Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Saat hakkında bilgi

4 posters
YazarMesaj
kemal-cebeci

kemal-cebeci

Saat hakkında bilgi Empty
MesajKonu: Saat hakkında bilgi   Saat hakkında bilgi Icon_minipostedÇarş. 7 Nis. - 23:16

paladın,e automatic 25 jevels çelik kasa arkasında digi tech basılı bu saat hakkında bilgisi olan varmı teşekürler
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Saat hakkında bilgi   Saat hakkında bilgi Icon_minipostedÇarş. 7 Nis. - 23:26

hangi?
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Saat hakkında bilgi   Saat hakkında bilgi Icon_minipostedÇarş. 7 Nis. - 23:37

Resim ekleyebilir misiniz?
Ben bu markayi hic duymadim, yurtdisindaki ustalara da sordum, onlar da hic duymamislar, acaba yine uydurma bir cin markasi olmasin?
http://www.turksaatforumu.com
parabellum p08

parabellum p08

MesajKonu: Geri: Saat hakkında bilgi   Saat hakkında bilgi Icon_minipostedPerş. 8 Nis. - 0:19

Sayın kemal-cebeci, bende bir adet Paladin marka kurmalı olarak var. Şu an yanımda olmadığı için tam bir bilgi veremiyorum. Ama sanki Rus malı olarak hatırlıyorum. Eve gidince bakar, ayrıntılı bir izahat verebilirim size. Evet, çok duyulmuş bir marka değil. Eğer otomatikse ve Rus malı ise, 6 rakamının üzerinde, çerçeve içinde B harfi bulunur. Vostok'un simgesidir. ( BOCTOK, kiril alfabesiyle) Yine 6 rakamının altında , cama yakın yerde, sdelanov russi ( Sdilyanov rıssi şeklinde telaffuz edilir) yazısını kiril harfleriyle görürüz.Rus malı anlamına gelir. Swiss Made' in Rus versiyonu diyebiliriz pekala.Kirille yazamıyorum burada, klavyeden dolayı. İnce sarıdan bir logosu olması lazım. Eğer dediğim gibi Rus ise, bilyesiz, düz rolanslı ( sizler ona rotor diyorsunuz) ve sorunsuz çalışan ama çok da dakik olmayan bir makinesi olması lazım.
Ben hatırladığımı yazdım ama böyle de olmayabilir. Sağlıklı bir bilgi için foto verebilirseniz eminim daha teknik yorumlar gelecektir. Ben de eve gidip bir inceler size tekrar bilgi veririm. Saygılarımla...
kemal-cebeci

kemal-cebeci

MesajKonu: Geri: Saat hakkında bilgi   Saat hakkında bilgi Icon_minipostedPerş. 8 Nis. - 10:10

teşekkürler yorumlarınız için yarın fotollarını koymaya çalışacam yalnız saat içinde çok belirgin bezel var gün tarih göstergeli paladın kabartma büyük harflerle alttan boydan boya kalın çizgi üzerine çizgi sonu birleşik küçük e yuvarlak kasa bence alman ama 90 öncesi doğu almanmı acaba saatin işçiliği çok güzel fethiyeli bir arkadaştan aldım o da bilmiyor tahminim yabancılardan geçme çok baba bir saat herkese iyi geceler.
kemal-cebeci

kemal-cebeci

MesajKonu: Geri: Saat hakkında bilgi   Saat hakkında bilgi Icon_minipostedPerş. 8 Nis. - 19:52

Saat hakkında bilgi 10000910

Edit watcher: resimi host ederken 640 ebatinda yapin, daha sonra link baglantisini yaparken share edip "direct link" baglantisini kopyalayin.
parabellum p08

parabellum p08

MesajKonu: Geri: Saat hakkında bilgi   Saat hakkında bilgi Icon_minipostedPerş. 8 Nis. - 20:34

Kemal bey, eve gidip inceledim. Saatiniz Rus markası gibi görünmüyor. Rus mallarının yanında olduğu için ben onu da öyle hatırlamışım. Bendeki dediğim gibi kurmalı. Logo ve kılıç olarak bendeki ile aynı. Sanıyorum İsviçre olacak ama bunu belirten bir ibare bulamadım. İçinde baskı üzerinde P2609 rakamı var. Makine tipik SD96 ya benziyor, ortadan saniyeli.( Benim saatimi söylüyorum) Ne içinde, ne de kadran altında Swiss made yazısına rastlamadım. Parel gibi yan ürün olabilir.
Kasa olarak sizinkinde de bir Seiko 7009 havası var gibi.Ama orjinal olduğu muhakkak. Hava müsait olur da saatçi büyüklerime uğrayabilirsem, ayrıntılı bilgi gönderebilirim size.
kemal-cebeci

kemal-cebeci

MesajKonu: Geri: Saat hakkında bilgi   Saat hakkında bilgi Icon_minipostedPerş. 8 Nis. - 21:42

teşekürler iç makina resimleri de var saat benim elimde arka kapakta Digi-Tech Ref.Nr.2 -1000 iç makinada 27 jevels var daha fazla bilgi lazım ilgilenen arkadaşlara çok teşekkür ederim.
kemal-cebeci

kemal-cebeci

MesajKonu: Geri: Saat hakkında bilgi   Saat hakkında bilgi Icon_minipostedCuma 9 Nis. - 1:07

parabellum p08 teşekürler seiko 7009 un makina benzemiyor 17 jevels bunun iç makina da 27 jevels yazıyor ama dediğin gibi önden benziyor gün tarih fosfor akrep yelkovan numaralama gün tarih yandan tepe .bunun iç bezel farklı.sendeki logo aynı diyorsan menşei de aynıdır bakmak lazım nette bakmadığım yer kalmadı paladın vikipedide tanrıların allahı diye mitolojik bir isim digi- tech yüksek oranlı tunç çelik nette bilgisayar kasaları geliyor.ilgilendiğin için teşekkürler.

Saat hakkında bilgi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Yadigar Saat Hakkında Bilgi
» Rolex hakkında bilgi
» Bu saat hakkında bilgi (seiko sdwb63p)
» Bu saat hakkında bilgi sahibi olan herkesi davet ediyorum :)
» LONGINES NACIB K.D.JEZVEDJIAN CONSTANTINOPLE Arkadaşlar Bu Saat Hakkında Bilgi Alabilirmiyim Alıcısı Varmıdır ??