Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Ticino 44mm Big pilot homage, PVD

+5
deka
Akif
certus
recklesstr
Muhendis78
9 posters
YazarMesaj
Muhendis78

Ticino 44mm Big pilot homage, PVD Empty
MesajKonu: Ticino 44mm Big pilot homage, PVD   Ticino 44mm Big pilot homage, PVD Icon_minipostedPtsi 16 Mayıs - 23:22

Saatteki mekanizma orjinal Seagull Çin makina.. Çin'i çok iyi bilen biri olduğumdan kendi markaları Seagull'un da binlerce taklidi olduğunu biliyorum ama bu çoook büyük ihtimal orjinal.. Çünkü Ticino markasını oturtmaya çalışıyorlar, otomatik saatlerde Çin otomatiği yerine ekonomik ve daha stabil tercih olan Japon Miyota kulanıyor bu marka.. Kurmalı mekanik saatlerde de Seagull'ın Unitas 6497 klonu olan Seagull makina var.. Zaten saati direk Ticino markasını kurmaya çalışan Amerika'da yaşayan Italyan Tom Colucci'den aldim. Tam olarak "affordable" homage saat yaptırmaya calisiyorlar. Getat'den bakiyordum aslinda ama oradan saatlerin gelmesi 2 ayı bulabiliyormuş.. Bi de bu adamlar en azından marka oluşturmaya çalışıyorlar, garanti kartı vs. de var ve araştırdığım kadarıyla da hep mallarının arkasındalar.. Bir kalite kontrol çok şey fark ettiriyor aslında Çin'den mal alınca.. Direk Çin'den almak yerine Çin'den alınıp kontrol/test edilmiş saati almak daha mantıklı geldi o yüzden Getat yerine Ticino seçtim... Neyse..

Makina ne kadar uzun ömürlü olur bilemem ama wus forumda Seagull ve Hangzhou'nun bu Unitas klonları için güzel laf eden çok.. Muhtemelen uzunca bir süre sıkıntı çıkartmayacak..

Ben zaten IWC Big Pilot alamayacağım için hevesimi kessin diye Fleiger homage saat bakıyordum.. Steinhart alayım dedim ama homage bir saat için çok fazla para istiyorlar.. Açıkçası baya saatim oldu ve homage için o kadar para vermek istemedim.(350 Euro). Zaten ben siyah PVD kaplama istiyordum, Steinhart'da sadece 47mm versiyonda PVD var.. 47 mm benim bilekte duvar saati gibi durur herhalde

Neyse gelen saat beni çok şaşırttı..
baya baya üst düzey homage bu..

Makinasını test ediyorum daha ama ilk gün +11 sn önde koştu.
Bu sayede elimde hem Swiss Unitas 6497 (Invicta) hem de bu Seagull 6497 (Ticino) saat oldu.
Bana toplam maliyeti kargo ıvır zıvır dahil 200 TL oldu.

Bi şekilde loto falan tutturursam o zaman bunu birine hediye ederim gider IWC Big Pilot alırım o ayrı tabi

Fotolar aşağıda..Saatin camını tam silmemişim toz zerreleri çıkmış ancak saatte yok o tarz kusurlar. Toplam kalite olarak gayet başarılı buldum ben..

Ticino 44mm Big pilot homage, PVD Reimg2282

Ticino 44mm Big pilot homage, PVD Reimg2277

Ticino 44mm Big pilot homage, PVD Reimg2281

Ticino 44mm Big pilot homage, PVD Reimg2271

Bu da makinaların karşılaştırmalı fotosu.. Sağdaki Swiss Unitas 6497 base model(INVICTA), soldaki Seagull China 6497 decorated/blue screws model(TICINO).. Elimde alıp yakından incelediğimde neredeyse tamamen aynı olduklarını görüyorum zaten. Bu 6497 zaten yıllara meydan okuyup kendini ispatlamış makina olduğu için sanırım Çin klonları da iş görüyor. Bu arada resimdeki Invicta'nın incelemesini önceden koymuştum foruma Smile

Ticino 44mm Big pilot homage, PVD Reimg2279
recklesstr

recklesstr

MesajKonu: Geri: Ticino 44mm Big pilot homage, PVD   Ticino 44mm Big pilot homage, PVD Icon_minipostedSalı 17 Mayıs - 0:51

Yeni saatinizi iyi günlerde takın. İşçilik ve malzeme olarak parnis gibi benzerlerinden daha kaliteli duruyor. Lume olarak da çok net ve parlak. Ben de son günlerde ebay'de bu mekanizmaya ait saatlere bakıyordum ancak dayanamadım ve güneş gözlüğü siparişi geçtim o yüzden yeni saat için yeni genelge yüzünden 2 ay daha bekleyeceğim sanırım. Bazı gümrüklerde genelgede belirtilenin aksine 2 ayda 1'den fazla ürün teslim etmiyorlarmış. Ürünü geri yolluyormuş. O yüzden gümrüklerde birlik olmadığından pek cesaret edemedim.

