Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Victorinox Swiss Army Ambassador Clous De Paris - Detayli Inceleme

+6
Deniz-KSK
ofis
umt
yusufduz
deka
Exern
10 posters
YazarMesaj
Exern

Exern

Victorinox Swiss Army Ambassador Clous De Paris - Detayli Inceleme Empty
MesajKonu: Victorinox Swiss Army Ambassador Clous De Paris - Detayli Inceleme   Victorinox Swiss Army Ambassador Clous De Paris - Detayli Inceleme Icon_minipostedPtsi 12 Ara. - 13:54

Victorinox Swiss Army Ambassador Clous De Paris Kronolu Otomatik 241193

Merhaba saat tutkunlari. Bugun sizlere Victorinox marka saatimi tanitacagim (bao.bao’dan gelen yogun istekler uzerine geek). Bol resimli bu incelememi zevkle okuyacaginizi umuyorum. Ne de olsa ilk defa bu kadar ozenerek inceleme yaziyorum. Fazla resimler ve klavyemde olmayan Turkce karakterler icin de beni mazur gorun.

45mm cap, 22m lug genisligi, 15mm kalinlik
Valgranges A07.211 mekanizma
46 saat guc rezervi
AR kaplamali safir kristal
100 metre WR
Clous de Paris islemeli 316L paslanmaz celik kasa
Tek yone cevirilen bezel

Saatin anasayfasi icin link

Stok resim:
Victorinox Swiss Army Ambassador Clous De Paris - Detayli Inceleme 8817288085534_TIM_241193__AmbassadorClousDeParis_B227_20622_eps_1

Diger modeli:
Victorinox Swiss Army Ambassador Clous De Paris - Detayli Inceleme 61rEbKnAWcL._AA1000_

Detaylara gecmeden once marka hakkinda biraz bilgi edinelim:

1884 yilinda Isvicre’nin Ibach kentinde kurulan Victorinox, 1891 yilindan beri Isvec ordusu icin bicak uretiyor. Victorinox kelimesi, sirketin kurucusunun 1909’da olen annesinin adi (Victoria) ile paslanmaz celigin Fransizca (acier inoxydable) kisaltmasi olan Inox kelimesinin birlesiminden olusuyor. 2005 yilinda rakibi Wenger’i satin alan sirket, halen hic el degistirmeden kurucu aile tarafindan isletilen ender firmalardan.
Swiss Army markasi, Isvicre kanunlari tarafindan sadece Victorinox’un kullanmasina izin verilen dunyaca meshur bicak markasidir. Ilk cok amacli cakiyi tanitan firma, isvicre ordusunun yaninda Nasa icinde caki uretmis, Evereste tirmanan dagcilar tarafindan da kullanilmis.

Cakilarin uretimini gosteren video:

Meshur SwissChamp modeli:
Victorinox Swiss Army Ambassador Clous De Paris - Detayli Inceleme 8813803372574_1_6795_Bild3_1531_eps_1
SwissTool:
Victorinox Swiss Army Ambassador Clous De Paris - Detayli Inceleme 8813824376862_3_0227_Bild2_20353_eps_1
Wenger the Giant: (Yuh be kardesim, bu ne? affraid )
Victorinox Swiss Army Ambassador Clous De Paris - Detayli Inceleme The_giant_wenger

Gelelim Saatlerine

Victorinox hem iddiali modelleri ile hem de kalitesi ile alkisi hakediyor. Neredeyse tum modelleri beni heyecanlandiran baska bir marka bilmiyorum. Su muhtesem reklami seyredelim.

Begendigim diger modelleri:
Victorinox Swiss Army Ambassador Clous De Paris - Detayli Inceleme 41%2BLU7yqRlLVictorinox Swiss Army Ambassador Clous De Paris - Detayli Inceleme 8814391656478_TIM_241360_000_S1_1078_psd_1 Victorinox Swiss Army Ambassador Clous De Paris - Detayli Inceleme BS509_AirBoss_241505(2)
Victorinox Swiss Army Ambassador Clous De Paris - Detayli Inceleme 8814423801886_TIM_24695__000_S1_20739_psd_1 Victorinox Swiss Army Ambassador Clous De Paris - Detayli Inceleme Panskehodinkyvictorinox

Quartz modellerden begendiklerim:
Victorinox Swiss Army Ambassador Clous De Paris - Detayli Inceleme 8814348369950_TIM_241300__ChronoClassicXLS_B308_1004_eps_1Victorinox Swiss Army Ambassador Clous De Paris - Detayli Inceleme 8814355382302_TIM_241445__000_S1_20766_psd_1
Victorinox Swiss Army Ambassador Clous De Paris - Detayli Inceleme 51jbGbLjsnL Victorinox Swiss Army Ambassador Clous De Paris - Detayli Inceleme 8814411579422_TIM_241478__000_S1_20430_psd_1
Bu modelleri quartz ile harcayan her kimse, onu esek sudan gelene kadar dovmek lazim. taskafa

