Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo

+12
teng
silver
buki
aydintoprak
vervito
certus
toro5
ofg139
asiruh2009
Quorthon
ziyaliv
watcher
16 posters
YazarMesaj
watcher
Admin
watcher

Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo Empty
MesajKonu: Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo   Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo Icon_minipostedPaz 5 Tem. - 22:58

Arkadaslar,
saat konusunda cok eski meraklilardan biri olarak size birkac tavsiyede bulunmak istiyorum.

- Eger pilli saat alacaksaniz sunu bilin ki pahali bir saatle ucuz bir saat arasinda cok az makine kalitesi farki vardir, pilli bir saattte pahalilara veya markalara gitmemenizi oneririm, pahali ve pilli bir saatin bence aradaki fiyat farki abartili. 100 euro bir saatla 1500 euro bir saat arasinda cok fark yok hatta bu konuda onerebilecegim, kalite ve fiyat paritesi acisindan en iyi saat bence swatch.

- Mekanik saatlerde once butcenizi ve zevkinizi belirleyin. Arka kapak camli mi olacak yoksa onemsiz mi? Bu alacaginiz saat icin onemli. Asagida anlatacagim.
Mekanik saatlerde onceligi isvicre veya butcenize gore seiko veya casio veya polyot oneririm.
50-100 euro arasi bir butce icin kronometreli mekanik bir saat bulamazsiniz, cin mali replikalar var ama ne oldugu belirsiz saatlerdir.
Ebay'de almanlarin kendi markalariyla sattigi ve cin mali saatler var bunlar ne oldugu belirsiz replikalardan cok daha guvenilir ve guzel saatlerdir. Bir tane kuzenime alip hediye etmistim, uc yildir hic sorunsuz kullaniyor ve cok memnun.
Seiko 5 mekanik modelleri hem cok saglam ve sorunsuz hem ucuz hem de guzeldirler. Daha onceki yazilarimda link'ler vermistim.
Yine daha onceki yazilarimda 500 euro alti fiyalari olan bazi isvicre ve alman markalari yazmistim.

Bu arada NEW OLD STOCK ya da kisaca NOS diye adlandirilan saatler var. Bu saatler quartz krizi sirasinda satilamamis eskiden kalma yeni saatlerdir.
Quartz krizi sirasinda isvicrede inanilmaz miktarlarda makineler elde kalmisti ve bes para etmiyordu. Pahali saatlere takilan makineler de binlerce elde kalmisti. O sirada bazi ureticiler bu makineleri degisik alt markalar yaratip cok ucuz fiyatlara satmislardi, ornek olarak mesela cartier kadin modellerinde eta 2512 makineler kullanilmisti ve cok ama cok pahaliydi ama daha sonralari ayni makineyi cok ucuz alt markalarda bulmak mumkun mesela milus.
Simdi yeniden mekanik saatlerin gundeme girmesiyle bu elde kalmis eski makineler altin fiyatina kapisiliyor. Buyuk markalar bu makineleri yikayip yaglayip bazen de dekore ederek cok pahali fiyatlara satiyorlar ve adina da limitli seri diyorlar cunku makinenin gerisi yok.
Ornek vereyim, zilli bir dubey-shaltenbrand bugun 5000 euro civari satiliyor. OK mi? Ama icindeki makine AS 5008. Simdi ayni makineyi tasiyan bir NOS saat bulabilirsiniz ve fiyati 400 euroyu gecmez. Yine zilli saatlerde polyot (rus yapimi) oneririm cok ucuzdur ve kalitelidir.
NOS saatlerde buyuk genellikle arka kapak cam degildir. Ama icindeki makineye tamamen guvenebilirsiniz, isvicrenin en ust duzeyde oldugu bir sirada uretilmis makinelerdir, kasa kalitesi inanilmaz iyidir.Kayislari deridir genellikle ama degistirmeniz gerekebilir cunku cogunlukla curumustur, kayis degistirirken orjinal tokasini yeni kayisa taktirmayi unutmayin.
NOS saatler genellikle pek duymadiginiz markalar icerir ama yukarida yazdiklarimi unutmayin.
Size NOS saat alabileceginiz iki tane link veriyorum ama arastirma yaparak kisaca NOS, N.O.S. , new old stock yazarak ta arastirma yapabilirsiniz.
http://stores.befr.ebay.be/Limors-Watch-Shop
http://stores.befr.ebay.be/noswatch

