Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

RUMİ çelik kasa için yedek liste

+18
egunns
frown
bootsector
brkgler
hmgurel
watcher
asderty
borahan
ofis
qazokmubec
GAREZ
yusufduz
MrWrong
bao.bao
ticktock
sandan
mehmet_34
deka
22 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2
YazarMesaj
hmgurel

RUMİ çelik kasa için yedek liste - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: RUMİ çelik kasa için yedek liste   RUMİ çelik kasa için yedek liste - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 29 Ocak - 0:15

Aksini söylemedim ve düşünmüyorum da. Fakat olaya yaklaşımım şu şekilde; belki bir hafta önce 300 euro'ya listesine eklenebileceğim saat şu an 600 euro. İmrenerek baktığım ve tartışılmayacak derecede değerli gördüğüm saatin kalitesi, maddi- manevi kıymetinden ziyade, konuyu ve benim anlatmak istediğimi değerlendirirken kaçırdığım fırsatı ve kişisel olarak kendi maddi imkanlarımın elverişliliğini ön planda tutmanızı rica edeceğim.

Teşekkürler.
deka

deka

MesajKonu: Geri: RUMİ çelik kasa için yedek liste   RUMİ çelik kasa için yedek liste - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 29 Ocak - 0:39

Olayın öyle bir psikolojik boyutu var, doğrudur.
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: RUMİ çelik kasa için yedek liste   RUMİ çelik kasa için yedek liste - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 29 Ocak - 0:46

600 euro da bu saat için oldukça ucuz ama forumun saatinin bir anda fiyat olarak ikiye katlanmasını anlamadım ben açıkçası. Hisse senedi mi bu?
deka

deka

MesajKonu: Geri: RUMİ çelik kasa için yedek liste   RUMİ çelik kasa için yedek liste - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 29 Ocak - 2:00

Olması gereken rakam esasında odur, 300 euroluk maliyet, watcherin kişisel gayretleri sonucudur.
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: RUMİ çelik kasa için yedek liste   RUMİ çelik kasa için yedek liste - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 29 Ocak - 2:16

Yani bu dakikadan sonra alacakların 600 eurodan daha aşağı bir rakama alma ihtimali yok mudur?
deka

deka

MesajKonu: Geri: RUMİ çelik kasa için yedek liste   RUMİ çelik kasa için yedek liste - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 29 Ocak - 2:23

Öyle gözüküyor.
frown

frown

MesajKonu: Geri: RUMİ çelik kasa için yedek liste   RUMİ çelik kasa için yedek liste - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 29 Ocak - 2:34

Yanlış hatırlamıyorsam fiyat 300 euro, numune çıktıktan sonra 600 euro olacaktı ama maliyetler, özellikle de mekanizma fiyatları aşırı derecede artınca bu takvim öne çekildi diye biliyorum.
qazokmubec

qazokmubec

MesajKonu: Geri: RUMİ çelik kasa için yedek liste   RUMİ çelik kasa için yedek liste - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 29 Ocak - 2:35

şöyle ki, watcher ilk günden beri, numune çıktığı anda 600 euro olacağını söylemişti. numune, hatalı olarak çıktığı için sonradan gelenlerden 600 euro talep etmedi, ancak uzun uğraşlar sonucunda çindeki kasa üreticisi doğru kasayı yapabildi, watcher da montaj için örnek makinayı yolladı ama bu sefer araya çin yeni yılı girdi, süreç tekrar uzadı. bu esnada anladığım kadarıyla bazı nakit ihtiyaçları ortaya çıktı, o sebeple watcher 5 adet kendine ayırdığı çelik kasayı yedek listeden verdi, ödemelerinin de bir an önce yapılmasını talep etti. bence bu noktada sonuna kadar haklı.