Mekanizma
Eta’nin Valjoux 7750’yi daha buyuk capli bir ana levhaya oturtarak, takvim ve rotor disinda neredeyse hic degisiklige gitmeden urettigi Valgranges A07.211, aslinda bildigimiz 7750 oluyor. 7750’nin buyuk capli saatler icin uyarlanmis versiyonu olarak da dusunulebilir. Takvimi ve 36.6 mmlik capi disinda teknik ozellikleri 7750 ile ayni: 28,800 bph, 25 tas, 46 saat guc rezervi, kronograf, el ile kurulma, hack. Gun ozelligi kaldirilmis ve onun yerine takvimi genisletilmis. Ilk basta bilgisizligimden dolayi biraz suphe ile yaklassam da, sonradan 7750’nin aynisi oldugunu ogrenince rahatladim. Herhangi bir servis durumunda da 7750’nin parcalari takilabiliyor. Ayrica, nadir bulunmasi bence koleksiyonculuk acisindan arti bir ozellik. Gunluk sapmasini +5 sn olarak olctum. Ileride daha da azalacagini dusunuyorum.
Valgranges anasayfasi icin link

Victorinox Swiss Army Ambassador Clous De Paris - Detayli Inceleme A07_211_Screen

ETA 7750:
Victorinox Swiss Army Ambassador Clous De Paris - Detayli Inceleme MovementFullWithRotorDscn0743

Ve Iste Saatim

VSA’nin modellerini cok karakterli buldugumdan ve kalitesi hakkinda olumlu yorumlar okudugumdan, ilk Swiss made saatimin bir VSA olmasina karar verdim. Inceledigim saati bir indirim sonucu kesfetme firsatini buldum. VSA’nin hemen hemen tum modellerini cok begendigimden tercih yapmak cok zor oldu.

Victorinox Swiss Army Ambassador Clous De Paris - Detayli Inceleme Vsa1

45mm lik capa ragmen, genis bezeliyle boyutunu gostermeyen saatimin kilic seklindeki kollari da gayet cezbedici.

Victorinox Swiss Army Ambassador Clous De Paris - Detayli Inceleme Vsa3

Saatin bezeli ve tuslari “Clous de Paris” adi verilen bir islemeye sahip. Diger kisimlar ise fircalanmis (brushed finishing). Siyah dana derisinden kayisinda ise kelebek toka kullanilmis.

Victorinox Swiss Army Ambassador Clous De Paris - Detayli Inceleme Vsa4 Victorinox Swiss Army Ambassador Clous De Paris - Detayli Inceleme Vsa5

15mm kalinligiyla cok saglam duruyor.

Victorinox Swiss Army Ambassador Clous De Paris - Detayli Inceleme Vsa6s

Mekanizmadaki islemeleri gormek beni cok sevindirdi.

Victorinox Swiss Army Ambassador Clous De Paris - Detayli Inceleme Vsa7
Victorinox Swiss Army Ambassador Clous De Paris - Detayli Inceleme Vsa9

Incabloklu ve Etachron regulatorlu balans:

Victorinox Swiss Army Ambassador Clous De Paris - Detayli Inceleme Vsa8

Victorinox Swiss Army Ambassador Clous De Paris - Detayli Inceleme Vsa10

Ayni renk kadran ve kayis bence cok monoton. Biraz degisiklige ne dersiniz?

Yeni kayis Crown and Buckle marka bir Epsilon XL 22mm, vintage buzagi derisinden Panerai tarzinda tasarlanmis. Aslinda parlak tokaya sahip ama saat ile uyumlu olsun diye brushed toka taktim. Buzagi derisi hem yumusak ve cok rahat hem de harika kokuyor. Vintage deseni ise iddiaya gore kullanildikca renk degistirerek hos bir eskime efekti olusturuyormus. Bakalim zaman gosterecek.
Anasayfasi icin link (Uluslararasi kargo ile de satis yapiyor)

Victorinox Swiss Army Ambassador Clous De Paris - Detayli Inceleme Vsa11

Iste simdi tam istedigim gibi oldu.