Gelelim bir baska mekanik saat onerisine.
Quartz krizinden sonra isvicrede fabrikalar bazen komple satildilar.
Cinliler meshur venus 175 makinesini ureten makineleri, ruslar da meshur valjoux 7733 makinesini ureten makineleri demir fiyatina alip kendi ulkelerinde uretime gecmislerdi.
Ruslar, gerek bu konudaki tecrubeleriyle gerekse rus ciddiyetiyle bu makineleri orjinaline yakin kaliteyle urettiler, cinliler ise 10 uzerinden 4 kalitesinde urettiler ve her ikisi de halen uretiyorlar. Cinliler ise kaliteyi gitgide yukseltiyorlar. Her iki makine de otomatik degil kurmali.
Bu nedenle piyasada bir rus mali kronometreli 7733, NOS bir 7733 ten cok daha ucuzdur hele hele Venus 175 orjinali yok satarken cin mali cok ucuzdur.

Mekanik saatlerde rus saatleri de oldukca iyidir ve son donemlerde isvicrelilerle isbirligi yaptiklari icin modeller de artik oldukca guncel modeller oluyor.
Butceniz limitliyse ve kronolu bir mekanik saat almak istiyorsaniz hic tereddutsuz rus saatlerini tavsiye ederim.
Size rus saatleri alabileceginiz guvenilir bir sitenin link'ini veriyorum.
http://www.ruspluss.com/index.html?sid=A76s4p2La70I6uq11W1K&lang=eng&color=006699

Fransada bir grup saat meraklisi cin venus 175 makineleri aldilar ve kasalarini ozel yaptirarak 100 kisilik ozel saat yaptirdilar. 1 yil sonra hepsi pisman olmustu cunku cin makinesi guvenilir cikmamisti ve herkes sorunlar yasamisti.
http://www.turksaatforumu.com
ziyaliv

ziyaliv

MesajKonu: Geri: Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo   Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo Icon_minipostedPtsi 6 Tem. - 12:37

etkilendim açıkcası metemabi çok guzel bir yazı olmuş.
birde saat alırken özellikle arkadaşlar:

-kasasının komple çelik olmasına
-garantili olmasına
-kayışın suni değil gerçek deri olmasına
-içindeki makina pilli bile olsa tamiri mumkun olan makinelere sahip olan
-su geçirmez olmasına
-saatin vitrin çiziklerine sahip olup olmamasına bakılmasında
-garantisinin min. 2 yıl oluşuna ve satıcı tarafından onaylı oluşuna
-sizin yaşam tarzınızın koşullarına uygun olmadığına

DİKKAT ETMENİZ HEM SAATİN KALİTESİ HEMDE SİZİN SAĞLIĞINIZ AÇISINDAN ÖNEMLİDİR.
Quorthon

Quorthon

MesajKonu: Geri: Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo   Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo Icon_minipostedPtsi 6 Tem. - 12:47

ziyaliv, komple celik demissiniz de bizim cok ragbet goren hatta ozellikle sundugumuz birkac serimiz ileri teknoloji PC Carbon bir alasimdan kasaya sahip. Bunun ozelligi ise hafif ve cok saglam olusu. Cizilmeyi belli etmiyor. Rahat rahat carpabiliyorsunuz vs. Mesela ABD ordusunun SAT lari olan Navy SEAL birimleri ozellikle bunu kullaniyor. Luminox hatta bu ve benzeri serilerinde bu saatlerde kasa arkasinda birimlerin Logosunu tasiyor. Bu seriler mesela 40-54g arasi degisen agirliklarda ki oldukca guzel bir his bu. Tabi agir sevmeyenler icin. Smile

Bizim magaracilara ve dagcilara da biz bunlari tedarik ediyoruz.

