Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Sizce hangisi?

+4
teng
christiano
durdor
bao.bao
8 posters
YazarMesaj
bao.bao

bao.bao

Sizce hangisi? Empty
MesajKonu: Sizce hangisi?   Sizce hangisi? Icon_minipostedSalı 13 Ara. - 10:15

durdor

durdor

Sizce hangisi? Empty
MesajKonu: Geri: Sizce hangisi?   Sizce hangisi? Icon_minipostedSalı 13 Ara. - 10:36

Bana biraz pahalı geldi,

öte yandan, mekanizmalalarının durumunu, çalışmasını kontrol etmek lazım.

Eğer sıkıntı yok ve fiyatı da sizi zorlamayacaksa, cal.135'i koleksiyon için alabilirsiniz.
christiano

Sizce hangisi? Empty
MesajKonu: Geri: Sizce hangisi?   Sizce hangisi? Icon_minipostedSalı 13 Ara. - 10:40

Ebay da güvenilir satıcılar var,bence Autosport'u onların açık arttırmalarında çok daha ucuza bulabilirsiniz.
teng

teng

Sizce hangisi? Empty
MesajKonu: Geri: Sizce hangisi?   Sizce hangisi? Icon_minipostedSalı 13 Ara. - 10:43

Bence de pahalı. İşte böyle birtakım satıcılar durduk yerde piyasayı şişiriyor.
Birkaç sene önce 170 tl ye kaçırdığım saat şimdi 1500 tl.
bao.bao

bao.bao

Sizce hangisi? Empty
MesajKonu: Geri: Sizce hangisi?   Sizce hangisi? Icon_minipostedSalı 13 Ara. - 10:47

Cevaplarınız için teşekkürler. Sizce her iki saatin de maksimum ederi nedir?
teng

teng

Sizce hangisi? Empty
MesajKonu: Geri: Sizce hangisi?   Sizce hangisi? Icon_minipostedSalı 13 Ara. - 10:49

500-600 ?
bootsector

bootsector

Sizce hangisi? Empty
MesajKonu: Geri: Sizce hangisi?   Sizce hangisi? Icon_minipostedSalı 13 Ara. - 11:08

Ben ilk saati daha çok beğendim açıkçası. Tabi bunu iki saatin de aynı mekanizma temizlik oranına sahip olduğunu varsayarak söylüyorum. Mekanizma değerleri hakkında hiçbir fikrim yok. Sadece dış görünüşe bakarak seçim yaptım Smile Böyle de cahilimdir Very Happy
teng

teng

Sizce hangisi? Empty
MesajKonu: Geri: Sizce hangisi?   Sizce hangisi? Icon_minipostedSalı 13 Ara. - 11:14

Aynı sitede Kare respiratörler var hem daha ucuz hem daha temiz makineleri de biri 2562 öbürünü okuyamadım ama o da 25.. serisi. 25 serisi makinenin kötü çıktığını görmedim.
Deniz-KSK

Deniz-KSK

Sizce hangisi? Empty
MesajKonu: Geri: Sizce hangisi?   Sizce hangisi? Icon_minipostedSalı 13 Ara. - 11:17

Edit:
http://www.google.com
teng

teng

Sizce hangisi? Empty
MesajKonu: Geri: Sizce hangisi?   Sizce hangisi? Icon_minipostedSalı 13 Ara. - 11:19

evet
Deniz-KSK

Deniz-KSK

Sizce hangisi? Empty
MesajKonu: Geri: Sizce hangisi?   Sizce hangisi? Icon_minipostedSalı 13 Ara. - 11:20

Ben "electronic" yazısını sonradan gördüm, o yüzden mesajımı sildim. ok1
http://www.google.com
asymptote

asymptote

Sizce hangisi? Empty
MesajKonu: Geri: Sizce hangisi?   Sizce hangisi? Icon_minipostedSalı 13 Ara. - 11:21

durdor demiş ki:

Eğer sıkıntı yok ve fiyatı da sizi zorlamayacaksa, cal.135'i koleksiyon için alabilirsiniz.
Evet cal. 135 doğru tercih olur, gerçekten koleksiyon değeri olan bir mekanizma.

christiano demiş ki:
Ebay da güvenilir satıcılar var,bence Autosport'u onların açık arttırmalarında çok daha ucuza bulabilirsiniz.

Ve yine evet, ebay daha güvenilir satıcıların olduğu ve daha ucuza vintage saat alabileceğiniz bir ortam. Açıkçası bizim siteler (sahibinden ve gg) hiç güvenilir değiller..
bao.bao

bao.bao

Sizce hangisi? Empty
MesajKonu: Geri: Sizce hangisi?   Sizce hangisi? Icon_minipostedSalı 13 Ara. - 11:26

Valla caydım, daha da ikinci el almam. Very Happy Belki ebay.

Para biriktirmeye devam yepisyeni Zenith için. Smile
asymptote

asymptote

Sizce hangisi? Empty
MesajKonu: Geri: Sizce hangisi?   Sizce hangisi? Icon_minipostedSalı 13 Ara. - 11:30

bao.bao Zenith Elite öneririm, en temizi Smile Şahsen benim de kısa-orta vadede almayı hedeflediğim saattir kendisi..
durdor

durdor

Sizce hangisi? Empty
MesajKonu: Geri: Sizce hangisi?   Sizce hangisi? Icon_minipostedSalı 13 Ara. - 11:32

yakın bir zamanda tanıştığım, saat tamir ve bakımı yapan bir arkadaş, geçme altın kasaya sahip, 1935 yapımı zenith'i 1000 liraya sattı. Aynı saat, 2 gün sonra 2500 lira olarak iç anadolu bölgesinden satışa çıktı.

