Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

ince bileğe hangi kasa tipi daha uygun

+2
egunns
celahir
6 posters
YazarMesaj
celahir

celahir

ince bileğe hangi kasa tipi daha uygun Empty
MesajKonu: ince bileğe hangi kasa tipi daha uygun   ince bileğe hangi kasa tipi daha uygun Icon_minipostedSalı 26 Nis. - 9:12

İnce bir bileğe sahibim. 40mm yuvarlak saatler koluma iyi mi duruyor kötü mü duruyor kestiremiyorum. Bana biraz büyük gibi sanki. Ama uzun zamandır saat kullanmadığım için sağlıklı bi değerlenirme yapamıyorum sanırım. Yoksa benim gibi bir bileğe sahip kişi için dikdörtgen kasa daha mı uygun olur?
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: ince bileğe hangi kasa tipi daha uygun   ince bileğe hangi kasa tipi daha uygun Icon_minipostedSalı 26 Nis. - 9:25

saatin çapının teknik bilgisine pek aldanmayın; 40 mm lik çapa sahip yuvarlak bir kasa 38 mm veya 42 mm gibide algılanabilir bilekte ; kasa formu-cam-lug-bezel-dizayn-kadran görselliği-kayış-bilezik-bilek yapısı... vb....hepsi algıyı etkiler ; yani demek istediğim saatçiye girip bana 39 mm lik saatleri çıkarırmısınız olgusu yanlıştır; biraz da tabii tecrübe etmek gerekir; yazarak uygun çapın belirlenmesi imkansıza yakın;
36-41 mm arası modele göre uyumlu olabilir sizin için.
Sadece bileğiniz ince diye dikdörtgen form tavsiyesi pek doğru değil,
yuvarlak veya dikdörtgen form beğeniye kalmış..
celahir

celahir

MesajKonu: Geri: ince bileğe hangi kasa tipi daha uygun   ince bileğe hangi kasa tipi daha uygun Icon_minipostedSalı 26 Nis. - 12:36

Ben de sayılara fazla takmıyorum ama hangi saati denesem gözüme büyük geldi, emanet gibi durdu ya da ben çok vesvese yaptım. Tabi ki en büyük sorunum tecrübesizliğim. Bugün ilk defa dikdörtgen bir saat denediğimde kolumda normal durduğunu hissettim. Bu arada teşekkür ederim.
deka

deka

MesajKonu: Geri: ince bileğe hangi kasa tipi daha uygun   ince bileğe hangi kasa tipi daha uygun Icon_minipostedSalı 26 Nis. - 20:59

Eğer daha önce saat kullanmadıysanız, ya da küçük çaplı saatler kullandıysanız,bahsettiğiniz çapların büyük gelme hissi olur, ancak biraz taktıkdan sonra küçük bile gelmeye başlayabilir,bu biraz alışkanlıklarla ilgilidir.
online_ibrahim

online_ibrahim

MesajKonu: Geri: ince bileğe hangi kasa tipi daha uygun   ince bileğe hangi kasa tipi daha uygun Icon_minipostedPerş. 26 Mayıs - 13:02

Merhaba,

İnce bileğe ne uyar kesin birşey söyleyemem ama bence dikdörtgen veya kare şeklilli bir kasaya sahip bir saat ince bileğe uymaz onu söyleyebilirim.
teng

teng

MesajKonu: Geri: ince bileğe hangi kasa tipi daha uygun   ince bileğe hangi kasa tipi daha uygun Icon_minipostedPerş. 26 Mayıs - 21:16

celahir demiş ki:
İnce bir bileğe sahibim. 40mm yuvarlak saatler koluma iyi mi duruyor kötü mü duruyor kestiremiyorum. Bana biraz büyük gibi sanki. Ama uzun zamandır saat kullanmadığım için sağlıklı bi değerlenirme yapamıyorum sanırım. Yoksa benim gibi bir bileğe sahip kişi için dikdörtgen kasa daha mı uygun olur?
40 mm çapında bir saat ince bilekte de orantısız durmaz.Ama dediğiniz gibi dikdörtgen bir saat daha iyi durur.
kemal-cebeci

kemal-cebeci

MesajKonu: Geri: ince bileğe hangi kasa tipi daha uygun   ince bileğe hangi kasa tipi daha uygun Icon_minipostedCuma 27 Mayıs - 4:39

eğer boyunuz uzun ise ince bileğe takım elbise ile kare ve deri kayışlı saatler muhteşem olur30x30 bir karenin köşeden köşeye 41 mm bir görüntü yapar.. çelik bilezik li saatlerde baklası alınıp bileğinize göre ayarlatıldıktan sonra görüntü sağlanır..spor giyimde de kasa yüksekliği fazla olmayan saatler kulanırsanız mesela orisler tombul olur genelde 39mm- 42 mm ama deri kayış tercih ederseniz daha isabetli olur benim fikrim, uzun boylu ve takım elbise tarzı giyim yapan bayanlara ve yüksek topuk sivri burun ayakkabı ile de kare kasa altın ve ya kaplama kadran siyah çok gösterişli ve havalı oluyor..

ince bileğe hangi kasa tipi daha uygun
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Kordon Tipi
» Metal Kordonlu Saatleri Bileğe Ayarlama Sorunu, Yardım!!
» kasa parlatma;
» Monokok-Yekpare kasa
» Avicenna Kasa Numunesi Geldi