Watcher ve ziyaliv bilgiler icin tesekkurler...
http://www.saatfarki.com
ziyaliv

ziyaliv

MesajKonu: Geri: Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo   Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo Icon_minipostedPtsi 6 Tem. - 22:11

pc karbon alaşımlar evet dogru sağlamdırlar hatta swacth yeni nesil bir plastik kasa yarattı çok ağır bir darbeye kadar kasa kırılmıyor, görmüşsünüzdür, buz rengi mat kasalı olan swatch serilerinde.
asiruh2009

asiruh2009

MesajKonu: Geri: Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo   Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo Icon_minipostedSalı 7 Tem. - 1:20

pilli saatlerde SEIKO da çok iyi f/p lere sahiptir.
ofg139

MesajKonu: Geri: Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo   Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo Icon_minipostedÇarş. 12 Ağus. - 3:14

Genel olarak;
saat seçiminde veya sınıflandırmasında "quartz" veya "mekanik" olmasının
önemli olduğunu anlıyoruz.
Yani, "pilli ise hepsi aynı" diye bir kanıya veya
hükme varıyoruz.

Peki, aynı mekanizmayı kullanan mekanik saatlerin durumu ne oluyor?
Örneğin;
ETA'nın filanca mekanizmasına sahip farklı markalara bakışımız ne olmalıdır?
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo   Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo Icon_minipostedÇarş. 12 Ağus. - 4:29

Bazi markalar baz olarak aldiklari makineleri modifiye ediyorlar, mesela breitling 7750 leri yeniden dekore ediyor, bazi parcalarini degistiriyor ve rulmanlari elden geciriyor o zaman artik makine ayni olmaktan cikiyor.
Bir breitling 7750 yi elinde sallarsan veya butonlara basarsan diger bir baz 7750 ile farkini hissediyorsun.
Ama genelde markalarin cogu cok az modifikasyon getiriyor ve yuksek fiyata satiyor o nedenle saatleri iyi incelemek lazim.
Stowa markasi da 2824 kullaniyor bazi cok yuksek markalar da ama stowa kalite acisindan onlari rahatlikla gectigi halde fiyatlari cok cok daha ucuza geliyor bunda da markanin fiyat ve reklam politikasi yatiyor, stowa sadece internetten satis yapiyor ve yok satiyor digerleri ise iste biliyorsunuz.
toro5

toro5

MesajKonu: Geri: Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo   Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo Icon_minipostedPerş. 13 Ağus. - 4:51

"Stowa markasi da 2824 kullaniyor bazi cok yuksek markalar da ama stowa kalite acisindan onlari rahatlikla gectigi halde fiyatlari cok cok daha ucuza geliyor bunda da markanin fiyat ve reklam politikasi yatiyor, stowa sadece internetten satis yapiyor ve yok satiyor digerleri ise iste biliyorsunuz.[/quote]"

Mete Bey
Stowa sadece internette satılıyor demişsiniz. Bu saatlari gümrüğe takılmadan almanın bir yolu var mı? Açıkçası bu tarzda sade görünüşlü saatlar daha fazla hoşuma gidiyor. Diğer markalarda buna benzer saat bulamadım.
certus

certus

MesajKonu: Geri: Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo   Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo Icon_minipostedPerş. 13 Ağus. - 9:49

arkadaşlar, kız arkadaşıma makul bir mekanik saat almak istiyorum ama neredeyse hiç rastlamadım, şu seiko 5lerin bayan için olanları var mı diye baktım ama türkiyede yok, ebayda rastladım tek tük ama yurt dışından alışveriş riskli gibime geliyor. Siz uygun bir saat önerebilirmisiniz (makul fiyatlarda). Çok süslü saatleri sevmiyor kendisi, daha çok sade saatlerden hoşlanıyor... Valla işim baya zor, bu saat sektörü, özellikle mekanik saat sektörü neredeyse bütünüyle erkek egemenliğinde sanki....
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo   Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo Icon_minipostedPerş. 13 Ağus. - 11:25

