Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

omega saat için yardım üstadlardan yardım bekliyorum

+2
hasanyuceer
ozerle
6 posters
YazarMesaj
ozerle

ozerle

omega saat için yardım  üstadlardan yardım bekliyorum  Empty
MesajKonu: omega saat için yardım üstadlardan yardım bekliyorum    omega saat için yardım  üstadlardan yardım bekliyorum  Icon_minipostedC.tesi 14 Ocak - 0:56

omega saatlerine olan ilgim hayranlığım hat safhada malum ekonomik sebeblerden okadar parayı denkleştiremiyorum Rolling Eyes benim sizlerden ricam linkleri vermiş olduğum omega saatlere bir bakmanız gerçekden orjinali ile görüntü olarak aynımı çok dikkatli bakılınca anlaşılıyormu işçilikleri nasıl ??

fiyatları 310 ve 368 dolar arasında değişiyor incelemede bulunduğum sitede kuvarsitwatch.com. yardımlarınızı bekliyorum saygılarımla

SWISS ETA 2836-2 AUTOMATIC mekanizma GENUINE SWISS ETA 2836-2 mekanizma NEW VALJOUX 7750-B1 AUTOCHRONO mekanizma olanlar var
cam kısmında yazan ise
tekinde
Glass : GENUINE SAPPHIRE,SCRATCHPROOF
WITH DOUBLE AR COATED
QUANTUM OF SOLACE MARKED BACK SIDE OF GLASS

Glass : GENUINE SAPPHIRE GLASS WITH POWERED AR

hasanyuceer

hasanyuceer

MesajKonu: Geri: omega saat için yardım üstadlardan yardım bekliyorum    omega saat için yardım  üstadlardan yardım bekliyorum  Icon_minipostedC.tesi 14 Ocak - 4:34

İkisinin de gerçekten Swiss olmamakla birlikte, Swiss 7750'nin 500$ olduğu düşünülürse imkansız denilebilir Smile

Linkler yok, link gönderirseniz bakayım.
http://www.techno-fi.net
ozerle

ozerle

MesajKonu: Geri: omega saat için yardım üstadlardan yardım bekliyorum    omega saat için yardım  üstadlardan yardım bekliyorum  Icon_minipostedC.tesi 14 Ocak - 5:09

link veremiyorum yeni üye olduğum için ama yazanlar şu şekilde

aşağıda özelliklerini yazdığım 368 dolar

SEA MASTER
QUANTUM OF SOLACE 007
SWISS MOVEMENT
A GRADE REPLICA
Case Material :GENUINE 316L STAINLESS STEEL BRUSHED FINISHED
Case Diameter : 45mm.
Movement : GENUINE SWISS ETA 2836-2 AUTOMATIC
Functions : HOUR,DATE
Glass : GENUINE SAPPHIRE,SCRATCHPROOF WITH DOUBLE AR COATED
QUANTUM OF SOLACE MARKED BACK SIDE OF GLASS
Dial : BLACK AND CRACKED TEXTURE
Bezel : BLACK,UNI-DIRECTIONAL DIVER STYLE
Bracelet : 316L STAINLESS STEEL
Case Back : SOLID STEEL WITH INSIGNIA 007 (JAMES BOND)
Clasp Type : DEPLOYMENT
Water resistance : YES. 30M WATERPROOF TESTED BY FACTORY
Other Remarks :

bir diğeri ise 338 dolar

OMEGA
SEAMASTER
PROFESSIONAL
CO-AXIAL
PLANET OCEAN
ORANGE

genuine swiss eta 2824-2
Case Material : GENUINE 316L BRUSHED STAINLESS STEEL
PERFECT CRAFTMANSHIP AND FINISH
Case Diameter : 42mm. Also available 45mm. version
Movement : SWISS ETA 2824-2 AUTOMATIC 21 JEWELS 28.800 V.P.H.
Functions : HOUR,DATE
Glass : GENUINE SAPPHIRE GLASS WITH POWERED AR
Dial : BLACK
Bezel : UNI-DIRECTIONAL DIVER BEZEL
Bracelet : SOLID 316 L STAINLESS STEEL
Case Back : SOLID. ENGRAVED SEAMASTER LOGO
Clasp Type : DEPLOYMENT
Water resistance : YES
Other Remarks :

En son ozerle tarafından C.tesi 14 Ocak - 8:39 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Kerim_91

Kerim_91

MesajKonu: Geri: omega saat için yardım üstadlardan yardım bekliyorum    omega saat için yardım  üstadlardan yardım bekliyorum  Icon_minipostedC.tesi 14 Ocak - 6:27

hasanyuceer demiş ki:
İkisinin de gerçekten Swiss olmamakla birlikte, Swiss 7750'nin 500$ olduğu düşünülürse imkansız denilebilir Smile

Linkler yok, link gönderirseniz bakayım.

