Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

ORİS DİVER GMT

+9
burbank
durdor
bao.bao
teng
krytime
Exern
ofis
movement34
oçobanoğlu
13 posters
YazarMesaj
oçobanoğlu

ORİS DİVER GMT Empty
MesajKonu: ORİS DİVER GMT   ORİS DİVER GMT Icon_minipostedÇarş. 11 Ocak - 0:47

arkadaşlar orisin diver serisinden gmt modeli çok hoşuma gidiyo ve çok almak istiyorum fakat marmara forum daki pırlant 3600 tl olan etikey fiyatını en fazla 3000 tl ye kadar indirdi sizce nasıl saattir bu benim çok hoşuma gitti kadrandaki ışıltısı işçiliği çok kaliteli geldi bana sizce bu para verilirmi yoksa bu fiyata tag heuer aquaracer almak daha mı mantıklı olur?
movement34

movement34

ORİS DİVER GMT Empty
MesajKonu: Geri: ORİS DİVER GMT   ORİS DİVER GMT Icon_minipostedÇarş. 11 Ocak - 1:02

gayet uygun demisler ,
ofis

ofis

ORİS DİVER GMT Empty
MesajKonu: Geri: ORİS DİVER GMT   ORİS DİVER GMT Icon_minipostedÇarş. 11 Ocak - 1:04

bence oris kendini kanıtlamış kolleksiyonda olması gereken bir marka.o bakımdan şundan iyidir bundan kötüdür onun yerine bu gibi alternatifler bu marka için çok geçerli olmayabilir.

ama buna rağmen ben orisi ''omega benim için ulaşılamaz olduğundan'' omega yerine koyarak kendimi avutuyorum.anca böyle bir duygusal kıyaslama yapabiliyorum.

beğendiğiniz model olmuşta pişman olmayacağınız bir marka.iş fiyata kalıyor.o konuda görüşler paylaşıldıkça açıklığa kavuşacaktır.
oçobanoğlu

ORİS DİVER GMT Empty
MesajKonu: Geri: ORİS DİVER GMT   ORİS DİVER GMT Icon_minipostedÇarş. 11 Ocak - 1:16

pırlanttan başka satan biyerde yok bu saatleri bişey olsa parça ihtiyacı servisi falan nasıldır bilemiyorum ki
ofis

ofis

ORİS DİVER GMT Empty
MesajKonu: Geri: ORİS DİVER GMT   ORİS DİVER GMT Icon_minipostedÇarş. 11 Ocak - 1:22

garanti süresince sıkıntı olmaz zaten servisi iddialı.

eta modifiye olduğu içinde garanti dışı olduğunda anlayan usta bulmanın zor olacağını sanmıyorum.makinede sağlam, sonuçta zamanında bakım yapıldığı sürece saatin başına bir kaza gelmediğini varsayarsak başınız ağrımaz.

aldığınız fiyat çelik kordonlumu slikon mu?

gmt bezelde şehirler yazan mı? diğer 24 saat gösteren model mi?
oçobanoğlu

ORİS DİVER GMT Empty
MesajKonu: Geri: ORİS DİVER GMT   ORİS DİVER GMT Icon_minipostedÇarş. 11 Ocak - 1:33

silikon kayışlı olan ve evet şehirler yazan modeli çok güzel ve dolu gözüküyor çelik kayışlı saatleri hiç sevmem ben
ofis

ofis

ORİS DİVER GMT Empty
MesajKonu: Geri: ORİS DİVER GMT   ORİS DİVER GMT Icon_minipostedÇarş. 11 Ocak - 1:40

oçobanoğlu demiş ki:
silikon kayışlı olan ve evet şehirler yazan modeli çok güzel ve dolu gözüküyor çelik kayışlı saatleri hiç sevmem ben

zevkler tartışılmaz fakat şunu biliyormusunuz bilmem ama:

slikon kordonlar genelde ve oriste keserek kısaltılır bileğiniz kalınsa çok sorun olmaz ama benim gibi ince bileğiniz varsa saat sizin kolunuzdan başkasına olmaz ve elden çıkarmak istediğinizde sıkıntı olur.orise oris kordon olur.türkiyede yan sanayi bulmak zor kaliteside tartışılır.yurtdışında ve ebayda alternatif azda olsa var.bilginize.