watcher abinin sewdiği yabancı güvenilir bir site var upscaletimes'dı galiba, orda bir iskelet Paris Hilton marka saat vardı. indirimdeydi. yanlış hatırlamıyorsam da makinesi Miyota idi.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo   Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo Icon_minipostedPerş. 13 Ağus. - 11:42

toro5 arkadasim:
Gumruge takilma konusunda benim pek bilgim yok ama sanirim arkadaslar bu konuda daha once bilgi vermislerdi ama emin degilim istersen yeni baslik ac ve sorunu sor bilen arkadaslar mutlaka cevap vereceklerdir. Sanirim bir ust limit var ve yine sanirim satici ile anlasip dusuk fatura gosterebiliyorsun.

Certus arkadasim,
kiz arkadasina eger saatin kalin olmasi onemli degilse fiyat performans acisindan bir seiko 5 almani oneririm, hatunlar bu isten pek anlamiyor, ben hanima inanilmaz kaliteli makineli otomatik bir daniel roth almistim henuz bir kere takmadi ama dandik pazar saatlerini hevesle takiyor. Seiko 5 in kucuk bayan modelleri var, "internette guvenilir saticilar" diye bir baslik vardi orada seiko saticisi bir site de vardi, orasi guvenilirdir ve onlarda bisuru bayan seiko modelleri de vardi.
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo   Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo Icon_minipostedPerş. 13 Ağus. - 11:49

Abi o Daniel Roth'a kaç para verdiniz ayıptır sorması? ve hangi modeli? Daniel Roth diyince kalp atışlarım hızlanıyor.
Bu arada arkadaşlar, Erkek Saatleri Takan Kadınlar topiğini hangi başlık altında açsak iyi olur? Kadınlar ozellikle hangi marka ve model erkek saatlerini takmayı sevdiklerini, Okan Bayulgenin fotograf sergisinden fotografları paylaşabileceğimiz bir topik olsun istiyrum.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo   Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo Icon_minipostedPerş. 13 Ağus. - 11:56

Topic konusunda belki de "kadinlara ozel" adi altinda baslik acsak mi? peugot kardes belki bu konuyla ilgilenir fena fikir degil bence.

Daniel roth'un kucuk otomatik bir modeli icinde de 3-6-9-12 seviyelerinde pirlantalar var, 3mm civari bir kalinlikta modelin ismini simdi hatirlayamadim ama liste fiyati 7.000 dolar civariydi ve upscale sitesinden uc yil once 2.000 dolara almistim (tam olarak rakami hatirlayamadim ama bu civarda biseydi)
certus

certus

MesajKonu: Geri: Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo   Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo Icon_minipostedCuma 14 Ağus. - 5:23

watcher demiş ki:

Certus arkadasim,
kiz arkadasina eger saatin kalin olmasi onemli degilse fiyat performans acisindan bir seiko 5 almani oneririm, hatunlar bu isten pek anlamiyor, ben hanima inanilmaz kaliteli makineli otomatik bir daniel roth almistim henuz bir kere takmadi ama dandik pazar saatlerini hevesle takiyor. Seiko 5 in kucuk bayan modelleri var, "internette guvenilir saticilar" diye bir baslik vardi orada seiko saticisi bir site de vardi, orasi guvenilirdir ve onlarda bisuru bayan seiko modelleri de vardi.

Tavsiyen için teşekür ederim abi, şu model nasıl sence, seiko 5 değil gerçi, arada nasıl bir far vardır, dahası bu saat gümrüğe takılırmı ki...

http://www.chronograph.com/store/mli_viewItem.asp?idproduct=2739
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo   Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo Icon_minipostedCuma 14 Ağus. - 6:13

Bence guzel bir saat ama saatin kasa kalinligina dikkat et 12mm diyor istersen kiz arkadasini bir yokla ne dusunur, bir de deri mi metal mi kayisini iyi secmek gerek, bence metal almalisin cunku deri her zaman taktirilir ama orjinal bir metal kayis her zaman bulunmayabilir. Gumruk icin sanirim belli bir limiti asmadigi icin takilmaz.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo   Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo Icon_minipostedPtsi 22 Mart - 0:59