bunu bir yatırım tavsiyesi olarak almayın ama saat çıktıktan sonra 1 yıl içerisinde, kullanılmamış değerinin 800-1000 euro arası olacağını öngörüyorum. 5 yıl içerisinde ise, efsanesi yayılır, yeni bir seri yapılmaz da toplam limiti 150'yi geçmezse, yine kullanılmamış olanların (NOS, çil, sandık malı denen tarzda) kolleksiyoner değerinin 2000-3000 Euro arasında bir değere oturabileceğini tahmin ediyorum, çünkü dizayn olarak yapılması oldukça zor ve zahmetli, ayrıca piyasada pek benzeri bulunmayan bir saat. En yakının değeri şu anda 6000 Euro civarında (JLC ultra-thin). Bu değer maksimum ulaşacağı değerdir benim gözümde.
frown

frown

MesajKonu: Geri: RUMİ çelik kasa için yedek liste   RUMİ çelik kasa için yedek liste - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 29 Ocak - 2:38

qazokmubec demiş ki:
şöyle ki, watcher ilk günden beri, numune çıktığı anda 600 euro olacağını söylemişti. numune, hatalı olarak çıktığı için sonradan gelenlerden 600 euro talep etmedi, ancak uzun uğraşlar sonucunda çindeki kasa üreticisi doğru kasayı yapabildi, watcher da montaj için örnek makinayı yolladı ama bu sefer araya çin yeni yılı girdi, süreç tekrar uzadı. bu esnada anladığım kadarıyla bazı nakit ihtiyaçları ortaya çıktı, o sebeple watcher 5 adet kendine ayırdığı çelik kasayı yedek listeden verdi, ödemelerinin de bir an önce yapılmasını talep etti. bence bu noktada sonuna kadar haklı.

bunu bir yatırım tavsiyesi olarak almayın ama saat çıktıktan sonra 1 yıl içerisinde, kullanılmamış değerinin 800-1000 euro arası olacağını öngörüyorum. 5 yıl içerisinde ise, efsanesi yayılır, yeni bir seri yapılmaz da toplam limiti 150'yi geçmezse, yine kullanılmamış olanların (NOS, çil, sandık malı denen tarzda) kolleksiyoner değerinin 2000-3000 Euro arasında bir değere oturabileceğini tahmin ediyorum, çünkü dizayn olarak yapılması oldukça zor ve zahmetli, ayrıca piyasada pek benzeri bulunmayan bir saat. En yakının değeri şu anda 6000 Euro civarında (JLC ultra-thin). Bu değer maksimum ulaşacağı değerdir benim gözümde.

Usta ne diyorsun yahu...affraid

Ben saatime kavuştuğumda takmaya kıyamam şimdi Smile
deka

deka

MesajKonu: Geri: RUMİ çelik kasa için yedek liste   RUMİ çelik kasa için yedek liste - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 29 Ocak - 2:42

Bazı yanlış anlamaları düzeltmek adına, ilk etapta yanlış yönlendirme sonucu Çin deki firma istenileni yapamadı, daha sonra L......s' e de kasa yapan firmaya (ilk önce buraya yaptırılacaktı) dönüldü, bu da gecikmeye neden oldu, ayrıca watcher kendi adına ayırdığı saatleri yedek listedeki arkadaşların öncelikle yararlanması adına verdi.Zaten sayı gerektiğinde 100 e çıkacaktı.
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: RUMİ çelik kasa için yedek liste   RUMİ çelik kasa için yedek liste - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 29 Ocak - 2:48

bence RUMI en az 6000€ değerinde bir proje... yakında aynısını 10000€ fiyata ünlü markalardan görünce ne yapacaksınız?
http://teknolojivesaatler.blogspot.com
hmgurel

MesajKonu: Geri: RUMİ çelik kasa için yedek liste   RUMİ çelik kasa için yedek liste - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 29 Ocak - 3:01

