Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Çin Guandong yapımı saat

+3
teng
GAREZ
sazcı67m
7 posters
YazarMesaj
sazcı67m

sazcı67m

Çin Guandong yapımı saat Empty
MesajKonu: Çin Guandong yapımı saat   Çin Guandong yapımı saat Icon_minipostedPtsi 13 Şub. - 9:47

Arkadaşlar internetten yeni bir saat aldım saat görüşlerimi sizinle paylaşmak istedim: saat elden kurmalı skeleton modeli. Satan şahıs bana saatin taklit ürün olmadığını kendisinin aylardır kullandığını, kesinlikle pişman olmayacağımı söyledi uygunda bıraktı kargo filan 50 TL gibi bir rakama mal oldu. Saat dediği gibi de çıktı.
Saatin kötü yanları, bana göre çap olarak aşırı büyük bir saat, kalınlık olarakta çok kalın, kayışı imitasyon suni deri fakat dikişli iç tarafı teri emebilecek silinebilir bir kumaşla kaplı sağlam bir kayış,
Saatin iyi yönleri ise ön yüzünde kristal hardlex bombeli büyüteçli kalınca bir cam kullanılmış, mekanizmasının çalışmasını çarkların dönmesini görmek insana aşırı zevk veriyor, arka kapak kaliteli saatlerde olduğu gibi vidalı, çeliği nasıldır karıncalanma filan yaparmı bunu zaman gösterir, kaliteli bir cam var kısaca işcilik güzel, içindeki makine çok temiz ve çarkların millerinin geçtiği yerlerde taş kullanılmış gözüküyor ama kaç adet var bilemiyorum amatör bir saat meraklısıyım sonuçta Very Happy , kısacası makine bakılınca seiko5lerimdeki gibi pırıl pırıl gözüküyor, en önemlisi sonuna kadar kurdum bir günlük süreç sonunda tıpkı Quartz bir makine gibi saniye bile sapma yapmadı ama bakalım zaman neyi gösterecek belli olmaz sonuçta çin yapımı bir saat. İyi bir fotoğraf makinem olmadığı için internetten temsili saatin aynı resimini ekliyorum...[img]Çin Guandong yapımı saat Cache5001i2284147ghd[/img]
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Çin Guandong yapımı saat   Çin Guandong yapımı saat Icon_minipostedPtsi 13 Şub. - 10:36

vay marka bilindik değil ama güven veriyor...
http://teknolojivesaatler.blogspot.com
sazcı67m

sazcı67m

MesajKonu: Geri: Çin Guandong yapımı saat   Çin Guandong yapımı saat Icon_minipostedPtsi 13 Şub. - 23:37

Marka olayı yok değişik değişik adlarda ve kasalarda piyasaya sürülüyor sanırım içlerindeki makineler aynıymış. Winner, goer, fuyate gibi markalar adı altında hepsi aynı saatler. Netten araştırdığımda uçuk fiyatlarlarla da karşılaştım doğrusu alırken kesinlikle aldanmamak güvenilir satıcılardan almak lazım. Neyse saat bir kaç ay çalışıp dursun bakalım bir sıkıntı çıkaracak mı çıkarmazsa o zaman güvenilir olduğu anlaşılabilir kanımca. Görüşlerimi ileriki zamanlarda replika bölümünde yine bildiririm.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Çin Guandong yapımı saat   Çin Guandong yapımı saat Icon_minipostedSalı 14 Şub. - 0:52

Ama bu saat replika değil ki ? Çinlilerin ucuz markalarından biri.
Yerli markalardan biri bu mekanizmanın benzerini kullanıp 1100 tl gibi bir fiyata satıyor diye aklımda kalmış.
Analyzer

Analyzer

MesajKonu: Geri: Çin Guandong yapımı saat   Çin Guandong yapımı saat Icon_minipostedSalı 14 Şub. - 4:14

50tl çok ucuzmuş yalnız sapmasını tekrar ölçtünüz mü saniye sapma yapmaması olanaksız diye düşünüyorum.
sazcı67m

sazcı67m

MesajKonu: Geri: Çin Guandong yapımı saat   Çin Guandong yapımı saat Icon_minipostedSalı 14 Şub. - 6:36