oçobanoğlu

ORİS DİVER GMT Empty
MesajKonu: Geri: ORİS DİVER GMT   ORİS DİVER GMT Icon_minipostedÇarş. 11 Ocak - 1:44

evet biliyorum bende tissot trace modeli var ve dediğiniz gibi kesilerek kısaltılıyo tag heuerlerde öyle değil biliyosunuz kesmedende kısaltılıyor ve dediğiniz gibi değer kaybediyo fakat ben çok spor buluyorum slikon kayışlı modelleri ve çelik kayışlar çok demode geliyor ve saati çok hantallaştırıyor bence Smile
ofis

ofis

ORİS DİVER GMT Empty
MesajKonu: Geri: ORİS DİVER GMT   ORİS DİVER GMT Icon_minipostedÇarş. 11 Ocak - 1:47

fiyattan emin olduktan sonra alıyorsunuz o zaman saati Very Happy
oçobanoğlu

ORİS DİVER GMT Empty
MesajKonu: Geri: ORİS DİVER GMT   ORİS DİVER GMT Icon_minipostedÇarş. 11 Ocak - 1:51

inşallah kaç zamandır aklımda alak istiyorum ama fiyatlarını diğer pırlant magzalarınada soracağım tabiiki Smile
Exern

Exern

ORİS DİVER GMT Empty
MesajKonu: Geri: ORİS DİVER GMT   ORİS DİVER GMT Icon_minipostedÇarş. 11 Ocak - 8:34

Oris al derim. Aquaracerin videosunu izle. Ne kadar siradan oldugunu goreceksin.

krytime

krytime

ORİS DİVER GMT Empty
MesajKonu: Geri: ORİS DİVER GMT   ORİS DİVER GMT Icon_minipostedÇarş. 11 Ocak - 11:05

Ben ikisi arasında kalsa idim, Aquaracer ı tercih ederdim. Oris Diver çok güzel ve kaliteli bir saat ama bana biraz kaba geliyor. Aquaracer ise daha kibar ve her yerde takılabilecek bir saat bence.
teng

teng

ORİS DİVER GMT Empty
MesajKonu: Geri: ORİS DİVER GMT   ORİS DİVER GMT Icon_minipostedÇarş. 11 Ocak - 11:12

Düşlediğiniz istediğiniz bir saat değilse fiyatı bana pahalı geldi
bao.bao

bao.bao

ORİS DİVER GMT Empty
MesajKonu: Geri: ORİS DİVER GMT   ORİS DİVER GMT Icon_minipostedÇarş. 11 Ocak - 11:24

Biraz daha ekleme yapıp Datejust almanızı öneririm bende. Smile
durdor

durdor

ORİS DİVER GMT Empty
MesajKonu: Geri: ORİS DİVER GMT   ORİS DİVER GMT Icon_minipostedÇarş. 11 Ocak - 11:37

oris vs aquaracer (300m);

kabaca;
her ikiside 300m WR,
her ikiside modifiyeli eta,
her ikiside AR safir cam,
her ikiside benzer kalite de kasaya sahip,
her ikiside diver olmalarına rağmen, vasatın biraz üzerinde luminovaya sahip
her ikiside benzer fiyat aralığında,... vb

geriye ne kaldı: tasarım, ebat, marka değeri. bunlar da sizin kişisel tercihlerinize kalmış. şu veya bu doğru tercihtir diyemeyiz, yada yanlış..
Ama ben, hem oris diver, hemde aquaracer kullanan birisi olarak ikisinide tercih etmezdim. Madem pırlanta uğramışsınız. Ball modellerine de (engineer master diver, engineer hydrocarbon diver) bir göz atın.
oçobanoğlu