Listede olup da ürünü bekleyenlere şimdiden hayırlı olsun. Başka bir proje benzer bir şekilde üretilecek saatin maliyet edileceği fiyat düzeylerinde tekrar başlarsa ilgileneceğim. Ama dediğim gibi herkes 300 euroya alırken 600 euro veremeyeceğim, maddi imkanım olsaydı da deka'nın da dediği gibi olayın psikolojik boyutundan dolayı 600 euro vermek istemezdim. İnşallah öngörüldüğü üzere saatleriniz kıymetlenir ve değeri artar, bu sadece maddi yönüyle değil manevi kıymetiyle de doğru orantılı olacaktır. İnanın hiç kıskanmam hatta bu saatlerin bu forumda uzun uğraşlar sonucu oluşturulduğu sürecine tanıklık etmiş biri olarak kendimi de şanslı görmüş olurum.

Selamlar.
deka

deka

MesajKonu: Geri: RUMİ çelik kasa için yedek liste   RUMİ çelik kasa için yedek liste - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 29 Ocak - 4:32

Bu projeye başlarken, herkesce bilinen ve ön çalışmaları yapılmış 2 ayrı projede varken, gerek fiyat, gerekse de bazı başka nedenlerden dolayı aspirin tedavi anlamında,2 ayda çıkabilecek gözüyle bakılan RUMİ projesi alelacele doğdu, ancak işin içinde watcher olduğu için yine üst düzey bir saat karşımıza çıktı ve iyi de oldu, 2 aylık proje 1 yılı aştı, 2. yıla doğru gidiyor, buradan da f/p oranı ve verilen emeği ve harcanan zamanı düşünün, üstelik çok yüksek ücretler istenen tasarımında bedava olduğu göz önüne alınınca. ok1
qazokmubec

qazokmubec

MesajKonu: Geri: RUMİ çelik kasa için yedek liste   RUMİ çelik kasa için yedek liste - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 29 Ocak - 12:18

deka dostum, ben en son kaçırmışım o halde, kasa çin'de yapılmıyor mu?

bu arada ben saatimi kesinlikle satmak amacıyla almıyorum, yanlış anlaşılmasın, 2 adet kendime alıyorum ikisini de takmak amacıyla alıyorum (biri rose gold, diğeri çelik) diğer 2si de arkadaşlar adına girdim. ama yaptığım piyasa araştırması, bu tarz saati tek yapan firmanın JLC olduğunu gösteriyor ve JLC'den aşağı kalır yanı olmayan "swiss made" bir saat yapılıyor. o yüzden değerlenmesinin aşağı yukarı bu şekilde olacağına hiç şüphe yok.
deka

deka

MesajKonu: Geri: RUMİ çelik kasa için yedek liste   RUMİ çelik kasa için yedek liste - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 29 Ocak - 20:46

Aynen bende takmak için 2 tane aldım, en azından çelik olanı takacağım, yapım yeri Çin olabilir, watcher daha iyi cevap verir,ancak bilindiği gibi çoğu popüler marka/firma fabrikayı,üretim yerini maliyetler nedeniyle Çin e kaydırdı.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: RUMİ çelik kasa için yedek liste   RUMİ çelik kasa için yedek liste - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 29 Ocak - 22:16

Saat zaten 100 adet limitli olacak, ben 25 tanesini foruma sunmamis kendi cevrem icin ayirmistim.
Bu kalan 25 adetin de zaten yaklasik 15 adeti 600€'dan siparis verildi ama parasini odememis olan hickimse icin garanti yok.
Bu nedenle 25 adet var dedim yoksa aslinda ancak on adet kaldi ki onlar da saat cikar cikmaz gidecek bunu biliyorum.
http://www.turksaatforumu.com
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: RUMİ çelik kasa için yedek liste   RUMİ çelik kasa için yedek liste - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 29 Ocak - 22:44