Bu konu yine gundemimizde oldugu icin gomuldugu yerden cikarayim istedim ok1
aydintoprak

aydintoprak

MesajKonu: Geri: Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo   Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo Icon_minipostedPerş. 25 Mart - 7:59

rus marka saatleri satan ruspluss dükkanımız kapalı artık sipariş almıyoruz diyor. Fiyatlar çok iyi, bu şekilde güvenebileceğimiz başka bir site var mı acaba?
buki

buki

MesajKonu: Geri: Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo   Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo Icon_minipostedPtsi 19 Nis. - 10:01

watcher demiş ki:
Arkadaslar,
saat konusunda cok eski meraklilardan biri olarak size birkac tavsiyede bulunmak istiyorum.

- Eger pilli saat alacaksaniz sunu bilin ki pahali bir saatle ucuz bir saat arasinda cok az makine kalitesi farki vardir, pilli bir saattte pahalilara veya markalara gitmemenizi oneririm, pahali ve pilli bir saatin bence aradaki fiyat farki abartili. 100 euro bir saatla 1500 euro bir saat arasinda cok fark yok hatta bu konuda onerebilecegim, kalite ve fiyat paritesi acisindan en iyi saat bence swatch.

- Mekanik saatlerde once butcenizi ve zevkinizi belirleyin. Arka kapak camli mi olacak yoksa onemsiz mi? Bu alacaginiz saat icin onemli. Asagida anlatacagim.
Mekanik saatlerde onceligi isvicre veya butcenize gore seiko veya casio veya polyot oneririm.
50-100 euro arasi bir butce icin kronometreli mekanik bir saat bulamazsiniz, cin mali replikalar var ama ne oldugu belirsiz saatlerdir.
Ebay'de almanlarin kendi markalariyla sattigi ve cin mali saatler var bunlar ne oldugu belirsiz replikalardan cok daha guvenilir ve guzel saatlerdir. Bir tane kuzenime alip hediye etmistim, uc yildir hic sorunsuz kullaniyor ve cok memnun.
Seiko 5 mekanik modelleri hem cok saglam ve sorunsuz hem ucuz hem de guzeldirler. Daha onceki yazilarimda link'ler vermistim.
Yine daha onceki yazilarimda 500 euro alti fiyalari olan bazi isvicre ve alman markalari yazmistim.

Bu arada NEW OLD STOCK ya da kisaca NOS diye adlandirilan saatler var. Bu saatler quartz krizi sirasinda satilamamis eskiden kalma yeni saatlerdir.
Quartz krizi sirasinda isvicrede inanilmaz miktarlarda makineler elde kalmisti ve bes para etmiyordu. Pahali saatlere takilan makineler de binlerce elde kalmisti. O sirada bazi ureticiler bu makineleri degisik alt markalar yaratip cok ucuz fiyatlara satmislardi, ornek olarak mesela cartier kadin modellerinde eta 2512 makineler kullanilmisti ve cok ama cok pahaliydi ama daha sonralari ayni makineyi cok ucuz alt markalarda bulmak mumkun mesela milus.
Simdi yeniden mekanik saatlerin gundeme girmesiyle bu elde kalmis eski makineler altin fiyatina kapisiliyor. Buyuk markalar bu makineleri yikayip yaglayip bazen de dekore ederek cok pahali fiyatlara satiyorlar ve adina da limitli seri diyorlar cunku makinenin gerisi yok.
Ornek vereyim, zilli bir dubey-shaltenbrand bugun 5000 euro civari satiliyor. OK mi? Ama icindeki makine AS 5008. Simdi ayni makineyi tasiyan bir NOS saat bulabilirsiniz ve fiyati 400 euroyu gecmez. Yine zilli saatlerde polyot (rus yapimi) oneririm cok ucuzdur ve kalitelidir.
NOS saatlerde buyuk genellikle arka kapak cam degildir. Ama icindeki makineye tamamen guvenebilirsiniz, isvicrenin en ust duzeyde oldugu bir sirada uretilmis makinelerdir, kasa kalitesi inanilmaz iyidir.Kayislari deridir genellikle ama degistirmeniz gerekebilir cunku cogunlukla curumustur, kayis degistirirken orjinal tokasini yeni kayisa taktirmayi unutmayin.
NOS saatler genellikle pek duymadiginiz markalar icerir ama yukarida yazdiklarimi unutmayin.
Size NOS saat alabileceginiz iki tane link veriyorum ama arastirma yaparak kisaca NOS, N.O.S. , new old stock yazarak ta arastirma yapabilirsiniz.
http://stores.befr.ebay.be/Limors-Watch-Shop
http://stores.befr.ebay.be/noswatch

