Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Saat üstadı arkadaşların yardımını bekliyorum sizce hangisini alayım?

+8
cleric
Kerim_91
mehmet_34
yusufduz
Exern
GAREZ
watcher
mekanik06
12 posters
YazarMesaj
mekanik06

mekanik06

Saat üstadı arkadaşların yardımını bekliyorum sizce hangisini alayım? Empty
MesajKonu: Saat üstadı arkadaşların yardımını bekliyorum sizce hangisini alayım?   Saat üstadı arkadaşların yardımını bekliyorum sizce hangisini alayım? Icon_minipostedPerş. 26 Ocak - 4:14

Arkadaşlar foruma katıldığım günden beri şiddetle almak istediğim otomatik saat için sonunda belli bir bütçe ayırabildim, fakat alacağım saat hakkında kararsız kaldım, saati yurt dışından alacağım için aralarında bariz bir fiyat farkı yok. 4 modelide beğendim. Prestij ve kalite olarak yorumlarınızı bekliyorum, ayrıca belirttiğim saatlere ek olarak tavsiye edebileceğiniz marka ve modelleri de bekliyorum...
1-) Hamilton Jazzmaster Open Secret Mens Watch H32756731
2-) Hamilton Men's H76626535 Khaki X Mach Black Chronograph Dial Watch
3-) Victorinox Swiss Army Men's 251449 Infantry Vintage Chrono Automatic Silver Chronograph Dial Watch
4-) Raymond Weil Men's 4888-STC-20001 Don Giovanni Black Leather Black Dial Watch ( açıkçası raymond'u ülkemiz fiyatına göra çok ucuz olduğu ve prestijinin daha iyi olduğunu düşündüğüm için listeye aldım)
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Saat üstadı arkadaşların yardımını bekliyorum sizce hangisini alayım?   Saat üstadı arkadaşların yardımını bekliyorum sizce hangisini alayım? Icon_minipostedPerş. 26 Ocak - 5:42

Raymond weil derim, cok klas bir saatmis ok1
http://www.turksaatforumu.com
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Saat üstadı arkadaşların yardımını bekliyorum sizce hangisini alayım?   Saat üstadı arkadaşların yardımını bekliyorum sizce hangisini alayım? Icon_minipostedPerş. 26 Ocak - 5:54

Fotosuz olmamış opera mini kullananlar nasıl görecek?
http://teknolojivesaatler.blogspot.com
Exern

Exern

MesajKonu: Geri: Saat üstadı arkadaşların yardımını bekliyorum sizce hangisini alayım?   Saat üstadı arkadaşların yardımını bekliyorum sizce hangisini alayım? Icon_minipostedPerş. 26 Ocak - 7:48

Ben en cok ikinci siradaki Hamiltonu begendim. Ayrica marka olarak da digerlerinden daha prestijli sanirsam. Ikinci tercihim de 3 numarali VSA olurdu. beret

Saat üstadı arkadaşların yardımını bekliyorum sizce hangisini alayım? 71137_bild1

Saat üstadı arkadaşların yardımını bekliyorum sizce hangisini alayım? H76626535_lg

3-) Victorinox Swiss Army Men's 251449 Infantry Vintage Chrono Automatic Silver Chronograph Dial Watch

Saat üstadı arkadaşların yardımını bekliyorum sizce hangisini alayım? 251449_FXA

4-) Raymond Weil Men's 4888-STC-20001 Don Giovanni Black Leather Black Dial Watch

Saat üstadı arkadaşların yardımını bekliyorum sizce hangisini alayım? RAYMOND%20WEIL%204888STC20001
yusufduz

yusufduz

MesajKonu: Geri: Saat üstadı arkadaşların yardımını bekliyorum sizce hangisini alayım?   Saat üstadı arkadaşların yardımını bekliyorum sizce hangisini alayım? Icon_minipostedPerş. 26 Ocak - 8:35

Raimond Weil farklı bir kulvar,chrono değil.Diğerleri Eta 7750 barındıran sağlam mekanizma,ben olsam Hamilton'lar arasından seçim yapardım.
mehmet_34

mehmet_34

MesajKonu: Geri: Saat üstadı arkadaşların yardımını bekliyorum sizce hangisini alayım?   Saat üstadı arkadaşların yardımını bekliyorum sizce hangisini alayım? Icon_minipostedPerş. 26 Ocak - 8:51

Dikdörtgen saatler kıyafeti engelliyor her kıyafetle olabilme ihtimali az. Victorinox çok güzel bence bir sorunu var tabii herkes için geçerli olmaz bu ama amblem. Hamiltonlar bence daha güzel ama benimki sadece görüntü yönünden. Teknik detaylar konusunda daha iyi yardımcı olacak bir kaç arkadaş vardır. Şimdiden hayırlı olsun fotoğrafları bekliyoruz
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Saat üstadı arkadaşların yardımını bekliyorum sizce hangisini alayım?   Saat üstadı arkadaşların yardımını bekliyorum sizce hangisini alayım? Icon_minipostedPerş. 26 Ocak - 9:08

bence 3-2 arasından seçim yap 2 öncelikli olsun...
mekanik06

mekanik06

MesajKonu: Geri: Saat üstadı arkadaşların yardımını bekliyorum sizce hangisini alayım?   Saat üstadı arkadaşların yardımını bekliyorum sizce hangisini alayım? Icon_minipostedPerş. 26 Ocak - 21:25

