Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

bu orientlerden hangisi

3 posters
YazarMesaj
ozguradam

bu orientlerden hangisi Empty
MesajKonu: bu orientlerden hangisi   bu orientlerden hangisi Icon_minipostedC.tesi 13 Ağus. - 12:07

arkadaşlar uzun zamandır saat arıyorum.ilk önceliklerim kalite ve görünüş.özellikler umurumda değil Smile aslında pilli ya da otomatik olmasını da umursamıyorum.kolumda güzel gözüksün istiyorum.bunun için incelediğim saatler arasında en çok hoşma giden hamilton x-copter modeli olmuştu.bu gün markafonide orientlerde indirim olduğunu gördüm.iki model hoşuma gitti.siz olsanız bunlardan hangisini tercih edersiniz

edit:link ekleyemiyormuşum.modeller FFT01002B0 ve FFT00001B0

recklesstr

recklesstr

MesajKonu: Geri: bu orientlerden hangisi   bu orientlerden hangisi Icon_minipostedC.tesi 13 Ağus. - 21:30

Seçtiğiniz saatler hem mekanik hem görsel olarak güzel modeller. Üstadlar daha detaylı bilgi verecektir ancak ben kayışın değişime müsaitliği olayına dikkat çekmek istiyorum. Halihazırda gelen kayıştan zamanla sıkılabilir veya farklı kayış kombinasyonları denemek isteyebilirsiniz. Bu duruma imkan veren orient modeli FFT00001B0. Diğer model ise lug yapısı nedeniyle daha sıkıntılı. Ayrıca sitenin satış bölümünden gördüğüm kadarıyla rüştünü ispatlamış ve 2. elde daha çabuk satılan bir model.
ozguradam

MesajKonu: Geri: bu orientlerden hangisi   bu orientlerden hangisi Icon_minipostedC.tesi 13 Ağus. - 22:06

teşekkürler
ofis

ofis

MesajKonu: Geri: bu orientlerden hangisi   bu orientlerden hangisi Icon_minipostedC.tesi 13 Ağus. - 22:46

recklesstr demiş ki:
Seçtiğiniz saatler hem mekanik hem görsel olarak güzel modeller. Üstadlar daha detaylı bilgi verecektir ancak ben kayışın değişime müsaitliği olayına dikkat çekmek istiyorum. Halihazırda gelen kayıştan zamanla sıkılabilir veya farklı kayış kombinasyonları denemek isteyebilirsiniz. Bu duruma imkan veren orient modeli FFT00001B0. Diğer model ise lug yapısı nedeniyle daha sıkıntılı. Ayrıca sitenin satış bölümünden gördüğüm kadarıyla rüştünü ispatlamış ve 2. elde daha çabuk satılan bir model.

bana kalırsa her iki modelede kordon değişimi açısından sıkıntılı FFT00001B0 modelin lug genişliği 23mm ve bu ölçüde kordon üretilmiyor gibi,bulmak zor tercih orjinal olmak zorunda olabiliyor ve çelik kordon alınmak istendiğinde servisi 150$ fiyat çekiyor.ebay da falanda rastlamadım ayrıca.bulunsada kasaya oturan kavisli yapı olmuyor yada saatçiler tornada yapıyorlar ve estetik konusunda garanti vermiyorlar.

bu iki modelde kendine has iddialı modeller.benim ikisinede sahip olmayı istediğim saatler.FFT00001B0 modelinin beyaz kadranlısını forumdan aldım zaten.fakat almışken çelik kordonlusunun alınmasını tavsiye ederim.

vaktiniz varsa ve istanbuldaysanız aslan saat pazarlarıda açık.her iki saatide yakından görüp deneyip ve tabiki markafonideki fiyat farkını görerek almanızda yarar var.
recklesstr

recklesstr

MesajKonu: Geri: bu orientlerden hangisi   bu orientlerden hangisi Icon_minipostedC.tesi 13 Ağus. - 23:17

@ofis: Hmm iyi yakalamışsın hocam. Dikkat etmemişim 23mm lug aralığına. Bende de 21mm'lik kayış aralığına sahip bir saat var ve uygun kayış bulamadığımdan 20mm'lik kayış takılı, o şekilde kullanıyorum, görsel olarak biraz rahatsız ediyor beni ama sağlam tutunuyor kasaya. 24mm'lik kayışlar inceltilip/kesilip kullanılamazmı acaba? Kasayı kaplayan kavisli yapı durumu da var gerçi ama güzel bir saat. Dediğiniz gibi saatçilerden bakılıp metal kordonlusu varsa alınması daha mantıklı. Uzun yıllar kullanılır en azından o kordon.
ozguradam

MesajKonu: Geri: bu orientlerden hangisi   bu orientlerden hangisi Icon_minipostedPaz 14 Ağus. - 3:17

aslında 4 yıldır çelik kordon kullanıyorum.bundan sonra deri kordonlu olmasını istiyorum yeni saatimin.en iyisi görerek almak.

bu orientlerden hangisi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sizce hangisi?
» İlk İsviçre Otomatiğimiz Hangisi Olmalı??
» Hayallerinizi Süsleyen saat hangisi ?
» replica saat makineleri: hangisi iyi?
» Sıradaki saatiniz hangisi olacak?