Sayın teng'in de dediği gibi, bazı satıcılar, ucuza toplayıp, daha sonra fahiş fiyat koyuyorlar.
bao.bao

bao.bao

Sizce hangisi? Empty
MesajKonu: Geri: Sizce hangisi?   Sizce hangisi? Icon_minipostedSalı 13 Ara. - 11:33

Ama ilk saatte hayallerimi süslemişti bir müddet. Very Happy

Tamam tamam kızmayın. Very Happy

teng

teng

Sizce hangisi? Empty
MesajKonu: Geri: Sizce hangisi?   Sizce hangisi? Icon_minipostedSalı 13 Ara. - 11:34

biri de forumda idi.Neyse ki terbiyesizlik yapınca pasaportunu verebildik.
bao.bao

bao.bao

Sizce hangisi? Empty
MesajKonu: Geri: Sizce hangisi?   Sizce hangisi? Icon_minipostedSalı 13 Ara. - 11:40

asymptote demiş ki:
bao.bao Zenith Elite öneririm, en temizi Smile Şahsen benim de kısa-orta vadede almayı hedeflediğim saattir kendisi..

Zenith olacaksa aşağıdaki olsun isterim ama o paraya Milgauss olsun der kafayı iyice karıştırır saatsiz, dımdızlak kalırım ortada.

Sizce hangisi? Imageshow
durdor

durdor

Sizce hangisi? Empty
MesajKonu: Geri: Sizce hangisi?   Sizce hangisi? Icon_minipostedSalı 13 Ara. - 11:47

O arkadaş piyasada zenith bırakmadı. Smile

Tanıştığım saat ustası arkadaşa, müşterileri, eşi dostu sat diye saat bırakırlarmış. O da X beye gönderdiğini söyledi. en az 4-5 zenith göndermişimdir dedi. mesela 400-500 civarına respirator vermiş. Saatleri ucuza verdiğini, alan X beyin 4-5 katla tekrar satışa koyduğunu söyledim. Ben hakkımdan fazlasını almam dedi. saatin ederi ne ise o kadar alırım. Aldıktan sonra ister satar, ister takar, kendi tasarrufu ben karışamam demişti.

Ne ustalar varmış dedim.. İyi saat düşerse bize haber ver, eşe dosta, kullanıcıya gitsin demiştim. denk gelirse haber verecek.
asymptote

asymptote

Sizce hangisi? Empty
MesajKonu: Geri: Sizce hangisi?   Sizce hangisi? Icon_minipostedSalı 13 Ara. - 11:48

Open heart saatler optik olarak beni çok cezbetmiyor nedense.. Düz, sade ve klasik modelleri beğeniyorum tasarım olarak..Zenith ultra thin çok güzel mesela. Milgauss a gelince, Kral'ın kral saatidir bana göre..
teng

teng

Sizce hangisi? Empty
MesajKonu: Geri: Sizce hangisi?   Sizce hangisi? Icon_minipostedSalı 13 Ara. - 11:51

durdor demiş ki:
O arkadaş piyasada zenith bırakmadı. Smile

Tanıştığım saat ustası arkadaşa, müşterileri, eşi dostu sat diye saat bırakırlarmış. O da X beye gönderdiğini söyledi. en az 4-5 zenith göndermişimdir dedi. mesela 400-500 civarına respirator vermiş. Saatleri ucuza verdiğini, alan X beyin 4-5 katla tekrar satışa koyduğunu söyledim. Ben hakkımdan fazlasını almam dedi. saatin ederi ne ise o kadar alırım. Aldıktan sonra ister satar, ister takar, kendi tasarrufu ben karışamam demişti.

Ne ustalar varmış dedim.. İyi saat düşerse bize haber ver, eşe dosta, kullanıcıya gitsin demiştim. denk gelirse haber verecek.

Bunu yapanlar saatsever değil, saatsever düşmanları. Bizim forumumuza girmeye ne hakları vardı diye soruyor insan...
(Dur şunun cezasına birkaç ay daha ilave edeyim şimdi diable )
yusufduz

yusufduz

Sizce hangisi? Empty
MesajKonu: Geri: Sizce hangisi?   Sizce hangisi? Icon_minipostedSalı 13 Ara. - 20:26

Her iki seçeneğin de pahalı olduğu çok açık ,malum sitelerde ilanları olan "Tüccar" lardan Zenith almayı hiç düşünmedim önermem de.Fiyat mukayesesi ve seçenek bolluğu için kesinlikle Ebay derim.Yabanci dilim yok,uğraşamam ,gümrük v.s. demezseniz (ki bunların hepsi teferruat ve aşılabilir ) kendinizi bu tip Tüccarlara bırakmayın.

Belirtmem de fayda var,resimlerini daha önce paylaştığım 2542 ve 2562 calibre Zenith'lerin her ikisini de ebaydan internet üzerinden aldım ama tesadüf eseri satıcıları Türkiyeden di.
teng

teng

Sizce hangisi? Empty
MesajKonu: Geri: Sizce hangisi?   Sizce hangisi? Icon_minipostedSalı 13 Ara. - 21:15

Sanırım ikimiz de Zenith saatlerimizi M. Beyden aldık
yusufduz

yusufduz

Sizce hangisi? Empty
MesajKonu: Geri: Sizce hangisi?   Sizce hangisi? Icon_minipostedSalı 13 Ara. - 22:09

tutmadı,satıcılar farklıydı,Trabzon,İzmir

Sizce hangisi?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» 4R16'lı uygun fiyatlı Seiko'lara devam, sizce hangisi?
» bu orientlerden hangisi
» Bir Rolex Daytona almak istiyorum, hangisi??
» Hayallerinizi Süsleyen saat hangisi ?
» Sıradaki saatiniz hangisi olacak?