Gelelim bir baska mekanik saat onerisine.
Quartz krizinden sonra isvicrede fabrikalar bazen komple satildilar.
Cinliler meshur venus 175 makinesini ureten makineleri, ruslar da meshur valjoux 7733 makinesini ureten makineleri demir fiyatina alip kendi ulkelerinde uretime gecmislerdi.
Ruslar, gerek bu konudaki tecrubeleriyle gerekse rus ciddiyetiyle bu makineleri orjinaline yakin kaliteyle urettiler, cinliler ise 10 uzerinden 4 kalitesinde urettiler ve her ikisi de halen uretiyorlar. Cinliler ise kaliteyi gitgide yukseltiyorlar. Her iki makine de otomatik degil kurmali.
Bu nedenle piyasada bir rus mali kronometreli 7733, NOS bir 7733 ten cok daha ucuzdur hele hele Venus 175 orjinali yok satarken cin mali cok ucuzdur.

Mekanik saatlerde rus saatleri de oldukca iyidir ve son donemlerde isvicrelilerle isbirligi yaptiklari icin modeller de artik oldukca guncel modeller oluyor.
Butceniz limitliyse ve kronolu bir mekanik saat almak istiyorsaniz hic tereddutsuz rus saatlerini tavsiye ederim.
Size rus saatleri alabileceginiz guvenilir bir sitenin link'ini veriyorum.
http://www.ruspluss.com/index.html?sid=A76s4p2La70I6uq11W1K&lang=eng&color=006699

Fransada bir grup saat meraklisi cin venus 175 makineleri aldilar ve kasalarini ozel yaptirarak 100 kisilik ozel saat yaptirdilar. 1 yil sonra hepsi pisman olmustu cunku cin makinesi guvenilir cikmamisti ve herkes sorunlar yasamisti.
a

abi benim tag heuer pili(quartz sana gore cope mi atim degeri 1400chf
silver

silver

MesajKonu: Geri: Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo   Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo Icon_minipostedPtsi 19 Nis. - 10:03

Atmada foruma biraz takılırsan satmak zorunda kalırsın, pilli bir saat takmak rahatsız edecek çünkü Smile
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo   Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo Icon_minipostedPtsi 19 Nis. - 19:47

Bence de cope atilir mi hic, ama ya birisine hediye et ya da sat mesela Very Happy
buki

buki

MesajKonu: Geri: Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo   Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo Icon_minipostedSalı 20 Nis. - 2:07

watcher demiş ki:
Bence de cope atilir mi hic, ama ya birisine hediye et ya da sat mesela Very Happy
watcher abi ben bu foruma yeni katilldim, makedoniyadan, ama hic bir baska forumlarda mesela american bizim yerli makedon, serb veya alman forumlarinda boyle pilli satlerinden nefret etmiyorlar ve boyle kotu konusmujorllar eger oka dar kotyjseler needen bretling omega piaget tag heuer ve baska onlu firmalar oretiyor?
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo   Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo Icon_minipostedSalı 20 Nis. - 2:21

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 9:18 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo   Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo Icon_minipostedSalı 20 Nis. - 3:17