öncelikle yorumlar için özellikle resimler için exern'e teşekkür ediyorum, bende 2 ve 3 numara arasında kararsız kaldım, fakat rw uğur ve konyalı saatte 8000 lira civarı, vsa ve hamilton 3000 lira civarı yurtdışında ise örneğin amazon vb. sitelerde üçününde fiyatları arasında bariz bir fiyat farkı yok. rw ülkemizde niçin pahalı daha prestijli ve kaliteli mekanizmaya sahip olduğu için mi yoksa başka nedenler mi var. rw lerin mekanizmaları nasıl, bildiğim kadarıyla kendileri üretiyorlar, bu konuda bilgisi olan arkadaşların yardımını bekliyorum, birde yurtdışında birkaç forum sitesinde vsa ların hamiltonlara göre daha sağlam saatler ürettiklerini duymuştum, 3 saat arasında marka değeri açısından da yorumlarınızı bekliyorum...
Exern

Exern

MesajKonu: Geri: Saat üstadı arkadaşların yardımını bekliyorum sizce hangisini alayım?   Saat üstadı arkadaşların yardımını bekliyorum sizce hangisini alayım? Icon_minipostedPerş. 26 Ocak - 21:37

mekanik06 demiş ki:
öncelikle yorumlar için özellikle resimler için exern'e teşekkür ediyorum, bende 2 ve 3 numara arasında kararsız kaldım, fakat rw uğur ve konyalı saatte 8000 lira civarı, vsa ve hamilton 3000 lira civarı yurtdışında ise örneğin amazon vb. sitelerde üçününde fiyatları arasında bariz bir fiyat farkı yok. rw ülkemizde niçin pahalı daha prestijli ve kaliteli mekanizmaya sahip olduğu için mi yoksa başka nedenler mi var. rw lerin mekanizmaları nasıl, bildiğim kadarıyla kendileri üretiyorlar, bu konuda bilgisi olan arkadaşların yardımını bekliyorum, birde yurtdışında birkaç forum sitesinde vsa ların hamiltonlara göre daha sağlam saatler ürettiklerini duymuştum, 3 saat arasında marka değeri açısından da yorumlarınızı bekliyorum...

ok1 Rica ederim. Saati eger takmak icin alicaksan en begendigini al. Hesapli diye aldigin saatten ileride sogursan pisman olabilirsin. Turkiye'deki saat fiyatlarini anlamak cok zor. Saatlerle alakasi olmayan moda markalarinin 40-50$ lik Cin mali saatlerini (Burberry, DKNY, Guess vs.) 1000 TL civarina satan zihniyetler piyasaya hakim olmus durumda ne yazikki.
Kerim_91

Kerim_91

MesajKonu: Geri: Saat üstadı arkadaşların yardımını bekliyorum sizce hangisini alayım?   Saat üstadı arkadaşların yardımını bekliyorum sizce hangisini alayım? Icon_minipostedPerş. 26 Ocak - 22:10

Bir ara saat araştırması yaparken 2 numaralı Hamılton u bir saatçide görmüştüm . Mağazanın camından izleyedurdum bayağı bir . Makinası nasıldır Üstadlar daha yardımcı olurlar ancak görünüş ve göze dolgunluk bakımından çok çekici duruyor. Detaylı bilgileri forumumuzdan alıp iyi bir karar vermeniz dileğiyle.
cleric

cleric

MesajKonu: Geri: Saat üstadı arkadaşların yardımını bekliyorum sizce hangisini alayım?   Saat üstadı arkadaşların yardımını bekliyorum sizce hangisini alayım? Icon_minipostedPerş. 26 Ocak - 23:10

eğer hamiltonu begendiyseniz benim aklımda olan jazzmaster autochronoya da bakmanızı isterim.
http://forums.watchuseek.com/attachments/f2/396611d1298997691-my-first-real-watch-please-help-automatic-chronograph-hamiltonjazzmasterautochronoh326-9.jpg
bu da beyaz kadranlısı
http://watchshock.com/photo/Hamilton/Jazzmaster/model/Jazzmaster_AUTO_CHRONO_H32616553/Jazzmaster_AUTO_CHRONO_H32616553.jpg

belki bakmışsınızdır ama, fiyatına göre kolda çok güzel duran bi saat.
mekanik06

mekanik06

MesajKonu: Geri: Saat üstadı arkadaşların yardımını bekliyorum sizce hangisini alayım?   Saat üstadı arkadaşların yardımını bekliyorum sizce hangisini alayım? Icon_minipostedCuma 27 Ocak - 0:15

evet bu modelleri incelemiştim gerçekten çok hoş fakat 40-41 mm civarında olduğu için vazgeçtim.
bao.bao

bao.bao

MesajKonu: Geri: Saat üstadı arkadaşların yardımını bekliyorum sizce hangisini alayım?   Saat üstadı arkadaşların yardımını bekliyorum sizce hangisini alayım? Icon_minipostedCuma 27 Ocak - 2:47