Kasa cin'de taninmis bir isvicre markasinin da kasalarini yapan bir fabrikada ayni kalitede yapiliyor.
Ilk basta fiyat analizi yaparken o gunku fiyatlar uzerinden yapmistim.
Ozellikle makine fiyati.
300 € bile aslinda bana biraz emniyet marji birakiyordu, ki kalan bu marj ile ya kordonlari ek olarak birer de celik bilezik ya da timsah vs gibi yine kutuyu da oldukca lux yaptirabilirim diye dusunmustum.
Daha sonra baska bir teklif geldi, hem kasa fiyati daha dusuk hem de adet olarak daha dusuk adetli bir teklif gelince bunu kabul edip ilk ureticiyi askiya almistim, ama bu teklifi getiren kisi sahtekar cikti ve bizi aylarca oyaladi, burada detaylari anlatmak istemiyorum, canimi sikan bir konu.
Bunun uzerine tum projeyi ilk basta kontakta oldugum fabrikaya geri donus yaparak devam ettirdim.
Simdi kasa konusunda her sey yolunda, kasalarimiz ciddi bir firma tarafindan cin'de yapiliyor.
Numuneler en gec bir iki haftaya cikacak.
ama
Saatlerimizde isvicre uretimi diye yaziyor.
Bu durumda legal olarak ta isvicre uretimi olmasi gerekiyor.
Isvicre uretimi ibaresini tasiyabilmesi icin gerekli sartlar sunlar:
Makinenin tamamen isvicre olmasi
Montajinin, testlerin ve son ayarlarin isvicrede yapilmasi.
Saatin degerinin en az %51'inin isvicrede katki olmus olmasi.

Biz tum bunlara uyabilmemiz icin her sey tamamdi sadece montaj turkiyede mi olsun diye tereddut vardi ama montaj icin de isvicrede bir firma ile anlastim, tum parcalar orada biraraya gelecek, onlar montaj, test ve ayarlarini yapacaklar.
Boylece saatimizin made in suisse olmasi konusunda illegal hicbirsey olmayacak.

Ilk maliyet hesaplarini yaptigimda makine icin ongordugum fiyat bugun uce katlandi.
Tek tek alinirsa bazen daha ucuz bulunabiliyor.
Ama toptan almaya kalkisinca fiyatlar firliyor. Bu da isvicre saa endustrisinin garip yanlarindan biri.
Makineleri direk eta'dan alamiyoruz, vermiyorlar.
Bu durumda araci broker'lardan aliyoruz.
Ama bu makine oylesine aranan ve zor bulunan bir makine ki elinde olan broker'lar da ancak araya hatirli birilerini sokarsaniz ve tanidik birileri olursa satmayi kabul ediyorlar.
Neticede bu makine baz olarak vacheron'dan maurice lacroix'ya, stowa'dan nomos'a kadar bircok markada kullaniliyor.
Biz bu arada para toplama konusunu tamamlarken, makinecimize 2bin€ pesinat gondermistim ve adam soyledigi tarihte o donemde makineleri temin etti ama biz henuz yeterince para toplayamadigimiz icin odemeyi yapamadik ve makineler hemen gitti.
Daha sonra ise hesabimizda yeterince para olusmasini beklemek zorunda kaldim ama biz odeme yapacak duruma geldigimizde fiyatlar uc katina cikmis oldu.
Benim ise verdigim soz oldugu icin forumun saatlerine bunu yansitmayi asla istemedim, buldugum cozum ise aradaki farki kendime 25 adet olarak ayirdigim saatleri 600€ fiyattan vererek karsilamak oldu.
Yani saatin gercek maliyeti 300€'nun cok ustunde, bu nedenle kimse de yahu 300€'luk saate neden 600 vereyim diye dusunmesin/
Piyasada bu makineden kullanildigi zaman en dusukl fiyat 700-900€ civarinda, ama bizim saatimizin herseyi ozel ve limitli.
Bizim saatimizin onlu arkali camlari safir ve double AR
Kurma kolu, saniye kolu, akrep yelkovan, kasa bize ozel yapildi.
Makine ise bu 700-900€ 'luk saatlerden farkli olarak eta cikisli top grade soigné.
Bu su demek, bircok firma, bu makineyi standart kalitede aliyorlar, bunlarin uzerine dekor yaptiriyorlar ve boyle kullaniyorlar cunku direk eta cikisli top makine cok pahali geliyor.