ORİS DİVER GMT Empty
MesajKonu: Geri: ORİS DİVER GMT   ORİS DİVER GMT Icon_minipostedÇarş. 11 Ocak - 22:12

[quote="krytime"]
Ben ikisi arasında kalsa idim, Aquaracer ı tercih ederdim. Oris Diver çok güzel ve kaliteli bir saat ama bana biraz kaba geliyor. Aquaracer ise daha kibar ve her yerde takılabilecek bir saat bence. [/quote

benim bahsettiğim gmt modeli küçük olanı yani kolumda çok şık durdu ki bileğim çok incedir benim almak istediğim aquaracer otomatik chronolu en son çıkan içi yanlamasına çizgili olan 42 milim kafası olan bazeli metal çelik olan siyah değil yani ebatı oris kadar bişey hatta oristen daha kabarık yüksek duruyor saatin alt tarafının bombeli olmasından ötürü fiyatı oristen daha yüksek tabi ama orisinde iç kısmının dalgalı ve parlak olması ve alt kısmının şeffaf olması beni cazip ediyor tek olumsuz tarafı bombeli cam kullanılmış olması bence yansıma oluşuyor biraz aquaracer da ise marka imajı çok daha yüksek geçmişinin 1860 yılına dayanması ve chronolu olması cezbediyo karar vermek çok zor gerçektende Smile Smile
teng

teng

ORİS DİVER GMT Empty
MesajKonu: Geri: ORİS DİVER GMT   ORİS DİVER GMT Icon_minipostedPerş. 12 Ocak - 7:42

Saat mağazalarının % 45 e varan indirimler yaptığı bu zamanda Pırlant mağazasının yaptığına indirim demek bile güç.
oçobanoğlu

ORİS DİVER GMT Empty
MesajKonu: Geri: ORİS DİVER GMT   ORİS DİVER GMT Icon_minipostedPerş. 12 Ocak - 8:05

aynen katılıyorum teng hatta kendisinede ifade ettim bütün saatçiler en az %35 indirim yapıyorlar hatta % 50 yapanlar bile varken kendileri ancak %16 gibi çok az bir indirim yapacaklarını ifade ettiler bu gerçekten çok az ve malesef pırlanttan başka hiç bir yerde oris satılmıyor
teng

teng

ORİS DİVER GMT Empty
MesajKonu: Geri: ORİS DİVER GMT   ORİS DİVER GMT Icon_minipostedPerş. 12 Ocak - 14:53

İyicene şımarmışlar ya da sattıklarını anka kuşu falan zannediyorlar, ama değil.
burbank

burbank

ORİS DİVER GMT Empty
MesajKonu: Geri: ORİS DİVER GMT   ORİS DİVER GMT Icon_minipostedCuma 13 Ocak - 22:22

Ben Oris'i tercih ederdim. Diver teması ile daha bütünleşen bir marka ve buluşmada Yolgezer'in kauçuk kordonlu diver'ını buluşmada denedeim, kola oturuşu, kordonun rahatlığı çok iyi ok1

Bir de Oris sadece otomatik saat üretiyor ve baz aldığı eta mekanizmalarını kendi kalibresi haline getirmesine rağmen sitelerinde yayınlamaktan çekinmeyecek kadar da mütevazi. Quartz saatlere karşı olduğumdan değil ama böyle prensipleri olan markalara ayrı bir saygım var.

Beğendiğiniz GMT Diver şu aşağıdaki ise benim de favorlerimden olduğunu söyleyebilirim.

