Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Metal Kordonlu Saatleri Bileğe Ayarlama Sorunu, Yardım!!

3 posters
YazarMesaj
xoa

Metal Kordonlu Saatleri Bileğe Ayarlama Sorunu, Yardım!! Empty
MesajKonu: Metal Kordonlu Saatleri Bileğe Ayarlama Sorunu, Yardım!!   Metal Kordonlu Saatleri Bileğe Ayarlama Sorunu, Yardım!! Icon_minipostedCuma 11 Şub. - 10:49

Casio AW82D (dijital+analog) model saatim bileğime büyük geliyor. Eskiden kordonu kçük vidalı olanlar vardı onları iğne ucuyla attırarak, ayırıyordum ancak bu seferkini bir türlü beceremedim. Bu modelin kordonunu nasıl kısaltabilirim. Fotoğrafları ekliyorum, ilgilenen, yardım edebilcek birileri varsa çok sevinirim.

Metal Kordonlu Saatleri Bileğe Ayarlama Sorunu, Yardım!! Sa1d

Metal Kordonlu Saatleri Bileğe Ayarlama Sorunu, Yardım!! Sa2l

teng

teng

MesajKonu: Geri: Metal Kordonlu Saatleri Bileğe Ayarlama Sorunu, Yardım!!   Metal Kordonlu Saatleri Bileğe Ayarlama Sorunu, Yardım!! Icon_minipostedCuma 11 Şub. - 20:43

Kordonun iç tarafında görülen oklar çıkış yönünü gösterir. ama çıkaramadıysanız bir ihtimal vidalı olabilir. Ya da net görülmemekle birlikte son baklalarda bir tuş var ona basarak pimlerin kilidini açabilirsiniz. Daha yakın ve net resim olsa daha iyi olurdu.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Metal Kordonlu Saatleri Bileğe Ayarlama Sorunu, Yardım!!   Metal Kordonlu Saatleri Bileğe Ayarlama Sorunu, Yardım!! Icon_minipostedCuma 11 Şub. - 21:34

Oklarin on tarafinda gorulen minik butonlari ileriye dogru minik bir tornavida ile ittirirseniz baklayi tutan yassi parcanin hafif disari ciktigini gorursunuz, bunu bir kargaburun ile cekip cikartarak ayarlayabilirsiniz.
http://www.turksaatforumu.com
xoa

MesajKonu: Geri: Metal Kordonlu Saatleri Bileğe Ayarlama Sorunu, Yardım!!   Metal Kordonlu Saatleri Bileğe Ayarlama Sorunu, Yardım!! Icon_minipostedSalı 15 Şub. - 21:46

1 haftadır oturduğum yerde saatçi arıyorum, bulamayınca biraz daha uğraşayım dedim ve sonunda sinirlendim, güç kullanmaya karar verdim. İşe yaradı.

Aynen teng ve watcher'ın dediği gibi okla gösterilen boğumlardaki pimi, küçük bir tornavidayla ya da ince bir çiviyle adeta çekiçle çakarak dışarı ittiriyorsunuz. Sonra Allah ne verdiyse karga burunla çekerek ( tabii dikkatli yoksa pim kırılabilir) o metal plakayı çıkarıyorsunuz. Daha sonra en baştaki boğum için de bu işlemi tekrarlayıp, istediğiniz boğumu bu kısma geçirip, metal plakayı yerine yerleştirerk çakıtığınız (ittirerek ne yazık ki olmuyor) zaman; kısaltma işlemi tamamlanıyor.

Bir de saatin kordonuna zarar vermemek için çekicin başını bir bezle kaplayabilir veya plastik başlı çekiçlerden kullanabilirsiniz.

Ayrıca cevap yazan arkadaşlara teşekkür ederim, yardımcı oldular.

Metal Kordonlu Saatleri Bileğe Ayarlama Sorunu, Yardım!!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Saatleri Ayarlama Enstitüsü
» ALINIK : Swatch,Casio metal veya deri kordonlu öğrenci işi saatler
» omega saat için yardım üstadlardan yardım bekliyorum
» ince bileğe hangi kasa tipi daha uygun
» Siteye Giriş Sorunu