Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Yeni kare pakema saatim hakkında birkaç soru

+3
MrWrong
M.Ali Sade
cowboy
7 posters
YazarMesaj
cowboy

cowboy

Yeni kare pakema saatim hakkında birkaç soru Empty
MesajKonu: Yeni kare pakema saatim hakkında birkaç soru   Yeni kare pakema saatim hakkında birkaç soru Icon_minipostedPaz 22 Ocak - 5:48

Merhaba arkadaşlar,
Bugün elime bu saat geldi. Kayın pederim merakımı bildiği için Özbekistan'da işporta da gözüne ilişmiş ve 1 $ gibi bir fiyata satın almış Smile Sanıyoum aldığında çalışmıyormuş ve 3 $ vererek tamir ettirmiş Smile
Yani toplamda 4 $ gibi komik bir rakama gelmiş saat... Resimlerden anlaşıldığı üzere oldukça yıpranmış ama makinası pırıl pırıl ve bakım da gördüğü için kurduğum gibi tıkır tıkır çalıştı...
Benim öğrenmek istediğim kasadaki oksitlenmelere ve kadrandaki yıpranmalara bir çözüm bulunabilir mi? Benim aklıma kasayı altın kaplatmak geldi ilk olarak siz ne dersiniz? Bunun maliyeti tahmini ne kadar olur?
Bir de bu saate uygun cam bulabilir miyim?
Son olarak ta saat için yorumlarınız nedir uğraşmaya değer mi? Ben ne zamandır kare bir saat istiyordum ve bunu görünce oldukça hoşuma gitti Smile

Yeni kare pakema saatim hakkında birkaç soru Img3062rz

Yeni kare pakema saatim hakkında birkaç soru Img3049fl

Yeni kare pakema saatim hakkında birkaç soru Img3039k

Yeni kare pakema saatim hakkında birkaç soru Img3046s

M.Ali Sade

M.Ali Sade

MesajKonu: Geri: Yeni kare pakema saatim hakkında birkaç soru   Yeni kare pakema saatim hakkında birkaç soru Icon_minipostedPaz 22 Ocak - 7:16

Arkadaşım saatinin markası "Raketa"dır.SSCB dönemine ait bir imalat.Benim çok sevdiğim bir "17 Kamney"yani 17 taşlı bir makinesi var.Makinesi biraz ellenmiş.Ama güzel bir saat.

Çok fazla bir değer edeceğini düşünme.Bu saatlerde insanın kendi verdiği değer önemlidir.Oradan alınırken de verilen para aslında Türk parasına çevrildiğinde ederidir diyebilirim.

Toplayabilecek bir usta bulursan sana epey hizmet eder.Mikası bulunabilir.Çerçevesi elektrolizle nikelaj kaplanabilir.Kadranı da elden geçirilebilir.

Ama çok para isterlerse de verme.Böyle kalsın.
cowboy

cowboy

MesajKonu: Geri: Yeni kare pakema saatim hakkında birkaç soru   Yeni kare pakema saatim hakkında birkaç soru Icon_minipostedPaz 22 Ocak - 9:34

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler Smile
cowboy

cowboy

MesajKonu: Geri: Yeni kare pakema saatim hakkında birkaç soru   Yeni kare pakema saatim hakkında birkaç soru Icon_minipostedPerş. 23 Şub. - 7:34

Bu ikisi de yeni geldi Özbekistan'dan. Oldukça temiz duruyorlar...

Yeni kare pakema saatim hakkında birkaç soru Image1cbo

Yeni kare pakema saatim hakkında birkaç soru Image2mk

MrWrong

MrWrong

MesajKonu: Geri: Yeni kare pakema saatim hakkında birkaç soru   Yeni kare pakema saatim hakkında birkaç soru Icon_minipostedPerş. 23 Şub. - 7:50

Bende ara ara poljot makineli rus saatlerini inceliyorum. Bizim forum saatlerinde, kültürümüz ve estetik anlayışımız sayesinde ortaya çıkan özgünlük gibi o saatlerde de farklı bir kültürün izleri seziliyor. Buda bana çok çekici geliyor. Bu yüzden bu tarz bir saate sahip olmak için ara ara ebaye göz gezdiyorum. Kullanılmış(yıpranmış) saat sevmediğim içinde NOS ilanlarına bakıyorum. Uygun fiyatlı kafama göre bir şey denk gelirsede bir tane alayım diyorum.