Üstadın dediği gibi makinası 500$ olan bir saatin , bu fiyata orjinal olma olasılığı yok efendim. ok1
hasanyuceer

hasanyuceer

MesajKonu: Geri: omega saat için yardım üstadlardan yardım bekliyorum    omega saat için yardım  üstadlardan yardım bekliyorum  Icon_minipostedC.tesi 14 Ocak - 7:10

Zaten ikisi de 7750 değilmiş verilen linklere göre. Kuvarsit zaten güvenilir bir satıcı, bu iki saatin Swiss olma ihtimali büyük yani.

Aslında 368$lık daha iyi bir replika olarak üretilse de (double AR cam vs. ile), kadrandaki logosunda direk hata var. (Happy feet denilen bir olay, Omega logosunun ayaklarının yukarı doğru çıkması)

338$'lık olan sanki daha doğru geldi bana.

Kollar ve kasa hakkında yorum yapamayacağım çünkü onlar hakkında pek bilgim yok.. Benden daha iyi yorum yapan arkadaşlar da mutlaka olacaktır.
teng

teng

MesajKonu: Geri: omega saat için yardım üstadlardan yardım bekliyorum    omega saat için yardım  üstadlardan yardım bekliyorum  Icon_minipostedC.tesi 14 Ocak - 8:07

Aman bu saatleri hor görmeyin. Forumdaki üstadlara bile meydan okumuşluğu vardır. Bilen bilir.. Very Happy Ben bile bazen orijinali ile karıştırıyorum.Geçen toplantıda da bu işi bilen arkadaşlardan birine hangisi replika hangisi orijinal diye gösterdim. Replika olan orijinal dedi.
Makinesi 2824 veya 2836 olanlar valjoux kadar pahalı olmadığı için orijinal olabilir, bendeki saat orijinal Planet Oceandan bile daha iyi gidiyor. Ama bu her saatte olacak diye bir kaide de yok.
ozerle

ozerle

MesajKonu: Geri: omega saat için yardım üstadlardan yardım bekliyorum    omega saat için yardım  üstadlardan yardım bekliyorum  Icon_minipostedC.tesi 14 Ocak - 8:07

arkadaşlar yardımlarınız için çok teşekkür ederim

birde 318 dolara şunu buldum @hasanyuceer arkadaşımın dediği no smile feet logo olayıda bunda yokmuş

kuvarsitwatch.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=29815

PROFESSIONAL
CO-AXIAL
PLANET OCEAN
LAST UPGRADED AND FINAL 1:1 REPLICATION
ULTIMATE QUALITY
CLONED WITH GENUINE P.O. ALL DETAILS CORRECT AND WITH SAME MATERIAL WITH GENUINE AND ALL PARTS INTERCHANGEABLE WITH OEM PARTS
1-ESPECIALLY GLASS AR COLOR LIKE PURPLE SAME AS THE ORIGINAL PLANET OCEAN
2-STEEL QUALITY BEST AND CORRECT RADIUS AT CORNERS
3- NO HAPPY FEET ( NO SMILE FEET ON OMEGA LOGO )
3- INDIVIDUAL SERIAL NUMBER AND CORRECT CASE NUMBER (818668988)
4- CORRECT He POSITION AND CORRECT He VALVE PLACEMENT

Case Material :GENUINE 316L BRUSHED STAINLESS STEEL
PERFECT CRAFTMANSHIP AND FINISH
Case Diameter :42mm.
Movement : NICKEL PLATED SWISS ETA 2824-2 AUTOMATIC 25 JEWELS 28.800 V.P.H.
OTHER OPTIONS:
1- OLD (USED)SWISS ETA 2824-2 AUTOMATIC 25 JEWELS ( LESS -50 USD.)
2- ASIAN ETA 2824-2 AUTOMATIC 25 JEWELS
( LESS -55 USD.)
Functions :HOUR,DATE
Glass :GENUINE SAPPHIRE GLASS WITH DOUBLE AR LIKE GENUINE COLORED AR (PERFECT ANTIREFLECTION EFFECT)
Dial :BLACK
Bezel :ORANGE COLOR UNI-DIRECTIONAL DIVER BEZEL
Bracelet :SOLID 316 L STAINLESS STEEL
Case Back :SOLID. ENGRAVED SEAMASTER LOGO WITH INDIVIDUAL SERIAL NUMBER
Clasp Type :DEPLOYMENT
Water resistance : YES 50 METER

