Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

New old stock hakkında bilgi

3 posters
YazarMesaj
watcher
Admin
watcher

New old stock hakkında bilgi Empty
MesajKonu: New old stock hakkında bilgi   New old stock hakkında bilgi Icon_minipostedPaz 5 Tem. - 23:00

Simdi size ornekli olarak ek bir bilgi vermek istiyorum.
Elimde cok onceden parti halinde aldigim milus marka kadin saatleri var. Bunlarin icinde bazilari makinesi eksik cikti. Bu makineler eta 2512 makinelerdi (daha once yazdigim gibi bu makineler cartier gibi pahali saatlerde de kullanilmisti).
Bu saatlerden birkacini gecen yil ebayde sattim ve en fazla 75-100 euroya satabildim.
Gecen gun makinesi eksik olanlara makine bulmak icin eski-yeni makineler satan firmalarla irtibata gectim ve ellerinde son bir 40 adetlik parti kaldigini soylediler ve hepsini alirsam bana cazip fiyat olarak 77 euro onerdiler. Yani komple saatten daha pahali.
Yine baska ornek vereyim, bir tane eski ama cok guzel bir zilli saatim var ama makinesi bozuk. Makine AS 5008.
NOS olarak ebayde 300-400 euro arasi komple yeni NOS saat bulabiliyorum ama bana makine icin ne fiyat verdiler biliyormusunuz, tam 500 euro...

Yine NOS olarak valjoux7750 modelleri 250-500 euroya bulabilirsiniz.

Iste bu nedenlerle gitgide daha az bulunacak olan New old stock saatleri gozardi etmemenizi oneririm
http://www.turksaatforumu.com
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: New old stock hakkında bilgi   New old stock hakkında bilgi Icon_minipostedC.tesi 1 Ağus. - 9:12

Gunumuz markalarindan ilerde NOS olarak satilabilecek ucuza alinabilecek marka var mi ki mete abi?
Polemik_

Polemik_

MesajKonu: Geri: New old stock hakkında bilgi   New old stock hakkında bilgi Icon_minipostedPaz 2 Ağus. - 5:40

.

En son Polemik_ tarafından Cuma 12 Şub. - 23:23 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: New old stock hakkında bilgi   New old stock hakkında bilgi Icon_minipostedPaz 2 Ağus. - 23:37

iyi soktum bak aklima NOS olmasa bile Lemania'li bir eski Tissot almak lazim.
Polemik_

Polemik_

MesajKonu: Geri: New old stock hakkında bilgi   New old stock hakkında bilgi Icon_minipostedSalı 4 Ağus. - 8:47

.

En son Polemik_ tarafından Cuma 12 Şub. - 23:21 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: New old stock hakkında bilgi   New old stock hakkında bilgi Icon_minipostedÇarş. 5 Ağus. - 6:51

haklisin. tesekkurler.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: New old stock hakkında bilgi   New old stock hakkında bilgi Icon_minipostedPaz 9 Ağus. - 21:58

FlyingOstrich demiş ki:
Gunumuz markalarindan ilerde NOS olarak satilabilecek ucuza alinabilecek marka var mi ki mete abi?

Merhaba kardesim, istanbul bulusmasinda seninle de gorusebilmeyi cok istemistim ama olmadi insallah bir dahaki sefere,
gelelim soruna,
elbette su an mekanik olup ta alinacak ve etiketi de uzerinde tutularak saklanacak her saat, model kalktiktan sonraki birkac yil icinde nos denebilecek saatler olacaklar.
Eger buna yonelik bisey dusunulurse bikac seye dikkat edilirse daha iyi olur,
Gunumuzde kucuk bir marka olup ileride buyuyebilecegi tahmin edilen bir marka, mesela ben frederic constant derim, buna en guzel ornek maurice lacroix olabilir, birkac yil once cok uygun fiyatlardayken kendi makinelerini de eklemeye baslamalariyla fiyatlari firladi, o donemde alinmis ve kullanilmamis bir maurice lacroix bugun iyi bir nos olabilir.
Alinacak saatin makinesi de heryerde kullanilmayan klasik mesela bir eta 2824 degilse o da cazip olabilir.
Bazi markalar bir ara eski elde kalmis makineleri yeni kasalayip satiyorlardi bunlardan bulunabilse, o makineden artik kalmadigi icin cazip olabilir mesela dubey schaltenbrand markasinin zilli saatlerde kullandigi as5008 makine ilginc olabilir.

Ama yine de mesela ebay uzerinde arastirma yaparak bir nos saat herzaman enteresan olabilir.

Tissot lemania bir nos artik gunumuzde cok cok ender bulunabilen bisey oldu, bunun kullanilmisi bile cok arandigi icin fiyatlari oldukca yuksek.
Bir ara eski saatcilerde nos saatler halen bulunabiliyordu, bildiginiz gibi ben de nerede bir eski saatci gorsem girip soruyorum ama artik internet olaliberi pek bisey bulunmuyor, ya tumu gitmis satilmis oluyor ya da adam rayicin ustunde fiyat istiyor gozu acilmis oluyor. Ama bunun guzel yani satin alabilmekten daha fazla arastirmak ve bunun heyecanini yasamak.
http://www.turksaatforumu.com

New old stock hakkında bilgi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Saat hakkında bilgi
» Rolex hakkında bilgi
» Mekanik saat hakkında bilgi
» (Vintage) Bauhelier Hakkında Bilgi?
» Chronotech marka hakkında bilgi ?