Yahu vallahi de billahi de aslinda nefret etmiyoruz, sadece bir kasik suda bogmak isteriz kahkaha2
Saka bir yana aslinda forumumuz saatlerin hyde park'i.
Isteyen istedigini soyleyebiliyor saatler hakkinda.
Pilli saati seven bir arkadas cikarsa saygi duyariz, her ne kadar pilli saatlerde cok bilgi sahibi degilsek te elimizden geldigince bilgi vermeye calisir ve o arkadasi yonlendirmeye de calisiriz.
(Yani Mekanik saatlere dogru joker1 )

Aslinda saate gonul veren birisi konu hakkinda ilerledikce mekanigin guzelligini kesfediyor genelde.

Belli bir sure konu hakkinda bilgisi artinca insanin artik cole cekilen dervis misali mekanik te mekanik demeye basliyor.

Yani sevgili buki sen bize cok kafani takma, istedigin zaman, forumda istedigin yerde pilli saatlerden bahset, elimizden geldigince katilmaya calisiriz ok1

Forumda en cok mesaj sayisi bende, ve benim imzam da quartz'a karsi kin, nefret ve irkci duygular tasiyor diable galiba bu da forumda pilli saatlere karsi bir genel nefrety havasi veriyor, simdi pilli saat seven bir arkadasimiz bolca mesaj yazarsa bu dongu ters donebilir, ama o zamana kadar bana sabir etmek zorundasiniz kahkaha2
teng

teng

MesajKonu: Geri: Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo   Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo Icon_minipostedSalı 20 Nis. - 3:37

KAHROLSUN MEKANİK SAAT VE ONUN QUARTZ ÜZERİNDEKİ BASKISI !!

oldu mu diable
teng

teng

MesajKonu: Geri: Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo   Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo Icon_minipostedSalı 20 Nis. - 3:38

QUARTZ SAAT HAKKIMIZ, SÖKE SÖKE ALIRIZ..
teng

teng

MesajKonu: Geri: Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo   Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo Icon_minipostedSalı 20 Nis. - 3:39

KURMA !KURDUKÇA, SIRA SANA GELECEK !!
teng

teng

MesajKonu: Geri: Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo   Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo Icon_minipostedSalı 20 Nis. - 3:40

QUARTZ SAAT TAKMAMIZ ENGELLENEMEZ fumeur
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo   Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo Icon_minipostedSalı 20 Nis. - 3:41

hahaha
teng

teng

MesajKonu: Geri: Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo   Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo Icon_minipostedSalı 20 Nis. - 3:41

BÜTÜN DÜNYA QUARTZ SAATLERİ BİRLEŞİN !!
deka

deka

MesajKonu: Geri: Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo   Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo Icon_minipostedSalı 20 Nis. - 9:39

Quartz saatler dakikdir,6 ayda bir ayar gerektirir,ruhu olmasada analog ve saniyesiz olanlarda bu ruhsuzluk dışarıdan pek anlaşılamaz. fumeur
silver

silver

MesajKonu: Geri: Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo   Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo Icon_minipostedSalı 20 Nis. - 19:13

Şu görüntüyü insanın midesi kaldırır mı Very Happy

Lehimler, kapasitör, çip böyk geek

Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo OrienQuartzMovementZoom
kelby

kelby

MesajKonu: Geri: Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo   Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo Icon_minipostedSalı 20 Nis. - 19:32

birde böylesi var, hem mekanik hem pilli. bunlar hangi gruba dahil?
bunada çirkin diyeceğim ama, elvis abimizden daha zevkli olmadığım kanaatindeyim drunken

Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo Rxvi0054a
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo   Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo Icon_minipostedSalı 20 Nis. - 20:19

Bu saatler elektromekanik saatlerdir, quartz'tan cok farkli bir saat, power'i pil ile sagliyor gerisi normal mekanik saat.
Pilli saatlerde bir de diapozonlu saatler var bzzzz diye calisir, bulova patentlidir, ozellikle omega olanlarini cok tutuyorum. Saniyesi de akarak ilerler ziplama yapmaz.
Pilli saatlerde bu ikisi cok hosuma gidiyor.