En son ozerle tarafından C.tesi 14 Ocak - 8:14 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
ozerle

ozerle

MesajKonu: Geri: omega saat için yardım üstadlardan yardım bekliyorum    omega saat için yardım  üstadlardan yardım bekliyorum  Icon_minipostedC.tesi 14 Ocak - 8:10

anladım @teng hocam birazda kısmet işi sanırım Very Happy
teng

teng

MesajKonu: Geri: omega saat için yardım üstadlardan yardım bekliyorum    omega saat için yardım  üstadlardan yardım bekliyorum  Icon_minipostedC.tesi 14 Ocak - 8:13

Orijinal saatlerin mekanizması da biraz şansa bağlıdır.Ama saat görünüm olarak kusursuz
ozerle

ozerle

MesajKonu: Geri: omega saat için yardım üstadlardan yardım bekliyorum    omega saat için yardım  üstadlardan yardım bekliyorum  Icon_minipostedC.tesi 14 Ocak - 8:19

özellikle son yazdığım saatte 1.1 filan diyor sitesinde
satıcıya sorsam orjınal swiss etamı diye komik olurmu sizce
OTHER OPTIONS:
( LESS -55 USD.)

En son ozerle tarafından C.tesi 14 Ocak - 8:19 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
hasanyuceer

hasanyuceer

MesajKonu: Geri: omega saat için yardım üstadlardan yardım bekliyorum    omega saat için yardım  üstadlardan yardım bekliyorum  Icon_minipostedC.tesi 14 Ocak - 8:19

Bunun da bence kolları ve bezel'inde var farklılık Very Happy

Ama bu iş bu şekilde bitmez. Bence bunu alıp, daha yaklaştırmak istiyorsanız bezeli ve kolları orjinal ile veya daha iyisi ile değiştirebilirsiniz.
teng

teng

MesajKonu: Geri: omega saat için yardım üstadlardan yardım bekliyorum    omega saat için yardım  üstadlardan yardım bekliyorum  Icon_minipostedC.tesi 14 Ocak - 8:22

ozerle demiş ki:
özellikle son yazdığım saatte 1.1 filan diyor sitesinde
satıcıya sorsam orjınal swiss etamı diye komik olurmu sizce
OTHER OPTIONS:
( LESS -55 USD.)

Ben de bu saati almıştım.

teng

teng

MesajKonu: Geri: omega saat için yardım üstadlardan yardım bekliyorum    omega saat için yardım  üstadlardan yardım bekliyorum  Icon_minipostedC.tesi 14 Ocak - 8:24

hasanyuceer demiş ki:

Ama bu iş bu şekilde bitmez. Bence bunu alıp, daha yaklaştırmak istiyorsanız bezeli ve kolları orjinal ile veya daha iyisi ile değiştirebilirsiniz.
Bezeli veya kolları değiştirmeye gerek yok, orijinalden farksız. Saatin orijinalden tek farkı Ar camının mavileşmesi ama birkaç sene önceki modellerde de camda mavi nüans vardı.Zaten o da olmasa ayırdetmek imkansız.
ozerle

ozerle

MesajKonu: Geri: omega saat için yardım üstadlardan yardım bekliyorum    omega saat için yardım  üstadlardan yardım bekliyorum  Icon_minipostedC.tesi 14 Ocak - 8:29

@tang hocam imkan olsada orjinalini alabilsem de işte Very Happy
kuvarsitwatch alışveriş nasıl oluyor yani site güvenilirmi arkadaş türk sanırım sahibinden de filan ilan açarmı kaç günde alınan saat geliyor ?
hasanyuceer

hasanyuceer

MesajKonu: Geri: omega saat için yardım üstadlardan yardım bekliyorum    omega saat için yardım  üstadlardan yardım bekliyorum  Icon_minipostedC.tesi 14 Ocak - 8:31

teng demiş ki:
hasanyuceer demiş ki:

Bezeli veya kolları değiştirmeye gerek yok, orijinalden farksız. Saatin orijinalden tek farkı Ar camının mavileşmesi ama birkaç sene önceki modellerde de camda mavi nüans vardı.Zaten o da olmasa ayırdetmek imkansız.