Cok rahatlikla sunu soyleyebilirim, bizim saatimizin esdegerinde kalitedeki bir saati hickimse piyasada 3-5 bin€ altinda bulamaz, buradan hodri meydan diyorum, ve saatinden vazgecmek isteyen herkese de kapi acik, vazgecebilir ve 300€ parasini hemen iade alabilir.

.

En son watcher tarafından Paz 29 Ocak - 22:56 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: RUMİ çelik kasa için yedek liste   RUMİ çelik kasa için yedek liste - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 29 Ocak - 22:47

Neden cin neden isvicre?
Buna da aciklik getireyim...
Saniye koluna donen bir dervis garfik olarak ekledim.
Saniye koluna isvicrenin istedigi fiyati soyleyeyim.
Minimum bin adet icin tanesi 170chf + kalip parasi 3 bin chf
Cin ise fark olarak benden sadece 1000€ istedi.
Aslinda ilk cizimde ve maliyet hesabinda bu yoktu, sonradan sizlere gosterdigimde cok ta hosunuza gidince yapilmasina karar verdim.

Iste boyle...
Boylece biraz daha bilgi vermis oldum...

.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: RUMİ çelik kasa için yedek liste   RUMİ çelik kasa için yedek liste - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 29 Ocak - 22:50

Bu saate 7001 makine kullanma konusunda isi bilen hemen herkes bana tavsiye etmedi, cok zorlanirsin, piyasada bolca bulunan ya 2824 ya da 2892 ile yap daha rahat edersin dendi.
Ama beni biliyorsunuz, mesele rahat etmek degil, mesele challenge, basarmak...
Eger siradan diger makinelerden kullansaydik saatimizin ruhu simdiki gibi olmazdi bu modelde.
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: RUMİ çelik kasa için yedek liste   RUMİ çelik kasa için yedek liste - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 29 Ocak - 22:51

yani 600€ bile az gerçek fiyatı karşılamıyor... RUMI saatini CASIO ile karıştırmayın...
qazokmubec

qazokmubec

MesajKonu: Geri: RUMİ çelik kasa için yedek liste   RUMİ çelik kasa için yedek liste - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 30 Ocak - 4:26

mete abi, gene nerden nereye geldi konu Smile ellerin dert görmesin, çok güzel anlatmışsın.

isviçre frangının aşırı değerlenmesi, hatta adamların ihracatlarının düşmesini önlemek için yandım allah alelacele devalüasyon yapmasını da bu hikayenin içine katmak lazım.

çok profesyonel manada olmasa da dövizle alım-satım yapan bir işle uğraştığım ve sürekli paraların vadeli bağlanmasına alışkın olduğum için bizim için en büyük risk, iki farklı para birimiyle yaptığın vadeli alışveriştir. burada makineler CHF, saatin toplam değeri EURO olunca alınan kur riskini hesap edebilirsiniz.

mete abi, olmadığını biliyorum ama bu saatle ilgili satış kaygın varsa uygun bir komisyon karşılığında Smile, iran'da 3,000 euro'ya satayım. saatin çıkmasını bekliyorum, bombayı o zaman patlatacağım Smile
hmgurel

MesajKonu: Geri: RUMİ çelik kasa için yedek liste   RUMİ çelik kasa için yedek liste - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 30 Ocak - 7:01

Mete bey ellerinize sağlık emek ve özveri çok açıkça ortada. Daha önce de söyledim benim yaklaşımım ürünün maddi manevi ederi, değeri ve kalitesi üzerine değil. Hatta kıymetli ve değerli olduğunun da farkındayım ki 300 euro'ya kaçırdığım için bu denli üzüldüm. Söylemek istediğim şey bu fırsatı kaçırmış olmam ve maalesef ürüne artık bu fiyata ulaşamıyor olmam. Ama 300 euroya kaçırdığım ürüne 600 euro verecek gücüm de yok olsa da veremezdim diğer fiyatın o kadar kıyısından geçmiş biri olarak.

