olunca bir anlam ifade eder mi?

En son deka tarafından Cuma 19 Şub. - 22:43 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
deka

deka

MesajKonu: Geri: Saatimizin arkasında yazılı olacak isimler; ne zaman, nerede, nasıl?   Saatimizin arkasında yazılı olacak isimler; ne zaman, nerede, nasıl? Icon_minipostedCuma 19 Şub. - 22:42

Yukarıdaki saatin arkasını gösteren fotoda bulunan boşluğa isimler geldikden sonra altına 2. satır halinde tarih yazılsa olurmu ki? Rolling Eyes
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Saatimizin arkasında yazılı olacak isimler; ne zaman, nerede, nasıl?   Saatimizin arkasında yazılı olacak isimler; ne zaman, nerede, nasıl? Icon_minipostedCuma 19 Şub. - 22:50

Kadrana bireysel isim yazdiramiyoruz
makineye yazdirmak ek maliyet getirmiyor
Goruntu icin asagiya bir resim ekliyorum
Arka cercevede nereye yazilacagina dizaynir karar versin o tecrubeli
Kayis tokasi icin calisma yapmadik, ek maliyet gelecekti, butcemiz yetmiyordu, iki kayis icin bile ciddi mucadele verdik Very Happy
Makineye yazi ek maliyet getirmiyor, ama bireysel isim makinede mi cercevede mi olacak bizim kararimizin disinda da baska teknik veya imalat nedenleri de devreye girebilir, bunu daha sonra gorecegiz, montaj oncesi asamada.
makinedeki Yazinin altin rengi olabilecegi konusunda elimde kesin veriler henuz yok.

Saatimizin arkasında yazılı olacak isimler; ne zaman, nerede, nasıl? Kal9901
deka

deka

MesajKonu: Geri: Saatimizin arkasında yazılı olacak isimler; ne zaman, nerede, nasıl?   Saatimizin arkasında yazılı olacak isimler; ne zaman, nerede, nasıl? Icon_minipostedCuma 19 Şub. - 22:56

Bu durumda işi dizaynırlara bırakmak gerekecek, ama isim arka kapakda, tarih makinada veya yukarıda belirttiğim uygun bir yerde olabilir mi?
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Saatimizin arkasında yazılı olacak isimler; ne zaman, nerede, nasıl?   Saatimizin arkasında yazılı olacak isimler; ne zaman, nerede, nasıl? Icon_minipostedCuma 19 Şub. - 23:32

Bence olabilir, montaj ve gravur zamani geldiginde ben konusurum
borahan
Admin
borahan

MesajKonu: Geri: Saatimizin arkasında yazılı olacak isimler; ne zaman, nerede, nasıl?   Saatimizin arkasında yazılı olacak isimler; ne zaman, nerede, nasıl? Icon_minipostedC.tesi 20 Şub. - 0:55

heyecanlanıyorum ve kolumda gormek ıcın sabırsızlanıyorum... alkisalkis
http://www.boraeresici.com
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Saatimizin arkasında yazılı olacak isimler; ne zaman, nerede, nasıl?   Saatimizin arkasında yazılı olacak isimler; ne zaman, nerede, nasıl? Icon_minipostedC.tesi 20 Şub. - 6:07

makineye isim mi, yyooh artık cheers

bu arada aman abi isim tokaya yazılırsa ben istemem fumeur
deka

deka

MesajKonu: Geri: Saatimizin arkasında yazılı olacak isimler; ne zaman, nerede, nasıl?   Saatimizin arkasında yazılı olacak isimler; ne zaman, nerede, nasıl? Icon_minipostedC.tesi 20 Şub. - 11:26

Tokada isim mi olur,kayış,toka zaten sarf malzemesi,bir müddet sonra kaybolur gider.
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Saatimizin arkasında yazılı olacak isimler; ne zaman, nerede, nasıl?   Saatimizin arkasında yazılı olacak isimler; ne zaman, nerede, nasıl? Icon_minipostedC.tesi 20 Şub. - 12:23

valla toka fikri benden çıktı idi nasıl çıktıysa nerden estiyse . makineye isim yazma konusuna oy veririm bir de allahtan kaan yakuphanoğullarından bu saatten almayacak yoksa ne yapardı ki scratch
deka

deka

MesajKonu: Geri: Saatimizin arkasında yazılı olacak isimler; ne zaman, nerede, nasıl?   Saatimizin arkasında yazılı olacak isimler; ne zaman, nerede, nasıl? Icon_minipostedC.tesi 20 Şub. - 20:19

@watcher,"Kadrana bireysel isim yazdiramiyoruz" kadrana isim ayrı ayrı olacağı için zor ve de anlamsız olurda, eğer uygun yer bulunamazsa sabit sayı olan tarih belki yazılabilir,ama nasıl durur tartışılır.
borahan
Admin
borahan

MesajKonu: Geri: Saatimizin arkasında yazılı olacak isimler; ne zaman, nerede, nasıl?   Saatimizin arkasında yazılı olacak isimler; ne zaman, nerede, nasıl? Icon_minipostedC.tesi 20 Şub. - 20:59

şu anki hali iyi bence çok da doldurmamak lazım kadranı... ama makinede de yazı guzel olur dıye de dusunmeden edemıyorum...
http://www.boraeresici.com

Saatimizin arkasında yazılı olacak isimler; ne zaman, nerede, nasıl?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Maçı nerede ve nasıl izliyoruz?
» SAATİMİZE KUTU: HEZARFEN YAZILI SAAT KUTUSU LİSTESİ
» Kullanıcı adları ve İsimler,
» kadranın arkasında neler oluyor?
» Sıradaki saatiniz hangisi olacak?