Fotoğraflardan baktığım kadarıyla öyle görünüyordu, ama sizin elinizde olduğuna göre, öyleyse öyledir ok1
ozerle

ozerle

MesajKonu: Geri: omega saat için yardım üstadlardan yardım bekliyorum    omega saat için yardım  üstadlardan yardım bekliyorum  Icon_minipostedC.tesi 14 Ocak - 8:33

@hasanyuceer hocam Kuvarsit güvenilir demiştiniz sahibinden de filan ilan açarmı kaç günde alınan saat geliyor siz biliyormusunuz ?
hasanyuceer

hasanyuceer

MesajKonu: Geri: omega saat için yardım üstadlardan yardım bekliyorum    omega saat için yardım  üstadlardan yardım bekliyorum  Icon_minipostedC.tesi 14 Ocak - 8:39

Hong Kong'dan gönderirse muhtemelen 10-15 günde gelir. Eğer elinde hazır ise ve hemen alırsanız. (23'ünde Çin Yeni Yılı var ve uzun süre tatiller)

Sahibinden konusunu ise malesef bilmiyorum.
ozerle

ozerle

MesajKonu: Geri: omega saat için yardım üstadlardan yardım bekliyorum    omega saat için yardım  üstadlardan yardım bekliyorum  Icon_minipostedC.tesi 14 Ocak - 21:56

teng demiş ki:
hasanyuceer demiş ki:

teng hocam önceden almışınız siz ordan buraya göndermesi nasıl oluyor gümrükte filan sıkıntı çıkmaz değilmi

teng

teng

MesajKonu: Geri: omega saat için yardım üstadlardan yardım bekliyorum    omega saat için yardım  üstadlardan yardım bekliyorum  Icon_minipostedC.tesi 14 Ocak - 23:31

ozerle demiş ki:
teng demiş ki:
hasanyuceer demiş ki:

teng hocam önceden almışınız siz ordan buraya göndermesi nasıl oluyor gümrükte filan sıkıntı çıkmaz değilmi

Şimdiye kadar bir sıkıntı çıkmadı, ama biraz zaman alıyor.
ozerle

ozerle

MesajKonu: Geri: omega saat için yardım üstadlardan yardım bekliyorum    omega saat için yardım  üstadlardan yardım bekliyorum  Icon_minipostedPaz 15 Ocak - 0:04

anladım teng hocam teşekkürler
caneryerinde

caneryerinde

MesajKonu: Geri: omega saat için yardım üstadlardan yardım bekliyorum    omega saat için yardım  üstadlardan yardım bekliyorum  Icon_minipostedPtsi 23 Ocak - 0:21

ozerle demiş ki:
@hasanyuceer hocam Kuvarsit güvenilir demiştiniz sahibinden de filan ilan açarmı kaç günde alınan saat geliyor siz biliyormusunuz ?

özel durumlarda sahibinden'de ilan açıyor fakat endişe etmeniz yersiz.çok güvenilir bir insan kendisi.saate gelince gercekten çok güzel bir model ve swiss 2824 kullanılıyor.elimde orjinali olmasa kesin alırdım bende diable
alırsanız eğer bi inceleme bekleriz.
qazokmubec

qazokmubec

MesajKonu: Geri: omega saat için yardım üstadlardan yardım bekliyorum    omega saat için yardım  üstadlardan yardım bekliyorum  Icon_minipostedPtsi 23 Ocak - 3:56

çin yeni yılına girildi arkadaşlar, şu andan sonra 6 şubata kadar shippingler durdu, çin'de post office'ler vs. çalışmıyor, buna hong kong da dahil..

bilginize..
ozerle

ozerle

MesajKonu: Geri: omega saat için yardım üstadlardan yardım bekliyorum    omega saat için yardım  üstadlardan yardım bekliyorum  Icon_minipostedPtsi 23 Ocak - 9:03

kısmet olursa 3 şubat da alacam bu tarihe kadar tatildelermiş dediğiniz gibi baya ilgili alakalı bir arkadaş Smile

omega saat için yardım üstadlardan yardım bekliyorum
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Şimdi de şu Orient için arkadaşlardan yardım bekliyorum.
» Saat seçimi için yardım...
» Şu Orient hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.
» BİLGİSAYAR EKRANI İÇİN YARDIM
» Kauçuk Kayış için yardım