ORİS DİVER GMT Orisdiversgmtdatewatch1

Ancak şu da var ki, Teng'in de dediği gibi indirim oranını çok düşük tutmuşlar. Sattıkları çok talep edilen bulunmaz hint kumaşı değil vieux Devamlı üretilip satılan güncel bir model.
Bence başka mağazalarda da pazarlık yapın. Bayiden bayiye fark olabilir.
oçobanoğlu

ORİS DİVER GMT Empty
MesajKonu: Geri: ORİS DİVER GMT   ORİS DİVER GMT Icon_minipostedC.tesi 14 Ocak - 0:11

evet burbank ta kendisi beğendiğim saat bu ve gerçeği sizde biliyorsunuz ki bu resimdekinden çok daha güzel ve evet dediğiniz gibi saatin alt kısmının düz olması sebebiyle kola gerçekten çok güzel oturuyor ve çok rahat bi saat fakat tek kusuru bence bombeli bir cam kullanılmış düz olsa çok daha iyi olurdu bence ama dediğiniz gibi bütün bayilerden fiyat almak lazım 2500 tl ye inilmeli bence ama çok zor gözüküyor tabi Smile Smile
oçobanoğlu

ORİS DİVER GMT Empty
MesajKonu: Geri: ORİS DİVER GMT   ORİS DİVER GMT Icon_minipostedÇarş. 18 Ocak - 4:06

bu arada bu saatin bazel, rakamlı olanını gördüm o dahada güzelmiş ya Smile Smile
ofis

ofis

ORİS DİVER GMT Empty
MesajKonu: Geri: ORİS DİVER GMT   ORİS DİVER GMT Icon_minipostedÇarş. 18 Ocak - 4:08

oçobanoğlu demiş ki:
bu arada bu saatin bazel, rakamlı olanını gördüm o dahada güzelmiş ya Smile Smile

şimdi doğruyu buldun fumeur
teng

teng

ORİS DİVER GMT Empty
MesajKonu: Geri: ORİS DİVER GMT   ORİS DİVER GMT Icon_minipostedÇarş. 18 Ocak - 8:56

Geçenlerde Kadıköy Çarşısında bir saat mağazasının vitrininde Oris saatleri görünce içeri daldım. Burada daha fazla indirim yapıyorlarsa sizlere haber verecektim. Topu topu % 15 indirim yaptılar. Daha fazla yapamıyoruz deyince, ben de farketmez biz de almayız. Zaten hayati bir şey değil deyip çıktım.
oçobanoğlu

ORİS DİVER GMT Empty
MesajKonu: Geri: ORİS DİVER GMT   ORİS DİVER GMT Icon_minipostedÇarş. 18 Ocak - 10:33

teng demiş ki:
Geçenlerde Kadıköy Çarşısında bir saat mağazasının vitrininde Oris saatleri görünce içeri daldım. Burada daha fazla indirim yapıyorlarsa sizlere haber verecektim. Topu topu % 15 indirim yaptılar. Daha fazla yapamıyoruz deyince, ben de farketmez biz de almayız. Zaten hayati bir şey değil deyip çıktım.

pırlant dışında bir saatçide orismi satılıyordu yani bu çok süper bi haber demek ki yakında bi çok yerde satışı yapılacak Smile Smile Smile
ytk

ytk

ORİS DİVER GMT Empty
MesajKonu: Geri: ORİS DİVER GMT   ORİS DİVER GMT Icon_minipostedÇarş. 18 Ocak - 10:57

eminonu tevfik aydinda da gordum ben haftasonu oris..
oçobanoğlu

ORİS DİVER GMT Empty
MesajKonu: Geri: ORİS DİVER GMT   ORİS DİVER GMT Icon_minipostedSalı 24 Ocak - 4:51

evet netten de baktım ama diver saatleri bulunmuyor galiba ???
ytk

ytk

ORİS DİVER GMT Empty
MesajKonu: Geri: ORİS DİVER GMT   ORİS DİVER GMT Icon_minipostedSalı 24 Ocak - 5:01