Yeni bir proje olursa yer alacağım inşallah. Çalışmalarınızı ve SAAT sevdanızı hayret ve saygıyla takip ediyorum.

@garez ne alaka RUMI saatini casio ile karıştırmak? Anlayamadım. Bu forumda yer alıp da bu karşılaştırmayı - karıştırmayı yapacak birilerinin olacağını düşünmüyorum. Biraz yersiz bir uyarı ya da tespit olmuş sizinki bence.
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: RUMİ çelik kasa için yedek liste   RUMİ çelik kasa için yedek liste - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 30 Ocak - 7:07

hmgurel demiş ki:
Mete bey ellerinize sağlık emek ve özveri çok açıkça ortada. Daha önce de söyledim benim yaklaşımım ürünün maddi manevi ederi, değeri ve kalitesi üzerine değil. Hatta kıymetli ve değerli olduğunun da farkındayım ki 300 euro'ya kaçırdığım için bu denli üzüldüm. Söylemek istediğim şey bu fırsatı kaçırmış olmam ve maalesef ürüne artık bu fiyata ulaşamıyor olmam. Ama 300 euroya kaçırdığım ürüne 600 euro verecek gücüm de yok olsa da veremezdim diğer fiyatın o kadar kıyısından geçmiş biri olarak.

Yeni bir proje olursa yer alacağım inşallah. Çalışmalarınızı ve SAAT sevdanızı hayret ve saygıyla takip ediyorum.

@garez ne alaka RUMI saatini casio ile karıştırmak? Anlayamadım. Bu forumda yer alıp da bu karşılaştırmayı - karıştırmayı yapacak birilerinin olacağını düşünmüyorum. Biraz yersiz bir uyarı ya da tespit olmuş sizinki bence.

kızma hemen CASIO'nun değersiz olduğunu söylemedim seri üretim daha ucuz olur dedim... Limitli üretim ve özel tasarım olunca farklı olur ayrıca CASIO'dan da 1300TL ve üzeri fiyatlı model çıkmış... vieux baris ilani
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: RUMİ çelik kasa için yedek liste   RUMİ çelik kasa için yedek liste - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 30 Ocak - 9:09

hocam emeğine sağlık
Rumi yi beklemek bile güzel..
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: RUMİ çelik kasa için yedek liste   RUMİ çelik kasa için yedek liste - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 30 Ocak - 12:11

600 bile çok az bu saat için!!!!
himone

MesajKonu: Geri: RUMİ çelik kasa için yedek liste   RUMİ çelik kasa için yedek liste - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 4 Şub. - 2:54

Listeye adını yazdırmak isteyenler 600€ dan mı adını yazdıracak.
christiano

MesajKonu: Geri: RUMİ çelik kasa için yedek liste   RUMİ çelik kasa için yedek liste - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 4 Şub. - 3:17

Evet 600 € 'dan yazılıyor artık.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: RUMİ çelik kasa için yedek liste   RUMİ çelik kasa için yedek liste - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 4 Şub. - 6:22