Her ikisinden de koleksiyonumda birkac tane var.
kelby

kelby

MesajKonu: Geri: Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo   Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo Icon_minipostedSalı 20 Nis. - 20:39

aslında güzel bir ventura bulsam, bende saklamak isterim
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo   Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo Icon_minipostedSalı 20 Nis. - 20:50

venturalar otomatik biliyordum hatta gördüm automatic yazısını allah allah scratch
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo   Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo Icon_minipostedSalı 20 Nis. - 20:58

crazyhours demiş ki:
venturalar otomatik biliyordum hatta gördüm automatic yazısını allah allah scratch
Elvis zamaninda cikmis ilk ucgen venturalar elektromekanik idi, sonradan reedition olarak quartz yaptilar, simdiki versiyonlari ise otomatik.
buki

buki

MesajKonu: Geri: Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo   Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo Icon_minipostedÇarş. 21 Nis. - 3:07

watcher demiş ki:
Yahu vallahi de billahi de aslinda nefret etmiyoruz, sadece bir kasik suda bogmak isteriz kahkaha2
Saka bir yana aslinda forumumuz saatlerin hyde park'i.
Isteyen istedigini soyleyebiliyor saatler hakkinda.
Pilli saati seven bir arkadas cikarsa saygi duyariz, her ne kadar pilli saatlerde cok bilgi sahibi degilsek te elimizden geldigince bilgi vermeye calisir ve o arkadasi yonlendirmeye de calisiriz.
(Yani Mekanik saatlere dogru joker1 )

Aslinda saate gonul veren birisi konu hakkinda ilerledikce mekanigin guzelligini kesfediyor genelde.

Belli bir sure konu hakkinda bilgisi artinca insanin artik cole cekilen dervis misali mekanik te mekanik demeye basliyor.

Yani sevgili buki sen bize cok kafani takma, istedigin zaman, forumda istedigin yerde pilli saatlerden bahset, elimizden geldigince katilmaya calisiriz ok1

Forumda en cok mesaj sayisi bende, ve benim imzam da quartz'a karsi kin, nefret ve irkci duygular tasiyor diable galiba bu da forumda pilli saatlere karsi bir genel nefrety havasi veriyor, simdi pilli saat seven bir arkadasimiz bolca mesaj yazarsa bu dongu ters donebilir, ama o zamana kadar bana sabir etmek zorundasiniz kahkaha2
kardesim zaten bende pilli lere bayilmiyorum bende cok mekanik saat oldu (omega longines vs)ama son olarak bir pilli tag heuer tasiyorum ve ben tag heuere saygi duyuyorum ve pillisini tasiyorum ne soyledigimi anliyorsun umuyorum abim
silver

silver

MesajKonu: Geri: Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo   Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo Icon_minipostedÇarş. 21 Nis. - 3:34

teng demiş ki:
KURMA !KURDUKÇA, SIRA SANA GELECEK !!

SANİYE ZIPLAMA SİNİRLERİMİ KALDIRMA !!!
deka

deka

MesajKonu: Geri: Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo   Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo Icon_minipostedÇarş. 21 Nis. - 4:23

silver demiş ki:
Şu görüntüyü insanın midesi kaldırır mı Very Happy

Lehimler, kapasitör, çip böyk geek

Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo OrienQuartzMovementZoom
EEEEE, adamlarda miden kalkmasın diye arka kapağını (camsız) normal yapmışlar, içini niye açıpda bakıyorsun ki, pili biterse saatçi değiştirir, sende içini görmezsin. fumeur
Analyzer

Analyzer

MesajKonu: Geri: Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo   Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo Icon_minipostedC.tesi 28 Ocak - 3:22

Yeni gördüm bu konuyu çok güzel bilgiler içeren, çok güzel bir yazı, teşekkürler.

Saat seçimi konusunda birkaç tavsiye ve tüyo
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye
» Saat seçimi için yardım...
» Saat konusunda ilginç siteler
» GG'de birkaç saat
» Saat Tavsiye