Cleric' in tavsiye ettiği saat diyorum ben, beyaz kadranlısı harika duruyor kolda.
cleric

cleric

MesajKonu: Geri: Saat üstadı arkadaşların yardımını bekliyorum sizce hangisini alayım?   Saat üstadı arkadaşların yardımını bekliyorum sizce hangisini alayım? Icon_minipostedCuma 27 Ocak - 4:43

sayın mekanik06 ben bu modellerin 42-43 mm olduğunu biliyorum..
ofis

ofis

MesajKonu: Geri: Saat üstadı arkadaşların yardımını bekliyorum sizce hangisini alayım?   Saat üstadı arkadaşların yardımını bekliyorum sizce hangisini alayım? Icon_minipostedCuma 27 Ocak - 9:54

cleric demiş ki:
eğer hamiltonu begendiyseniz benim aklımda olan jazzmaster autochronoya da bakmanızı isterim.
http://forums.watchuseek.com/attachments/f2/396611d1298997691-my-first-real-watch-please-help-automatic-chronograph-hamiltonjazzmasterautochronoh326-9.jpg
bu da beyaz kadranlısı
http://watchshock.com/photo/Hamilton/Jazzmaster/model/Jazzmaster_AUTO_CHRONO_H32616553/Jazzmaster_AUTO_CHRONO_H32616553.jpg

belki bakmışsınızdır ama, fiyatına göre kolda çok güzel duran bi saat.

1 ve 2 numaralı seçeneklerin bir taşta 5 kuş vurayım misali görsel beğeni olduğu kanısındayım.

cleric arkadaşımızın önerdiği model ise saat hevesi ne kadar ilerlese ve zamanla zevkler yerine otursada pişman olunmayacak bir model.
Analyzer

Analyzer

MesajKonu: Geri: Saat üstadı arkadaşların yardımını bekliyorum sizce hangisini alayım?   Saat üstadı arkadaşların yardımını bekliyorum sizce hangisini alayım? Icon_minipostedC.tesi 28 Ocak - 4:07

@cleric'in önerdiği saatler bence de daha güzel, özellikle beyaz kadranlısı sıradan bir saat değilim diye bağırıyor Smile
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Saat üstadı arkadaşların yardımını bekliyorum sizce hangisini alayım?   Saat üstadı arkadaşların yardımını bekliyorum sizce hangisini alayım? Icon_minipostedC.tesi 28 Ocak - 4:43

Saat üstadı arkadaşların yardımını bekliyorum sizce hangisini alayım? 396611d1298997691-my-first-real-watch-please-help-automatic-chronograph-hamiltonjazzmasterautochronoh326-9

buda çok iyimiş... bana hediye etseler 7/24 kullanırdım... okkiii
teng

teng

MesajKonu: Geri: Saat üstadı arkadaşların yardımını bekliyorum sizce hangisini alayım?   Saat üstadı arkadaşların yardımını bekliyorum sizce hangisini alayım? Icon_minipostedC.tesi 28 Ocak - 11:08

mekanik06 demiş ki:
Arkadaşlar foruma katıldığım günden beri şiddetle almak istediğim otomatik saat için sonunda belli bir bütçe ayırabildim, fakat alacağım saat hakkında kararsız kaldım, saati yurt dışından alacağım için aralarında bariz bir fiyat farkı yok. 4 modelide beğendim. Prestij ve kalite olarak yorumlarınızı bekliyorum, ayrıca belirttiğim saatlere ek olarak tavsiye edebileceğiniz marka ve modelleri de bekliyorum...
4-) Raymond Weil Men's 4888-STC-20001 Don Giovanni Black Leather Black Dial Watch ( açıkçası raymond'u ülkemiz fiyatına göra çok ucuz olduğu ve prestijinin daha iyi olduğunu düşündüğüm için listeye aldım)

Bence burada en karizmatik ve sıradışı saat Raymond Weil. Raymond Weil ayrıca marka olarak ta fiyat olarak ta diğerlerinden bir adım öndedir. Uygun fiyatlı ise kaçırmayın derim.
mekanik06

mekanik06

MesajKonu: Geri: Saat üstadı arkadaşların yardımını bekliyorum sizce hangisini alayım?   Saat üstadı arkadaşların yardımını bekliyorum sizce hangisini alayım? Icon_minipostedPtsi 30 Ocak - 3:28

teşekkür ederim arkadaşlar tercihimi raymond weil den yana kullanacağım... inşallah pişman olmam Very Happy

Saat üstadı arkadaşların yardımını bekliyorum sizce hangisini alayım?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Saat üstadlarının yardımını rica ediyorum.
» bu saat sizce almaya değer mi?
» Aynı model saat alınır mı sizce?
» Bir iskelet saat buldum sizce nasıl ?
» Sizce bu saat gerçekten orjinal midir?