Victorinox Swiss Army Ambassador Clous De Paris - Detayli Inceleme Vsa12 Victorinox Swiss Army Ambassador Clous De Paris - Detayli Inceleme Vsa13
Victorinox Swiss Army Ambassador Clous De Paris - Detayli Inceleme Vsa14 Victorinox Swiss Army Ambassador Clous De Paris - Detayli Inceleme Vsa15
Victorinox Swiss Army Ambassador Clous De Paris - Detayli Inceleme Vsa17
Victorinox Swiss Army Ambassador Clous De Paris - Detayli Inceleme Vsa18
Victorinox Swiss Army Ambassador Clous De Paris - Detayli Inceleme Vsa16

Daha bitmedi. Benden kurtulusunuz yok. diable

C&B kayisin basarisi uzerine ayni markanin Flieger modelinden de aldim. Saate bambaska bir hava katarak onu yeni bir kisilige burudu.

Victorinox Swiss Army Ambassador Clous De Paris - Detayli Inceleme Vsa19
Victorinox Swiss Army Ambassador Clous De Paris - Detayli Inceleme Vsa20
Victorinox Swiss Army Ambassador Clous De Paris - Detayli Inceleme Vsa21
Victorinox Swiss Army Ambassador Clous De Paris - Detayli Inceleme Vsa22
Victorinox Swiss Army Ambassador Clous De Paris - Detayli Inceleme Vsa23

Bence saate en cok bu kayis yakisti. Kadran ile renk uyumu ve spor havasi muthis oldu. beret

Victorinox Swiss Army Ambassador Clous De Paris - Detayli Inceleme Vsa24
Victorinox Swiss Army Ambassador Clous De Paris - Detayli Inceleme Vsa25

Deri ceketimi giyip saatimi de taktiktan sonra geriye tek bir seye daha ihtiyac kaliyor:

Victorinox Swiss Army Ambassador Clous De Paris - Detayli Inceleme 3ae4c7ad5033a3624a6c38b9e10f1fac

Yoo, hayir ciddi degilim. Zaten motosikletin titresimleri mekanik saatler icin kotuymus. Ne yapalim artik bende bisiklete binerim geek

SONUC

Victorinox cok iyi bir is cikarmis alkisalkis . Gerek metal isciliginin kalitesi gerekse de carpici tasarimi ile takmaktan cok zevk aldigim bir saat uretmis. Orijinal kayisin, saatin potansiyelini tam olarak ortaya cikaramadigini dusunuyorum. Bunun disinda bir kusur bulmak cok guc. Metal kordondan ziyade, uygun bir kombinasyon ile deri kayislarin bu saati hak ettigi yere tasiyacagini ve sahibini uzun yillar memnun edecegini dusunuyorum. Tavsiye ederim.

Benden bu kadar dostlar. Kendinize iyi bakin yada en iyisi kendinize iyi saatler bakin Very Happy
deka

deka

MesajKonu: Geri: Victorinox Swiss Army Ambassador Clous De Paris - Detayli Inceleme   Victorinox Swiss Army Ambassador Clous De Paris - Detayli Inceleme Icon_minipostedPtsi 12 Ara. - 20:17

Güzel bir inceleme, güzel bir saat, teşekkür ederiz, çap genişliğini beğenenler için çok güzel bir alternatif, bende en çok C&B kayisin Flieger modelinin siyahını çok beğendim, hayırlı olsun.
yusufduz

yusufduz

MesajKonu: Geri: Victorinox Swiss Army Ambassador Clous De Paris - Detayli Inceleme   Victorinox Swiss Army Ambassador Clous De Paris - Detayli Inceleme Icon_minipostedPtsi 12 Ara. - 20:36

@Exern,
İnceleme çok başarılı,deri kordonlar saate ayrı hava veriyor ve çok yakışmış her biri.Saatlerin kordonlarını arada bir değiştirmek senin örnek te de görüleceği üzere saati inanılmaz değiştirebiliyor.
Tebrik ederim ,saatin hayırlı olsun ,güle güle kullan.
umt

umt

MesajKonu: Geri: Victorinox Swiss Army Ambassador Clous De Paris - Detayli Inceleme   Victorinox Swiss Army Ambassador Clous De Paris - Detayli Inceleme Icon_minipostedPtsi 12 Ara. - 20:49

Hocam eline, koluna, diline sağlık. Çok hoş bir inceleme yazısı olmuş, resimler süper, üslup harika. Okurken çok zevk aldım. Bu arada bence motosiklet kısmını tekrar gözden geçir Smile titreşimlerin saate vereceği zarar konusunda rahat ol, sen motoru sür, ben saate bakarım sen gelene kadar fumeur
ofis

ofis

MesajKonu: Geri: Victorinox Swiss Army Ambassador Clous De Paris - Detayli Inceleme   Victorinox Swiss Army Ambassador Clous De Paris - Detayli Inceleme Icon_minipostedPtsi 12 Ara. - 21:27

böyle güzel incelemeler her saati sevdirir.sonra tam saati alacakken eldekileride sattırıp parayı motora yatırtabilir.çakılardan hiç bahsetmiyorum.