Düşündüğüm saat:
http://cgi.ebay.com/44mm-black-dial-Special-9-MECHANICAL-Watch-6497-P102A-/320690093158?pt=Wristwatches&hash=item4aaa9e7c66
Muhendis78

MesajKonu: Geri: Ticino 44mm Big pilot homage, PVD   Ticino 44mm Big pilot homage, PVD Icon_minipostedSalı 17 Mayıs - 1:40

Ben Parnis'lere de baktım. Onlardaki makina için bazı yerlerde Seagull bazı yerlerde Hangzhou deniliyor. Gerci ne kadar fark var aralarinda o da net belli degil..

ben bunu sectim cunku yukarida da belirttigim gibi bu mal bana Amerika'dan geldi. Bana bunu yollayan adam firmanin zaten kurucusu.. Bi sekilde bir marka oturtmaya calisiyorlar. Adamlar Cin'de yaptiriyor ama gelen saatleri kendileri kontrol edip kalite sorunu yoksa satiyorlar.. Ozellikle Cin'den mal alirken en buyuk sorun kalite kontrol olayi.. Yok arkadas.. adamlar anlamiyor kalite kontrolun onemini.. 100 tane malin icinden 5 tanesinde kadran yamuksa bi sorun var iste duzelt uretimde.. yok.. kontrol etmiyorlar.. oyle olunca da Cin'den direk imalatcidan mal alirsaniz isiniz şansa kalıyor..

Bu Ticino arada benim için o işleri yapmış oldu.. Yoksa belki de hepsi aynı fabrikanın üretimi...
recklesstr

recklesstr

MesajKonu: Geri: Ticino 44mm Big pilot homage, PVD   Ticino 44mm Big pilot homage, PVD Icon_minipostedSalı 17 Mayıs - 1:50

Kalite kontrol kesinlikle önemli, yoksa saatteki ufak defolar can sıkıcı olabiliyor. Ticino aracılık etmiş ve k. k. işlevini üstlenmiş. Ben çok beğendim saatinizi. Pvd olması da saati daha farklı kılmış Wink
certus

certus

MesajKonu: Geri: Ticino 44mm Big pilot homage, PVD   Ticino 44mm Big pilot homage, PVD Icon_minipostedSalı 17 Mayıs - 1:59

inceleme için teşekkürler.. iyi günlerde kullanın saatinizi.. ben de her zaman flieger saatlere zaaf göstermişimdir, henüz almak nasip olmadıysa da..
Akif

Akif

MesajKonu: Geri: Ticino 44mm Big pilot homage, PVD   Ticino 44mm Big pilot homage, PVD Icon_minipostedSalı 17 Mayıs - 6:34

İyi günlerde kullanmanız dileğiyle
deka

deka

MesajKonu: Geri: Ticino 44mm Big pilot homage, PVD   Ticino 44mm Big pilot homage, PVD Icon_minipostedSalı 17 Mayıs - 9:32

Bencede güzel,hayırlı olsun.
Muhendis78

MesajKonu: Geri: Ticino 44mm Big pilot homage, PVD   Ticino 44mm Big pilot homage, PVD Icon_minipostedPaz 22 Mayıs - 9:38

2 defa test ettim.. Power reserve 61 saat.. Cok basarili.. Full kurulu iken +6 sn, reserve azaldikca -3/4 sn civari.. Totalde 2,5 gun sonunda +2sn sapma.. Well done Smile

En son Muhendis78 tarafından Paz 22 Mayıs - 9:39 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
ekonomist

ekonomist

MesajKonu: Geri: Ticino 44mm Big pilot homage, PVD   Ticino 44mm Big pilot homage, PVD Icon_minipostedPaz 22 Mayıs - 9:56

Muhendis78 demiş ki:
2 defa test ettim.. Power reserve 61 saat.. Cok basarili.. Full kurulu iken +6 sn, reserve azaldikca -3/4 sn civari.. Totalde 2,5 gun sonunda +2sn sapma.. Well done Smile

Gayet başarılı imiş, güzel bir saat edinmişsiniz.
durdor

durdor

MesajKonu: Geri: Ticino 44mm Big pilot homage, PVD   Ticino 44mm Big pilot homage, PVD Icon_minipostedPaz 22 Mayıs - 9:57

dostum hayırlı olsun, ben bu saati atlamışım yeni gördüm. kurmalı fena sarmış gibi görünüyor. Wink
Deniz-KSK

Deniz-KSK

MesajKonu: Geri: Ticino 44mm Big pilot homage, PVD   Ticino 44mm Big pilot homage, PVD Icon_minipostedPaz 22 Mayıs - 11:37

Güç tutması iyimiş. Totalde sapması da başarılı. Hoşuma gitti.
http://www.google.com
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Ticino 44mm Big pilot homage, PVD   Ticino 44mm Big pilot homage, PVD Icon_minipostedC.tesi 2 Tem. - 5:55

41 yada maksimum 42mm çapta olacak (içindeki makineyi zaten zor sığdırırsın bu çaptaki kadrana) California kadranlı homage saat gördünüz mü hiç? Avrupa malı 43mm altı göremedim hiç... belki çin malı vardır..

Ticino 44mm Big pilot homage, PVD
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Panerai 6154 Homage
» Homage Submariner Eta 2836
» Parnis 44mm Black Dial White Number Asian 6497 E585
» Marina Militare 44mm Black Dial with Superlume
» Oris Diver Date SS 44mm yeni model