Lafı uzattım, demek istediğim sizin resimlerini eklediğiniz saatler bana çok farklı ve güzel gözüküyor. Farklı bir kültürü anında fark ediyorsunuz. Eklediğiniz saatler 3 - 5 tl lik saatlerde olsa, resimleri bir rolex resminden daha çok ilgimi çekti. Söylediğim yanlış anlaşılmasın bu saatlerle rolexi kıyaslayacak halim yok. Sadece bu tarz saatleri pek görmediğimizden olsa gerek çok ilginç geliyorlar bana.

Güle güle kullanın...
brkgler

MesajKonu: Geri: Yeni kare pakema saatim hakkında birkaç soru   Yeni kare pakema saatim hakkında birkaç soru Icon_minipostedPerş. 23 Şub. - 7:54

Vostok hakikaten Sovyetim ben diye bağırıyor Very Happy harika tek kelimeyle harika prier
cowboy

cowboy

MesajKonu: Geri: Yeni kare pakema saatim hakkında birkaç soru   Yeni kare pakema saatim hakkında birkaç soru Icon_minipostedPerş. 23 Şub. - 7:58

Çok teşekkürer MrWrong ve brkgler =)
frown

frown

MesajKonu: Geri: Yeni kare pakema saatim hakkında birkaç soru   Yeni kare pakema saatim hakkında birkaç soru Icon_minipostedPerş. 23 Şub. - 8:00

@Cowboy
Güle kullanın, ben de bir ara Vostok Neptün Diver almaya niyetlendim ama kısmet olmadı, imkanınız varsa onları da araştırın çok güzel saatler
cowboy

cowboy

MesajKonu: Geri: Yeni kare pakema saatim hakkında birkaç soru   Yeni kare pakema saatim hakkında birkaç soru Icon_minipostedPerş. 23 Şub. - 8:02

Teşekkürler frownma. Diverlara karşı bir başkayım zaten Smile Hemen bakayım teşekkürler =)
Kerim_91

Kerim_91

MesajKonu: Geri: Yeni kare pakema saatim hakkında birkaç soru   Yeni kare pakema saatim hakkında birkaç soru Icon_minipostedPerş. 23 Şub. - 8:05

İlker Ağabey , Vostok gerçekten de çok güzel. Bu aralar Raketa gibi vintage saatleri almayı planlamışken gözüme gözüme sokuyorsun Smile İçimden de şöyle demiyor değilim "İlker Abiye fazladan böyle temiz saatler geliyorken uygun fiyata satışa çıkarsa da alsam " demiyor değilim guluyor
cowboy

cowboy

MesajKonu: Geri: Yeni kare pakema saatim hakkında birkaç soru   Yeni kare pakema saatim hakkında birkaç soru Icon_minipostedPerş. 23 Şub. - 8:15

Teşekkürler Kerim =) Benim de çok hoşuma gittiler şimdilik satmayı pek düşünmüyorum =)
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Yeni kare pakema saatim hakkında birkaç soru   Yeni kare pakema saatim hakkında birkaç soru Icon_minipostedC.tesi 25 Şub. - 12:07

Cowboy, hayırlı olsun Smile raketa hoş bir parça.. kadran restorasyonu yapılabilir belki çok masraf etmezse eğer.. kasaya nikel kaplama olabilir belki. tepeyi ve camı değiştirmek çok kolay.. Camcı Şenol beyde her türlü cam bulunur yoksa da keser yapar Smile
cowboy

cowboy

MesajKonu: Geri: Yeni kare pakema saatim hakkında birkaç soru   Yeni kare pakema saatim hakkında birkaç soru Icon_minipostedC.tesi 25 Şub. - 21:37

Teşekkürler vervito Smile ben de bakım yaptırmak istiyorum ama daha fırsatını bulamadım Very Happy

Yeni kare pakema saatim hakkında birkaç soru
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Cosc sertifikası hakkında soru
» Seiko saatim hakkında bilgi ?
» Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye
» 1928 Zenith yeni saatim
» Yeni otomatik diver saatim