ellerine sağlık.çok güzel olmuş.
Deniz-KSK

Deniz-KSK

MesajKonu: Geri: Victorinox Swiss Army Ambassador Clous De Paris - Detayli Inceleme   Victorinox Swiss Army Ambassador Clous De Paris - Detayli Inceleme Icon_minipostedPtsi 12 Ara. - 21:36

İşte örnek bir inceleme yazısı. Fotoğraflar, yazı üslubu, tanıtım videoları... Bir inceleme editörünün elinden çıkmış gibi. Harika.. Farklı deri kayışlarla denemeler çok iyi olmuş, ben özellikle siyah fliegere bayıldım. Taba veya bu tür kahverengi kayışlara pek ısınamıyorum ama iş siyaha gelince durum değişiyor. Nitekim saat çok başarılı bir görüntü sergilemiş siyah flieger ile. ok1
Eline koluna sağlık Exern. bravo

Mükemmel bir inceleme başarılı bir saat.. biere
http://www.google.com
asymptote

asymptote

MesajKonu: Geri: Victorinox Swiss Army Ambassador Clous De Paris - Detayli Inceleme   Victorinox Swiss Army Ambassador Clous De Paris - Detayli Inceleme Icon_minipostedPtsi 12 Ara. - 21:38

Bir inceleme bu kadar güzel olur! Saatini iyi günlerde kullan Exern, inceleme için teşekkürler.
Not: Fotoğraftaki spring bar tool Bargeon (FB-504) marka sanırım Smile Ben de kullanıyorum aynısından çok memnunum.
bao.bao

bao.bao

MesajKonu: Geri: Victorinox Swiss Army Ambassador Clous De Paris - Detayli Inceleme   Victorinox Swiss Army Ambassador Clous De Paris - Detayli Inceleme Icon_minipostedSalı 13 Ara. - 6:36

Yazı, saat, fotolar herşeyiyle mükemmel bir inceleme olmuş. Kolunuzda da çok hoş duruyor hocam. Ayrıca kırmadığınız için teşekkürler. Smile Hayırlı olsun tekrar, güzel günlerde kullanın.
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: Victorinox Swiss Army Ambassador Clous De Paris - Detayli Inceleme   Victorinox Swiss Army Ambassador Clous De Paris - Detayli Inceleme Icon_minipostedSalı 13 Ara. - 8:14

İnce gerçekten çok güzel olmuş. Önce markayı tanıtarak başlaman fark yaratmış. Ayrıca kayış olarak panerai modeli olan(buzağı derisi o idi sanırım) takılmadan önce pek de hoş görünmemişti gözüme. Ama saatin üzerinde müthiş durmuş. En çok o kayışın duruşunu beğendim. Güzel günlerde kullan dostum...
krytime

krytime

MesajKonu: Geri: Victorinox Swiss Army Ambassador Clous De Paris - Detayli Inceleme   Victorinox Swiss Army Ambassador Clous De Paris - Detayli Inceleme Icon_minipostedSalı 13 Ara. - 9:15

Exern harika bir inceleme yazısı. Saatin de çok güzel, iyi günler de kullan.
Exern

Exern

MesajKonu: Geri: Victorinox Swiss Army Ambassador Clous De Paris - Detayli Inceleme   Victorinox Swiss Army Ambassador Clous De Paris - Detayli Inceleme Icon_minipostedPerş. 15 Ara. - 2:48

merci Arkadaslar hepinize cok tesekkur ederim. Incelememi begendiginize sevindim. Siyah flieger bence de cok guzel oldu. Orjinal kayisindan da iyi bence. Bu arada bir yerde Isvicre yerine yanlislikla Isvec yazmisim guluyor

umt demiş ki:
...Bu arada bence motosiklet kısmını tekrar gözden geçir Smile titreşimlerin saate vereceği zarar konusunda rahat ol, sen motoru sür, ben saate bakarım sen gelene kadar fumeur

Cakal geek

asymptote demiş ki:
...Not: Fotoğraftaki spring bar tool Bergeon (FB-504) marka sanırım Smile

Yok hocam. Cin mali sanirim Paylak. Crying or Very sad

ofis demiş ki:
...sonra tam saati alacakken eldekileride sattırıp parayı motora yatırtabilir...

Aman hocam once saat al, sonra motor. Saatler herseyden once gelir vieux

Victorinox Swiss Army Ambassador Clous De Paris - Detayli Inceleme
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Victorinox Swiss Army
» Satılık Victorinox Swiss Army Ambassador XL
» victorinox swiss army otomatik (satıştan kaldırıldı)
» Takaslık Victorinox Swiss Army Infantry 24695
» Victorinox Swiss Army Dive Master 500 Mechanic