vitrinde vardı..
oçobanoğlu

ORİS DİVER GMT Empty
MesajKonu: Geri: ORİS DİVER GMT   ORİS DİVER GMT Icon_minipostedSalı 24 Ocak - 5:09

keşki girip bi fiyat alsaydınız sizde acaba nekadar indirim yapardı diye çok merak ettim doğrusu Smile
burbank

burbank

ORİS DİVER GMT Empty
MesajKonu: Geri: ORİS DİVER GMT   ORİS DİVER GMT Icon_minipostedSalı 24 Ocak - 7:17

teng demiş ki:
Topu topu % 15 indirim yaptılar. Daha fazla yapamıyoruz deyince, ben de farketmez biz de almayız. Zaten hayati bir şey değil deyip çıktım.

ok1
oçobanoğlu

ORİS DİVER GMT Empty
MesajKonu: Geri: ORİS DİVER GMT   ORİS DİVER GMT Icon_minipostedSalı 24 Ocak - 7:56

burbank demiş ki:
teng demiş ki:
Topu topu % 15 indirim yaptılar. Daha fazla yapamıyoruz deyince, ben de farketmez biz de almayız. Zaten hayati bir şey değil deyip çıktım.

ok1

pırlant la anlaşmalı demekki belli bi yüzdenin altında indirim yapmıyorlar bazı modellerinde kampanya gereğince %50 ye varan indirimler var ama diver modellerinde % 15 ne yazıkki Smile Smile
brckk

brckk

ORİS DİVER GMT Empty
MesajKonu: Geri: ORİS DİVER GMT   ORİS DİVER GMT Icon_minipostedPaz 29 Ocak - 5:09

3 hafta kadar once Viaport/Kurtkoy deki Pirlant'a fiyat sordum bana %25 indirim yapti celik bilezikli divers date modelinde.. Ayrica kaucuk kayislarininda vanilya gibi bir kokusu var, hic kaybolmadigini iddia ediyor satici ?
brckk

brckk

ORİS DİVER GMT Empty
MesajKonu: Geri: ORİS DİVER GMT   ORİS DİVER GMT Icon_minipostedPaz 29 Ocak - 5:11

@Teng Kadikoy'de balik pazarinin ordaki saatci mi %15 ci?
oçobanoğlu

ORİS DİVER GMT Empty
MesajKonu: Geri: ORİS DİVER GMT   ORİS DİVER GMT Icon_minipostedPaz 29 Ocak - 6:45

brckk demiş ki:
3 hafta kadar once Viaport/Kurtkoy deki Pirlant'a fiyat sordum bana %25 indirim yapti celik bilezikli divers date modelinde.. Ayrica kaucuk kayislarininda vanilya gibi bir kokusu var, hic kaybolmadigini iddia ediyor satici ?

şu bazeli metal olandan bahsediyosunuz sanırım fena bi indirim sayılmaz gmt modelide varmıydı orda dikkat ettinizmi acaba bu indirimi ondada yaparmı acaba?
teng

teng

ORİS DİVER GMT Empty
MesajKonu: Geri: ORİS DİVER GMT   ORİS DİVER GMT Icon_minipostedPaz 29 Ocak - 7:18

brckk demiş ki:
@Teng Kadikoy'de balik pazarinin ordaki saatci mi %15 ci?

Evet,
ytk

ytk

ORİS DİVER GMT Empty
MesajKonu: Geri: ORİS DİVER GMT   ORİS DİVER GMT Icon_minipostedPaz 29 Ocak - 21:51

brckk demiş ki:

hatta 30% denk geliyordu söylediğin fiyatlarla.. Smile
brckk

brckk

ORİS DİVER GMT Empty
MesajKonu: Geri: ORİS DİVER GMT   ORİS DİVER GMT Icon_minipostedPtsi 30 Ocak - 7:29