Arkadaslar, lutfen rica ediyorum, ozelden bana bu konuda fiyatin 300 olmasi icin yazmayin, rakamin boyle olmasi bir prensip sorunu ya da benim artik para kazanma arzum degil, buna inanin, makineler artti, isvicre frangi euro ya nazaran artti, ustelik montajlama da isvicrede yapilacak, tum bu islemler fiyati cok yukari cekti.
Bir yildan beri parasini odeyip saatini bekleyenlere vefa ve guven borcum var, cok acikca soyluyorum, aradaki fark ancak kalan saatler 600'den satildigi zaman nisbeten kapanacak. Kalan saat sayisi da zaten hemen hemen bitmis durumda. Benim cevremden siparisler var ama benim icin her zaman forum oncelik tasidigi icin eger forumdan bu fiyattan artik almayan isterse var diyorum yoksa kalan saatlerin alicilari hemen hepsi icin var.
Rumi icin Celik kasalari 100 adet yaptirdim. Altin kasalar ise 50 adet ve zaten hepsi foruma yazildi.
Rumi de tipki hezarfen gibi bir daha yapilmayacak, zaten kaliplari da eritilecek.
100 adet celik'ten 75'i foruma yazildi, geri kalan 25 adetin 16 adeti buradan siparis, yani 600'den alinmaya kalkisilsa bile ancak 9 adet var.
Yetisemeyen ya da alamayan ya da bu yeni fiyati yuksek bulan arkadaslar icin bir dahaki projeyi beklemelerini oneriyorum.
Oncelik her zaman ilk bastan projeye guvenip giren arkadaslaradir.

Lutfen kusura bakmayin...

.

ofis

ofis

MesajKonu: Geri: RUMİ çelik kasa için yedek liste   RUMİ çelik kasa için yedek liste - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 4 Şub. - 10:42

arkadaşlar çoğumuz durumun farkındayız eminim ama ödemesini geciktirerek mete abiyi ekstra strese sokan zarar edilmeyecek durumdan zarara ve çeşitli ek aksesuarlara engel olan ve şu anki şartları kanıksayamayan arkadaşlar sayesinde başka proje göremez olacağız; oturduğumuz yerden biraz özverili olalım lütfen.(susamadım artık kusura bakmayın)

bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: RUMİ çelik kasa için yedek liste   RUMİ çelik kasa için yedek liste - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 4 Şub. - 11:28

Üzmeyin yormayın arkadaşlar Mete abimi. Mete abim lütfen kusuruma bakma. Soruyu sorarak biraz da ben alevlendirmiş oldum durumu sanırım...
selcuk

MesajKonu: Geri: RUMİ çelik kasa için yedek liste   RUMİ çelik kasa için yedek liste - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 6 Şub. - 0:46

hazerfanı aldıktan sonra mete abinin hangi projesi olursa olsun kendi kendime katılacam demiştim rumiden 2 tane aldım 1 yıldır bekliyoruz bir defa olsun saat noldu niye geçikti diye yazmadım yazmayı bırakın acaba saatler gelmeyecekmi diye aklımdan bir defa olsun geçirmedim biliyorumki mete abi ve bu projelerin oluşmasına katkısı olan diğer arkadaşlar bu projeleri bizler için yapıyolar ve hiç bir menfaat güdmediklerine sonsuz inanıyorum gerekirse 1 yıl daha beklerim hatta mete abi şöyle bir proje var desin hemen ilk sıradan adımı yazdırım.burdan bir daha başta mete abi olamak üzere bize bu çok degerli (manevi yönden) saatlere sahip olmamızı saglayan herkese teşekkur ederim.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: RUMİ çelik kasa için yedek liste   RUMİ çelik kasa için yedek liste - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 6 Şub. - 4:28

sagolun dostlar, iste kazanc budur, sizler rumi'yi de kolunuza taktiktan sonraki sevinciniz benim icin ve emek veren, yonetimdeki tum dostlar icin, yeri asla doldurulamayacak, hicbir parayla sahip olunamayacak bir keyif olacak ok1

RUMİ çelik kasa için yedek liste
2 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2
 Similar topics
-
» Liste1 Çelik kasa Rumi Alici Listesi
» RUMI Projemiz Için Liste Bilgileri
» Liste 2 Altin Kaplama (Rose Gold) Rumi Listesi
» Panerai submersible otomatik asya-eta çelik kasa sadece 150 lira.
» Forumun saatine yedek üye kaydını burada yapalım