Saatin replika olmadığı benim için sevindirici bir durum sayın Tang Very Happy Bu arada Sayın Analyzer İki gündür ölçüyorum şöyle ki: casio dijital saatimden bütün mekanik saatlerimin saniye sapmalarını hesaplarım, kargodan gelip paketi açtığımda saat sabah 11:00 sularında ilk tam kurduğumda saniye ibresi durmadığı için casio 00 iken 23 saniye ileriydi, akşam saat 10:00 gibi yine 23 saniye ileri olduğunu gördüm değişen hiç bir şey yoktu. Dün kurduğumdan beri hiç ellemedim şu an 19 saniye ileri ama zembereğin bayağı boşalmış durumda olduğu saat camından gözüküyor . Yaklaşık iki güne yakın bir zamanda (-4) saniye gibi bir sapmanın benim için hiç bir anlamı yok. Şu an yine saati kuracam sabah kendini toparlayıp belkide bu sapmada kaybolacak. Üç adet seiko5 imin bile bir tanesinin daha bugüne kadar bu kadar iyi zaman tuttuğuna daha hiç şahit olmadım. Ama dediğim gibi cam malzeme kalitesi fena sayılmaz ama saatte benim için güzel bir dizayn yok ne bileyim daha ince bir tasarım olabilirdi birazda ufak olsa hiç fena olmazdı. Çok şey istiyorum değil mi guluyor Ama sayın Analyzerin dediği gibi 50 TLye bir mekanik saat için çok çok ucuz.
mehmet_34

mehmet_34

MesajKonu: Geri: Çin Guandong yapımı saat   Çin Guandong yapımı saat Icon_minipostedSalı 14 Şub. - 8:31

teng demiş ki:
Ama bu saat replika değil ki ? Çinlilerin ucuz markalarından biri.
Yerli markalardan biri bu mekanizmanın benzerini kullanıp 1100 tl gibi bir fiyata satıyor diye aklımda kalmış.

Hangi yerli marka bu scratch afişe etsek fena olmaz dimi guluyor
teng

teng

MesajKonu: Geri: Çin Guandong yapımı saat   Çin Guandong yapımı saat Icon_minipostedSalı 14 Şub. - 10:35

baş harfi na. Very Happy
solestar

MesajKonu: Geri: Çin Guandong yapımı saat   Çin Guandong yapımı saat Icon_minipostedSalı 14 Şub. - 10:36

car'ın hangi modeliymiş o?
mehmet_34

mehmet_34

MesajKonu: Geri: Çin Guandong yapımı saat   Çin Guandong yapımı saat Icon_minipostedCuma 17 Şub. - 2:15

teng demiş ki:
baş harfi na. Very Happy

Bende baktım mağazalarında fiyat o civar. Tabii eve gelir gelmez internette baktım ve mekanizma eta yazıyor hatta şöyleki.

http://www.nacar.com.tr/tr/automatics.html

yani eta yazana inanmayalım mı. çok hoşuma gitmişti mağazada gördüğümde
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Çin Guandong yapımı saat   Çin Guandong yapımı saat Icon_minipostedCuma 17 Şub. - 2:35

evet balansları bile eta'nınkine benziyor...
http://teknolojivesaatler.blogspot.com
solestar

MesajKonu: Geri: Çin Guandong yapımı saat   Çin Guandong yapımı saat Icon_minipostedCuma 17 Şub. - 2:51

mehmet_34 demiş ki:
teng demiş ki:
baş harfi na. Very Happy

Bende baktım mağazalarında fiyat o civar. Tabii eve gelir gelmez internette baktım ve mekanizma eta yazıyor hatta şöyleki.

http://www.nacar.com.tr/tr/automatics.html

yani eta yazana inanmayalım mı. çok hoşuma gitmişti mağazada gördüğümde

Üstteki modeli bir süre kullanmıştım, bunda ETA 2842 var. Alttaki modelde ise ETA 2824 var.
Kullandığım model Türkiye'de 1000TL civarına satılıyor. Ben Amazon'dan üçte bir fiyatına almıştım, bedavaya yakın bir fiyata da sattım Smile Kasa,cam, kadran, işçilik gayet iyiydi ama Türkiye fiyatı olan 1000TL'ye daha güçlü rakipleri var tabi ki.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Çin Guandong yapımı saat   Çin Guandong yapımı saat Icon_minipostedCuma 17 Şub. - 2:55

Bende bunu forumdan birisi almıştı da kimdi diye düşünüyordum. by

Çin Guandong yapımı saat
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Uygun fiyata el yapımı Armand Nicolet saat son 9 saat 56 dakika
» ...(SAAT KORDONU YAPILIR)...HER TÜRLÜ SAATE ÖZEL TASARIM EL YAPIMI DERİ SAAT KAYIŞI-SAAT KORDONU YAPILIR....
» Nomos firmasinin hazirlamis oldugu Balans ve saat yapimi hakkinda bir brosür
» Yaz geliyor benden bir sandalet yapimi.....
» Audemars Piguet el yapimi iskelet dekor