@ytk evet BC3 modelinde %30 yapmislardi..
oçobanoğlu

ORİS DİVER GMT Empty
MesajKonu: Geri: ORİS DİVER GMT   ORİS DİVER GMT Icon_minipostedPerş. 2 Şub. - 0:38

neden gmt modelinde yapmazlar ki bu indirimi bide neden bombeli cam kullanırlar saatlerde onuda anlamış değilim ne gibi bir avantajı var bence mercek gibi olup yansımaya yol açıyor ve saatin görüntüsünü bozuyor bence
deka

deka

ORİS DİVER GMT Empty
MesajKonu: Geri: ORİS DİVER GMT   ORİS DİVER GMT Icon_minipostedPerş. 2 Şub. - 1:35

Çin malı veya normal saatlerde dediğiniz olabilirde, bu tarz saatlerde yansıma söz konusu değil,ayrıca çoğu kişi için tercih nedeni.
solestar

ORİS DİVER GMT Empty
MesajKonu: Geri: ORİS DİVER GMT   ORİS DİVER GMT Icon_minipostedPerş. 2 Şub. - 2:04

Aynen, bombeli cam benim için kesinlikle tercih nedenidir. Tabi bombeyi fazla kaçırmamak lazım Smile
deka

deka

ORİS DİVER GMT Empty
MesajKonu: Geri: ORİS DİVER GMT   ORİS DİVER GMT Icon_minipostedPerş. 2 Şub. - 2:15

Tabi ki hafif bombe olacak. ok1
oçobanoğlu

ORİS DİVER GMT Empty
MesajKonu: Geri: ORİS DİVER GMT   ORİS DİVER GMT Icon_minipostedPerş. 2 Şub. - 3:02

bombeli saatte hafif yandan bakınca bi mercek bi büyüteç gibi oluyo kadranda bi kavis oluşuyor ama düz camda sanki cam yokmuş gibi çok net bir görüntü oluşuyor bence bombeli camı tercih etmenizdeki etken nedir mesela oristede bombeli cam var düz cam olsa daha güzel olmazmıydı acaba
solestar

ORİS DİVER GMT Empty
MesajKonu: Geri: ORİS DİVER GMT   ORİS DİVER GMT Icon_minipostedPerş. 2 Şub. - 3:14

Bombeli vaya düz cam zevk meselesi. Bombeli cam bana daha estetik geliyor. Ama işte bu bombenin de ayarı kaçtı mı saati olduğundan kötü gösteriyor. Saati canlı olarak görüp incelemeden yorum yapmak zor. Örneğin; hemen yukarıda sn. deka'nın avatarındaki Hamilton'ı inceleme şansınız oldu mu bilmiyorum ama hafif ve çok tatlı bir bombesi vardır. Bu saatteki bombe bana göre ideal.
teng

teng

ORİS DİVER GMT Empty
MesajKonu: Geri: ORİS DİVER GMT   ORİS DİVER GMT Icon_minipostedPerş. 2 Şub. - 3:38

Bombeli cam kaliteli olursa saati güzel gösteriyor. ama mercek gibi duruyorsa düz cam daha iyi.
oçobanoğlu

ORİS DİVER GMT Empty
MesajKonu: Geri: ORİS DİVER GMT   ORİS DİVER GMT Icon_minipostedPerş. 2 Şub. - 3:40

oris teki bombede çok değil aslında fena durmuyo açıkçası
oçobanoğlu

ORİS DİVER GMT Empty
MesajKonu: Geri: ORİS DİVER GMT   ORİS DİVER GMT Icon_minipostedPtsi 6 Şub. - 7:34

teng demiş ki:
Bombeli cam kaliteli olursa saati güzel gösteriyor. ama mercek gibi duruyorsa düz cam daha iyi.

oristeki bombe nasıl sizce yandan bakınca mercek gibi oluyo yanılmıyorsam ??

ORİS DİVER GMT
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Oris Diver Date
» Oris Diver Date SS 44mm yeni model
» Oris F1 (+ Oris için uygun fiyat nereden alınır?)
» Oris.
» Oris bilgi